New Posts New Posts RSS Feed - Studentske menze
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Studentske menze

 Post Reply Post Reply
Author
khaleesi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote khaleesi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Studentske menze
    Posted: 25 Lipanj 2014 at 19:12
Bok, ljudi, danas sam vas našla pa hajde da odmah postavim pitanje :)

Završila sam srednju i uskoro krećem na faks, a pošto još nisam obavila sve prijemne niti su stigli rezultati, ne znam hoću li se upisati u Zagreb ili u Rijeku pa ne mogu reći konkretno na koju menzu mislim, ali zanima me kako točno funkcionira hranjenje u menzi? Može li mi neki student (bivši ili sadašnji, tako svejedno) objasniti mogu li uzeti npr. samo jabuku, salatu i slično ili su meniji takvi da se mora uzeti cijela porcija na kojoj su i meso i povrće i prilog i što sve ne? Planiram živjeti u stanu s prijateljicom ili dvije, a čisto sumnjam da ću biti u mogućnosti baš svaki dan jesti hranu koju si sama pripremim (već vidim da ću ih izludjeti sa svojim 'ne jedem ovo, ne jedem ono' haha).

Nadam se da je pitanje jasno i unaprijed hvala na odgovorima!


Edited by khaleesi - 25 Lipanj 2014 at 19:13
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2014 at 20:55
menze funkcioniraju u principu da imaš jedan meni koji obuhvaća recimo juhu, meso s nekim prilogom i salatu, kolač i naranču, i to ti košta recimo 10 kn, ti ne moraš uzeti sve s menija, ali čim uzmeš jednu stvar naplate ti sve (osim salate, voća i sl. to se uvijek može uzeti i samostalno)
no uvijek imaš i ostale opcije koje možeš kombinirati i da, možeš uzeti i samo salatu
no, od ove godine ti je isplativije sama kupovati i spremati hranu čak i po punoj cijeni, da ne govorim da stalno imaš akcije za apsolutno sve pa se tada možeš opskrbiti
studiram evo dvije godine, prošle sam bila redovito po menzama za ručak i večeru, ove godine sam odlučila sama kuhati i svaki mjesec uspijem uštedjeti nešto od novca određenog za hranu, a s obzirom da ove godine i treniram jedem više nego ikad poanta je, menza nije najpovoljniji izbor, hrana uglavnom nije tako dobra, jedino šo te poštedi muke pripremanja
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
khaleesi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote khaleesi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2014 at 21:39
i mislila sam uglavnom doma jest, tj. u stanu, ali znam kak to ide haha, ako mi društvo ide u menzu, vjerojatno ću i ja s njima. pošto si se hranila u menzi, znači da nije baš toliko nezdravo koliko ljudi pričaju ili? i hvala na odgovoru!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2014 at 08:58
Pa napisala je da joj je isplativije sama pripremati hranu...što je i bolja opcija , znaš što jedeš.

Ako ćeš gledati na društvo..pozdravi se sa svime ;)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
bruna369 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bruna369 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2014 at 12:01
Nadje se i u menzama zdravije hrane, ali stvar je u pripremi hrane jer se tu dodaje dosta masnoca i ulja.
Zato je svakako bolje pripremati hranu sam - znas koliko i cega si stavio u lonac, na tavu, a nakraju i u tanjur, a u prilog kuhanju kod kuce ide i cijena jer su menze poskupjele, a kako kaze trip-to-fit, akcije su svako malo pa se mozes opskrbiti odredenim namirnicama na neko vrijeme.
Minus su naravno vrijeme za shopping i samu pripremu hrane te pranje sudja.
Ja se hranim doma, ali jedem i u menzi kad sam na faksu jer jesti se mora, a do doma ne stignem (a jos nisam navikla nositi hranu od doma); zato stojim i zadrzavam red pol sata dok odlucim sto cu uzeti LOL
better sore than sorry
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2014 at 13:02
nije TOLIKO nezdravo ako ćeš zaobilaziti brzu menzu i ako znaš izabrati, ali kao što bruna369 kaže (baš se lijepo nadovezujemo) to se sve sprema s puno masnoća tako da... pitanje je hoće li te taj dan dočekati pečena piletina i blitva na lešo, ako planiraš gledati na to da je i koliko-toliko zdravo

tu i tamo u kriznoj situaciji dobro je imati menzu, ali ja sam najveći pobornik onog uradi sam najbolje, najjeftinije i NAJFINIJE (to je isto bitno naglasiti, ja sam jedna od onih ljudi kojima je žao kalorija unešenih kroz nešto bezokusno, a imaj na umu da živim od zobenih, posnog sira, kuhane piletine i kuhanog povrća, ne solim... onda znaš kakav je okus, svaka čast pojedinim menzama-Borongaj, ako budeš u Zagrebu, a nešto se ne promjeni) :D
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
bruna369 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bruna369 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2014 at 17:27
Originally posted by trip-to-fit trip-to-fit wrote:

pitanje je hoće li te taj dan dočekati pečena piletina i blitva na lešo


Joj, neizmjerna radost kad vidim na meniju "pileci file na zaru" Heart, a kad dodem na red da uzmem hranu i onda mi teta veli da nema vise Cry Broken Heart

Originally posted by trip-to-fit trip-to-fit wrote:

(...) kao što bruna369 kaže (baš se lijepo nadovezujemo) (...)
 

I evo opet Big smile
better sore than sorry
Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2014 at 18:34
Ja sam u domu 3 godine i u te 3 godine sam u menzu iso sve zajedno mozda 5 puta. Ono kaj sam u sobi spremim mi je daleko ukusnije i zdravije jer hrana u menzama je katastrofa. I ne, nisam picajzla zato kaj to kazem, nema tog kaj mi ne valja. Imao sam 30 kila vise nek sad i da sam iso u menzu nikad nebi smrsavio.
Back to Top
khaleesi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote khaleesi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2014 at 10:35
puno hvala svimaaaa :D
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.