New Posts New Posts RSS Feed - Te gadne cigarete :0(
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Te gadne cigarete :0(

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
hercegovka-23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hercegovka-23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2008 at 14:33
Originally posted by mrsavica mrsavica wrote:

 pa zar nije najveci gust posli dobre vecere sist i zapalit mmmm


uh, znam taj problem...
lako cu ja da ne zapalim uz kavu (dobro, malo teze, ali opet lakse nego poslije obroka  da izdrzim a da ne zapalim), lako cu ja za one zapaljene za nista, bez razloga, lako cu ja opcenito bez cigara - mislim, mislim, i onda odem i zapalim...
i tako iz dana u dan...
ali sad sam si smislila taktiku - (kad sam bila u bolnici, pusila sam uh, ne pitaj koliko, i onda kad sam pošla doma - dr je rekla rasporedi 8 cigara na cili dan i to je meni ispalo svako 2 sata. onda sam ja to smanjila na sat i po nakon pola godine, da bi u zadnje vrijeme pocela pusiti svako sat ili jos cesce po sata - tako da kutija ode za dan, nekad i vise) - vratit se na pusenje bar svako š,5 - 2 sata. tako si planiram i kave i objede, pa onda produzit na 2,5 - 3 sata i onda baciti... eventualno neko vrime iza objeda zapalit, ali i to probat ukinut...
zasto zelim prekinut: smrdim sama sebi, stalno se svadam sa svojima, bacam pare, nije mi u skladu sa zdravim navikama na koje se ptivikavam...
od danas sam opet na cigari svako š,5 - 2...

..moje su oči samo moje i nitko ne zna ąto ja kroz njih vidim...
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2008 at 19:42
heh,ja sam zadnja 2-3 tjedna na kutiji dnevno... 
Back to Top
hercegovka-23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hercegovka-23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2008 at 22:01
a tako sam i ja nesto... 
..moje su oči samo moje i nitko ne zna ąto ja kroz njih vidim...
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2008 at 23:23
Originally posted by evica evica wrote:

heh,ja sam zadnja 2-3 tjedna na kutiji dnevno... 

Jao... a onakva slika

Pitanje za pušace (bez ikakve teške filozofije):
-razmišljate li ikada o novcima koje trošite na nešto što vas, kako god okrenete, truje?
Jer ti novci, kako god okrenete, ne odu ni u što korisno.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
.rebel. View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Lipanj 2008
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote .rebel. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2008 at 08:03

pozdrav.

evo moram sam napisat nešto na ovu temu, a i da se aktiviram

dakle. odrasla sam udišuci (pasivno xD ) dim od svoje prve godine. puše mi oboje roditelja.

prije kojih desetak godina, tata mi je odlucio prestati pušiti. zbilja smo se mama i ja bile iznenadile, jer je pušio po tri kutije na dan. nakon tjedan dana ne pušenja, nije se udebljao, nakon dva tjedna još se uvijek nije udebljao. ALI postao je agresivan, bilo mu je non stop slabo, nije ništa jeo jer mu je sva hrana izgubila okus. mami i meni je bilo užasno gledati kak se tata preznojava i drhti i vice i živcan je. a sve to jer je FIZIcKI OVISAN O CIGARETI. moj tata je zbilja strastveni pušac i uživa u svakom dimu. poceo je natrag pušiti jer zbilja nije se imalo smisla muciti, pa da nastradamo svi   i sve je natrag okej i svi sretni zadovoljni. poslije toga moj tata više nikad nije pokušao prestati.

Zašto pokušavati prestati pušiti, kada ce se tih š2-š4kn ionako potrošiti na nešto drugo, a ti ceš biti nezadovoljan i živcan jer nemaš cigaretu..

i ja sam aktivna pušacica, i ne zavaravam se da nisam fizicki ovisna o cigareti jer ju trebam. jednostavno ju trebam..

 

ono što mrzim jest:

š.) kada NEPUšAcI govore kako je lako prestati pušiti, a nemaju pojma o tome.

2.) kada netko - navodno jak karakter- govori kako ce bez problema prestati pušiti, a to samo zato jer si nece priznati da je postao fizicki ovisan o cigareti..

<3
Back to Top
hercegovka-23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hercegovka-23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2008 at 08:53
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

[QUOTE=evica]
Pitanje za pušace (bez ikakve teške filozofije):
-razmišljate li ikada o novcima koje trošite na nešto što vas, kako god okrenete, truje?
Jer ti novci, kako god okrenete, ne odu ni u što korisno.


naravno da razmisljam 8iako su u bih cigare puno jeftinije neho u hr), ali kao sto rekoh razmisljam i o svim drugim posljedicama
no, svejedno, pokusala prestati - nije islo, sad pokusavam smanjiti...
..moje su oči samo moje i nitko ne zna ąto ja kroz njih vidim...
Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2008 at 09:59
nisam pravi pušac jer mi kutija cigareta traje min 3 mjeseca, ali obzirom da ipak zapalim ne mogu se smatrati ni nepušacem. Gledajuci to sa financijske strane, prema navedenom potrošim max š5 lipa dnevno. Istina, mogla bih ih staviti u kasicu i cekati da ih potrošim na nešto korisno. No, u trenutku kada zapalim i tu jednu cigaretu tjedno (ako i to), imati taj osjecaj mi je nešto najkorisnije na svijetu, subjektivno gledajuci. Isto kao i nekima kava, cašica alkohola, pizza, gmo voce i povrce, prehladna klima, trac casopis i slicne ne baš zdrave i korisne stvari.
Back to Top
hercegovka-23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hercegovka-23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2008 at 15:20
hello, people!
evo da se pohvalim - moj prvi dan nepusenja - nisam zapalila od sinoc od 22 h, ali ajmo to racunati od jutros od 8 od kad sam ustala - znaci mojih 7-8 prvih sati bez cigare...
jos me nije spucala nikva kriza - pa cak ni uz 2 kave, ni iza dorucka, ni iza finog rucka, ni dok tata pali jednu za drugom...
vidit cemo sta ce biti do kraja dana....  
..moje su oči samo moje i nitko ne zna ąto ja kroz njih vidim...
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2008 at 16:39
Originally posted by hercegovka-23 hercegovka-23 wrote:

hello, people!
evo da se pohvalim - moj prvi dan nepusenja - nisam zapalila od sinoc od 22 h, ali ajmo to racunati od jutros od 8 od kad sam ustala - znaci mojih 7-8 prvih sati bez cigare...
jos me nije spucala nikva kriza - pa cak ni uz 2 kave, ni iza dorucka, ni iza finog rucka, ni dok tata pali jednu za drugom...
vidit cemo sta ce biti do kraja dana....  

Obavezno si nađi neku zamjenu (psihicku ili fizicku) jer ce taj prestanak inace biti pucanj u prazno. Npr. grickanje povrca ili nekakvu okupaciju kojom ceš skrenuti misli od cigareta (npr. svaki put kad ti se javi želja za cigarom odeš na kratko intenzivno trcanje - 2 prednosti ovog jednostavnog uvjetovanja: s vremenom ce i sama pomisao na cigaru u tebi izazvati gađenje jer ceš morati odraditi to intenzivno trcanje a i od ssamog trcanja kao takvog ceš imati koristi). Ako samo oduzmeš a ništa ne daš za uzvrat neceš puno postici
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
hercegovka-23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hercegovka-23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2008 at 17:51
vidjet cu kako ce se razvijati situacija....
ne zelim trcanje pretvoriti u kaznu zbog zelje zbog cigaretom - to bi zaista bio pogresan nacin - tako da cu taj hamov savjet preskociti...
veceras je iskusenje - idem u grad - a inace se u gradu za jednog izlaska sprzi kutija cigara - pa da vidim kako ce to veceras funkcionirati...
..moje su oči samo moje i nitko ne zna ąto ja kroz njih vidim...
Back to Top
hercegovka-23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hercegovka-23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2008 at 22:57
evo izgurala sam taj prvi dan bez cigarete u ruci, nije bilo nikakvih kriza, nervoze, i sl... ne znam sta ce biti sutra ali nadam se da cu izdrzati...  
..moje su oči samo moje i nitko ne zna ąto ja kroz njih vidim...
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2008 at 01:53
Originally posted by hercegovka-23 hercegovka-23 wrote:

vidjet cu kako ce se razvijati situacija....
ne zelim trcanje pretvoriti u kaznu zbog zelje zbog cigaretom - to bi zaista bio pogresan nacin - tako da cu taj hamov savjet preskociti...

Radi na svoj (tj. opce poznat - popularan) nacin pa ceš se na kraju sjetiti što ti je hammer rekao kad tad ceš doci do granice da probaš na moj (temeljen na principima jednostavnog uvjetovanja - dakle nikakva caranja i rekla-kazala principima) nacin.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
hercegovka-23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hercegovka-23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2008 at 12:51
cekaj, jesi li ti pusio? prestao pusiti? pusis?

 
..moje su oči samo moje i nitko ne zna ąto ja kroz njih vidim...
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2008 at 13:16
Originally posted by hercegovka-23 hercegovka-23 wrote:

cekaj, jesi li ti pusio? prestao pusiti? pusis?

 

Nikada. što se tice ove teme savjeti su teorijski potkrepljeni i rade na principima koji su dokazani i potvrđeni. Probaj, nemaš što izgubiti
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
hercegovka-23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hercegovka-23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2008 at 15:38
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Originally posted by hercegovka-23 hercegovka-23 wrote:

cekaj, jesi li ti pusio? prestao pusiti? pusis?

 

Nikada. što se tice ove teme savjeti su teorijski potkrepljeni i rade na principima koji su dokazani i potvrđeni. Probaj, nemaš što izgubiti



izvini, ali mislim da onda nisi kompetentan dijeliti apsolutno nikakve savjete sto se tice odvikavanja od pusenja.
..moje su oči samo moje i nitko ne zna ąto ja kroz njih vidim...
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2008 at 16:42
Originally posted by hercegovka-23 hercegovka-23 wrote:

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Originally posted by hercegovka-23 hercegovka-23 wrote:

cekaj, jesi li ti pusio? prestao pusiti? pusis?

 

Nikada. što se tice ove teme savjeti su teorijski potkrepljeni i rade na principima koji su dokazani i potvrđeni. Probaj, nemaš što izgubiti



izvini, ali mislim da onda nisi kompetentan dijeliti apsolutno nikakve savjete sto se tice odvikavanja od pusenja.

Mora li doktor umrijeti kako bi pacijenta spasio od smrti? Mora li netko i sam oboliti od AIDS-a kako bi drugoga mogao zaštiti i sprijeciti ga da dobije AIDS? Mislim da sam bio jasan, ali svejedno cekam koliko ceš izdržati na svoj nacin.

Zaista, ovakvo ponašanje poput tvojega je i ocekivano i ne mogu te kriviti zbog toga - jer kako netko jednom rece, možeš svakome ponuditi pomoc ali malo tko ce to znati iskoristiti.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.