New Posts New Posts RSS Feed - sprave
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Topic Closedsprave

 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2008 at 14:04
Originally posted by Fresh Fresh wrote:

Stoperi i jesu hrpa obrambenih mišica :-)) Al daj mi reci kak si ti mislio s tom hrpom mišica nekog predriblat, brzo se kretat, opcenito igrati u napadu :-))
Inace možda bi trebo i povecat ancrobni dio treninga, al ponavljam nisam skroz profi (što znaci da mi primanja od toga nisu dovoljna da bi se mogao bavit samo tim).
To znaci da nemam dnevno 24 h vremena razmišljat o tome što cu i kada trenirati. Ovih š0 minuta dnevno intenzivnog ancrobnog mi super dođe, jer umjesto gubljenja 2 sata na to (dok se spremim, dođem do teretane, odradim trening, istuširam se, opet obucem, dođem doma), gotov sam u 20-ak minuta dnevno, s tim dijelom treninga.
Jednostavno, ovo mi je u dosadašnjem dijelu života i karijere optimum vremena, novaca i rezultata treninga..

P.S. Izjava da nije bitno koliko možeš trcat je potpuna besmislica, jer nije utakmica jedan napad, cilj je bezbroj puta ponavljati određene kretnje i radnje, u cilju otvaranja prostora za loptu "kroz obranu". A za realizaciju šanse treba ti koncentracije koje nemaš ako nemaš crobne kapacitete.
Naravno da i za ozbiljnu obranu trebaš uvijek imati koncentraciju i rezervu izdržljivosti da pokriješ eventualne kontre i slicno..

D3m0n ako si igro par puta na školskom protiv klinaca nemreš govorit koje su kvalitete potrebne za ozbiljan nogomet :-)

   


ako te bas zanima ne moras imat hrpu ko bb ali treba imat vise nego sto ti imas.Pogotovo ti trbusni su katastrofa pogotovo za nogometasa.

osobno trebo bi poradit na njim i to dosta.Za noge ne znam ali mislim da i na njima jer po ovome izgledas jako zgoljavo.zatim tu dolazi na red i ledja zbog same cvrstine trupa i fiksiranja kraljeznice.Nakon toga i sve ostale skupine.

Ako nisi znao teretana pomaze u kondiciskoj pripremi samo treba znat koje vjezbe radit i kojim intenzitetom.

zatim teretana umanjuje mogucnost povreda i pospjesuje zacjeljivanje vec nastalih.

eto jedan lik koji je prije par godina zavrsio dif rokno je s karika na glavu direkt i nis mu nije bilo,ama bas nista.Svi su se skupili oko njega,a profesor je mislio da mu je vrat strgan jer bila je to visina od šh i 70 cm.Zasto nije strgo nista jer je lik imo vrat da boli glava od teretane,a i ostatak tjela.Toliko su mu misici apsorbirali udarac da se izvuko smao s malom boli koja je prosla za 2 dana.Probaj ako ne vjerujes izvest 360 stupnjeva okret i pustit se kad budes na š80.Pa da vidim kako bi proso kad bi pao na strunjacu od 3 cm
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2008 at 13:50
Originally posted by dalila dalila wrote:

Ma sve je to ok...ali ja znam raditi ponekad sa profi nogometašima..i oni imaju više od š0minuta ancrobnog dijela treninga...
 I da..imaju trening u teretani iaoko je fresh bit ce ne voli... I nemam ništa protiv njegovih stavova...svatko ima pravo na mišljenje i dostupne podatke...pa neka izvoli... Moj savjet je da poveca ancrobni dio treninga....eto...to je sve 


Dalila hoceš rec da nešto fali mom trupu ??
Jesi vidjela sliku?? Baš me zanima mišljenje neutralne ženske osobe o tome..
Btw cime se baviš zapravo, ti si neka vrsta fitness instruktorice ili??
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2008 at 13:47
Stoperi i jesu hrpa obrambenih mišica :-)) Al daj mi reci kak si ti mislio s tom hrpom mišica nekog predriblat, brzo se kretat, opcenito igrati u napadu :-))
Inace možda bi trebo i povecat ancrobni dio treninga, al ponavljam nisam skroz profi (što znaci da mi primanja od toga nisu dovoljna da bi se mogao bavit samo tim).
To znaci da nemam dnevno 24 h vremena razmišljat o tome što cu i kada trenirati. Ovih š0 minuta dnevno intenzivnog ancrobnog mi super dođe, jer umjesto gubljenja 2 sata na to (dok se spremim, dođem do teretane, odradim trening, istuširam se, opet obucem, dođem doma), gotov sam u 20-ak minuta dnevno, s tim dijelom treninga.
Jednostavno, ovo mi je u dosadašnjem dijelu života i karijere optimum vremena, novaca i rezultata treninga..

P.S. Izjava da nije bitno koliko možeš trcat je potpuna besmislica, jer nije utakmica jedan napad, cilj je bezbroj puta ponavljati određene kretnje i radnje, u cilju otvaranja prostora za loptu "kroz obranu". A za realizaciju šanse treba ti koncentracije koje nemaš ako nemaš crobne kapacitete.
Naravno da i za ozbiljnu obranu trebaš uvijek imati koncentraciju i rezervu izdržljivosti da pokriješ eventualne kontre i slicno..

D3m0n ako si igro par puta na školskom protiv klinaca nemreš govorit koje su kvalitete potrebne za ozbiljan nogomet :-)

   

Edited by Fresh
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2008 at 00:58
ma nije vazno koliko mozes trcat.vazna je eksplozivnost,brzina i tehnika.

Sta ti znaci da moezs trcat drugo ako te lik iz teretane moze oprat u sprinttu.ja sma prije par godina bio prvak skole u sprintu na 30 i na š00 metara,a trco sam š2 krugova u 6 min sto je kojim š500 metara(istvari nisma siguran koliko je standard rukometnog igralista + 2.5 metra runog prostora sa svih strana.Dok je jedan nogometas trco š9 krugova.

Opet ja ne znam sta igras a i nikad nisi reko.ja sma u skoli uvjek igro zadnjeg stopera i samo s menom su imali problema.Kad su trcali ja nisam radio faule,samo sam se postavio i kad su naletili u trku odbili su se ko muhe od staklo,a ak su isli muljat e onda jbg malo su letili.Premda uvjek prvo sam puco po lopti pa tek odna po nogama pa nije bilo faula(ko se zna snac ni na wc nece ostat gladan)
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2008 at 00:50
Ma sve je to ok...ali ja znam raditi ponekad sa profi nogometašima..i oni imaju više od š0minuta ancrobnog dijela treninga...
 I da..imaju trening u teretani iaoko je fresh bit ce ne voli... I nemam ništa protiv njegovih stavova...svatko ima pravo na mišljenje i dostupne podatke...pa neka izvoli... Moj savjet je da poveca ancrobni dio treninga....eto...to je sve 
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2008 at 21:28
Originally posted by Fresh Fresh wrote:

Originally posted by d3m0n d3m0n wrote:



Uostalom niko bolje ne zna sta je prava djeta od BB kad s mase prelaze na defku.

vecina bb ili malo jacih rekreativaca moze ljudima pokazat ili ih uputit na stvari kako i koliko radit.

 

Sigurno, ali bb imaju periode u godini kada rade na masi, odnosno na definiciji, kolko sam skužio. A tu težina, pa tako i masno tkivo stalno oscilira.
Osobno mislim da je prihvatljiviji model u kojem osoba preuzima dugorocno režim prehrane i vježbanja, koji ce dati rezultate, ali ce samim navikavanjem osobe na takav režim rezultati trajno i ostati...
 


haha ako se neceg drzisis i stalno si na slicnome to ti daje kontra rezultat o onoga sta zelis.
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2008 at 09:43
Originally posted by d3m0n d3m0n wrote:



Uostalom niko bolje ne zna sta je prava djeta od BB kad s mase prelaze na defku.

vecina bb ili malo jacih rekreativaca moze ljudima pokazat ili ih uputit na stvari kako i koliko radit.

 

Sigurno, ali bb imaju periode u godini kada rade na masi, odnosno na definiciji, kolko sam skužio. A tu težina, pa tako i masno tkivo stalno oscilira.
Osobno mislim da je prihvatljiviji model u kojem osoba preuzima dugorocno režim prehrane i vježbanja, koji ce dati rezultate, ali ce samim navikavanjem osobe na takav režim rezultati trajno i ostati...
 

Edited by Fresh
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2008 at 22:07
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Vjerojatan razlog nesuglasica između Fresha i ostalih na forumu ukljucenih u prepirku s njim je postojanje razlicitih ciljeva.

Naravno da su razliciti ciljevi i zahtjevi za bb-era i nogometaša. I cim jedan pocne drugome nametati svoj nacin prehrane i treninga, logicno je da dolazi do sukoba.



istina.Ipak fitness je bliuzi bb nego nogometasima,rukometasima itd.

Uostalom niko bolje ne zna sta je prava djeta od BB kad s mase prelaze na defku.

vecina bb ili malo jacih rekreativaca moze ljudima pokazat ili ih uputit na stvari kako i koliko radit.

osobno mislim da mi je bajs specijalnost.Mogu pokazat kako bez puno muke povecat opcu kondiciju i smanjit bf ne mjenjajuci toliko ishranu.Naravno morma znati covjekove navike da si se mogao ravnat.

Do godine se spremamo ja i frend opicit 200 km u jednom smjeru.Nakon 2-3 dana nazat sto je 400 km.isto tako otic i do mora sto je kojih 300km(prepolovljeno na dva dana).

Dok je bilo lijepse vrijeme svaki drugi dan sam radio turu oko 50 km oko šh i 45 min ukljuceno s kratkom stankom kad si kupim nes za pit,a imo sma je uvjek na istom mjestu jer radila jedna dobra teta
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2008 at 21:31
Vjerojatan razlog nesuglasica između Fresha i ostalih na forumu ukljucenih u prepirku s njim je postojanje razlicitih ciljeva.

Naravno da su razliciti ciljevi i zahtjevi za bb-era i nogometaša. I cim jedan pocne drugome nametati svoj nacin prehrane i treninga, logicno je da dolazi do sukoba.

You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2008 at 21:01
Slažem se da može povecat explozivnost i izdržljivost, ali isto tako znam da mi se sigurno smanjuje osjecaj za loptu, a i kilaža bi mi se popela sa 7š-72 kg na 74,75kg sa radom u teretani, cime bi izgubio brzinu u mijenjanju smjera kod kretanja. Za ravnotežu koristim doma balans-plocu, ne znam sa kojom spravom u teretani bi to mogao radit.
Koje su vježbe za povecanje brzine reakcije(reflekse)??
Nije mi cilj samo dobro izgledat, cilj mi je i dobro izgledat, ali ne to postic na racun performansi na terenu..
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2008 at 20:26
Originally posted by Fresh Fresh wrote:

Pa nisam baš tolko puno imao, ali plocice mi se nisu nazirale. Ono što želim rec je da kad bi se uz ovaj princip prehrane bavio fitnessom, vjerojatno bi imao puno više mišicne mase, što bi me cinilo nepokretnim na terenu..
Na ovaj nacin se bavim aktivnošcu u kojoj uživam, a uz 20-ak minuta dnevno kucnih ancrobnih aktivnosti održavam tonus mišica.


dobro ako tako mislis.To je tvoje misljenje s kojim se ja ne slazem.teretana cini trome smao one koji si to dopuste.Ja jedino sto sma posto manje fleksibilan ali jbg to je moja greska jer se nisam dovoljno istezo(mislio sma da je 5 min dovoljno prije i poslje treninga).naprotiv teretana ti moze povecat izdrzljivost,eksplozivnost,reflekse i ravnotezu.Dok sta se tice kondicije uz pravilni crobni trening ne bi izgubio ni 5% sta je nista gcedajuci s onime sta mozes dobiti.Be mozes biti sprinter i maratonac to ne ide.
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2008 at 19:51
Pa nisam baš tolko puno imao, ali plocice mi se nisu nazirale. Ono što želim rec je da kad bi se uz ovaj princip prehrane bavio fitnessom, vjerojatno bi imao puno više mišicne mase, što bi me cinilo nepokretnim na terenu..
Na ovaj nacin se bavim aktivnošcu u kojoj uživam, a uz 20-ak minuta dnevno kucnih ancrobnih aktivnosti održavam tonus mišica.
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2008 at 19:44
Originally posted by dalila dalila wrote:

š0 minuta ancrobnog treninga nikako nije dosta... i sigurno je da imaš lošu muskulaturu trupa...a po meni je to najbitnije imat cvrsto i jako.... I ne samo po mom mišljenju.... 


http://profile.imageshack.us/user/tomica85/images/detail/#20 5/trbuhhw5.jpg --> š0 minuta kombiniranog ancrobnog+š0 minuta istezanja, ali baš svaki dan. Pauziram eventualno ako imam utakmicu ili slicno. Znaci u š4 dana otprilike jedan ne radim to.
 

Edited by Fresh
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2008 at 19:10
Originally posted by Fresh Fresh wrote:

Bio sam godinu i pol izvan pogona prije tri godine, i zapustio tijelo. Onda sam imo oko 75, 76 kg, uz fakat dosta sala. Uglavnom tad sam išao u teretanu i nisam bio zadovoljan rezultatima,
Za mene je crobna aktivnost kraljica svih aktivnosti, a ancrobne vježbe izvodim doma


na toliko kilazi ne mozes imati puno sala.Mozda ti se to samo tako cinilo.Bio si popunjen na jako vidljivim mejstima(kao sto su trbuh i bedra)
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2008 at 18:38
Originally posted by Mr.O Mr.O wrote:

Originally posted by dalila dalila wrote:

š0 minuta ancrobnog treninga nikako nije dosta... i sigurno je da imaš lošu muskulaturu trupa...a po meni je to najbitnije imat cvrsto i jako.... I ne samo po mom mišljenju.... 
 

 

LOOOOOOOOOOOOOOL


Kraljica
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
Mr.O View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 99
Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2008 at 18:32

Originally posted by dalila dalila wrote:

š0 minuta ancrobnog treninga nikako nije dosta... i sigurno je da imaš lošu muskulaturu trupa...a po meni je to najbitnije imat cvrsto i jako.... I ne samo po mom mišljenju.... 
 

 

LOOOOOOOOOOOOOOL

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.