New Posts New Posts RSS Feed - Svasta nesto
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Svasta nesto

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
strada View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 330
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote strada Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Svasta nesto
    Posted: 19 Sijecanj 2011 at 11:44
 Da ne bi iscitavala sve i trazila odgovore imam par pitanja pa ako moze nek
mi netko molim vas odgovori :)

Na poslu sjedim oko 6 sati u komadu. Prije situacija nije bila takva ali promjenom posla, eto i to se pojavilo..Posljedica su uzasni bolovi u krizima..Kako se nista osim tog sjedenja nije promijenilo u mom zivotu, pretpostavljam da je to glavni razlog bolovima.
E sad..razmisljala sam da kupim pilates loptu i njome zamijenim sjedalicu??
Sto vi mislite o tome? Kako radim u sex shopu, nema bas ljudi, uglavnom je pusto, tako da bi mozda mogla malo i vjezbati na njoj

Zanima me sto mislite o sastojcima ove salate:
Tunjevina, malo kiselih krastavaca, integralna riza, tvrdo kuhana jaja, malo jabucnog octa i maslinovo ulje?
Jel to sve skupa smixano spada pod "zdravu" hranu??

E sad vecera...imam jako osjetljiv zeludac i zanima me sto bi navecer bilo dobro smixati npr. u shakeu a da bude relativno ok za zeludac??
Nakon treninga u teretani jel dobro i jel dostatno pojesti npr. dva jaja kajgano, sa malo abc namaza i da li je taj abc namaz uopce ok nakon treninga i opcenito??
E da..sto je sa zrnatim sirom? jel on isto zdrav i dobar kao i posni??
Eto..unaprijed zahvaljujem svima koji daju nekakav odgovor, prijedlog, kritiku i td..
 

Edited by strada
Back to Top
- Darac - View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 376
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote - Darac - Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 15:41
Svakako je pilates lopta bolja od obicne stolice, jer te tjera da se drzis uspravno.
Ova salata itekako spada pod zdravu hranu, kazes da imas osjetljiv zeludac, a jel od jabucnog octa nemas problema? nekima to tesko pada
Nakon treninga bi bolji bili oni sastojci sto si u salati nabrojala i jos posni sir na to malo povrca nekog i
Zrnati sir je isto dobar, razlika je sto je malo masniji i kao ukusniji ali zato sto sadrzi sol. Pa sad vidi sta ti odgovara vise, osobno preferiram posni
Najbolje probas jedno i drugo pa ces vidjeti razliku.

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 15:57
Pa sam radu u sexišopu bi mogao bit ne sjedecki i monoton,
tam bar ima stvari za isprobavanje i aktivaciju i
tjelovježbu

PS. morao sam
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 16:11

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Pa sam radu u sexišopu bi mogao bit ne sjedecki i monoton,
tam bar ima stvari za isprobavanje i aktivaciju i
tjelovježbu

PS. morao sam
 nebi ti bio phoenix!!!

za pocetak : DOBRODOSLA!

pilates lopta svakako! puno bolja varijanta od stolice!

Sto znaci da imas osjetljiv zeludac? Dug period u zivotu nisam mogla jest ni ljuto ni jaja, pazit ..sad sam se nekako utrenirala da mogu podnijet sve namirnice.

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 16:18
Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:


Sto znaci da imas osjetljiv zeludac?



Mozda joj se gade sve one stvari i monstrumi koje gleda po
policama u
shopu?

Edited by The Phoenix
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 16:35
Pilates lopta je odlican odabir! Imala sam je ja u uredu na poslu i oduševljena sam bila!

Inace, prije spavanja bolje pojedi nešto kruto nego smiksano kao shake (to je Phoenix nešto što su na specijalizaciji ucili moju mamu dr.med. i nemoj mi sad sa spikama da je to ok jer ti to radiš!)
Stvara se previše kiseline tako u želucu i Strada ako ti je osjetljiv kako kažeš, onda to izbjegavaj! Zbog istog razloga izbjegavaj shake kao š.obrok ujutro, a posebno kiselo voce jer je onda pH u želucu š,5 i on se grci i zezne ti cijeli stijenku!
Zrnati sir je ok, nije nešto masniji od posnog, barem ne onaj od Dukata!
LiveStrong
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 16:47
A zakaj mene spominješ?
kaj ti znaš kaj ja jedem prije spavanja? Ne jedem tekuce,
tu i tamo znam ako nemam kaj ili nisma nekaj gladan il
nekaj, ali u 90 % slucajeva ne jedem, jesam prije kad
nisma mogao smislit posni sir u krutom obliku, sad mogu
onaj iz Getroa....
A i opet tvrdim da je bolje pojest tekuci obrok neg
ne jest navecer ili ujutro ili bilo kad preskocit
obrok...

Nebum ja niš rekel , makar ja ne vjerujem doktorima ništ
o prehrani i nutricionizmu, a tad kad su tvoju mamu ucili
o tome je informacija koju je vjerovatno vrijeme
progutalo odavno jer se saznanja mjenjaju iz godine u
godinu a ona je bila na specijalizaciji kad, prije
vjerovatno dosta godina , osim ak nije bila unazad koju
godinu, znam da dr. to znaju imat s vremenaq na
vrijeme.....knjige od ove godine iduce mogu bit skroz
netocne a sustav edukacije je nazalost takav da ucimo iz
godine u godinu zastarjele info

I neznam zakaj bi se kiselina stvarala, to je sastav
hrane isti kao i u krutom obliku, nema bas nis
drugacije.....ja mislim da je stvar samo u razgradnji
obroka, ak ga pojed u krutom obliku treba mu vise vremena
za razgradnju i duze ce te hranit u tom nocnom periodu ,
dok ce tekuci obrok se brze apsorbirat a to ne zelimo
navecer.....
Eto to je cisto laicki ovak cist logicno, a fiziološki u
dubljem smislu eto ostavljam doktorima i da me ne shvatis
krivo uopce ne mislim da je neispravno ili krivo to kaj
si rekla, ja PRIHVACAM tu info da ne mislis da sam
pobunjenik uvijek, ali je se necu drzat ako mi se jede
tekuci obrok.......

PS. to ti je ona rekla da te zmulja d ane pijes te
šejkove "kemije" jer misli da to ne valja i da su to
steroidi



Edited by The Phoenix
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 17:03


Spominjem te jer uvijek imaš odgovor i
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:


Nebum ja niš rekel




Gledaj, drukcije je nama zdravima, a drugo ljudima koji imaju problema sa želucem i žuci, svacime (i ne vrijeđaj moju mamu jer me ona i opskrbljuje sa svim tim fitness kemijama koje uzrokuju bolesti )!   
LiveStrong
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 17:08
Nemaš pojma

Vau to je super, kaj te fakat ona opskrbljuje tim?Eto ima i
doktora onda koji ne misle da ta bilderska hrana ubija
jetru i da su to stroidi
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 17:10
Originally posted by zika zika wrote:



Spominjem te jer uvijek imaš odgovor i[QUOTE=The Phoenix]



Naravno da imam, doktori ti prodaju teoriju zavjere, ne
zele d abudes jak i zdrav tak da imaju posla

razmisli.....kruta hrana = teza probavljivost i vise
varenja = potrebno vise kiseline

Tekuca hrana = laksa apsorpcija vjerovatno, brza
razgradnja = manje potrebne kiseline da rastali

Bravo ja


Da neko nebi krivo shvatio ovo je spradacina kaj pišem,
al kaj je je teorija mi stoji na mjestu.....nek ju neko
pobije s argumentima


Edited by The Phoenix
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 17:26
Vidjet ceš kasnije na sebi, za kojih š0-ak, š5-ak godina koliko ce ti ta teorija držat vodu, a posebno u obroku prije spavanja i ujutro, tijekom dana je ok naravno!

Edited by zika
LiveStrong
Back to Top
strada View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 330
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote strada Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 17:45
  Pre smijesni ste mi kad se ovako prepirete..ko dva stara bracna para usudila bi se komentirati

Ugl..hvala na odgovorima....
Meni se bas nekako ne piju ti shejkovi ..eto iskreno zazirem cak i od tableta za glavu..
Kad stvarno ne mogu izdrzati popijem aspirin i to je to..

Ajmo sad jos jedno pitanje..
Zar stvarno mislite da se bez nekakvih dodataka prehrani ne moze fino istesati tijelo..
Ne govorim sad o nekakvoj woow definiciji iz snova, vec cisto da se fino zategnu svi dijelovi i da se postigne zeljena kilaza..
.
Znam da sam imala perioda prije par god. kad nisam pazila na unos proteina, ugljikohidrata i svasta nesto, kretala sam se dosta, trenirala tri puta tjedno u teretani, bez nekakvog propisanog treninga, ili bi samo tri puta tjedno trcala po stazi cca 3-5 km, ovisno o raspolozenju i bila sam suuper zadovoljna!
No, citajuci ovaj forum i gledajuc na to da ga sad uzimam kao nekakvu vodilju u nacinu prehrane i treniranja, cini mi se da sam stvarno puno toga radila krivo, a opet bila sam zadovoljna..hmm kako sad to
Back to Top
strada View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 330
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote strada Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 17:47
Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Pa sam radu u sexišopu bi mogao bit ne sjedecki i monoton,
tam bar ima stvari za isprobavanje i aktivaciju i
tjelovježbu

PS. morao sam
 nebi ti bio phoenix!!!

za pocetak : DOBRODOSLA!

pilates lopta svakako! puno bolja varijanta od stolice!

Sto znaci da imas osjetljiv zeludac? Dug period u zivotu nisam mogla jest ni ljuto ni jaja, pazit ..sad sam se nekako utrenirala da mogu podnijet sve namirnice.



To znaci da mi svaka malo jaca spiza padne na zeludac, kao da sam pojela kamen..
Recimo tunjevinu obozavam ali kad ju jedem navecer opet ista stvar..kamenje
Najbolje se osjecam kad navecer ne jedem uopce i u biti ako dobro rucam nisam gladna do sutra. Ipak citam tu da to nikako nije dobro, ne jesti, narocito nakon treninga pa se silim pojesti nesto..ako nista drugo jaja ili zrnati sir i sl..
Back to Top
strada View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 330
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote strada Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 17:48
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:


Sto znaci da imas osjetljiv zeludac?



Mozda joj se gade sve one stvari i monstrumi koje gleda po
policama u
shopu?


ne, ne ne gade mi se..samo mi raste apetit

Zanima me sto mislite o sastojcima ove salate:
Tunjevina, malo kiselih krastavaca, integralna riza, tvrdo kuhana jaja, malo jabucnog octa i maslinovo ulje?
Jel to sve skupa smixano spada pod "zdravu" hranu??

Ajmo da cujem tvoje misljene Phoenix


 

Edited by strada
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 18:51
  Odgovrio sam ti tam na prehrani kaj se tice dopunske prehrane tak da da, mislim d anije nuzna, no prema onom tvom meniu ako neces unositi bjelancevine u hrani onda bi mogla bit nuzna, posebice nakon treninga.
Ako bus jela ne ko curica onda ti netreba

A salata......ok je, ja jedino nebi utrpao i ulje jos unutra, al to je moje da ne mjesam uh+m + p zajedno......
to ulje bi jeo sa posnim navecer prije spavanja no sve u svemu ta salata je odlicna i nisi fulala ak ju utrpas u međuobrok

PS. Zika mene po skrivecki (iako ja to znam) voli pa se zato ponaša tako kak vidiš
 

Edited by The Phoenix
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 18:52
Dobrodošla Strada!

Kao netko tko dugi niz godina ima kronicni gastritis, vjeruj mi da te jako dobro razumijem.

Iza mene su godine ispitivanja i testiranja što mi želucu odgovara a što nikako ne.

Opce smjernice bi trebale bit sljedece: bazirat prehranu na laganim proteinima, dakle: pureca i pileca prsa-kuhana, pecena na roštilj ili teflon tavi ili kao peceno u pecnici-može i od dan ranije pa iz fridgea. Tuna u vodi mi je ok ali isto za rucak, nekako mi navecer teže padne, a stavr je u tome da cesto navecer dođe do pojacanog lucenja kiseline pogotovo nakon stresnog radnog dana i drugih obaveza jer u stresnim razdobljima se kiselina luci ko luda

Ono što je meni bio uvijek spas u kriznim periodima (stres i nedostatak vremena za kuhanje, nagle promjene vremena na koje reagiram i koje nanjušim bolje od meteorologa ) je kuhana bijela riba na lešo. kad ima friške nakupujem se oslica i orada, pa lipo ocišcene ili kao filete smrznem...uz blitvu s maslinovim nešto predobro.


Iz vlastitog iskustva mogu reci da mi navecer ne idu neka nakuhavanja, zato je vecera cešce hladna vecera: posni+jogurt+crni kruh, pureca šunka+crni kruh+neki light sir a la mozzarella light ili ribanac u kockicama i obavezno neko povrce : salata, rajcica, cikla, rotkvice.

Poširana jaja su za mene otkrice jer kao tvrdo kuhano žumanjak ne mogu ni mislima probavit

Probaj djecje žitne kašice kojih imaš za kupit u DM-u i Mulleru, ali potraži one bez šecera i bez mlijeka, ima ih cak i bio, super stvar, s malo 0.9% mlika izvrsno sjedne na želudac.

nadam se da sam te bar malo usmjerila, ali ne reagiramo svi isto, pa osim ovih nekih generalnih stvari, puno moraš i sama eksperimentirat. Prženo i pohano je strogo zabranjeno ako se želi živjeti donekle bez boli..
Jesi bila kod gastrenterologa? Jesi kako definirala tu osjetljivost i bolan želudac?


Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.