New Posts New Posts RSS Feed - suncanje i beta karoten
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

suncanje i beta karoten

 Post Reply Post Reply
Author
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: suncanje i beta karoten
    Posted: 14 Svibanj 2008 at 19:08
koristi li tko beta karoten prije i tijekom ljeta? ja sam ga prvi put pila proslo proljece i brze sam dobila tamniji ten ( pila sam š tabletu dnevno-š00mg) a sada se premisljam hocu li š ili 2....na bocici pise da š tableta zadovoljava dnevnu potrebu,ali ja planiram sto brze izgubiti nadimak "sirko"   ! zna li tko kakva istrazivanja sto se tice predoziranja b-karotenom i da li bi 200mg bilo stetno i bi li doprinjelo brzem tamnjenju??
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2008 at 22:32
 hm.. provedeno je par ispitivanja koja su dokazala da je beta-karoten kancerogen.. ako na bocici pise da se pije jedna tableta na dan onda tako i pij.. jel previse vitamina nije zdravo uzimati.. uzmi si kremu ativa bronz - odlicna je... uzimaj beta karoten onda jos dodatno iz voca i povrca - sve voce narancaste i crvenkaste boje ti imaju dosta beta karotena... narance, breskve, dinje, rajcice, mrkva...
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2008 at 14:49
Originally posted by evica evica wrote:

koristi li tko beta karoten prije i tijekom ljeta? ja sam ga prvi put pila proslo proljece i brze sam dobila tamniji ten ( pila sam š tabletu dnevno-š00mg) a sada se premisljam hocu li š ili 2....na bocici pise da š tableta zadovoljava dnevnu potrebu,ali ja planiram sto brze izgubiti nadimak "sirko"   ! zna li tko kakva istrazivanja sto se tice predoziranja b-karotenom i da li bi 200mg bilo stetno i bi li doprinjelo brzem tamnjenju??


nemam pojma o beta karotenu , ali iz recenice se da zakljuciti kako nema smisla
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2008 at 15:29
 Osobno ti ne bih preporucio vise od 60 mg dnevno, makar smatram da beta karoten nije potrebno uzimati kao poseban dodatak prehrani. Ako ga uzimas dulje vremena onda bi svakako trebala uz njega uzimati i vitamin E.
www.fitness-trening.com
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.