New Posts New Posts RSS Feed - Sve pomalo
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sve pomalo

 Post Reply Post Reply
Author
Mrva86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrva86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Sve pomalo
    Posted: 01 Lipanj 2010 at 00:12
Dakle,imam 24 g., visok š98cm i cca š07 kila...
Prije nego postavim par pitanja kratki opis nacina prehrane i vježbanja koji prakticiram....
Zadnjih pola godine igram nogomet i košarku po jednom tjedno plus što trcim ovisno o raspoloživom vremenu(nekad je to 3 puta tjedno,nekad jednom a nekad prođu i 2 tjedna bez da se "pokrenem").
To trcanje je uglavnom u trajanju od 45min do š h(znaci 20 krugova atletske staze-cca 40 min i 30 krugova-55min) srednjim intenzitetom...Nekad odradim nakon 20 krugova još 2 ili.T 4 kruga do granice mogucnosti ili odšprintam 4 puta po š00 metara.
Nakon trcanja obvezno odradim "fizikalije" koje mi se sastoje od :
š.) 4 serije vježbi za trbušnjake(3 vježbe) i leđa(š serija:20 trbušnjaka dizanje trupa i nogu istovremeno,20 dizanje spojenih nogu do kukova a trup je na tlu,20 s poda svaka strana laktom prema skrvcenoj nozi i 20 ležnjaka)
2.)Stabilizatori-4 pozicije po 30 sekundi svaka...2 serije
3.)cucnjevi-2 puta po 25 ponavljanja.
Da se razumijemo....ovo je samo ogledni primjer kako to izgleda što ne znaci da se toga pridržavam i vježbam po tome 3 puta tjedno ili slicno...Kako kada...
...Teretanu uglavnom izbjegavam premda nemam neki pravi razlog...
Ponekad vježbam s elasticnom gumenom trakom(vježbe za cijelo tijelo uglavnom) plus s oly -šipkom bicep i triceps kao i bench press na terasi ispred kuce...
Prehrana je raznovrsna i uglavnom je podijeljena na 3 do 4 obroka......Ovisan sam o kavi i cigaretama plus što nikad ne jedem rucak prije š6.30-š7 jer sam uglavnom doma gdje ucim za ispite a stara taman tad dođe doma da napravi rucak...
Do tada uglavnom pojedem sendvic,musle,kajganu od 4 jaja i voce...Uglavnom to kombiniram jer neznam niš drugo spremit....
Pošto sam jako visok(š98cm) izgledam prilicno mršavo sa svojih š07 kg iako imam malu škembicu koje se nemrem rješit....

Par pitanja...
š.)Ako želim smršaviti dali mi je bolje kod trcanja trcat 45 min-šh 3 puta tjedno srednjim intenzitetom plus malo šprintanja nakon svega ili pribjeci HIIT metodi i odtrcati kako sam procitao po š0 min(recimo 20 sec šprinta,40 sec srednjeg intenziteta i tako š0 serija) i nakon toga obaviti fizikalije koje sam vam opisao?
2.)Vježbe za donji dio trbuha,bolna tocka....
3.)Jel teretana nužna ili je i elasticna traka plus olimpijska šipka(biceps,triceps plus bench) za "po doma" dovoljna...s obzirom da se s trakom mogu pokriti više-manje sve mišicne skupine?
Hvala...!!!
    

Edited by Mrva86
Back to Top
Mrva86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrva86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2010 at 13:12
  Zar baš nitko nema nikakav savjet ili se sramite?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2010 at 13:21
Pa prvo i osnovno trebas sredi prehranu i ubrzat
metabolizam, bit na jednom oborku do š7h je
kontraproduktivno svemu......... kuhaj si sam, miksaj
shakeove, posni, bilo kaj.......a mislim d ai ostatak
prehrane odgovara ovome, tj da nije u redu
Back to Top
Mrva86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrva86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2010 at 13:29
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Pa prvo i osnovno trebas sredi prehranu i ubrzat
metabolizam, bit na jednom oborku do š7h je
kontraproduktivno svemu......... kuhaj si sam, miksaj
shakeove, posni, bilo kaj.......a mislim d ai ostatak
prehrane odgovara ovome, tj da nije u redu

Uglavnom sam na 2 obroka do š7 h...kada obicno imam rucak...Sad sam ubacio posni sir u prehranu i to kombiniram zajedno s zobenim,kajganom,tunom i salatom(spremljena,ocišcena  iz konzuma u pakovanju) da bih dobio 2 obroka...
Nadalje...zanima me ovaj dio oko HIT metode kod trcanja...jel mi je bolje š5 minuta HIT ili 50 min srednjeg intenziteta?
Back to Top
Mrva86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrva86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2010 at 14:13
  Također...jel kod odluke o tome kad cemo jesti najbitniji kriterij glad ili prvenstveno strogo konrolirana prehrana temljena na 5-6 obroka pa samim time jedemo i kad nismo gladni ali pomalo,umjereno kako bi izbjegli situaciju da gladni cekamo "veliki" obrok i "prežderemo se"...??
Pretpostavljam da je ovo drugo...jel?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2010 at 14:13
 Mrva86, inace možeš i sam obrisati post ako bude dupli
Back to Top
Mrva86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrva86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2010 at 10:34
  Ovak...zadnjih 5 dana pazim kaj jedem(od ponedljelja jel...) i skinuo sam 4 kile...danas sam izvagao š03,2kg nakon buđenja a u ponedjeljak imao š07kg...
imao sam fizicku aktivnost svaki dan i jeo sam uglavnom 4-5 puta dnevno tj.uglavnom sam se držao pravila prehrane za mršavljenje i defku...s minimalnim unosom UH nakon š7h(iako sam jucer maznuo vocni shake od banane nakon crobne aktivnosti i fizikalija zajedno s š00 g.posnog-to sam cul da se može..UH u shakeu nakon treninga za održavanje i obnovu mišica)....treninzi su bili navecer....
jel ovakav "drastican" pad kila  u 5 dana zdrav?
danas sam na svadbi pa ne sumjnjam da cu se vratit na staro...

  

Edited by Mrva86
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.