New Posts New Posts RSS Feed - s.o.s
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

s.o.s

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2008 at 10:56
Originally posted by fatima fatima wrote:

 OK, hvala puno na savjetima. Molda ce vam se uciniti glupo, ali ja stvarno ne znam ata je to posni sir. Mislim, jel ja dodem u trgovini na pult sa sirevima i salamom ono i pitam posni sir, ili se to nalazi na odjelu s jogurtima itd u nekakvom pakiranju??? vidim koliko ovo pitanje glupo izgleda (!), ali stvarno ne znam.

Nije uopce glupo pitanje. Nitko od nas se nije rodio pametan. Bolje da si pitala nego uzela nešto drugo. Dakle, u pravilu se nalaze na dijelu gdje su jogurti i drugo, a pakiranja su razlicita; neki su u vrecicama, neki u oblim kutijama, ali svi su manje više od 500g i na etiketi je naznaceno SVJEŽI (POSNI) SIR. Sastav je svugdje manje više isti tako da ciljaj na neki jeftiniji ili ako ima od škg.

Originally posted by fatima fatima wrote:

znaci, to mogu konzumirat preko noci kad dobijem te ''napadaje gladi''? Neki jogurt isto? vocni ili?


Svakako!
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2008 at 13:06

po sastavu ti u š00g posnog ima:

  • š2g proteina
  • 3g ugljikohidrata
  • š,8g masti
  • 76,2 kcal

za razliku od "normalnog" sira koji ti ima više masnoce i samim time više kcal..

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2008 at 11:59
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:


. Ako vec pojedea neato, onda pojedi kvalitetno, npr. ostavi si smijeaani svjeli sir + voda + ekstrakt vanilije ili neki drugi zbog arome i okusa.


O cemu mi pricamo..... NEMA NIKAKVOG BOLJEG RIJESENJA NEGO NE JESTI U POLA NOCI!

Ocito je da ti mrsavljanje i nije neki prioritet. Ako kazes, "NE, necu jesti i gotovo, zbog tih, tih i tih razloga...." onda NEMOJ JESTI. Razmisli sto ti je draze - tih par minuta "zadovoljstva" ili stotine min griznje savijesti nakon toga..... O kilama i losem izgledu da ni ne pricam.

Osvijesti sve sto radis jer sebi radis.
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2008 at 16:22
Originally posted by Theia Theia wrote:

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:


. Ako vec pojedea neato, onda pojedi kvalitetno, npr. ostavi si smijeaani svjeli sir + voda + ekstrakt vanilije ili neki drugi zbog arome i okusa.


O cemu mi pricamo..... NEMA NIKAKVOG BOLJEG RIJESENJA NEGO NE JESTI U POLA NOCI!



Molim te mi objasni zašto?

Kao š. Misliš li da je bolje organizmu biti preko noci opskrbljen proteinima ili biti bez njih, i k tome još sa sporo razgrađujucim proteinima?
Kao 2. Cura je rekla da stalno jede loše stvari preko noci, i naravno da NE MOŽE samo tako ostaviti se te navike, jer kako ju je dugo stvarala tako ce je se i riješiti a za to ce poslužiti posni sir.

Sad konacno, želim da mi ponudiš kontra argumente za njezin problem i moje navedeno. Curi treba pomoci a ne ju docekati na nož sa striktnim metodama, za koje sam vec u prvom postu ove teme rekao da NE DJELUJU, poput - nemoj jesti i gotovo!
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2008 at 11:53
Nitko ne kaze da je takva odluka laka, ali treba biti odlucan!

 Vec sam rekla - treba odrediti prioritete, a njoj ocito nije mrsavljenje ako u pola noci napada frizider. Vjerujem da se i ti ubijas od treninga i rada na svom tijelu i zato dobro izgledas - i vjerujem da se puno toga odrices pa znas o cemu pricam..... A mozda se i varam, ali znam kako funkcionira ZENSKI ORGANIZAM koji je sam po sebi sposobniji skladistiti vise masnih naslaga od muskog organizma.

Ako sam bila preostra, ispricavam se svima koji su se osjetili uvrijedenim.

I dalje stojim pri svom - NEMA ZDERANJA U POLA NOCI ako mislis smrsaviti ili odrzati tezinu i ni najkvalitetniji odrok u to vrijeme NIJE DOBAR OBROK - treba samo zacepiti usta, flasterom, ne hranom!
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2008 at 12:01
Stvar je zapravo jako jednostavna i uvijek imas izbor (probajmo to ovako, "staviti na papir"):
  • NE JESTI - pametan izbor, vodi te k tvom cilju i zeljama, zrtvujes par minuta zadovoljstva, ali nema ni griznje savijesti
  • JESTI -  sve si dalje od svog cilja, zadovoljstvo - trenutno, lose raspolozenje - dugorocno, pad samopouzdanja, sati griznje savijesti.....
Ja mislim da je izbor poprilicno lagan, zar ne?


To je kao kad meni govore "Pa zasto ti pazis sta jedes, pa super izgledaš!?" - e upravo zato! Nitko ne zna koliko je odricanja i treniranja i znojenja potrebno, tako da "ja imam problem, ne mogu se odvojiti od frizidera cijelu noc" uopce ne zelim komentirati.......
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2008 at 12:04
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Curi treba pomoci


Ne treba njoj pomoc - nitko nece dezurati pokraj frizidera da je odvuce od njega kad ona ima nocene napade. Ona se treba osvijestiti i razviti samokontrolu i tu joj NITKO NE MOZE POMOCI.
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2008 at 12:35
Originally posted by Theia Theia wrote:

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Curi treba pomoci


Ne treba njoj pomoc - nitko nece dezurati pokraj frizidera da je odvuce od njega kad ona ima nocene napade. Ona se treba osvijestiti i razviti samokontrolu i tu joj NITKO NE MOZE POMOCI.


Prije svega, ocito je da mislimo na isto ali smo se mozda krivo izrazili i nepotrebno bacili koplje jedno na drugo
A ato se tice pomoci, ja i dalje tvrdim da joj treba - jer i osvijestiti se i razviti samokontrolu predstavljaju oblik samopomoci.

Zapravo, cura je vrlo hrabra kad pred svima na netu priznaje da ima problema s time, (ako izuzmemo da je net nesto manje javan po pitanju identiteta), malo bi ljudi ucinilo takvo sto, makar i na netu.

Priznala je da ima problem i to je vec korak prema napretku.
Podrzimo je i dajmo joj potporu!
 

Edited by Hammerstrength
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2008 at 15:26
Ja se slažem..... ako je priznala problem...prvenstveno sebi...sad ga može i riješavati.... sigurno da  da može tek tako ne jesti u pola noci nebi ovdje ni pitala šta ce... Po meni je problem jer si vjerojatno uskracuje tjekom dana...pa je zato navecer više gladna...možda sam u krivu....ali znam da je lakše tijekom dana ne jesti i da te onda navecer uhvati glad... imala sam ja problema sa tim... ako nije tako.... onda ne znam....
Probaj si rasporediti 6 manjih obroka kroz dan.... pa možda riješiš problem....i izmori se tijekom dana..pa ceš klad legneš zaspati odmah;)
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2008 at 23:36
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:



Priznala je da ima problem i to je vec korak prema napretku.
Podrzimo je i dajmo joj potporu!
 


Ma sve to stoji, ali ne mislis valjda ozbiljno da je rijesenje problema da joj umjesto nezdravog obroka u pola noci savjetujes zdravi obrok? To nije rijesenje.....

Znam da sam mozda preostro reagirala (ovo je mozda i reakcija na sve postove tipa "zelim smrsaviti, ali nikako se ne mogu odreci 300 g milke na dan"....), ali nekad ne mozes drugacije....
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2008 at 23:38
Joj, dragi moji, ja sam u PMS-u i svasta mi sad pada na pamet za napisati tako da bolje da ne komentiram dalje..... 
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2008 at 13:39
Ma Theia...sve to stoji....ali ako baš nikako ne može bolje joj je š00g posnog nego sendvic ili šta vec jede;))  
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2008 at 16:12
Originally posted by dalila dalila wrote:

Ma Theia...sve to stoji....ali ako baš nikako ne može bolje joj je š00g posnog nego sendvic ili šta vec jede;))  

Upravo tako.

@theia

You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2008 at 13:57
 

Joj, joj... A vi mislite da bi se ona budila da zna da je ceka svjezi sir? A haaa, kako da ne..... Ali sendvic!!! Eeeeeeeeeeee, to je vec malo bolje!!!



Back to Top
fatima View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2008
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fatima Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2008 at 15:35

 @ Thea

Kako okrutno... Ne želim se svađati, ali, mrvicu si preoštra, znaš? Dalje, po tvojim komentarima po ostalim temama ucinilo mi se da znaš ''znanje''. Ali, gle, hoceš li nekome tko je odlucio na dijetu savjetovati da ne jede ama baš ništa? Ili ceš mu savjetovati jedan obrok na dan, ili dva?? Mislim da ne, jer bi pogotovo prestanak jedenja uopce bio prevelik šok za organizam a također se tijelo naviknulo na hranu. Također, jedan ili dva obroka usporavaju metabolizam, treba ih rasporediti itd itd. Dakle, zašto ne posni sir? Moje tijelo se također naviknulo i naprosto traži nešto, a mislim da je posni sir bolji od toliko drugih ''mogucnosti''. To nije neka navika koju mislim provoditi cijeli život, ali pomalo, prvo posni sir, pa NIšTA! ( Zasad mi dobro ide, evo ako uzmem više od cca dvije žlicice toga, jer okus nije sjajan, pa mi se malo zgadi, i to mi je dosta da zavara glad, ali nije ni bljutav. Hvala Hammerstrengthu!  )

Također, Thei. Nisam neka gromada od 300kila ako me takvom zamišljaš pa si zato tak stroga. Nego imam 65kg na š73visine. To nije loše, ali nije ni super uzevši da ja želim 57kg na š73visine. Ali, ponavljam, ovo nije svađa, barem ne s moje strane.

@dalila

''Po meni je problem jer si vjerojatno uskracuje tjekom dana...pa je zato navecer više gladna...možda sam u krivu....ali znam da je lakše tijekom dana ne jesti i da te onda navecer uhvati glad... imala sam ja problema sa tim... ako nije tako.... onda ne znam....''

Pa...da! I ne. To jest, vec sam rekla kad sam pocela temu, smanjujem ugljikohidrate, povecavam proteine, jedem masu voca i povrca. O vodi da i ne govorim. Tako da sam si tak sjajna! S druge strane, svjesna sam da su mi obroci jaaaaako male porcije, ali nisam gladna. Mislim da je to zato jer ih rasporedim, ono 6 malih kao što si i sama rekla, zapravo i manje, nekad 5, nekad 4; i u vodi. Primjecujem i da sam tako ubrzala metabolizam. Također non-stop hodam i bavim se fizickom aktivnošcu. Tako da to da mi mršavljenje nije prioritet necu komentirati. I sve bi bilo super da ne ''rucam'', metaforicki receno, navecer, u pola noci. Eh, kao što sam vec rekla, mislim da ce se moje tijelo još jedno duže vrijeme morati varati posnim sirom.

 

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2008 at 18:20
@fatima
Odlican pocetak! Vidi se da si shvatila stvari, prišla ozbiljno ovome problemu i prionula na posao. Iz ovoga što si napisala (tj. ono što jedeš i kako jedeš) može se naslutiti vrlo dobra kombinacija za borbu sa suvišnim kg. Zasigurno si među rijetkima spremna za temeljitu preobrazbu, koja podrazumijeva cak i mijenjanje okorjelih navika.
Samo naprijed, imaš potencijal, volju i znaš kako to sve spojiti u cilj koji ti treba!


You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.