New Posts New Posts RSS Feed - Steper
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Steper

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Adelina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Listopad 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Adelina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Steper
    Posted: 17 Ožujak 2008 at 09:47

 Želim si doma kupiti steper jer je dobar za ono podrucje koje ja zelim ucvrstiti - noge, straznjica i izgubiti masno tkivo u borbi sa celulitom. Nadam se da sam u pravu ?

Moze li mi netko pomoci i objasniti koja je razlika izmedju obicnog stepera i onog kruznog? Koji je bolji? I kako se na steperu podesavaju opterecenja? Neki dan sam ga promatrala u trgovini ali nisam mogla skuziti kako se to radi, a od trgovaca nigdje nikoga na vidiku....

Kada je najoblje vjezbati? Ujutro na taste ili poslijepodne? Mislila sam uzimati i L-kartinin...

Molim vas za pomoc i unaprijed hvala svima na odgovorima!

Back to Top
Adelina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Listopad 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Adelina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2008 at 08:37

 Sta nitko ne zna odgovor na moje pitanje... ??

Help!!!

Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2008 at 10:55
Steper je dobra sprava za dio crobnog treninga i zagrijavanje. Vjezbanjem na njemu pogadjaju se dijelovi tijela koje si navela, noge i straznjica. Postoji nekoliko vrsta stepera, a oni s rotacijom ukljucuju i misice u podrucju struka. Ne znam kakav si steper promatrala u trgovini, nekima se opterecenje podesava elektronski, nekima mehanicki, zaokretanjem posebnog vijka (koji se najcesce nalazi ispod rucki).
Preporucuje se vjezbanje ujutro, nataste.

Back to Top
Mr.O View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 99
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2008 at 20:36
 Iako vidim da puno ljudi na ovom forumu prakticira ili zagovara vjezbanje nataste moram reci da je to prilicno glupa metoda koja bas i nema neke osobite koristi. Naime kad se ujutro probudite tijelo prelazi(u najboljem slucaju) ili vec je u stanju katabolizma,a vjezbanjem taj katabolizam jos ubrzavamo, druga stvar je to da je ujutro razina hormona prilicno niska, odnosno i oni se na neki nacin "bude" s nama, sto znaci da su i hormoni zaduzeni za razgradnju masti takodjer na niskoj razini(doduse tjelovjezba ujutro ubrzava "budjenje" hormona, ali pod tjelovjezbom tu smatram istezanje ili laganu setnju) i kao trece treniranje na prazan zeludac vrlo lako moze dovesti do pretreniranosti. Jedini razlog zbog kojeg je "izmisljeno" vjezbanje nataste je taj sto je ujutro razina inzulina niska i glikogen prazan pa je uvrijezeno misljenje da se trosi vise masti, ali to bas i ne drzi vodu-osbno smatram da je puno bolje nakon treninga s utezima odraditi jedan kardio ili jednostavno raditi intervalne treninge koji su po mom misljenju i najbolji i najefikasniji u borbi protiv mrskog nam i vjecitog neprijatelja-masti . Kao moja osobna preporuka ujutro nataste staticko istezanje i/ili eventualno lagana setnja(po sportske do kioska) i dorucak najkasnije devedeset minuta nakon ustajanja. Za kraj samo mogu izrazit pohvalu i preporuku za treniranje na steperu
Back to Top
marina16 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marina16 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2008 at 20:42
danas sam tek nakon 2 sata doruckovala (crobni trening prije u trajanjuod š.5h). pitanje:ako tako nastavim kroz sljedeca 3 mjeseca, jel bi mogla imati nekakve "teze" poslijedice sto se tice misica?? mr.o. bas si me uplasio sa zadnjim postom!!
 

Edited by marinaš6
od sutra idem na dijetu I VI©E VJE®BAM!
Back to Top
Mr.O View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 99
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2008 at 21:00
 Ma gle ja sam isto prije vjerovao u te neke gluposti koje sam upravo gore naveo kao razloge protiv vjezbanja nataste i sam ga prakticirao i moram priznati da sam prosao fazu pretreniranosti. Moja iskrena preporuka ti je ne radit trening ujutro nataste jer on jednostavno nema smisla-evo najbolji primjer: sigurno znas kak dobro izgledaju i kak su savrseno izdefinirani sprinteri-a funkcioniraju na ugljikohidrate i bave se aktivnoscu koja uoce ni ne koristi masti kao energiju!!! Isto je sa intervalnim treninzima koje navodim kao najbolje za te "probleme" jer ni kod njih se ne trosi mast a potrosnja kalorija je manja nego kod crobnog treninga!!! U cemu je onda stvar? U tome da ti crobnim treningom za xy vrijeme potrosis xy kalorija i nakon toga nista, dok kod intervalnih treninga tvoj se metabolizam povecava i ostaje povecan i do 48 sati nakon treninga!!! Ljudi se previse orijenitraju na to koliko kalorija potrose za vrijeme treninga, a uopce ne razmisljaju o ostalom vremenu. Ako radis crobni trening sat vremena i potrosis recimo 300 kcal odes zadovoljna s treninga jer mislis kak si puno potrosila- a to nadoknadis s malo vecim obrokom. Kod intervalnog treninga mozda si potrosila manje za vrijeme samog treninga, ali tvoje tijelo ce bit prava "palionica" kalorija jos duze vrijeme-ak je dobar trening i do 48 sati, a ako taj trening ponavljamo svakih tih 48 sati kurit ces kalorije neprestano da neces trebat ni centralno grijanje.
Back to Top
Mr.O View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 99
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2008 at 21:05
 Kaj se tice doruckovanja nije da ce ti odmah otic kila misica ak si doruckovala 9š minutu nakon budjenja, ali probaj se prisilit da jedes nakon budjenja(nakon jutarnje higijene naravno). Ak ne mozes zapitaj se zakaj je to tak-najcesci uzrok kod mnogih ljudi je to kaj se natrpaju navecer pa sljedece jutro imaju griznju savjesti i ne jedu, to prijedje u naviku pa se izvlace na foru "ne mogu nis jest ujutro".
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2008 at 23:46
 nabrzinu sam procitao MR O postove,,,,,,,jako dobro objasnjeno..............istomisljenici smo.......
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2008 at 00:40

 cekaj - jel se najbolje trosi masno tkivo crobnim treningom na taste ili ne???

kakav je to intervalni trening??

Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2008 at 00:51
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

 cekaj - jel se najbolje trosi masno tkivo crobnim treningom na taste ili ne???

kakav je to intervalni trening??



pa jest da bolje se trosi masno kad si na tasta,ali koliko je bolje toliko i skodi organizmu(veliki sok dozivljava)

intervalni trening je nr kod trcanja sprint hod sprint hod(nema stanki izmedju)
Back to Top
Mr.O View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 99
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2008 at 08:10
 Intervalni trening su izmjene teskih dionica i odmora kao npr. dobar pocetnicki intervalni trening bi bio 20-30 sekundi sprint, pa 90 sekundi odmora(laganog trcanja) i tako 8-š0 intervala. Kako napredujes povecavaj fazu sprinta,a smanjuj fazu odmora i povecaj broj intervala. Naravno intervalni trening nije ogranicen samo na trcanje- moze se raditi i plivanjem, veslanjem ili bilo kojim drugim sportom(npr. dizanje utega bi se uvjetno receno moglo smatrati intervalnim treningom). No moram te upozoriti da ne smijes krenuti prejako ako tek pocinjes s intervalnim treninzima-lako moze doci do ozljede pa i do pretreniranosti i upala misica. Prednost takvih treninga je kaj su kraci, zanimljiviji i na neki nacin izazovni, ali kazem i izuzetno teski(ako se dobro odrade). Sjecam se kad sam pred par mjeseci radio jedan intervalni trening koji je izgledao ovako(nemojte mislit da sam umisljen ili da vas podcjenjujem, ali nemojte ovo pokusavati ako niste jako dobro utrenirani i u formi): 2xš5 min. trcanja na 80-85% maximuma s 5 min. odmora izmedju serija. Pred kraj su mi se vec pred ocima otvorila vrata pakla, a pluca su me "na koljenima" molila za zrak...ali osjecaj nakon treninga...neopisivone moze vam to zamijenit nikakav orgazam( u tom rangu je)
Back to Top
Adelina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Listopad 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Adelina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2008 at 14:08

 Hvala na odgovorima! Znaci ipak je bolji onaj kruzni steper? Hvala Enaa! Gledala sam onaj niski, na koji samo stanes, nema ono za drzati ruke, taj je ipak malo skuplji. Mr. O hvala na podrsci i na odgovorima!

Trening usporedjujes s orgazmom , uuuu i ja jedva cekam tako trenirati!

Zanima me da li je dobar trening ako pocnem sa steperom na niskom intenzitetu i tako nekih 30-tak minuta, pa vjezbe sa utezima i elasticnom gumom i na kraju jos malo stepanja 20-tak minuta i istezanje?

Tenkju!

Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2008 at 14:59
 ja kad trcim - trcim 40 min u komadu - nema pauza, nema stajanja... ali polako.. to je primjer intervalnog treninga, jel da?
Back to Top
Adelina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Listopad 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Adelina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2008 at 15:25
 Mislim da to nije intervalni trening - tu moras mijenjati intenzitet vjezbanja, malo brzo pa malo sporo - to su intervali...
Back to Top
Mr.O View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 99
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2008 at 17:07

 Trcanje 40 min u komadu ito laganim tempom nije intervalni, nego najobicniji crobni trening.

 

Back to Top
marina16 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marina16 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2008 at 18:07
dali bi ovo bio dobar intervalni trening-i za ubrzanje metabolizma i za paljenje kalorija-20 min bike, 20 min orbitrek naizmjenicno do negdje š.5 h? ili bi trebale neke druge aktivnosti sa vecom razlikom u naporu , kao sto je navedeno hodanje i trcanje? 
od sutra idem na dijetu I VI©E VJE®BAM!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.