New Posts New Posts RSS Feed - Sto nakon Insanity-a? Pomooc!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sto nakon Insanity-a? Pomooc!

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2014 at 01:10
ma to se tebi čini ;)
samo opušteno.
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Zoella View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 23
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoella Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2014 at 00:14
Odlucila sam!
Vjezbat cu plesom
Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2014 at 21:18
Znači, čitam odgovore djevojke koja je otvorila ovu temu i jedne koja se javila nakon toga. I aplaudiram momcima na pristojnosti

Ja se još uvijek primam za glavu na izjave "Neću utege!" i "Zašto ne orbitrek?? Meni je fitness instruktor rekao da je to super!"

Je, orbitrek je odličan za višesatno vježbanje i za gubljenje mišića i da se salo fino primi na dupetu, trbuhu i ostalim djelovima tijela. Mislila sam da su iza nas dani kada su cure uvjerene da će postati Terminatorice ako dignu pokoji uteg, rade čučnjeve sa istima i sl.

Ali! Neću suditi, i ja sam jednom bila takva. Prestala sam biti takva i zagovaram utege, utege, utege... Što teže - to bolje. Želiš zategnuto tijelo? Diži utege. Želiš izgubiti mast? Diži utege. Anaerobni trening je taj koji će ti to pružiti, ne aerobni. Nikada nisam vidjela curu sa savršenom guzom, a da je na orbitreku cijelo vrijeme.

No, ne umanjujem niti značaj cardio vježbi - bitne su za kardiovaskularni sustav, razvoj pluća i svega toga, ALI - dizanje utega, dizanje utega i samo to.

Od Insanity-a nisi dobila rezultate kakve si očekivala jer si početnik. Nemaš mišićnu masu, kapacitet pluća i ostale stvari koje će ti omogućiti da vježbe izvodiš 100% efikasno. Čudi me da se nisi ozlijedila u procesu. Taj trening preporučam samo ljudima koji su najfit što su ikada bili, tek onda će dobiti rezultate. Forma dok se izvode vježbe je ionako najbitnija, a ti kao početnik jednostavno ne možeš znati da li vježbu izvodiš kako treba ili ne. Treba vremena da se te stvari nauče, treba se gledati u ogledalu (nisu ogledala u teretani da se divimo vlastitim tjelesima samo) - i ispravljati greške.

Auf, jesam se raspisala :D

Curke, ako želite prave rezultate - primite se utega i hranite se kako treba, ništa drugo vam neće donjeti rezultate, vjerujte.
Back to Top
Zoella View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 23
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoella Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2014 at 23:29
Je, orbitrek je odličan za višesatno vježbanje i za gubljenje mišića i da se salo fino primi na dupetu, trbuhu i ostalim djelovima tijela.
?????
Ti si prva osoba na ovom svijetu od koje cujem ovakvu..izjavu.
Valjda DIPLOMIRANI KINEZIOLOG zna sta prica. Nije isao na fax da ispija kave na istom.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 01:31
Frikuša! Wink That is  beast mode ;) ;)

Danas svatko sa diplomom misli da je netko ne? Možda netko u krivo vrijeme nije bio uporan da diplomira... a možda mu to nije bio smjer u životu... ali se ipak stime bavi i uči o tome .... i zna bolje od toga sa diplomom ... misliš da nije moguće?

No ne nzam kakve veze on ima sa orbitrekom kineziolog... inače par ljudi poznajem koji su diplomirali i trenutno su tamo...nisu mi spominjali orbitreke...

Nemoj e naljutiti sada na mene..niti bilo tko ako me je krivo shvatio nisam nikoga mislio uvrijediti..i poniziti.

Samo govorim da postoje ljudi koji znaju puno..a nemaju to na papiru...

Na papiru su mi braća trebala biiti abortusi... rekli su DIPLOMIRANI DOKTORI ...  dok je jedna bez diplome imala vjeru...pa eto jedan od tih sa 10 godina 6 puta diže 40 kila na mrtvom dizanju...

Uhvati se utega....uhvati se funkcionalnih vježbi..režii trgaj..bori se...treniraj kao zvjer... od tih skakutanja jedino će te pete boljeti.... ako hoćeš izgraditi nešto... nešto vrhunsko vjerovatno ... zato se moraš potruditi... tijelo je materijal koji se gradi uz trud i pomicanja granice....

Već sam ti lijepo napisao..koristi složene vježbe..gdje će ti mišići raditi kao vojna jedinica... od pimplanja te sprave nema ništa...bolje idi šetati jeftinije ćeš proći




Edited by mettasttaza - 01 Rujan 2014 at 01:33
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 10:38
Anaerobno + Aerobno. Najbolji spoj, nije sve ni samo u utezima.
Cardio pospješuje rad srca, protočnost žila i cijelog kardiovaskularnog sustava, što na kraju? Pomaže pri anaerobnom treningu.

Naravno treba pametno to odradit, prvo trening anaerobno, zatim je cardio iza toga dovoljan samo 15tak minuta.
Isto tako ako između treninga snage (utega) postoji dan odmora, onda u to vrijeme odradit cardio (tipa taj orbitrek, spinbike, običan bike, hodanje, trčanje, veslanje itd.) Iako meni je najzabavniji ovaj insanity HIIT ili cardio (možda sam sad kontradiktoran al eto) sa laganim utegom tipa uzmeš 50kg (muški) i radiš olimpijsko dizanje nabačaj ili izbačaj ili trzaj i to u 30-60min što više puta možeš, između odmora od dizanja šetam farmers walk ili radim kickove :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Zoella View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 23
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoella Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 10:58
Mettastaza, to je profesor sa extra iskustvom koji je pomogao mnogim osobama. Nije neki tamo sa ulice koji je jucer se posao bavit time pa prosipa gluposti okolo i pravi se pametan. Ima iskustva i ZNANJA.
Back to Top
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 11:11
eto kad smo kod teme kardio ili utezi ja bio neki dan u trgovini dodataka prehrani i razgovaram tako s prodavačem. Dečko ok izgleda utrenirano i velim mu da vježbam u teretani i da mi je još ostalo nešto malo sala na trbuhu i kako to riješiti. On mi govori da se maknem od utega i teretane i da se posvetim nekom treningu borilačkih sportova da je to idealno za skidanje kila i dobivanje mišićne mase. Da ću u teretani biti samo napuhan, da ću oštetiti zglobove i sl..... Tko tu sad koga.....?
"....I only dream in black and white. I only drema 'cause I'm alive...."
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 12:02
Originally posted by White_Insane White_Insane wrote:

Anaerobno + Aerobno. Najbolji spoj, nije sve ni samo u utezima.
Cardio pospješuje rad srca, protočnost žila i cijelog kardiovaskularnog sustava, što na kraju? Pomaže pri anaerobnom treningu.

Naravno treba pametno to odradit, prvo trening anaerobno, zatim je cardio iza toga dovoljan samo 15tak minuta.
Isto tako ako između treninga snage (utega) postoji dan odmora, onda u to vrijeme odradit cardio (tipa taj orbitrek, spinbike, običan bike, hodanje, trčanje, veslanje itd.) Iako meni je najzabavniji ovaj insanity HIIT ili cardio (možda sam sad kontradiktoran al eto) sa laganim utegom tipa uzmeš 50kg (muški) i radiš olimpijsko dizanje nabačaj ili izbačaj ili trzaj i to u 30-60min što više puta možeš, između odmora od dizanja šetam farmers walk ili radim kickove :)

Pa nisam ni rekao da je sve u utezima... jesam li ? Smile

No ima li smisla pimplati samo po orbitreku?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 12:02
Originally posted by Zoella Zoella wrote:

Mettastaza, to je profesor sa extra iskustvom koji je pomogao mnogim osobama. Nije neki tamo sa ulice koji je jucer se posao bavit time pa prosipa gluposti okolo i pravi se pametan. Ima iskustva i ZNANJA.

Okej okej :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 12:15
Originally posted by nenno nenno wrote:

eto kad smo kod teme kardio ili utezi ja bio neki dan u trgovini dodataka prehrani i razgovaram tako s prodavačem. Dečko ok izgleda utrenirano i velim mu da vježbam u teretani i da mi je još ostalo nešto malo sala na trbuhu i kako to riješiti. On mi govori da se maknem od utega i teretane i da se posvetim nekom treningu borilačkih sportova da je to idealno za skidanje kila i dobivanje mišićne mase. Da ću u teretani biti samo napuhan, da ću oštetiti zglobove i sl..... Tko tu sad koga.....?

Taj dečko priča bedastoće. Teško da češ u teretani išta postići ako ne težiš tom cilju, te planirano radiš da bi došao do tog cilja. Rijetko se stvari dešavaju slučajno samo od sebe.Tako da se nebuš "napuhnuo" jer si u teretani..
S druge strane, ako ne znaš što i kako vjezbati u teretani onda je ova druga opcija bolja, bolja u smislu da ces vrlo vjerovatno raditi ozbiljnije i intenzivnije nego bi si sam u teretani to odradio ako si mislio sjesti malo na lat, povuci par puta , pa malo na bench itd........
Back to Top
Zoella View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 23
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoella Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 12:16
Ovo se u potpunosti slazem za borilacke sportove. Poznanica koja je uvijek bila bucmasta,ne pretila,al bucmasta,korigirala je malo prehranu i 3 x tjedno na box. Nakon godinu dana izgleda presuper. Ravan trbuh,lijepo gradene noge,ruke takoder.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 12:24
Zoella... nemoj biti tvrdoglava...  i slušaj što čovjek piše... ovaj gore ima puno više znanja nego što ti misliš...

Sjedni na tjedan dana i uči osnovne... i već će ti biti smješno što pričaš... moraš biti realna... ovo nije realno...

Ako hoćeš eventualno neku kondiciju... uspujhati se iznijiti drži se toga..ali ako se želiš graditi... morat ćeš puno više potegniti nego što misliš... onda bih i ja trebao zasjesti taj orbitrek... i ništa... 82 kile dobiti u mišićima samo da se znojim...
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 12:42
Originally posted by Zoella Zoella wrote:

Ovo se u potpunosti slazem za borilacke sportove. Poznanica koja je uvijek bila bucmasta,ne pretila,al bucmasta,korigirala je malo prehranu i 3 x tjedno na box. Nakon godinu dana izgleda presuper. Ravan trbuh,lijepo gradene noge,ruke takoder.

Jednostavno objasnjeno.....skolskom (Kinezioloskom) logikom....
Dakle, trening se smatra aktivnost koja je programirana i planirana, kojoj se zna koji je cilj treninga, koja se provodi redovito , prema isplaniranom programu, nekom metodikom, planom i kojoj se zna krajnji rezultat.....
Dakle, trening borilačkih sportova je trening koji NIJE usmjeren i nije mu cilj gubitak kilograma, nego je prvenstveno cilj učenje određene vještine, primjena iste, natjecanje.......svakako utječe i na druge sposobnosti i morfološke karakteristike. ali to su nuspojave....eventualne (ovisi o tome još puno stvari)

S druge strane ako odemo u teretanu i napravimo plan treninga sa izričitem ciljem skidanja masnog tkiva i samo smo usmjereni da nam to bude prioritet , mislim da nije teško zaključiti koja od te dvije opcije če nam donjeti brže i bolje rezultate na ono što želimo.....u ovom slučaju skidanje potkožnog masnog tkiva


Edited by The Phoenix - 01 Rujan 2014 at 12:43
Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 16:45
Na žalost, nisam prva osoba koja je rekla ovo što sam gore napisala (da bar jesam - danas bi bila bogata).

Fora je u tome da su ljudi ostali u tom nekom dobu i još uvijek smatraju da je višesatno skakutanje po dvorani efikasno kada je u pitanju trening, izgrdanja tijela i dobro zdravlje.

Da se razumijemo - ono što je najbitnije kod svega ovoga je prehrana i samo prehrana. Špekić sa trbuha se ne skida niti sa utezima, niti sa orbitrekom (par puta sam stala na orbitrek i slatko se sebi nasmijala). Ali pošto pričaš bedastoće kad je trening u pitanju - ovdje sam da te ispravim i kažem ti koja su moja iskustva, svašta sam probala.

Bottom line is - bez adekvatne prehrane, niti jedan trening ti neće pomoći. Uostalom, koji je tvoj cilj? Želiš dobiti malo kondicije? Želiš izgraditi tijelo i izgledati najbolje što možeš? Sve ovisi o tvojem krajnjem cilju.

Ionako, teretana nije nužna da bi netko postigao rezultate. Ni u kom slučaju. Internet nam pruža mogućnost da se informiramo i da ne gledamo slijepo u jednom pravcu. Po tvojoj logici - ti si se primila toga što ti je taj kineziolog rekao kao pijan plota. Ja sam sigurna da ti nije rekao "Vježbaj na orbitreku i to je to".

Dečki su ti dobro rekli u vezi svega. Ionako je na kraju bitan tvoj cilj i što ti zapravo želiš. Bez adekvatne prehrane, bez izgradnje mišića, bez povećanja kardiovaskularnih mogućnosti niti jedan orbitrek, ples ili borilačka vještina ti neće pomoći da izgledaš kako si si ti zamislila.

Vježbanje isključivo i samo cardio vježbi - time ćeš postići kontra efekat, pogotovo ako ti prehrana nije onakva kakva treba biti. Dizanje utega, odnosno resistance trening je taj koji je ključan za izgradnju mišića (uz pravilnu prehranu, naravno).

Ja nisam završila kineziologiju, niti namjeravam. Ja ovdje samo govorim ono što sam kroz godine i godine naučila od strane drugih ljudi. Uvijek uvažavam savjete ljudi koji žive ono što govore. Jer vidim po njima da itekako znaju o čemu pričaju.

A ti... Slobodno jaši po orbitreku koliko god hoćeš, i slobodno mi javiš svoje rezultate ;) Jako me interesiraju :D
Back to Top
Zoella View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 23
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoella Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 17:59
Nije mi glavni cilj vjezbanja da budem zaludena time, da izgledam ko alexandra bring or someone else. Nije mi cilj da se mogu ku*cit na slikama kako mi je nizak body fat i kolike misice imam.
Bit mog vjezbanja je poboljsat kondiciju (sto mi je,mogu slobodno rec-uspjelo sa Ins jer vidim to i sama da se ne zapusem na 20 visih stepenica (ovo sam sad uzela bzvz primjer)), te da budem zadovoljna sobom (sto ne znaci bit ko stap il bit ko body builderica (tu nema mrva zenstvenosti,budimo realni).
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.