New Posts New Posts RSS Feed - Superserije - dvije serije razl. vježbi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Superserije - dvije serije razl. vježbi

 Post Reply Post Reply
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Superserije - dvije serije razl. vježbi
    Posted: 05 Prosinac 2010 at 00:42
Radite li kad superserije i preferirate li takav stil?

Evo ponešto o superserijama:

Superserije su vrlo ucinkovita metoda treninga za izgradnju mišicne mase koja manipulira serijama vježbi. Ova metoda spaja vježbe za agonisticku skupinu mišica i antagonisticku skupinu, kao što je npr. biceps i triceps. Isto tako ukljucuje izvođenje vježbi jedna za drugom bez odmora između. Superserije se obicno sastoje od dvije do tri vježbe za svaki pojedini mišic. Trening koji ukljucuje superserije pruža nekoliko prednosti nasuprot klasicnog set programa, najocitija prednost je dakako vrijeme.

Zbog ogranicenog odmora između vježbi, superserije su obicno brže za izvesti nego ostale trening metode koje omogucavaju odmor između serija i vježbi. Druga prednost superserija je da cete prilikom izvođenja druge vježbe biti snažniji! Istraživanje je utvrdilo da ce mišic biti snažniji ako je prethodna vježba bila vježba (kontrakcija) za njegov antagonist. Npr. kada napravite superseriju biceps pregiba i triceps ekstenzija, takvim redoslijedom, biti cete snažniji kod izvođenja triceps ekstenzije i obratno. Ovo se događa zbog toga jer je inace mišic kojeg trenirate limitiran svojim antagonistom.

Kada radite bench press koristeci &#š7š;normalne&#š87; serije, mišici leđa sprecavaju kontrakciju vaših prsnih mišica u određenoj mjeri . Izvodeci seriju laganog veslanja prije bench pressa, smanjuje taj ogranicavajuci efekt, omogucavajuci pektoralnim mišicima da se kontrahiraju snažnije. Kao rezultat toga, biti cete u mogucnosti koristiti vece težine i postati veci i snažniji. Držite mali odmor između superserija od jedne do dvije minute.

Mišicne skupine koje treniramo u superserijama:

Prsa & leđa (Bench press i veslanje u pretklonu sa bucicama)
Ramena & leđa (potisak šipkom ispred glave i zgibovi)
Biceps & triceps (biceps pregib sa bucicama & triceps potisak na spravi)
Kvadriceps & zadnja loža (nožna ekstenzija & nožna fleksija)
 
Jeste li probali raditi kad superserije?


Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
fedanov View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 258
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fedanov Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2011 at 15:15
Evo sam tražio na forumu,zanimala me ova tema,ali me cudi
kako niko nije komentira ovo.Mislim pocet s ovim nakon što
završim pripreme tamo negdje sredinom veljace,pa bi te Zoki
molija da ako imaš kakav program ili link staviš na
forum,baš me zanimaju ta ponavljanja i plan treninga.Hvala
unaprid!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.