New Posts New Posts RSS Feed - Te gadne cigarete :0(
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Te gadne cigarete :0(

 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
BlackMagicWoman View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Studeni 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BlackMagicWoman Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Te gadne cigarete :0(
    Posted: 05 Studeni 2007 at 10:00

pozdrav svima!Svidja mi se ova stranica pa sam se i ja ulogirala

Htjela bih vas pitati,koliko vas ovdje je pusaca?(ipak ih ima vidim),jer sam i ja pusac(na moju nesrecu)..

Procitala sam neke ovdje teme u svezi tog,pa vidjela da nisam jedina ima ih koji djele moju sudbinu sto se cigareta tice

Uvijek se pitam kako neki od strastvenih pusaca samo bace cigaret i nikad se vise ne propuse,a opet s dr strane neki jednostavno nemogu bez njega i jako im je tesko ostavit se..e tu spadam i ja..

Znam da bi mi zivot bez njega bio puno kvalitetniji al ipak se jos uvik nisam ostavila..Svi moji prijatelji i prijateljice su nepusaci,decki su mi isto uvijek bili nepusaci,a ja eto PUšAc i to mi se sve vise gadi,smeta me..em sto me po djzepu em po zdravlju

Zato se uvijek divim onima sto ne puse,i nikom nebih preporucila to malo cudoviste,al ipak me ohrabrilo ovdje par tekstova sto sam procitala..



Edit:maknut bold



Edited by Zoki
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2007 at 15:41

 Ako stvarno mislis prestati pusiti preporucujem ti da procitas knjigu koja se zove "Lako je prestati pusiti". Procitala ju je moja mama i njene frendice i nakon 33 godine i 3 kutije na dan jednostavno je - prestala!

Ja nisam pusila neko vrijeme jer mi je bivsi bio nepusac, a u dvoje je to svakako lakse. Otisao decko, vratila se cigareta. Nazalost. Sad opet planiram prestati, ali kako imam ispite za š0 dana, mislim da mi sad ne treba i da se mucim s mislju o prestanku pusenja. A nakon toga - bye, bye cigarete! Kad se samo sjetim koliko sam vise love imala dok nisam pusila, odmah dobijem volju!

Back to Top
fit_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2007
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fit_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2007 at 18:06
Potpuno te razumijem. Danas me kolega s faxa pitao- '' Koja je tvoja poanta?''

Iskritizirao me masu i nastavi ti i on - '' Sada tu sjedis u kantini, pusis to smece a kao za sat i pol ides u teretanu. Ja ne kuzim poantu.Gdje ti je tu zdrav zivot...Kontradiktorna si...''

Totalno sam se zamislila nad time, ali znas sta- necu se opravdavati i traziti izlike.
Ja volim sport, obozavam aktivnosti, teretana mi je najomiljeniji place... Ali ja sam pusacica........i sta??? To mi je porok i ne mislim se toga odreci.Da, znam sve stetnosti i kako utjece na kondiciju prije svega, ali kad osjetim potrebu, prestat cu. Dotad-nemam zasto.I znas sta - uopce ne osjecam griznju savjesti..............
Back to Top
BlackMagicWoman View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Studeni 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BlackMagicWoman Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2007 at 18:15
 Bas ste me razveselile,s ovim sto sam procitala..E a znamo mi da nije dobro ali ajde ti se ostavi...heh ka da je lako..vraga..A to s bivsim..haha kod mene isto tako..dok je bilo njega slabo sam nesto pusila uvik je grintao,al sad samo ih slazem:)da me sad vidi odrza bi mi predavanje
Back to Top
fit_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2007
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fit_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2007 at 18:38
Znas koja vrsta ljudi mene posebno nervira??

š. Ljudi koji se neprestano pravdaju pred ne-smokerima-- Reci, da tako je, ovisan sam i bok.

2. ljudi koji '' prestaju'' pusiti od dana otkad sam ih upoznala, a znam ih 5 godina.

Uglavnom, sad prestajem komentirati jer bi se mogla raspisati milijon--osjetljiva sam na tu temu.

Bok.......

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2007 at 22:42

 Kod mene postoji jos jedan faktor, a to je SLOBODA.

Uvijek nekako volimo isticati kako smo slobodni, kako volimo i uzivamo u tom osjecaju, a onda - o ho ho! Jedan smotuljak korova/lisca ubija svu tu slobodu, jer priznali mi ili ne - ovisni smo o tome. A nije li zapravo prekrasno biti slobodan?!

Back to Top
moodleman View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Kolovoz 2007
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote moodleman Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2007 at 10:36
JA ne razumijem ljude koji puse... Nek mi netko objasni sto ima lijepo u tome da uvlacis dim u svoja pluca i zatim ga ispuhujes van... pa vi bi tebali biti vatrogasci, vama ne bi trebale maske!
Go Hard...Or Go Home!
Shut The F**k Up...And Train!
Back to Top
fit_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2007
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fit_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2007 at 14:26
Ne znam.To ti je moj najiskreniji odgovor.Iako postujem i tvoje misljenje,svakako ima u njemu istine... 
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2007 at 09:55

 Ovisnost, sta drugo.

Krenes iz znatizelje/drustva.... jer nitko ti nece reci da je poceo pusiti jer mu je "sjela" prva cigareta. A kasnije je to najobicnija ovisnost.

Back to Top
samatri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Studeni 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote samatri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2007 at 07:10
  Pusila sam 27 godina -pocela u drustvu i nastavila (sad imam 45g).Na proljece 22.3. ove godine prestala sam pusiti.Udebljala sam se 7 kg ,sad sam se pocela vracati na svoju tezinu -trenutacno 75 .Osjecam se super ,popravio mi se ten ,stan mi mirisi, djeca mi ne gundjaju .Tri puta tjedno idem na pilates a uvijek kad mogu napravim veliki krug oko gradica.ZA PRESTANAK PUšENJA
Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2007 at 12:43
Ja sam tek nedavno pocela pusiti (). Ne iz fore, vec sam se nasla u krivo vrijeme na krivom mjestu i eto ti ga... Istina, drzim to na 2-3 cigarete tjedno, ali vidim kamo to vodi. Koliko god bilo loseg okusa i nimalo zenstveno... manje mi je do hrane a i kao umiruje nervozu koja me napada u zadnje vrijeme. Istina, vjezbanjem se ta zelja smanjuje, zbog cega jos vise volim vjezbati. Nije na meni da zastupam bilo koju stranu, mogu shvatiti obje.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2007 at 09:47

Originally posted by enaa enaa wrote:

Ja sam tek nedavno pocela pusiti (). Ne iz fore, vec sam se nasla u krivo vrijeme na krivom mjestu i eto ti ga... Istina, drzim to na 2-3 cigarete tjedno, ali vidim kamo to vodi.
 

Prestani dok mozes..... Ili nastavi pa se na kraju krajevu muci s tim kao i svi mi ostali.....

 

Ne pusim vec 3 dana....!

Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2007 at 11:30
Ipak bih radije prestala. Od danas ...

Bravo, samo tako nastavi!
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2008 at 12:32
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

ja pusim povremeno s tim da je bilo dana kad izadjem van i popusim sama kutiju ili kroz dan iz fore sama popusim kutiju... ili zapalim navecer iz fore 3-5 pljugi kako kad... ali uvijek kad god sam ja to htjela i rekla sad je dosta, sad vise nema.. onda nema.. i stvarno kad sam pomislila da bi si zapalila - razmisljam o necem drugom ili koliko je to stetno i zelja me prodje dok kazes keks... to je samo stvar mozga i niceg drugog.. jer je mozak navikao da ti to radis... zato ja ne vjerujem kad mi netko kaze "ja nemogu prestat pusit" sorry, al to su osobe bez karaktera.. kao sto je vec brijem d3m0n vec rekao slabici...
  

Prebacila sam ovdje citat da vise ne bude offtopic tamo na temi o slanom.

Ovime zapravo i sebe nazivas slabicem. Naime, svi znaju da su cigarete nezdrave i zapravo je vecina ljudi protiv njih.

Ako ti mozes prestati s pusenjem kad god hoces, zasto onda i dalje povremeno pusis? I to po kutiju dnevno ponekad? Zasto ne prestanes zauvijek?

Originally posted by d3m0n d3m0n wrote:


Pa pusim povremeno kad sam uzasno zivcan!


Evo isto pitanje i za d3m0na... Cemu cigareta kad si zivcan, ako imas toliko karaktera?

Nemojte misliti da vas provociram ili nesto. Zanima me samo konstruktivna diskusija. Ja pusim vec dugo i u toku tog "staza"  moja se spoznaja o cigaretama i mom odnosu s njima dosta mijenjala. Ali sad znam da sam ovisna, cak i ako po tjedan dana eventualno ne zapalim pljugu.
 

Edited by Signorina
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2008 at 15:14

ti nisi signorina ovisna o cigaretama vec si naviknuta da ih koristis.................

Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2008 at 15:20

 ovo sto sam spomenula kutiju to je bilo prije.. i to sam spomenula iz razloga da objasnima kako je sve vecinom na psihickoj bazi, a ne na fizickoj... jer mene tijelo ne trazi cigaretu niti me tada trazilo bez obzira na kolicinu.. i to sam spomenula iz razloga sto ne vjerujem u tu ovisnost.. kod mene je to uvijek bilo iz fore... i ako se ja u neznam 4 god  nisam naviknula i nisam postala ovisna onda sigurno necu..

ja sebe ne smatram slabicem - vec sam objasnila, ali me nisi shvatila... time smatram ljude koji stalno vicu "ja zelim prestat pusit ali ne mogu"... jer to je sve stvar volje.. sve se moze kad se hoce ali naravno ako si ti u glavu utuvis da ti to nemozes - onda je to druga prica...

btw - to kod mene povremeno je iz zaj*b*n*i*e i to povremeno meni znaci jednom u 4,5 mjeseci...

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.