New Posts New Posts RSS Feed - Sta je u pitanju?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sta je u pitanju?

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Tatjana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2015
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tatjana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Sta je u pitanju?
    Posted: 07 Ožujak 2015 at 14:24
Zdravo svima, registrovala sam se na forum u nadi da ce mi iko moci dati odgovor.Visoka sam 173cm i imam 63kg. 2x sedmicno idem na hardcore fitness. Zeljela bih smrsati 5kg pazim na ishranu..jela sam prije jako puno (pizza cijela hamburger pomfrit cokolade itd.. i to sve u toku jednog dana) vec 2 mjeseca sam pocela paziti na ishranu stvar je ta..Nezdrava hrana mi se uopce ne trazi,ali moji obroci i glad su spali na to da dnevno pojedem 2 banane ili jabuku i bananu manje od 100g pilecih prsa ili manje od 100g smedje rize i poslije treninga znam popit vocni jogurt 0,1% masnoce..Nisam gladna ali ne gubim kile..pijem puno vode znojim se ..ali moja kilaza stoji kako stoji.. Da li netko zna u cemu je problem?
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2015 at 16:07
ne jedeš dovoljno, bez obzira što možda ne osjećaš glad, ali tvome tijemu treba više hrane. pošto ne jedeš dovoljno, metabolizam je usporen i kile neće nikud
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
Tatjana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2015
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tatjana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2015 at 16:39
Pa sta bih mogla jesti ili grickati da se ne debljam a da konacno krenu kile dole :S
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2015 at 11:49
za početak, uvedi konkretan doručak i večeru, drži se dobrih namirnica: jaja, posni sir, zobene, voće, hrpa povrća, orašasti plodovi (umjereno s njima)...
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2015 at 12:37
Tatjana, zašto te uopće kile muče? Mislim da je ovdje prije riječ o kompoziciji tijela, ne nužno o kilama viška.

Kako izgleda taj hardcore fitness? Da vidimo koliko je hardcore Big smile

I zašto jedeš tako malo? Jer nemaš apetita ili zato što misliš da moraš tako?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Tatjana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2015
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tatjana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2015 at 14:56
Evo vako..citav zivot sam se bavila sportom.Trenirala sam kosakrsku,ali sam bila bas manijak..jela sam sve,nisam uopste pazila na ishranu i nisam nikada imala problema zbog fizicke aktvinosti.Medjutim prije godinu dana zavrsila sam fax i udala se i naravno tu su stale moje fizicke aktivnosti..dobila sam celulit na nogama i imam lower fat belly i to me uzasno nervira..pocela sam jest zdravo i izgubila sam apetit jednotavno pojedem jednu kasiku npr smedje rize i nemogu vise :/ i najgore u svemu kile ne idu nikuda..a hardcore je 1,5h vjezbanja bez prestanka raznorazne cucnjeve,sklekove,preskakanja uglavnom nema pauze i kad zelis da predahnes na minut moras da skakuces..
Back to Top
Tatjana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2015
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tatjana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2015 at 14:58
I da mislila sam da kupim sojine mlijeko u prahu i zobene pahuljice i da to jedem   u nadi da ce mi se nekako pokrenuti metabolizam i da ce kile ici dole
Back to Top
Morena_S View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morena_S Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2015 at 17:03
Ako na dan kada treniraš taj hardcore trening punih sat i pol pojedeš samo bananu i jabuku i 100g riže/piletine i jogurt za večeru ja ne znam kako se ti ne onesvijestiš ili ne raspadneš bezobzira što ne osjećaš glad, to je premalo hrane za dane s takvim naporom, ali bilo bi i premalo hrane i da ne treniras.

Slažem se s trip to fit da ti takva prehrana usporava metaabolizam. Ne slažu se uzalud svi nutricionisti da treba jesti 5 puta dnevno ali manje obroke, to održava metabolizam konstantnim/ubrzanim. Ako nemam štoliko apetita i ne možeš puno jesti trebala bi prvo započeti s laganijim ali nutritivno vrijednijim namirnicama. Tako da za doručak pojačaš kalorije, pa jedeš ili zobenu kašu ili omlete i sl, a voće za međuobroke. Ručak i večera piletina/riža/kombinacija povrća i sl.

A što se tiće kilaže onda često zna "stajati na jednom mjestu" ili se čak povećavati ako se izgrađuju mišići. Ipak za izgradnju mišića trebala bi ih nahraniti, a s takvom prehranom bojim se da neće imat hrane za izgradnju. Tako da ne opterećuj se kilažom nego prati promjene na tijelu, to ti je najbolji pokazatelj :)
Back to Top
Morena_S View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morena_S Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2015 at 17:05
A za ubrzavanje metabolizma imaš cijeli popis namirnica kojima se pripisuje sposobnost ubrzavanja metabolizma, imaš i dosta blog postova na ovom portalu pa malo istraži... ali ih uvrsti kao dio uravnotežene prehrane, nemoj se samo na njima bazirat :)
Back to Top
Tatjana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2015
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tatjana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2015 at 09:59
Pokusat cu vise puta jesti pa cu vidjeti rezultate, nadam se da ce uspjeti. Necu odustati. Hvala
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2015 at 11:04
Originally posted by Morena_S Morena_S wrote:

 Ne slažu se uzalud svi nutricionisti da treba jesti 5 puta dnevno ali manje obroke, to održava metabolizam konstantnim/ubrzanim.  


A ja se ne slažem s njima Big smile

Mislim da se taj broj ne treba baš svima stalno naturavati jer je na kraju krajeva generalno nevažan u smislu da isti broj odgovara svima. Nekome ko je naučen jesti 1 dnevno skakanje na 5 obroka bit će preveliki zahtjev i na kraju će odustati....a bespotrebno, jer ne treba krenuti na taj način. Netko će osjetiti promjenu ako i sa 5 obroka padne na 3......zbilja se u svemu ovome teško igrati jednom brojkom, za svih. Ja sam sa 3 obroka prelazila na 5,6,7 pa sam se opet spuštala na 3, 4....i uvijek je tijelo reagiralo. Treba tražiti svoj način i prilagođavati jelovnik prema dnevnom rasporedu, a ne raspored prema jelovniku....kao i svemu ostalom - nikad nismo u istim uvjetima, mijenjamo se i mi i naš ritam života pa tako i naši prehrambeni režimi.

Time ne kažem da neki ne funkcioniraju bolje na 5-7 manjih obroka.....apsolutno da, pogotovo oni koji mogu jesti manje, žele jesti češće i imaju vremena i mogućnosti za to i dr. Ali i isto tako ima ljudi koji jedu 3x dnevno i sasvim su ok.

Uostalom, ta istraživanja o ubrzavanju metabolizma sa više manjih obroka tokom dana su ionako odavno pobijena :) Iako nisam freak od istraživanja.....polazim od svakog pojedinačno. 












"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2015 at 11:09
Originally posted by Tatjana Tatjana wrote:

Evo vako..citav zivot sam se bavila sportom.Trenirala sam kosakrsku,ali sam bila bas manijak..jela sam sve,nisam uopste pazila na ishranu i nisam nikada imala problema zbog fizicke aktvinosti.Medjutim prije godinu dana zavrsila sam fax i udala se i naravno tu su stale moje fizicke aktivnosti..dobila sam celulit na nogama i imam lower fat belly i to me uzasno nervira..pocela sam jest zdravo i izgubila sam apetit jednotavno pojedem jednu kasiku npr smedje rize i nemogu vise :/ i najgore u svemu kile ne idu nikuda..a hardcore je 1,5h vjezbanja bez prestanka raznorazne cucnjeve,sklekove,preskakanja uglavnom nema pauze i kad zelis da predahnes na minut moras da skakuces..


Znači izgubila si apetit kad si počela jesti zdravo? Koji bi mogao biti uzrok tome - ne jede ti se ta hrana koju kao moraš jesti ili je nešto drugo u pitanju? Postoji li išta šta biš sa guštom jela? Sigurno postoji Smile

Premalo je to, ali kreni korak po korak, obrok po obrok. Prvo uvedi jedan konkretan (kreni recimo sa doručkom ili obrokom prije/nakon treninga) pa to drži nekih tjedan--dva pa onda uvedi još nešto i tako dalje...da se polagano navikneš. Prvo treba vidjeti u čemu je problem sa apetitom, možda si i stisnula želudac s tim skoro pa gladovanjem. Ni nakon treninga nisi gladna?



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Tatjana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2015
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tatjana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2015 at 11:41
E pozdrav :D Izgubila sam apetit bila i za zdravu i nezdravu hranu jednstavno mi se nije nista jelo.. medjutim sinoc sam sjedila kod prijatelja za citav dan sam pojela bananu i mrkvu i onda sinoc pizza i pojela sam stvarno komad pizze i pileci file i zemicku..mislim znam da to i nije toliko zdravo :D al sam pojela meso priznajem nazor al sam pojela..jutros sam napravila ovsene pahuljice whole grain sa sojinim mlijekom popila casu veliku vode i zeleni caj bez problema.. eh sta me jedino kopka sta za veceru da li je ok da jedem integralnu tjesteninu ili tjesteninu od spinata sa povrcem,pa onda nekad krompir kuhani ili rizu za veceru..a da rucak i dorucak budu ovsene pa sad bih kombinirala da li smothie svjeze voce ne bitno..al mi bas sjedaju.. I sad poslije 20h da ne jedem ili nema veze?
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2015 at 11:57
Budući da ti je cilj smršaviti, pokušaj izbjegavati ugljikohidrate za večeru. Uvijek je bolji izbor neki posni sir ili tuna ili neka druga riba ili jaja... s nekim zdravim mastima - orašastim plodovima i slično.

Tajming večere ovisi o tome kad ideš spavati: ako liježeš u 9, onda nemoj jesti nakon 8 ;) ali ako ideš spavati u ponoć, onda svakako trebaš jesti još jedan obrok nakon 8 sati. Ja jedem otprilike 30-45 minuta prije spavanja.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Tatjana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2015
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tatjana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2015 at 12:15
okey odlicno hvala i odoh u kupovinu namirnica :D naravno pjesice :D I nadam se rezultatimo :D :D :D Veliki pozdrav svima
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2015 at 12:27
Hmm za ovo izbjegavanje uh-a za večeru Smile Znam, znam ali kao ni za jedan jedini ukopan broj obroka tako nisam ni za taj savjet u svim slučajevima. Kod mene su cure solidno gubile sa određenom porcijom uh-a u večeri, kod nekih nije ni bilo potrebe za rezanjem toga. Ne zaboravimo da nije stvar u uh-ima nego u puno više toga, između ostalog i koliko ih pojedemo, s čime ih iskombiniramo, kakve uopće uh-e odaberemo.....da ne nabrajam što smo pojeli tokom dana, koliko smo se kretali/trenirali, a bome možda i najbitnije - kako uopće reagiramo na te famozne uh-e.

Mislim da jedna večerica npr. u obliku integralne riže, špinata i komada piletine uz neku salaticu uopće nije toliki problem za većinu i da bi se svi ti savjeti trebali staviti u jedan kontekst, pregledati više faktora prije nego se samo kaže da se uh-i izbace, malo se zbrka radi s tim...


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.