New Posts New Posts RSS Feed - Tenis - prehrana nakon meca
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Tenis - prehrana nakon meca

 Post Reply Post Reply
Author
Kretenino View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kretenino Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Tenis - prehrana nakon meca
    Posted: 06 Ožujak 2012 at 02:34
Pozdrav. 

Rekreativni sam tenisac, ali ta rekreacija je malo ozbiljnija. Recimo u prosjeku 2-3 puta tjedno igram. Kako sve više napredujem, igram sve više iscrpljujuce meceve, ponekad traju i preko 2.5 sata (na 2 dobivena sa supertiebreakom umjesto treceg seta!!!), smršavio sam, puno ljudi mi govori da zgledam ko kostur, i sam sebi se gadim kako izgledam, ruke su mi tanje od ruku nekih žena...

...mislim, to je neka teniska definicija, ali opet, malo presick to pocinje izgledat.


Uglavnom, ono što me zanima je što da strpam u sebe ODMAH NAKON MECA? Cesto nemam ništa hrane pri ruci, a ne želim trpati kebabe, cevape i pizze u sebe, pa sa smecem nadoknadjivati kalorije (citah da treba nakon 2 sata teniske aktivnosti nadoknaditi od 800-1000 kalorija, nekad i više!)

Jel postoje neki preparati, vitamini, pizde materine, bilo što, da bude efikasno - našopam se time da sprijecim katabolizam, a onda doma požderem nešto što bude.



I da - unatoc tome što sam generlano mršav od tenisa, škemba mi u zadnje vrijeme raste?! Jako frustrirajuce. Jel moguce da je to od corn flakesa svaku vecer sat-dva prije spavanja? Pojedem 2 tanjura, ukupno oko 30 grama tog sranja. Citao sam nutritivne tablice, pa to nema ni 150 kalorija u sebi pobogu. 


Hvala.
Back to Top
Kretenino View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kretenino Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2012 at 02:41
Evo dva primjera: 

1. neki dan sam odigrao izuzetno iscrpljujuc fizicki mec od 2 sata, otišlo je garant 1000 kalorija. 
Odmah nakon meca sam pojeo što sam imao pri ruci (velki corny - to nemože imat više od 300 kalorija, ako ima i toliko). Kad sam stigao doma, za jedno sat vremena, pojeo sam 2 tanjura svinjskog gulaša s noklicama (ako svaki tanjur ima 350 kalorija, ako i toliko, to je 700). Nakon toga sam pojeo još jedan sladoled, jer mi tjelo vrišit za slatkim nakon sporta... i to je ukupno 1300 max, taman kolko sam negdje i spizdio.

U redu, i prije meca sam pojeo 2 tanjura gulaša :)



2. Danas je to izgledalo ovako: 
Dvije šnite namaza sa puretinom + tanjur corn flakesa s obranim mlijekom za kasni dorucak. 
Dva i pol sata prije meca pojedoh malo veci tanjur tijesta pomiješanog s tunom iz konzerve. 
Zatim mec od sat i pol intenzivne igre (nije bilo prebacivanje ili trckaranje). 
Nakon toga kod kuce tijesto u umaku od vrhnja i tikvica, jedan tanjur. I malo kasnije 2 mufina s borovnicama. 
I sada prije spavanja 2 tanjura corn flakesa.

Pa to sve skupa nije valjda 2000 kalorija, moja dnevna potreba, a bavio sam se sportom!!!
Kako mi onda može rasti trbušina?! Nije da žderem kebabe svaki dan, je***u sve... 


Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2012 at 08:11
cornflakes prije spavanja - nevalja nikako (uzmi radije svjezi sir - malomasni)
umak od vrhnja? to ti je jako masno,pitanje koliko si tog umaka slistio i nemas uopce bjelancevina u tom obroku, tijesta vjerojatno jedes onda jako puno posto nemas nista sa time. stavi ti 150-200 g bjelog mesa i uzmi integralno tijesto.
ujutro pojedi zobene sa necime,mozes od njih napravit i jako ukusnu palacinku,googlaj malo.
 
dan prije si pojeo 2 tanjura gulasa,pretpostavljam da je ipak bilo nesto mesa u njemu i to svinjskog.
prosjecno svinjsko meso u 100 g ima oko 19 g masti,a ti si recimo pojeo 250 grama.
dobijes 2.5*19 - 47.5g masti sto je jednako 420 kcal samo racunajuci masti,a sigurno je sve to radjeno na ulju, uz dodatak brasna i bla bla i eto te na 500 kcal.
uz to njoki koje si pojeo do 100g sigurno imaju oko 60 ugljikohidrata to ti je jos 240 g kcal.
znaci imas u grubo preko 700kcal racunajci samo pizdarije od tog gulasa...
napravi ti fino pureci/pileci gulas sa INTEGRALNIM TIJESTOM.
rasporedi obroke na 5-6 dnevno i to malih,a ne krknes 2 tanjura gulasa i da nejedes 5 sati,jedi svaka 3-4.
i btw nije isto pojest 1000 kalorija dobivenih iz sladoleda,muffina,svinjetine i njoka ili iz posnog sira,piletine,zobenih, bjelanjaka i povrca.
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.