New Posts New Posts RSS Feed - strije
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

strije

 Post Reply Post Reply
Author
ninob View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ninob Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: strije
    Posted: 02 Lipanj 2010 at 17:21
zelim pitati ako neko zna da li je tacno da sam koristio aminkiseline ne bi imao strije? ako jeste......sad kada bi ih poceo koristiti koje trebam uzeti? i da li da nastavim raditi na lat masini, bench i te stvari sto razvlace kozu....da li ce mi se povecavati strije?
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2010 at 17:57
Strije su sastavni dio bodibildinga, teško da ceš ih izbjec 

A ovo o aminokiselinama te ne razumijem, mislim protein je građen od aminokiselina al ne kužim kak bi to utjecalo na strije
Rijeąeno na PM.
Back to Top
ninob View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ninob Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2010 at 18:41
ma ne znam....ovaj bilder iz teretane mi je rekao da mi je pukla koza zato sto ne koristim aminokiseline......pa me zanima jel to tacno.....
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2010 at 19:18
što se tice kože i aminokiselina, evo što sam našao:

L-Arginin: esencijalna za mišicni metabolizam. Pravi je prijevoznik pri spremanju i iskorištavanju dušika. Važna je komponenta za izgradnju i regeneraciju tkiva. U visokoj se koncentraciji nalazi u koži i vezivnom tkivu, te pomaže odstranjivanju amonijaka kao dijela ciklusa uree.

L-Cistein: je amino sa sumporom i antioksidativnim svojstvima. Važan je za sintezu keratina, proteina koji se nalazi u koži, kosi i noktima. Ima važnu ulogu u metabolizmuPojmovnik energije i sintezi masnih kiselina.

L-metionin: Još jedna amino kiselina sa sumporom i antioksidativnim svojstvima. Važan je za zdrave nokte i kožu, sintezu taurina, L-cisteina, lecitina, bile, L-karnitina i endorfina.

A opet što se tice strija, tko god ide u teretanu manje više ima neke strije, ja ih imam na ramenima i na prijelaznom dijelu ramena i bicepsa, ako si još u pubertetu može ti i to dosta utjecat na strije (npr. ako si naglo izrastao/udebljao se/dobio miš mase isl.), sve u svemu to te ne treba toliko brinut a koliko ja znam strije nemogu nestat a koliko sam citao imaju neke kremice al necu ulazit u to.
Rijeąeno na PM.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.