New Posts New Posts RSS Feed - Sojine ljuskice
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sojine ljuskice

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 21:40
Kako misliš, ne racunam kcal iz graha?
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 21:53
Pa ne racunam grah , mahune jedino ako puno pojedem.
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 22:14
Po meni je grah jedna od mocnijih namirnica, još u kombinaciji s rižom.. vrh, evo ti link, dosta opsežno o njemu, sve u svemu racunaš mahunu, a njega ne, neznam zasto ali bih prije njega racuna i pazia oko kalorija nego mahunu koja je dosta siromasnija kalorijama.
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 22:16
ma krivo si skužio ni mahune ni grah ne racunam, racunam samo da uzimam vlakna iz njih

Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 22:18
Ahaa, ok
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2013 at 00:42
Triba bi ih racunat ti na kemiji? Onda je to neko ti uvalija nešto, obicnu vodu
Back to Top
kokodak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kokodak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2013 at 01:40
Originally posted by Zvonimir Brle Zvonimir Brle wrote:

Evo pošto sam u potrazi za namirnicama s puno proteina naišo sam na ove ljuskice .
Sastav : Proteini 50 g, UH 30 g , M 2 g , Minerali 6g , vlakna 3 g  i 380 kcal.
Nacin pripreme : ljuskice prelijemo slanom vodom i pustimo da malo odstoje , ocijedimo ih i koristimo kao dodatak mesu ili kao potpuna zamjena.
Danas sam probao to napraviti sa 50 g i dobro da se nisam zbljuvao kao sam krenuo jesti . Dali da radim na cistoj vodi bez soli ?
Ima li tko iskustva s time?

Ako ceš radit na cistoj vodi bez soli,budi uvjeren da ce tek tada biti  bljuvanjaLOL
Jesi li probao sojine okruglice,lakše su za spremit od ljuspica,isto ih skuhaš i ocjediš i zapeceš na malo ulja i naravno hrpu zacina inace su za zbljuvatDead Imaš ih u konzumu i bili za kupit 200gr 6kn.
Svaka cast ako ih možeš jesti tako skuhaneDeadLOL
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2013 at 07:56
Vec smo ti lijepo zmaj i ja rekli, ali ti ko da svjesno mlatiš ku.... po koprivama

Kao prvo mješaš WHEY protein koji je najbolji protein i koji se dobiva iz mljecnih preradjevina, A ovaj Soja GMO protein ti može pomoci jedino da ti rak na jetri izraste brže... Ja nebi jeo ni GMO voce, a kamoli soju koja je 100 puta nezdravija, koju vjerovatno neki turcin u podrumu uzgaja...
Al tih 50g proteina ce ti više štete nego koristi napraviti..

Pa ti izvoli, radi kako hoceš, ali kasnije nemoj rec da ti nismo rekli
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
Lola_zgb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 127
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lola_zgb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2013 at 09:47
Ako tražiš nešto zdravo i da je izvor proteina preporucam Amaranth

"Ova je žitarica izuzetno dobar 
izvor proteina u prehrani vegetarijanaca (15.3g/100g), sadrži iznenadjujuce kolicine aminokiselina, ukljucujuci lizin i metionin. Zrno amarantha sadrži dvaput više kalcija od mlijeka (iskoristivog, naravno!), triput više vlakana od pšenice, a njegovo je lišce iznimno dobar izvor željeza. Smatra se da se redovitim konzumiranjem amarantha može smanjiti kolicina lošeg kolesterola u krvi buduci da sadrži jedan tip vitamina E koji  pospješuje njegovo snižavanje. Vrlo je lako probavljiv pa stoga dobar izvor hranjivih sastojaka za bolesne. Jedino što nas u buducnosti može odvratiti od konzumacije ove izuzetno vrijedne namirnice je to što je amaranth još uvijek gotovo nepoznat!"

Ima ga za kupiti i u dm-u, bio&bio, može se staviti u dublju tavu, suhu koja se zagrije i onda te male kuglice pocnu pucati u sitne kokice :) Kokice se umiješaju u jogurt i eto super dorucka (za one koji vole jogurt).

Ja sam od njih radila i popecke:)
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2013 at 17:40
Ovo nije GMO , piše da nije !
Ali je tako odvratno , na pocetku sam mislio da su zobene odvratne, ali ovo !
Mislim da cu si nekak sa blenderom zmiksati i popiti to xD 


Edited by Zvonimir Brle - 02 Veljaca 2013 at 17:46
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2013 at 19:55
Originally posted by Zvonimir Brle Zvonimir Brle wrote:

Ovo nije GMO , piše da nije !
Ali je tako odvratno , na pocetku sam mislio da su zobene odvratne, ali ovo !
Mislim da cu si nekak sa blenderom zmiksati i popiti to xD 


Piše i u bibliji da je isus postojao, i piše u ustavu da su ubojstva i pljacke kažnjive, pa opet ubojice hodaju slobodno

Više od 90% soje je GMO, pa sad baš ne vjerujem da se od tih 10% nešto našlo na policama konzuma ili kauflanda


Edited by XQ - 02 Veljaca 2013 at 19:55
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2013 at 23:41
Originally posted by XQ XQ wrote:



Originally posted by Zvonimir Brle Zvonimir Brle wrote:


Ovo nije GMO , piše da nije !
Ali je tako odvratno , na pocetku sam mislio da su zobene odvratne, ali ovo !
Mislim da cu si nekak sa blenderom zmiksati i popiti to xD 
Piše i u bibliji da je isus postojao, i piše u ustavu da su ubojstva i pljacke kažnjive, pa opet ubojice hodaju slobodnoViše od 90% soje je GMO, pa sad baš ne vjerujem da se od tih 10% nešto našlo na policama konzuma ili kauflanda

Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 10:40
Ma da je djMO budem ga pio , 50 g P dnevno samo iz toga ( imam kronicni nedostatak proteina u prehrani)
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 11:31
Nije ti palo na pamet skuvat 150 grama jecma i 70gr lece, u toj kombinaciji imaš oko 750kcal oko 30gr proteina a ovo košta oko 2,5 kune sve skupa

Edited by zmaj - 03 Veljaca 2013 at 11:32
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 12:37
Pocni odma i steroide koristit, naspram soje oni su izvor zdravlja,a i napredak ce ti biti ogroman ;)
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 12:47
Ma ja sam samo u potrazi za namirnicama s puno proteina 

@zmaj nisam ni znao za to, probat cu to nac
@XQ -_-
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.