New Posts New Posts RSS Feed - Supersize vs. Superskinny
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Supersize vs. Superskinny

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2015 at 13:04
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Hmmm nisam sigurna da smo se dobro pohvatali dena Big smile Nisam ja protiv grama i miligrama :) nego igranja šturim kalorijama kao da smo strojevi. Što se grama tiče, više sam pobornik praćenja toga nego kalorija, odnosno više se baziram na igru sa hormonima nego kalorijama što onda podrazumijeva omjere nutrijenata. Zato mi je bitnije od čega se kalorije sadrže nego koliko ih je sveukupno. Ne samo u vidu fat loss-a nego ukupnog zdravlja. Tu sad dolazi na red to "umjereno" i što to za koga uopće znači Smile Nekome je umjereno 100g uh-a, nekome 300 Smile

I meni je nekad bila panika ne unijet neku zadanu brojku proteina u obroku, dok nisam skužila da je meni bolje manje ali češće :) To opet ne isključuje igru s gramima, dapače uključuje ju, za mene na taj način. Kad nekome kažeš - "jedi umjereno" shvatit će to na svoj način i vjerojatno totalno profulat priču ako tek kreće u promjene. Opet - različiti ciljevi traže različite režime. Trenirat nekoga sa 30 kg viška masti i 1 kg nije isto, daaleko od toga.  Zato nisam ni htjela razvezivat dalje priču oko toga jer se po meni sve to teško stavi u par rečenica, što je umjereno i kako ko može jest, treba li paničarit oko griza nečega tu i tamo ili ne....to mogu vidjet samo kad pratim nekoga kroz dan uzevši u obzir sve što želi i koliko brzo to želi.....

Eh..a sad...opterećenje :) Veća težina, više energije treba da, ali da ta tvoja prijateljica zna iskoristit svoje zalihe energije pravilnim rasporedom obroka nebi osjetila toliku potrebu za hranom :) Prije bih rekla da nije lako živit pod stresom i pod svim onim emocijama i svemu što ljude tjera da jedu i bez da su gladni. I ne samo to, neuravnotežen obrok često dovodi do žešće gladi, dok mi mislimo da imamo slabu volju....a samo smo izostavili iz obroka nešto što bi nas zasitilo i povećalo nam razinu energije umjesto da nas pospremi u krevet u 17h. Povećaj proteine, povećaj vlakna, dodaj masti, uravnoteži inzulin i stvari se mijenjaju, čak ni emocije više toliko ne smetaju jer se i to uravnoteži....znanje bi mnoge rasteretilo tog opterećenja pa bi i manje energije bilo potrebno, kad bi se više stvarala iz endogenih zaliha i bolje biokemije. 

Svatko ima svoje razloge debljanja, ali ja mislim da bi svega toga bilo puno manje kada bi se od malena više pričalo o pravilnoj prehrani (i općenito o funkcioniranju tijela), a manje o nepotrebnim činjenicama koje zaboravljamo čim izađemo iz školskih klupa.

Na kraju - UH-a meni nikad ne fali, a jedini meč je sinoć mogao bit sa jastukom Smile Btw. rađe bi malo iskoristila noćni post i hormon rasta nego napisala koju rečenicu više u to vrijeme Wink





...lako je tebi pričatLOL..kad si sve naučila ili meni koji sam sve naštrebaBig smile...meni žena odluči smršavit i kad ja rečen ta triba unit 1800kcl u 5 obroka da bi smršala....ona odustaneShocked...to joj je asocijacija na debljanje ka i mojoj prijateljici....i meni je to ka početniku bilo nepojmljivo da triba jest za smršat...onda kako objasnit...moš ti bit ka iz časopisa ali oni svi misle da gladuješ....i zato si takvi...istina
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2015 at 13:26
heheheh zato ne pričaj o kalorijama nego im pokaži porcije Smile ženama ne smiješ o kcal Big smile

no gle....nekima je 1800 za početak preveliki bum....i opet ponavljam, ne vodim se kalorijama jer sam skužila da jednostavno svi funkcioniramo na drukčiji način, nekome treba više od prosjeka, nekome manje. Zato ti od početka govorim da se ne baziraš toliko na kalkulatore, pogotovo ne kod onih koji su godinama na dijetama  Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2015 at 13:29
A da ne pričamo o tome da ima i onih kojima se 1800 kcal učini kao gladovanje :) Sve je to isti rad, na drukčiji način...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2015 at 13:39
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

A da ne pričamo o tome da ima i onih kojima se 1800 kcal učini kao gladovanje :) Sve je to isti rad, na drukčiji način...

...nekad je meni to bija plafon a ima sa 100kgLOL...a sad jedem 5000kcl kad radim fizički treniram i mogu te reći da letim a serotonin mi je na vrhuncu...i mogu ti se zahvalit za glukagonBig smile...iza svakog obroka na poslu pojedem šaku badema...i ne mogu virovat  koliko uspore UH...koliko imam energy posli
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2015 at 13:52
Gle, nije dobro ni previše serotonina pa pazi LOL 

Heheh a glukagon, jelda :) iako sam ja tada njega spomenula u drugom kontekstu, potrebe za proteinima u obroku koji na njega utječu zbog kontrole šećera u krvi,  dok masti (mada u bademima ima svega) dodatno pridonose toj ravnoteži i utječu na sitost...anyway, drago mi je da osjećaš razliku ;)


Edited by Gym_girl - 06 Sijecanj 2015 at 13:52
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2015 at 14:19
nemam baš vremena, ali deno, tu netko šumom, netko drumom... Glukagon sa usporavanjem apsorpcije UH nakon obroka nema baš veze, nego sa povećanjem glukoze u krvi ukoliko je nema dovoljno,
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2015 at 14:28
Originally posted by iver iver wrote:

nemam baš vremena, ali deno, tu netko šumom, netko drumom... Glukagon sa usporavanjem apsorpcije UH nakon obroka nema baš veze, nego sa povećanjem glukoze u krvi ukoliko je nema dovoljno,

...evo ga naBig smile...sretna 2015
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2015 at 14:32
pa Sretna i ljepšsa svima, ali to smo već poželjeli na zokijevom postu :))
imam posla i neko testiranje, pa nemam baš vremena i bježim...
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2015 at 15:14
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

Originally posted by iver iver wrote:

nemam baš vremena, ali deno, tu netko šumom, netko drumom... Glukagon sa usporavanjem apsorpcije UH nakon obroka nema baš veze, nego sa povećanjem glukoze u krvi ukoliko je nema dovoljno,

...evo ga naBig smile...sretna 2015

...da staviš 2dcl vode i uliješ 1 dcl ulja sve u jednu čašu i staviš na sunce...ivere oće li ta voda ishlapit...neće!?..kad makneš ulje onda oće....e takva je funkcija UH i masti...jedan dio će se razgradit a jedan neće jer će ga zakočit masti...kad se masti potroše ostat će taj dio UH ...tada nastupa glukagon i uzima taj šećer i nosi ga do stanica...i ne tribaš pisat sa privjescima...ispada da si neki mudrijaš...lipo objasni....Wink...reći ću nešto..osobno si me ti zadrža na forumu(pozitivno mislim)Big smile...i u buduće kad svakome citiraš budi malo uljudniji jer niko nije rođen s znanjem...to ti je mana..


Edited by dena75 - 06 Sijecanj 2015 at 15:15
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2015 at 16:28


:) dena, malo si zaglavio :) Koja je funkcija glukagona, odnosno u cemu se razlikuje od inzulina?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2015 at 16:40
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:



:) dena, malo si zaglavio :) Koja je funkcija glukagona, odnosno u cemu se razlikuje od inzulina?

...oba aktivira gušterača...inzulin sinteza P i UH...a ovi drugi iza iznulina pokupi ono šta ostaneLOL..u stvari kad se masti potroše..jel dobro?
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2015 at 17:47
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:



Istina je da se debeli ljudi uglavnom ne udebljaju od ničega (osim ako nije neki hormonski problem u pitanju) i većinom nisu svjesni koliko zapravo jedu, ali zbilja ima onih kojima nemaš šta puno vidjeti da jedu ali jednostavno biraju krivu hranu i zapravo su već i toliko izmrcvareni krivim pristupima da im metabolizam više ni ne funkcionira normalno...pa im i puno manje hrane postane normalno za održavanje....dok mi mislimo da se ubijaju od junka. To sam htjela reći zapravo....

naravno, gledam emisiju i dalje, tj napola slusam napola gledam dok radim, i stvarno ima svega, mogla bi razmisljati o tome citav dan. zanimljivo mi je da medju debelima ima nekih koji navodno jedu 3000 kcal, a izgledaju isto orgomno kao oni koji jedu 5000 !
e sad, ili lazu koliko jedu, ili stvarno ima nesto u tome sto govoris - da nije bas sve u samim brojkama, pa cak ni kod tako obese ljudi.
drugo ima onih koji jedu iskljucivo meso, dakle malo carba pa su mega debeli, bas je bila jedna zenska.

trece o cemu mozda najintenzivnije razmisljam je precepcija pozeljnog izgleda, dakle, dok mi obese natjecatelji redom izgledaju grozno, mrsavi mi ne izgledaju toliko lose?????
pa sad razmisljam u kojoj mjeri je ta medijska slika zapravo kriva za nasu percepciju lijepog izgleda, to su redom zene s bmi 15-17, pa mi njihovi trbusi ravni izgledaju cak prihvatljivo...a neka zena koja u drugoj polovici emisije istrazuje dijete u svrhu usporedbe, novinarka neka valjda, koja izgleda zapravo normalno i skladno - meni izgleda punije???
u biti tek sam sada postala svjesna koliko je i meni samoj percepcija poremecena, iako sam uglavnom uvijek i sama na punijoj strani, i dalje u glavi mrsavija tijela smatram ljepsima iako su nezdrava...

naravno odmah sam isla traziti slike iz svoje najvitkije faze, u kojoj sam si naravno bila predebela, i pokusala ih pogledati sasvim drugacije, jes ta sam imala 70kg na 170cm, ali izgledam normalno i zdravo.

sto se mene tice, dokumentarac ispunjava svrhu, evo zbilja, svaka epizoda me iznenadjuje.
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2015 at 18:12
sad gledam jednu mrsavicu koja jede identicno kao ja (kvalitativno) zadnja tri-4 mjeseca. javlja mi se lagana frustracija :D



Edited by bejb - 06 Sijecanj 2015 at 18:13
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2015 at 18:39
Originally posted by iver iver wrote:

nemam baš vremena, ali deno, tu netko šumom, netko drumom... Glukagon sa usporavanjem apsorpcije UH nakon obroka nema baš veze, nego sa povećanjem glukoze u krvi ukoliko je nema dovoljno,

...ivere u pravu si..taj glukagon sam pročita onako letimično a sad sam ga prostudira...zanimljivo je da po netu studije  trube sasvim drugačije...jedni kažu da se aktivira iz salaLOL...drugi kažu kad podivlja inzulin da ga on spusti(a šta ga aktivira onda)...a treći da ga aktivira gušterača kad nema dovoljno glukoze u krvi i šalje ga u jetru i iz nje izvlači posljednje UH i šalje u tijelo...žalosno šta mene taj glukagon ne zanima niti jedan postoAngry a sad radi njega pravim redikula od sebeCry  jer ga nisam niti pročita....
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2015 at 18:54
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:



:) dena, malo si zaglavio :) Koja je funkcija glukagona, odnosno u cemu se razlikuje od inzulina?

...jel se ovo smiješBig smile...ti si kriva šta si mi ga načulila u ušiAngryLOL...evo sad sam napisa iveru šta je glucagon...jbte pa nisam na medicinskom falkutetu da moram znati šta je glucagon...šta će mi on?!!...živija san i bez njegaBig smile..

iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2015 at 22:32
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

Originally posted by dena75 dena75 wrote:

Originally posted by iver iver wrote:

nemam baš vremena, ali deno, tu netko šumom, netko drumom... Glukagon sa usporavanjem apsorpcije UH nakon obroka nema baš veze, nego sa povećanjem glukoze u krvi ukoliko je nema dovoljno,

...evo ga naBig smile...sretna 2015


...da staviš 2dcl vode i uliješ 1 dcl ulja sve u jednu čašu i staviš na sunce...ivere oće li ta voda ishlapit...neće!?..kad makneš ulje onda oće....e takva je funkcija UH i masti...jedan dio će se razgradit a jedan neće jer će ga zakočit masti...kad se masti potroše ostat će taj dio UH ...tada nastupa glukagon i uzima taj šećer i nosi ga do stanica...i ne tribaš pisat sa privjescima...ispada da si neki mudrijaš...lipo objasni....Wink...reći ću nešto..osobno si me ti zadrža na forumu(pozitivno mislim)Big smile...i u buduće kad svakome citiraš budi malo uljudniji jer niko nije rođen s znanjem...to ti je mana..

i u buduće kad svakome citiraš budi malo uljudniji jer niko nije rođen s znanjem...to ti je mana..

jest dena75, to mi je mana ovo si 100% pogodio. Nije mi namjera uvrijediti, ali imam alergiju na tvrdnje o znanju i lupetanju. Nije sramota ne znati i pitati, ili pogriješiti, nitko ne zna sve. Ali se predstaviti da "znam", takvi suradnici i partneri su me koštali bar neku dobru jedrilicu od preko 15 metara i stotine neprospavanih noći, pa u takvim stvarima nemam strpljenja. U svakom slučaju mi je drago da si ostao, razbijaš monotoniju i zabavan si, samo pazi na onaj mali prst u kojem je znanje. Da lijepo objasnim? Možda to napravim jednom mjesečno objasnim nešto nekome, ali puno radije od foruma trošim vrijeme na svoje učenje, ovo moje lupetanje na forumu je samo razbibriga dok pijem kavu ili gledam televiziju. Ali ako mi pomogneš u gradnji kuće, cijelo vrijeme ću ti besplatno davati instrukcije, 3 moje poduke na svaku tvoju :)))
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.