New Posts New Posts RSS Feed - stagnacija u težini
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

stagnacija u težini

 Post Reply Post Reply
Author
-lisica- View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Ožujak 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote -lisica- Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: stagnacija u težini
    Posted: 14 Svibanj 2013 at 16:52
dakle, prije 7 tjedana nisam puno  mijenjala prehranu samo sam skinula jedan programcic za mob koji ti sam broji kalorije ti samo uneseš jelo i kolicinu pa sam se konacno i ja pozabavila brojanjem kalorija. 
 uvijek kad bi krenula sa tim brojanjem bi brzo odustala jer sam obicno to pisala u neku bilježnicu pa mi se nije to dalo nosit i tako...
ovako to imam na mobu i super stvar, uvijek pri tebi :)

ugl, krenula sa 71.5 kg (168 cm, 21 god), unosila 1850 kalorija dnevno (+/- 200) trening 3xtjedno teretana
                                                                                                                2-3x tjedno trcanje vani
                                                                                                                bicikla, role 
 sad sam na 55.1 i to vec 4 dana i nikako da se pomaknem sa te kilaže pa me zanima što da promjenim..

što se prehrane tice: dorucak (7h): zobene/amaranth, banana, jogurt, cimet (to mi super kombinacija za ujutro)
                                 medjuobrok(oko 10h): jabuka, posni ili neko orašasto sa posnim ili moji muffini (obicno ih radim bez brašna i šecera, samo posni, bjelanjci, šumsko voce, bademi) ili rižini krekeri s posnim 
                                  rucak(oko 12h): student sam i faks takav da jedva stignem rucat tako da uzmem najmanje zlo iz menze: obicno juhu,  piletinu ili junetinu, povrce , salatu tu i tamo rižu, njoke ako mi se baš jedu
                                oko 4 obicno odem do treninga i prije ne jedem jer mi loše ako pojedem nešto
                                kad se vratim sa treninga (oko 6h popijem shake napravim ga sa zobenim mlijekom
 e sad, shake mi obicno zadnje što pojedem jer obicno nisam gladna a ako me uhvati glad uzmem posni ili tunu...

sad kad sam sve to ispisala nekako mi se cini da mi dosta jednolican meni xD i možda previše tog posnog...

neznam, svi prijedlozi dobro došli u svrhu da se pomaknem sa tih 65.1 Smile
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2013 at 16:56
Meni stagnira 2mj Smile a tebi 4 dana LOL

Normalno je da dodje do stagnacije... 
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2013 at 21:06
Prati dane. Moguci su ciklusi 3-4 dana stagnacije pa 2-3 dana brzeg opadanja tezine.
Back to Top
keclu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keclu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2013 at 16:54
1. jedeš previše
2. treniraš premalo

Opcije su ti svakako ubaciti dodatan trening ili 15min cardia svaki dan na nešto viši puls, 1-2x tjedno neki HIIT trening (sprintevi), maknuti jedan obrok.

kad stane, radi progresiju
...prehrana/trening, strucno vodstvo na podrucju Zagreba. ZA informacije, pošaljite PM.
https://www.facebook.com/Nutricionizam.fitness

BLOG: http://nutricionizam-fitness.blogspot.com/
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2013 at 17:43
A možda je i tijelo reklo STOP malo jer 55kg na 168cm je sasvim ok kilaža, ako tu ima nešto i mišica... ono...ici ceš ka mršavom...tako da...stani malo na loptu...
Back to Top
Ballerina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ballerina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2013 at 18:34
cca 1800kcal nikako ne može biti previše...
Back to Top
-lisica- View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Ožujak 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote -lisica- Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2013 at 20:43
nije 55 nego 65.... 55 mi definitivno premalo...ispod 60 nikako ne mislim ic jer na moju gradju to bi izgledalo loše...

ubacit cu šprinteve u trcanje pa cu vidjet...

hvala
Back to Top
-lisica- View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Ožujak 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote -lisica- Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2013 at 06:27
uzela sam dan odmora i otišla dolje kilaža....

sad što se održavanja te kilaže tice, da ubacim još jedan obrok od 200-300 kcal negdje jer treninge nebi smanjivala....

treninzi su mi inace bez obzira radila noge ili gornji dio  trcim na traci 10 min (11 kph) pa onda 4 serije vježbi po 4 ponavljanja, pa opet 10 min (12 kph) pa 4x4 pa 10 (13kph) 4x4 i 15 min ili više ako mi se da (14 kph) i istezanje...

to ok trening ili? 
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2013 at 09:56
Aha...to je onda drugo... onda možeš još malo ici dolje... ali gore piše da si na 55,1 ..pa mi je bilo cudno Wink

Za trening nam je teško bilo što reci, osim što ne razumijem zašto toliko trake, kardio napravi na kraju treninga ili si odvoji  dan,dva za hiit trening kako ti je keclu napisao...ovako malo radiš težine..pa malo kardio... to je sa ciljem nekog intervalnog treninga ili? Ja bi odvojila utege od kardia.... posloži si dobar full body program za gym, na kraju kardio, i dan,dva odvoji za hiit... dovoljno odmaraj i biti ce ok Big smile
Back to Top
keclu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keclu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2013 at 10:50
Originally posted by Ballerina Ballerina wrote:

cca 1800kcal nikako ne može biti previše...


Itekako moze i kod vecine je.
...prehrana/trening, strucno vodstvo na podrucju Zagreba. ZA informacije, pošaljite PM.
https://www.facebook.com/Nutricionizam.fitness

BLOG: http://nutricionizam-fitness.blogspot.com/
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2013 at 11:39
Originally posted by -lisica- -lisica- wrote:

uzela sam dan odmora i otišla dolje kilaža....

sad što se održavanja te kilaže tice, da ubacim još jedan obrok od 200-300 kcal negdje jer treninge nebi smanjivala....



sooo...biš onda održavala tu kilažu ili što?

Jer prvo kažeš da stagniraš i to te brine i onda nakon jednog dana odmora zadovoljna :) Koliko je tu kila moglo pasti da je odjenom sve super Big smile Ili si dostigla ciljanu kilažu....a svi znamo da te ciljane kilaže znaju bit varljive :)

Ako misliš održavat, a vidiš da ti kilaža s ovim ide prema dolje, moraš povecat kcal....ili kroz dodatni obrok ili ubacivanjem dodatnih kcal u postojece obroke. Povecavaj pomalo i prati što se dešava.


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
-lisica- View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Ožujak 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote -lisica- Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2013 at 18:08
kad sam krenula cilj mi bio doci do 65 i to je to....sad sam ocito bez cilja dalje :D

ubacujem trcanje izmedju serija jer mi tako zanimljiviji trening a i ako radim samo utege onda se ohladim brzo.... (imam osjecaj da ako se ne oznojim da nisam napravila trening Smile )



Edited by -lisica- - 16 Svibanj 2013 at 18:10
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.