New Posts New Posts RSS Feed - Sve napreduje osim prsa
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sve napreduje osim prsa

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
eXpertise View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 200
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote eXpertise Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Srpanj 2013 at 14:44
http://www.youtube.com/watch?v=1s-FhbNtKU0 probaj ovo
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Srpanj 2013 at 14:51
Ja ne razumijem zasto ce ti 8-9 vjezbi po treningu ? 4-5 vjezbi ti je sasvim dovoljno za prsa, ak pogodis pravilno misic, sto hoces pravilnom tehnikom i dovoljnim opterecenjem.
Tim neces postici nesto veci efekt, a samo ces sebi navuci kakvu ozljedu tolikim forsiranje.
Nikad mi nece biti jasno zasto stalno vidim ljude u teretani koji treniraju po tri sata, radeci po 15 vjezbi za jedan trening...
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Srpanj 2013 at 15:03
Originally posted by tare tare wrote:


Ja ne razumijem zasto ce ti 8-9 vjezbi po treningu ? 4-5 vjezbi ti je sasvim dovoljno za prsa, ak pogodis pravilno misic, sto hoces pravilnom tehnikom i dovoljnim opterecenjem.
Tim neces postici nesto veci efekt, a samo ces sebi navuci kakvu ozljedu tolikim forsiranje.
Nikad mi nece biti jasno zasto stalno vidim ljude u teretani koji treniraju po tri sata, radeci po 15 vjezbi za jedan trening...


To bi trebalo i Arnolda pitat :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Srpanj 2013 at 16:31
Originally posted by Zohan Zohan wrote:

Originally posted by White_Insane White_Insane wrote:

a možeš probat i powerlifterski bench press di ceš pokušat spustit šipku malo ispod bradavica i tako da  ti laktovi idu više prema unutrašnjosti tijela a ne van skroz.


Tako i radim benchpress. Što velite na ovakav trening prsa:

Zagrijavanje sa sklekovima 4 serije po 20 ponavljanja
Benchpress 5 serija po 6 ponavljanja sa 90 kg
Kosi benchpress 5 serija po 6 ponavljanja sa 70 kg
Kontrakosi benchpress 5 serija po 6 ponavljanja sa 100 kg

I to je to od presseva, dalje sam mislio razvlacenja:

Razvlacenje bucicama 5 serija po 10 sa 15 kg
Koso razvlacenje bucicama 5 serija po 10 sa 15 kg
Kontrakoso razvlacenje bucicama 5 serija po 10 sa 15 kg
Cable crossover 5 serija po 10 sa 15 do 20 kg.


smanji serije na 3 ako vec misliš sve ovo radit u jednom danu.
ili pak odvoji trening i ponedjeljak radi presseve a cetvrtak radi razvlacenja (plus ubaci dipseve).
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2013 at 17:07
Bench press ne razvija prsa, ha Smile

Zohan, koliko uspiješ ponavljanja napravit sa 90 kg?

Nepotreban volumen. Izazivaj mišice, ne umaraj ih.


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2013 at 10:22
Mislim da je to u pitanju više ega nego mišica....vježbaj mišice....pravilno...ja vježbam sa likom koji diže 80 kila na becnhu...a prsa ne vidiš...a zato ne pogodi mišic ni 30 posto jer katastrofa ga spušta i diže....probaj lagano sa manjom težinom...i složene vježbe ukljuci za prsa...evo rekla ti je Gymka lijepo izazivaj mišice ne umaraj ih 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Zohan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zohan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2013 at 10:23
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Bench press ne razvija prsa, ha Smile

Zohan, koliko uspiješ ponavljanja napravit sa 90 kg?

Nepotreban volumen. Izazivaj mišice, ne umaraj ih.




90 kg podignem 7, 8 puta, kako kad..

Znam da je opce pravilo za masu što manje ponavljanja, a što veca težina. Moji prijatelji iz teretane koji imaju najveca prsa, najviše i dižu u bencu, po 160, 170 kg i više.. :D

Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2013 at 10:27
inace to je pravilo za snagu ali tako se može paralelno graditi i masa ;)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2013 at 10:38
Zohan ukucaj na internetu....Broj ponavljanja za masu.....pogledaj sve stranice....na svakoj ceš vidjeti drugi broj... negdje 6 ponavljanja...negdje 8 negdje 10 negdje 12 neko ce i sa 15

Tijelo ne zna koliko si ti puta digao bench.....ono samo radi....stvar je izazova kao što ti je gymka rekla...ti ga moraš izazvati....da napreduje....

Ako ti prsa ne napreduju...mijenjaj ponavljanja...dok ne vidiš koliko ti je potrebno da pocnu rasti...


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
matelula View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 295
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matelula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2013 at 18:49
probaj lagano spustat sipku a brzo dizat ja idem 1 sec dizem 4 spustam i napravi 8 ponavljanja pa javi s kojim opterecenjem radis ako budes diza 90 kg svaka ti cast
No matter how many mistakes you make or how slow you progress, you are still way ahead of everyone who isn’t trying. - Tony Robbins
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2013 at 21:03
Originally posted by Zohan Zohan wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Bench press ne razvija prsa, ha Smile

Zohan, koliko uspiješ ponavljanja napravit sa 90 kg?

Nepotreban volumen. Izazivaj mišice, ne umaraj ih.




90 kg podignem 7, 8 puta, kako kad..



Ok, to podigneš, i što onda? Jesi kad nakon te serije probao sa 95 kg ili bar 92 kg? Ili bar zapamtio ponavljanja od prošlog puta pa probao napravit koje više? Ili bar pratio kakvom formom i brzinom radiš svaki put tih 90 kg?

Ono što cesto vidim kod ljudi je to da uglavnom nemaju pojma kako napreduju iz treninga u trening nego jednostavno iz navike rade svaki put isto, odredjen broj ponavljanja, jer tako negdje piše. Uglavnom je to taj famozan raspon 8-12, rijedje 6, jer sve iznad i ispod ne valja pa se drlja sa istim ili približnim težinama.

Ono što je sigurno je to da ti odredjena progresija treba, u bilo kojem obliku. 90 kg nije malo, a može to puno bolje. I nemoj mislit da se do nekih vecih težina ne može doc natural jer mi je takvih prica vec preko glave. Ljudi samo ne znaju trenirat, filozofiraju i citaju previše, a da ne govorim da nemaju pojma koliko su sposobni, a možda se i boje boli, ozljeda i svega onog lijepog što vece težine mogu donijet Big smile -  to je jedini problem.

Ako ne pratiš svoj napredak - pocni. Zapisuj, pamti, kako god, samo se pobrini da svaki trening imaš neki cilj, te ga nastoj dostic. Ja na svakom treningu znam po što sam došla Wink

I slobodno miješaj dane sa više i manje ponavljanja, meni je osobno to jedan od najdražih pristupa. Uglavnom jedan dan odradim neke vježbe sa 5x5 ili 10x3 4X6 ili tako nešto...a onda drugi dan malo produžim ponavljanja. Ili cak odradim cikluse po tjednima....ili uvrstim jedan heavy dan di sve liftove radim s manje ponavljanja.

Kako budeš postajao jaci s takvim treninzima, bit ce ti lakše na manjim težinama napravit više ponavljanja, pa ce uz tu snagu doci i rast.

Bitno je samo da napreduješ. I naravno - nisu samo sve vece težine znakovi progresije. Kod manjih težina samo ubrzaj koncentricni pokret (dizanje) i vec si nešto napravio ;) I apsolutno, kako je vec receno - spuštaj sporije i kontrolirano Wink








Edited by Gym_girl - 27 Srpanj 2013 at 21:05
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2013 at 23:19
Slušaj gymku ona je božica na forumu :D
Al dobro ti kaže ako nemaš nekih bolova ili poteškoca probaj sa vecom kilažom manje ponavljanja veci odmor, pa manji odmor, pa više ponavljanja, pa naglasak na ekscentricnoj kretnji, itd. itd.

Jedan princip isto koji sam vidio a zna biti koristan, ako ne možeš podignut recimo 100, tj. možeš ga držat gore al ne i spustit onda probaš baš to ubacit u trening da staviš tih 100kila i samo držiš dok više ne možeš držat, na taj nacin daješ tijelu do znanja da se spremi za veci stres i nakon nekog neizvjesnog vremena (najcešce nije duže od 2tj) ceš tu istu kilažu moc napravit repeticiju-dve.

Još jedan princip je takozvana rest-pause tehnika di biš recimo isto stavio 100kila i recimo da je tvoj max 4 komada, napravit ceš u tom slucaju 3, pa vratit uteg na mjesto, udahnut 2-3 puta (5-10sec), napravit 2 ponavljanja (opet 5-10sec) i još jedan. Napraviš takve 4 serije...naravno ovo bez spottera zaboravi radit :D

Moje iskustvo sa vecim kilažama na  benchu digao sam par puta 100tku samo me uvijek pocne bolit lijevi zglob, koliko god da ga zagrijem, cuvam, njegujem itd. jednostavno taj pritisak me ubije i osjetim bol pa sam prestao radit maximum i radim sve do 90kila na razlicite nacine al da osjetim pump i umor. Zanimljiva stvar je ta da kada mi ruka nije u toj ravnoj poziciji nego pod kutem od kojih 30tak stupnjeva ta bol ne postoji, al ne postoji ni šipka za takav kut i bench potisak (osim bucica) stoga tako je kako je :D
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 01:39
Hehehe danas sam se baš osjecala ko božica, pogotovo kad sam skužila da ne stanem ili jedva stanem u pola svojih božanskih odora više LOL

Nisu ni te tehnike loše, samo ce mu sad jednostavnije bit da samo prati kako radi i da svaki trening nastoji bit bolji u nekom parametru. Ako mu damo previše varijanti samo ce se zbunit, a možda nije niti osnove još polovio kako treba. Dovoljno je da samo malo poveca težinu u zadnjoj seriji, odradi koliko može, zapiše to i sljedeci put nastoji biti bolji. Naravno, ako se radi 2 puta tjedno onda ne po istoj shemi. Cak se jedan dan može radit ravni bench pa drugi kosi + neka od dopunskih vježbi, samo ne previše jer je nepotrebno.

I da, zagrijavanje do radnih i glavnih serija ne mora biti sa previše ponavljanja, neka se snaga cuva za završne serije, koje su najbitnije. Ja cesto idem piramidalno, od najmanje prema najvecoj, i radim samo po cca 6 ponavljanja, da bi na zadnjima išla koliko mogu - do zadnjeg štedim snagu kako bi tu mogla dat sve od sebe i bit bolja od prošlog treninga.

Kako zakon kad cura daje savjete kako bench radit...a još da me vidite bilo bi još smiješnije LOL


White, a kod manjih težina te ne boli zglob?




Edited by Gym_girl - 28 Srpanj 2013 at 01:40
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 02:47
Što tocno predstavlja volumen treninga? Broj vježbi?
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 12:11
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

White, a kod manjih težina te ne boli zglob?

Tako je :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 12:12
Originally posted by treger treger wrote:

Što tocno predstavlja volumen treninga? Broj vježbi?


Sveukupni broj serija, vrijeme, težina i vježbe.
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.