New Posts New Posts RSS Feed - Šta da radim, riga mi se od iste hrane....:p
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Šta da radim, riga mi se od iste hrane....:p

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Šta da radim, riga mi se od iste hrane....:p
    Posted: 31 Svibanj 2013 at 13:48

Ne znam kako vi, ali meni je zadnje vrijeme koma prehrana, a sve iz razloga jer sam se zasitila zobenih, posnog, orašastih, jabuka, tune, salata, jaja....sve ono što je bilo u svakodnevnoj zdravoj prehrani.

Ni varijacije na temu ne pomažu....


Od cokoladnog wheja mi se povrace a prije mi je bilo najbolja slastica.


Dakle što jedem....kroasane, slana peciva, pola litre kave dnevno, kekse, kruh, namazi, suhomesnato Dead  (valjda cu se uskoro zasititi i toga Big smile)


I pokušavala sam opet se vratit gdje sam stala ali jednostavno ne mogu, muka mi je samo od pomisli na one bljutave zobene, na vocne medjuobroke koje mi samo otvore apetit, na jedno te isto svaki dan,,,, došlo je do zasicenja tih namirnica i više manje jednolicnih jelovnika da sam krenula linijom manjeg otpora a time i zapustila vježbanje (kao....prehrana je raspašoj, što bih se onda mucila vježbati Tongue)


I šta sad ?

Kako  krenuti sa zdravijom prehranom bez gore navedenih namirnica odredjeni period...a to je kostur svega!?

Confused

Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2013 at 14:24

Ako ti se cijela prehrana vrtila oko ovih 5-6 namirnica, nije ni cudo da si se umorila.

Upravo iz razloga da se to ne dogodi treba nekada ubaciti cheat obroke, i mjenjaj prehranu sto vise.
Nije cilj samo zdravo jesti, vec i raznovrsno.
Spremi pastu sa piletinom, mjenjaj zacine svaki put, umjesto rize ubaci nekad couscous, ubacuj cajeve u ishranu, mjenjaj ih... eksperimentiraj s vocem, napravi sebi nekada puding od voca sa trun secera, pravi sejkove kakvi ti padnu na pamet, npr. ja sam jucer napravio sejk whey plus kakao i cimet, odlican je ispao...
RAZNOVRSNA prehrana, jednolicna ubija psihu, a i tijelo !
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2013 at 21:29
Bebolina,od bilo koga drugoga bi to ocekivao,ali od tebe NIKADA!
Ima tu puno ljudi koji te prate.Ne smiješ tako
I nama se ne jede svaki dan zobene ( i ne jedemo ih) i ne vježba nam se svaki dan ( i ne vježbamo),ali ipak vecinu vremena gledamo da bude u nekim granicama zdravoga (jedna pizza na tjedan,ponekad kolacic,šta mama skuha itd.)...Sve je to samo u tvojoj glavi.Prisili se na neki nacin i kreni na stari dobri put.
Back to Top
medeni View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2012
Location: Kutina
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medeni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2013 at 21:34
pa imaš brdo zdrave hrane samo probudi maštu
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2013 at 08:13
Zato treba uvijek biti maštovit što se hrane tice. I ako si dugo vrtila jedno te isto normalno da ti dosadi.
Probaj si napraviti obroke što ukusnijima - uz meso napravi neki fini umak, umjesto zobenih probaj ispeci kruh od zobenih i žitarica ili napraviti palacinke od njih ili muffine. Probaj posni na razne nacine, umješaj u njega nešto što do sad nisi. Evo npr, posni i jagode - neznam ni jednu osobu kojoj to nije fino

I naruci novi okus wheya, ili ga jednostavno nemoj piti dok ti se ne pojavi želja za njim.

Ja neznam, mislim da se nebi mogla zdravo hraniti da mi ta hrana koju jedem nije fina i da uz to ne isprobavam razne recepte svaki dan. Nekad mi paše jednolicno - pa jedem svaki dan isto, a kad vidim da ide prema zasicenju malo promjenim, nadjem recept, ili promjenim namirnicu i uvedem neku novu itd.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2013 at 09:17
Bebo ! Pa vidi koliko recepata :D mislim ja sam te srece da ne marim za hranu uopce daj mi ono što mogu pozitivno iz nje izvuci i ja sam zadovoljan :/ Probaj si ubaciti cheat ne cesto ali jednostavno da ne pukneš .... ili promjeni namirnice ako si se zasitila piletine papaj ribu :D  mislim ja nemam puno opcija....iskreno ni novaca za zdravije pa si nekada priuštim 2 konzerve tune u vodi ali mi nestane u 1 obroku :( puno ljudi te ovdje prati kao što ti je fittyp naveo! Primjer si im, malo neka ti to podigne samopouzdanje...i volju :) ajde i ja sam ucio i ucim i danas iz tvojih postova....možda si se zasitila ali pogledaj rezultate....otvoriti ce ti se apetit ponovo vjerujem :)
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2013 at 11:28
Ufff... poznato... pa sam pocela kuhati ;) Krumpir sa mixom povrca i piletina, bltva sa krumpirom, malo maslinovog i ribica, povrce iz woka i puretina na trakice, rižito sa povrcem i teletinom, jaja sa gljivama, salsa sa hrpom povrca i integralna tjestenina, meso sa salatom, muffini od badema i maslaca sa jajima, kruh bez brašna... Samo probaj što raznolikije papati.... ali razumijem te, jer pogotovo na definiciji je najlakše rotirati tih 6-7 namirnica, i zbog mjerenja i kontroliranja unosa kcal... možeš ti to, a peciva i sl. ostavi za jednom tjedno :D
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2013 at 13:32
E jaj jaj Big smile

Eto, zato se ja "borim" protiv te opsesije "zdravim" koja je nastala zadnjih godina....ljudi si zabranjuju nepotrebno. Cak i kad treba malo potegnut i zbilja si zabranit štošta i uozbiljit se - to nije za duže staze.

Ne kažem da nema ljudi koji 100% uživaju u tih par namirnica i happy su ali mislim da ih je više onih koji ulete u te restrikcije ko muhe bez glave i izgore nakon nekog vremena jer jednostavno vole jesti sve živo i muka im je stalno mislit na hranu.

Znaš koja mi je najjaca recenica bebolina? Zapustila sam vježbanje jer ako je hrana vec raspašoj, što bi se mucila vježbati Big smile Come on, baš onda moraš vježbati da istrošiš tu energiju Wink Mislim da ljudi sve više zaboravljaju jednostavnost od te siline informacija.

Ni ja ne jedem 100% clean - trudim se jesti najbolje u vecini obroka ali ne mucim se ako pojedem bijeli kruh umjesto integralnog, cokoladu kad mi dodje gušt, sladoled....anything...samo pojacam trening ako sam prekrdašila ono što sam mislila. Time što sam slobodna manje mi se jede i automatski biram bolje, a od ovog pojedem malo. A ti se gaziš tim zobenim i ostalim "što moraš", braniš si svašta pa izgoriš.

Opusti se.

Ako imaš odredjene gušte, dopusti si, samo u manjoj kolicini. Krajnost je biti 100% perfect.

Ti si sad u drugoj krajnosti i ovo što sad radiš nije ti najbolji nacin jer si ne radiš dobro, ni tijelu ni umu. Vjerujem da se ne osjecaš dobro nakon svakog takvog obroka. Ako ti se vec jede nešto odredjeno što baš i nije najbolje, skombiniraj to s necim što je ok. Evo, ja sam jucer jela bijeli kruh ali sa špinatom i oslicem - kruh je bzvz ali imam špinat i lean proteine. Ili malo štrudle od sira za dorucak ali sa posnim sirom sa strane. Ili pizza sa piletinom i rikolom.

I ako je višak kcal u pitanju - extra trening Wink To mi cak i da force!

Get it? Wink

I ne misli na to što ne smiješ jer te sve onda tome vuce. Misli na ono što želiš postici od svog tijela, na onaj feeling kojeg imaš kad si izgledaš dobro. Neka te taj osjecaj vodi - tako ceš dobit želju da jedeš to što ti treba i volju da si to pripremiš.

Neda se ni meni uvijek kuhat ,spremat, planirat.....ali brate mili, za sve što vrijedi treba se malo pomucit Wink Želiš bit prosjek ili?

Izbor je na tebi Wink




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2013 at 13:49
Ma slažem se s Gymkom u potpunosti
Treba se opustiti i sve se to može iskombinirati puno ležernije s puno više namirnica od 5 "dozvoljenih" i svejedno biti fit.
Ja sam veliki gurman i obožavam jesti, a moj muž obožava kuhati to je kombinacija za ubit se i dobit milijon kilograma.
Ali ipak uspijem sve posložiti da kroz dan jedem što bolje (trudim se isplanirati i nositi na posao kantice)nakon toga tempiram da napravim trening taman prije tako da mi onaj jedan obrok koji stigne u danu skuhati (citaj vecera nakon cijelog dana na poslu) bude sat dva nakon treninga i pojedem sve što mi se skuha i to s velikim guštom . Naravno da se trudimo da to bude što zdravije i što raznolikije (i da bude što više ribe), ali se uopce ne opterecujem ako je njemu gušt napraviti domace pljeskavice ili cevape i peceni krumpir sve pojedem sa zdjelom salate i ne pece me savjest uopce.
Može se i malo opuštenije to sve shvatiti i opet biti fit i ukupno gledano zdravo se hraniti.

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2013 at 14:24
Tocno to Scarpetta, i moj decko i ja obožavamo i kuhati i jesti, i povremeno negdje otici jesti vani...najveci gušti, uz treninge. I baš to što kažeš - uvijek gledamo da najveci i najfiniji obrok tempiramo nakon  treninga Wink

Ljudi se nikad nisu toliko brinuli za svaki gram kojeg jedu ali su i radili, kretali se....nisu bili toliko pod stresom opcenito. Ovo danas je ludnica i nije samo hrana krivac za razne bolesti i opcenito loše osjecaje koje znamo vuc sa sobom. Ja bih skoro prije okrivila strah od hrane od same hrane, da to više šteti od par zalogaja tu i tamo. Sada stvarno postajemo opsesivni...previše po meni što nije dobro, ni za nas ni za one oko nas.

Cevapi Heart Big smile

Ravnoteža. Mjera. Kontrola. Kretanje.

Sve se da skombinirat i izgledat dobro, osjecat se dobro i bit happy. Kakva je svrha fit tijela ako slinimo za svime što vidimo i patimo jer ne možemo pojest nešto....ja ne želim živjet u takvom stanju, dan za danom. A ne želim bit ni preopuštena i zapuštena. Tu dolazi ta kontrola i ravnoteža, a i znanje o tome kad treba malo jace zagristit i patit, a kad se opustit.




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2013 at 14:35
Ja sam vec otupio na prehranu :// imam osjecaj da u nijednom obroku osim rucka ne uzivam... a ni rucak nije sto je nekad bio :DD Nista meni ne moze zamijenit cevape i pomfri ili pizzu.. Jednostavno nadjes nesto drugo u cemu ces uzivat, a da to nije hrana...

I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2013 at 15:44

A uživanje u hrani je nešto loše? Smile Mi koji volimo uživati u hrani smo što - depresivni, usamljeni, tužni, prazni? Hehe.....Dat cu ti svoj primjer: ma mogu ja imat 100 stvari sa strane u kojima cu uživat,  mogu bit sretna ko prase sa svime u životu, ispunjena i sve ali ako mi je svaki obrok ubojstvo onda....idem kontra sebe i onog što mi cini bitan dio života, a to ne može rezultirat dobrim. Uostalom, to te nakon nekog vremena vrati nazad na pocetak i tako stalno u krug....znam ljude koji si stalno tako zabrijavaju, zabrane si sve i svašta i nakon nekog vremena opet skoce na to i vrate svu muku nazad....i tako godinama. Iz krajnosti u krajnost.

Ja smatram da ima dovoljno izbora hrane i dovoljno mogucnosti i varijanti da svatko uživa u obrocima i izgleda kako bi htio i bude zdrav, što god to zdrav znacilo :)




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2013 at 19:39
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


A uživanje u hrani je nešto loše? Smile Mi koji volimo uživati u hrani smo što - depresivni, usamljeni, tužni, prazni? Hehe.....Dat cu ti svoj primjer: ma mogu ja imat 100 stvari sa strane u kojima cu uživat,  mogu bit sretna ko prase sa svime u životu, ispunjena i sve ali ako mi je svaki obrok ubojstvo onda....idem kontra sebe i onog što mi cini bitan dio života, a to ne može rezultirat dobrim. Uostalom, to te nakon nekog vremena vrati nazad na pocetak i tako stalno u krug....znam ljude koji si stalno tako zabrijavaju, zabrane si sve i svašta i nakon nekog vremena opet skoce na to i vrate svu muku nazad....i tako godinama. Iz krajnosti u krajnost.

Ja smatram da ima dovoljno izbora hrane i dovoljno mogucnosti i varijanti da svatko uživa u obrocima i izgleda kako bi htio i bude zdrav, što god to zdrav znacilo :)






Nutellu i Milku nis ne moze zamijenit :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2013 at 19:50
Uf, Milka je preloša Tongue

Tako je, tebi ih ne može ništa zamijenit, i zašto bi ih išta i mijenjalo? Smile Nisam ni ja tip koji ce napravit palacinke od zobenih, napunit ih posnim i vocem i tješit se da su to palacinke - ni do koljena..... jednostavno cu napravit obicne palacinke, nakrcat ih nutelom i uživat u tom trenutku. Ali ne svaki dan. Tu nastupa kontrola, disciplina i ravnoteža. Toga ce uvijek morat bit, i kod tebe i kod mene ako želimo to što želimo, jbg-a, take it or leave it. Volimo jest ali volimo i izgledat dobro, sranje Big smile

Ali može se nac neka sredina...i o tome ja govorim. Povremeni gušti ali s kontrolom, i unutar kcal ako to tako treba bit.




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2013 at 11:01

Hvala svima na savjetima...ali...baš i nisam kreativna šta se jala tice...moram tražiti nove recepte Tongue


Gymka - disciplnina....to je moja slaba tocka. Imam 2 krajnosti, ili 100% lean ili 100% junk...to je moje prokletstvo...ne znam i ne mogu biti umjerena, zato i pucamDead i kao što si rekla vrtim se stalno u krug i nikad necu napredovat onoliko koliko bi htjela.

Ja npr. popodne nekad necu pojesti jabuku i narancu jer u te2 namirnice imam cca 25 UH i onda trpim tako nekoliko dana i onda se najedem kruha, slatkiša, grickalica....ali onda si ne piše kcal pa mi je lakše...i tako stalno...ukrug...iz krajnosti u ktrajnost...znam da nije dobro i znam da si moram naci neku sredinu.

Najgore od svega mi je brojanje minuta do slijedeceg obroka a kad on dodje, i kad pojedem planirano...muka mi bude, nisam sita, nisam zadovoljna a moram cekati 3-4 sata do slijedeceg obroka.

Najgori su mi medjuobroci, jutarnji i popodnevni, što jesti a da ne ukljucuje posni, orašaste i vocku, a da je fino  da me zasiti Big smile


 

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2013 at 11:07
Bebolina malo prestani brojati toliko svaku kaloriju....svaki UH protein...ako želiš 2 jabuke pojesti...zašto nebi pojela....stime sam se i ja mucio....dok nisam poceo upoznavati bolje namirnice...nije isti UH iz jabuke...iz Kruha.....vjerujem da znaš jer si duže clan ovdje nego ja...samo da te podsjetim :) zašto bi morala takav medjuobrok imati....uzmi od rucka podjeli ga na pola neka bude dva obroka ako je obilniji....i biti ceš sitija....malo se snadji...meni je jedino žao ovih dana što mi roditelji toliko seru o zdravoj ishrani..da mi zabranjuju maltene se zdravo hraniti....:(
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.