New Posts New Posts RSS Feed - Stagniranje na kilazi.
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Stagniranje na kilazi.

 Post Reply Post Reply
Author
Nai View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2018
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Stagniranje na kilazi.
    Posted: 16 Kolovoz 2020 at 22:20
Vece svima!


96kg na cudesnih 91kg sam dosao. (za tipa 2 tjedna, valda visak vode izbacio). I sad stagniram na 91kg. 

Zanima me unos kalorija, brojanje, pozudani izvori i koliko dnevno treba da unesem!? Iskreno, prva dva tjedna sam gladovao, "privikao" zeludac na manje hrane, corona hara, pa sam jos uzimao zn (cink) u tabletama, omega 6 i sumece tablete, cisto da mi ne padne imunitet zbog manjka hrane. 

Koliko su uopce sumce zdrave?

Pored toga dosta pijem limunade, 1limun, par listova mente i par kapi propolisa.

Iskreno, bojim se opet gladovati, da mi ne padne imunitet, pa me zanima, pozudan izvor tablice, kalorije, pa da polako sam sebi kombinujem ishranu.

Usput, uzeo sam aparat za kuvanje na pari, danas bas isproban, riba, krompir- savrseno ispadne. (nema ulja, nema masti).

Imajte u obziru da sam pocetnik, malo vise od mjesec dana imam staza u teretani.



Hvala unapred na odgovorima.



Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2020 at 05:20
Nai, kako je izgledao jelovnik na kojem si izgubio tih 5 kg, i kako si jeo prije toga? Koliko puta tjedno imaš treninge, i koliko si aktivan tijekom dana(posao, commute....?)
Back to Top
Nai View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2018
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2020 at 09:28
Pre sve toga jeo sam sta bude skuvano, tj u fazonu "sta ti se jede danas"? I onda se to napravi, ubijem se od hrane i tjt.

Jelovnik gde sam izgubio tih 5kg.

Dorucak:

1. gotova kasa sa 2dcl vode vruce ili
2. 2-3 jajeta, malo slanine, puno salate.

Rucak- Sardine, malo sira, salate, eventualno parce kruha (integralni ili taj neki fazon, NE klasicni).

Kasnije limunada ili koja sumeca tableta.

Vecera- Nista, ili vode, kokice ili tako nesto sitno, jer smo u vecernjim satima igrali nogometa, pa sam najvise vode pio. 

Eventualno, piletina i malo krompira.


Izbaceni sokovi koje inace i ne pijem, slatko, kruh, tijesto.

Tjedno- 2-3x teretana, oko 2h svaki traje, kuci steper, tegovi, setnja psa...kad ne treniram.


Inace sam sa sela, tako da se preko dana rada, u pokretu sam.


Back to Top
Nai View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2018
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2020 at 19:39
"Ako drastično smanjite kalorije u vašoj prehrani tijelo će usporiti metabolizam koji je ključni mehanizam za spaljivanje kalorija. Umjereno rezanje kalorija (200-400 na dan ili 1200-2800 na tjedan) dopušta tijelu da postepeno zahvaća u masno tkivo kao izvor energije bez da poremeti metabolizam."


Sunce ti, ovo je nauka.... Da bih dosao do cilja, 12kg da izgubim, ja moram proci kroz milju faza....


p.s Drugane, hvala na pomoci, sastavljam plan ishrane.....
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.