New Posts New Posts RSS Feed - SPINNING
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

SPINNING

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: SPINNING
    Posted: 20 Lipanj 2007 at 22:46
 Da li ga tko trenira....iskustva...............neznam da li je netko vec postavio ovakav naslov ranije......................
Back to Top
jojo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2007
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jojo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2007 at 22:50
sto je to?
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2007 at 22:56
 cardio,,staticni bicikl,,kombiniranje........................
Back to Top
jojo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2007
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jojo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2007 at 22:57
a onda sam dobro pretpostavila. nemam iskustva, ali cini mi se da je super stvar.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2007 at 14:27
 Da, zvuci odlicno pogotovo za definiciju pred ljeto.
Back to Top
zuta View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Kolovoz 2007
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zuta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2007 at 12:35

 e ja sam instruktor spinninga, ali ne u hrvatskoj.

spinning je vrsta crobnog treninga, u principu se simulira penjanje i spustanje na i sa planine. naravno tijekom treninga se mijenjaju razliciti polozaji.

ukoliko neko zeli vise, moze pitati. stvar je super, jedino je za koljena nepreporucljivo, ali ja imam strgani meniskus i jos uvijek se drzim.

Back to Top
smokvica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote smokvica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Kolovoz 2007 at 16:12
 preporucite mi najbolju crobnu vjezbu za vec unistena koljena.
ono sto ne kupim, ne pojedem!
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2007 at 00:21
veslanje 
Back to Top
zuta View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Kolovoz 2007
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zuta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2007 at 09:11
 za vec unistena koljena ti je vozenje bivikla, spinning, izvrstan. ALI, naravno, ne smijes voziti brzo (dupli ritam),i ne smijes voziti stojecki, raditi blokade isl. dakle, samo sjedeci polozaj i varijacije u sjedecem polozaju.
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2007 at 15:45
 da li si ti ucila da je spinning dobar u mraku,,,i zasto prigusena svjetla ,,,drugo ,,postoje cetiri nacina drzanja ruku  na onom upravljacu od bicikla,,,,promjena nacina voznje ,naprimjer stojeci kod brdske voznje itd ,,,,napisi nestoo vise..........
Back to Top
zuta View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Kolovoz 2007
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zuta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2007 at 22:02
mrak, svjetlo, priguseno svjetlo...sve je radi atmosfere. zavisi od
instruktora do instruktora. nikad to eventualno priguseno svjetlo ne traje
dugo, samo recimo ako cujes neku stvar koja motivira i instruktor vidi da
je ekipa poludila, moze to napraviti radi atmosfere.
ima tri pozicije u principuna upravljacu, u principu pozicija jedan je kada
sjedis 2 isto, a dizes se sa pozicijom tri ruku. to je jedno najudaljenija
pozcija od tijela. naravno sve tri pozicije mozes koristiti i sjedeci. recimo
trojku kod sprinta.
promjena nacina voznje. ukratko, imas normalnu voznju, sa nekim
otperecenjem koje ti ne otezava ni olaksava. kada povecas opterecenje to
je kao uz brdo, to se obino radi kad si na nogama, stojeci vozis. kada
smanjis opterecenje obicno se "spustas", odnosno sprintas.
e sad jos imas razlicitih fora, zavisi isto tako od instruktora i od grupe sta
ce koristiti i kakav tip sata radi.
uglavnom, spinning je zakon, tesko mi je bilo da se naviknem, ali kad se
jednom zakacis, gotovo je!
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2007 at 15:20

Originally posted by zuta zuta wrote:

mrak, svjetlo, priguseno svjetlo...sve je radi atmosfere. zavisi od
instruktora do instruktora. nikad to eventualno priguseno svjetlo ne traje
dugo, samo recimo ako cujes neku stvar koja motivira i instruktor vidi da
je ekipa poludila, moze to napraviti radi atmosfere.
ima tri pozicije u principuna upravljacu, u principu pozicija jedan je kada
sjedis 2 isto, a dizes se sa pozicijom tri ruku. to je jedno najudaljenija
pozcija od tijela. naravno sve tri pozicije mozes koristiti i sjedeci. recimo
trojku kod sprinta.
promjena nacina voznje. ukratko, imas normalnu voznju, sa nekim
otperecenjem koje ti ne otezava ni olaksava. kada povecas opterecenje to
je kao uz brdo, to se obino radi kad si na nogama, stojeci vozis. kada
smanjis opterecenje obicno se "spustas", odnosno sprintas.
e sad jos imas razlicitih fora, zavisi isto tako od instruktora i od grupe sta
ce koristiti i kakav tip sata radi.
uglavnom, spinning je zakon, tesko mi je bilo da se naviknem, ali kad se
jednom zakacis, gotovo je!
 

da li uobicavate na kraju sezone ,naprimjer prije odmora napraviti spinning zavrsnicu u trajanju od jedno 3 sata....

Back to Top
zuta View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Kolovoz 2007
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zuta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2007 at 09:51

ovakvi "posebni" satovi se rade vise puta tijekom sezone radi motivacije. onda se recimo uzme dj koji live vrti mjuzu, pa pored njega frajer sa kongosima svira u istom ritmu. ili se na taj nacin, nekim posebnim satovima slavi godisnjica teretane, bozic, uskrs i sad tu jos ima puno praznika, kada ljudi mogu vise vremena odvojiti. postoje dani kada ima i po 5 sati spinninga za redom, naravno da se izmjenjuju instruktori, ali ekipa ostane po 2 sata, neki 3 sata, ali definitvno nitko ne ostaje 5 sati. ako mislis 3 sata bez prestanka, to definitivno ne. jer to su obicno ssatovi super visokog intenziteta, a da ako si u ancrobnoj zoni onda ne mozes toliko izdrzati.

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2007 at 13:17
 PLAVA----zamolio bih te da napravis jedan program spinninga u trajanju od 60 minuta,,,,,naprimjer za pocetnike,,srednje ,,,,utrenirane.....nadam se da razumijes na sto mislis,,,podrazumijeva se kombiniranje...pozdrav
Back to Top
zuta View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Kolovoz 2007
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zuta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2007 at 17:00

 e al nije ti to sad bas tako da napravis program. najvaznija za spremanje jednog sata spinninga ti je muzika, koju trener u principu sam radi s obzirom na sat koji hoce odrzati. ima sad razlicitih vrsta treninga, ne znam, progresivni, pa crobni, pa rezani (ne znam kak da prevedem to sa spanjolskog, haha).

tako da si ti u principu odredis vrstu sata koju ces taj dan napraviti, i onda na bazi toga si napravis sam muziku. koliko bpm ti je muzika i kombiniras sa otkucajima srca. naravno, polar ili slicni pulsomjer su idealni za to. ja ga koristim

 

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2007 at 20:30
 Jel znas mozda jel postoji negdje u Ri...? Ako slucajno znas bila bi zahvalna da mi napises di....cini se zanimljivo.... Hvala;)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.