New Posts New Posts RSS Feed - sta mislite o ovom
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

sta mislite o ovom

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: sta mislite o ovom
    Posted: 18 Listopad 2009 at 11:52
Ovo je vec dobro provjeren program sa mnoštvom profesionalnih savjeta za bržu izgradnju mišicne mase. Kao što profesionalci kažu: najbolji osjecaj doživit cete kada nakon nekog vremena primjene ovih programa vi i svi oko vas uoce promjene na vašem tjelu i kada se osobno uvjerite da to stvarno djeluje.
     



Tu cemo vam detaljno objasnit nacin izvođenja vježbi za povecanje mišicne mase. Nacin izvođenja je vrlo bitan jer se trening za povecanje mišicne mase od treninga za povecanje snage razlikuje u par nijansi koje pocetnik nebi ni primjetio.

Povecanje mišicne mase postiže se velikim brojem ponavljanja i nešto manjim opterecenjima. Idealan omjer je šš ponavljanja u 3 serije.

Da malo to pojasnimo, jedno ponavljanje je jedno podizanje utega, npr. kada šš puta podignete uteg, to je šš ponavljanja. Serija je skup ponavljanja npr. 3 serije po šš ponavljanja bi izgledale ovako: šš ponavljanja, malo odmora, šš ponavljanja, malo odmora i šš ponavljanja. To su najosnovnije stvari koje morate znati.

Svaki mišic kojeg cete vježbati uvjek morate prije vježbe rasteguti i zagrijati. Morate pripaziti da mišic prvo istegnete a onda zagrijete jer se istezanjem zagrijani mišici hlade. Zagrijani i rastegnuti mišici su puno ucinkovitiji dok se kod vježbanja na hladne i nerastegnute mišice može vrlo lako dogoditi nekakva ozljeda.

Rad s utezima sastoji se od 2 pokreta. Pozitivni i negativni, pozitivni pokret je podizanje utega a negativni je spuštanje utega. Kod povecanja mišicne mase pozitivni pokret treba trajat oko 2 sekunde a negativni pokret mora trajat 3 sekunde. To sve ce vam izgledat prilicno sporo ali u tome i je stvar, mišic nesmije biti prekratko pod opterecenjem ali niti predugo, ovo je idealan omjer.

Pokrete utezima uz pozitivne i negativne možemo još svrstati i u koncentricne i ekscentricne. To je bitno zbog pravilnog disanja cime se regulira krvni tlak i broj otkucaja srca. Koncentricna mišicna akcija događa se kod savladavnja određenog opterecenja (podizanja, povlacenja). Ekscentricna mišicna akcija događa se kod opuštanja opterecenja (spuštanja, popuštanja). Uvjek se mora izdisati kod konctricnih pokreta.

Jako je bitno da vježbe radite cjelovito, npr. kod pozitivnog pokreta kada podižete uteg, podignite ga koliko god možete, isto tako kod negativnog pokreta kada spuštate uteg, spustite ga do kraja, s takvim nacinom vježbanja izbjeci cete onu bodybuildersku nadutost i nepokretnost, i još uz to vaši mišici ce biti nešto veci od ljudi koji ne rade cjelovite pokrete i izgledat ce puno prirodnije.

Svakome ce pocetna kilaža utega za određene mišice bit drugacija. Vi možete odrediti i prilagoditi vašu pocetnu kilažu tako da nakon 3 serije po šš ponavljanja mišic kojeg vježbate budo prilicno izmoren.

Između svake serije radite odmor od 60 do 90 sekundi

Kada se ovakav nacin vježbanja primjeni postiže se takozvana napumpanost mišica zbog priljeva vode i krvi u mišice koje ulaze brže nego što izlaze. Kao rezultat toga vaši mišici se tome prilagođavaju i povecavaju obujam mišicnog tkiva.

Vaši mišici ce nakon određenoga vremena sve lakše i lakše podnositi opterecenja utega, stoga vi morate konstantno pazit da na kraju trece serije od šš ponavljanja vaši mišici koje ste vježbali budu prilicno izmoreni, to znaci da morate dodavati težinu na vaše utege cim primjetite da na kraju trece serije niste izmorili mišice koje vježbate.

Sva ova gore navedena pravila pocetnicim ce se možda ciniti previše za primjenit ali ako ih budete postepeno primjenjivali nakon desetak dana sve to bi vam trebalo bit jedna rutina.



I napokon evo kako bi vaš trening program trebao izgledati:

Ponedjeljak: Prsa i Triceps
Utorak: Donja Leđa, Latismusi, Trapezus i Biceps
Srijeda: Odmor
cetvrtak: Noge (Kvadricepsi, Zadnja Loža, Stražnjicni Mišic)
Petak: Ramena, Listovi i Trbušnjaci
Subota: Odmor
Nedjelja: Odmor

Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2009 at 12:04
sve mi to ok zvuci ali ovo manje opterecenje veci broj ponavljanja za masu. svi uvik tvrde da bi tribalo bit vece tezine manji broj ponavljanja za masu to me zbunjuje
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2009 at 12:06
pa to je normalan program.. prsa-triceps, ledja-biceps i ramena-noge.. samo su noge podijeljena u 2 treninga..

šš ponavljanja je previse..najbolje ti je 8.. ni premalo, n previse..

ali dobivanje misicne mase se radi u kuhinji.. pocni jesti puno ugljikohidrata i proteina i to ti je to.. pojedi dnevno 4000kcal pa ces vidjet porast misicne mase.. i jos whey i kreatin uz to..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2009 at 12:13
ma sredena je meni prehrana samo meni je uvik malo ja kolko pojeden da pojeden nakon sat vrimena opet ogladnin
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2009 at 12:18
a cuj.. napisi novu temu u nutricionizam i da vidimo sto jedes.. pogledaj koliko thorn jede.. 800g mesa dnevno+tuna+jaja+whey.. i jos ugljikohidrate da ubacim.. smanjis meso njegovo na pola.. i to ti to..
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2009 at 12:35
ma bar po kile mesa dnevno bez toga ni ne funkcioniran.tunjevina obavezno bar 3 puta tjedno nekad sa grilla nekad iz konzerve nekad cak napravin i umak pa sa manistrom a svaku vecer 3 jaja samo bjelanjak i 250gr posnog od mesa najvise piletina i ramstek. ma neman ti ja problema sa prehranon junk skoro pa ni ne jeden
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2009 at 12:39
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

ma bar po kile mesa dnevno bez toga ni ne funkcioniran.tunjevina obavezno bar 3 puta tjedno nekad sa grilla nekad iz konzerve nekad cak napravin i umak pa sa manistrom a svaku vecer 3 jaja samo bjelanjak i 250gr posnog od mesa najvise piletina i ramstek. ma neman ti ja problema sa prehranon junk skoro pa ni ne jeden

Ocito imaš, i k tome još pretpostavimo loš trening i eto ti ga zašto ne rasteš.

Ovo što si naveo su vecinom izvori P, gdje su UH?


Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2009 at 12:45
bas tako.. bez UH nece tezina rasti..
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2009 at 13:53
ma ovo san ti da samo primjer uz sve sta jeden ide uglavnon riza ili neko povrce samo san tija ovde pitat za ovaj program jeli dobar
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2009 at 15:01
pa program je klasika kao sto sam rekao.. radi 3 vjezbe po 3 serije po 8 ponavljanja za odredjeni misic.. najstariji program ujedno i najbolji
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2009 at 15:36

Originally posted by zmaj zmaj wrote:

Pokrete utezima uz pozitivne i negativne možemo još svrstati i u koncentricne i ekscentricne. To je bitno zbog pravilnog disanja cime se regulira krvni tlak i broj otkucaja srca. Koncentricna mišicna akcija događa se kod savladavnja određenog opterecenja (podizanja, povlacenja). Ekscentricna mišicna akcija događa se kod opuštanja opterecenja (spuštanja, popuštanja). Uvjek se mora izdisati kod konctricnih pokreta.

 

Koncentricne i ekcentricne kontrakcije, a disanje ide obrnuto - izdiše se kod ekcentricnih 

Koncentricnu fazu bi trebalo izvesti što brže, a ekcentricnu što sporije, bar 2 puta - ovaj odnos mi je nekako preslab.

i.. di su našli ovih šš ponavljanja :)

zmaj - povrce ostavi meni, a ti se krcaj malo jacim uh-ima

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2009 at 15:52
zasto se ja nemogu krcat UH
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2009 at 20:26
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

pa to je normalan program.. prsa-triceps, ledja-biceps i ramena-noge.. samo su noge podijeljena u 2 treninga..

šš ponavljanja je previse..najbolje ti je 8.. ni premalo, n previse..

ali dobivanje misicne mase se radi u kuhinji.. pocni jesti puno ugljikohidrata i proteina i to ti je to.. pojedi dnevno 4000kcal pa ces vidjet porast misicne mase.. i jos whey i kreatin uz to..


na osnovu cega to tvrdiš?
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2009 at 21:55
he eh. pa uzeo sam zlatnu sredinu.. ako kazu od 5 do š2.. onda 8,9 ponavljanja je taman.. iako ja radim sada po š0 ponavljanja iz svega..
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2009 at 22:51
ovisi o stupnju vježbaca u biti za pocetnike je naj š0 -š2, kasnije se može spustiti ali pošto se treba mjenjati, valja poslje opet na š0 - š2
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2009 at 22:52
gym girl sta mi ti onda savjetujes u vezi ovog programa disanja i ponavljanja i brzine izvodenja e i povrce sta jeden to je uglavnon pome salata a od skuvanoga mahunarke uglavnom fazol(skuvan samo u vodi bez susene svinjetine i drugih gluposti ) i bizi.a prilog uz skoro sve mi je riza i to dosta rize . danas san recimo doma ruca makarone sa tunjevinon ogromnu porciju onda san isa na posal i oko 5 i po rizot sa piletinon a u 8 za veceru piletinu sa zara i rizu. sad san taman doma i jeden 4 jaja pa cu posni tako da trpan se ja dosta i nisan reka da ne dobijan masu nego dobijan sporo.ugl savjet za program.hvala

Edited by zmaj
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.