New Posts New Posts RSS Feed - Sojine ljuskice
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sojine ljuskice

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Sojine ljuskice
    Posted: 31 Sijecanj 2013 at 17:36
Evo pošto sam u potrazi za namirnicama s puno proteina naišo sam na ove ljuskice .
Sastav : Proteini 50 g, UH 30 g , M 2 g , Minerali 6g , vlakna 3 g  i 380 kcal.
Nacin pripreme : ljuskice prelijemo slanom vodom i pustimo da malo odstoje , ocijedimo ih i koristimo kao dodatak mesu ili kao potpuna zamjena.
Danas sam probao to napraviti sa 50 g i dobro da se nisam zbljuvao kao sam krenuo jesti . Dali da radim na cistoj vodi bez soli ?
Ima li tko iskustva s time?
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 17:40
Ja cesto pravim polpete od tih ljuskica... i naravno da moraš staviti hrpu zacina, možda i jaje.. isto kao da koristiš mljeveno meso i praviš cevape Wink
Nisam od nikog cula da jede samo tako... kuhane.. LOL
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 17:48
Brle ti uporan sa ton sojon? Oceš se pritvorit u picku
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 17:55
Hahhahaha zmaj , ma ja sam posebna vrsta . Želim povecati unos proteina , u 100 g ima 50 g P !
Ma jeo bi ja i piletine i govedine samo da imam, a ova soja 200 g je 7 kn i ako uzimam još piletine 600 g je oko 16 kn msm da sam vidio.

Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 18:55
Soja može da bude jako ukusna ako se pripremi na fin nacin. Ljuspice možeš da koristiš u varivu, gulašu, a možeš i da napraviš jako ukusne pljeskavice, sa isjeckanim lukom, mrkvom, zacinima, povežeš sa jajima, oblikuješ i peceš. Od sojinih odrezaka takodje možeš da napraviš super ukusan obrok, skuvaš ih sa zacinima, doooobro iscijediš, mariniraš kao meso (zacini, gnjeceni bijeli luk), prije pecenja premažeš senfom, malo u brašno ili mrvice i peceš. Traži onu sa naznakom GMO free, vjerovatno to vec i znaš, mada ono, nisam sigurna ni koliko je to pouzdano, al eto... I da, jako je ukusna sa soja sosom

Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 19:02
Ma ja bi to jeo kao zobene svaki dan xD
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 19:09
onda se pripremi na odvratan okus :D
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 20:06
I da ti pocnu rast sise ja ti savjetujen da nejedes soju
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 20:17
Ma mislim da je glupost da decki ne bi smjeli jesti soju... sta je sa deckima koji su vege pa prakticki zive na soji... pa, evo i Mislav Skrepnik je tipicni primjer :D
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 20:25
Ma ocu sisu da mi svaka ženska zavidi xD , baš sam micija htio pitati jel ima kakav savjet 
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 20:35
pa da.. on je pravio bolonjez od ljuskica :D
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 21:23
Neznan jeli to slavonka mislis na micepsa, ako da on je na steroidima, tako da je njegov testosteron u visinama, naturalce i usere se nikad nesmi stavljat u isti koš
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 21:26
ko kaže da sam ja naturalac xD uzimam i ja hemiju 
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 21:30
I ja bi ti savjetova da se klonis soje....
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 21:31
..radije jedi svako jutro fažola(graha)
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 21:33
A jbt soja mi stvarno daje puno proteina , ne mogu nikako osim tako uzimati dovoljno proteina.
Ne racunam kcal iz graha 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.