New Posts New Posts RSS Feed - Soja, da ili ne?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Soja, da ili ne?

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
mareee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mareee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Soja, da ili ne?
    Posted: 16 Svibanj 2013 at 20:40
Pozdrav svima! :) Naime vec 6 godina sam peskovegeterijanka, dakle ne jedem nikakakvo meso, ali tu i tamo znam konzumirati ribu. Eh sad kako bi nadoknadila izgubljene proteine iz mesa, na mom meniju prevladava soja, ali sam cula da nije zdrava, istina ili? zanima me vaše mišljenje!
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2013 at 22:36
bolje da klopaš sir i jaja po meni
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2013 at 00:34
Zdravo ili ne je relativan pojam i pitanje kao takvo nije adekvatno. Da li se soja može jesti, može. Da li bi je trebali izbjegavati, ne. Dosta se price o soji provlaci zadnjih godina i nekih zakljucaka bez valjanih studija iza njih. Soja je jedna dobra namirnica, kao što su pšenica, riža itd. Sada uvijek ima "sektaša" (bez uvrede) koji ce rapaliti drvlje i kamenje po njoj, kao što bi jedan paleovac pricao o glutenu. Te price o njenom estrogenom djelovanju su dosta napuhane, jer dosta muških bb je koristi pa na tebi je da odluciš :D
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
kokodak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kokodak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2013 at 08:06
PozzSmile
Evo meni je zadnjih godinu dana soja glavni izvor proteina,znaci rijetko kad prodje dan da ju ne jedem i ništa mi se nije dogodiloWacko baš ništa!WackoLOL

Back to Top
mareee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mareee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2013 at 14:12
Originally posted by kokodak kokodak wrote:

PozzSmile
Evo meni je zadnjih godinu dana soja glavni izvor proteina,znaci rijetko kad prodje dan da ju ne jedem i ništa mi se nije dogodiloWacko baš ništa!WackoLOL


hehe pa i meni i jos uvijek sam zdrava! obozavam ju jesti uz posni ili tunu, ali otkako mi je i brat krenio u teretanu i poceo se baviti bodybuildingom, stalno mi soli pamet da nije zdrava!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2013 at 14:43

Hehe to kao da netko kaže - evo pušim vec godinu dana i još nisam dobio rak pluca. Cigarete uopce nisu opasne kao što govore, baš su budale. Tongue

To što ste vi trenutno zdravi ne znaci da je soja sigurna. Opet, da niste zdravi, da vam nešto smeta - nebi znacilo da je tome uzrok soja. Ovakvo pitanje se može postavit za bilo koju namirnicu. Za svaku studiju koju stavite za soju, ja cu vam stavit jednu kontra. I obrnuto. Nitko vam ništa ne može garantirat. Ko kaže da smo mi koji jedemo meso zdraviji? I ko kaže da ste vi koji meso ne jedete zdraviji? Prekompleksno pitanje. Možda je ipak kljuc u umjerenosti i zdravom razumu. A možda ima i iznimaka tome Big smile

Ja uvijek nekako volim rec da se oko necega ne pocnu lomit koplja bezveze.....ipak nema toliko dilema oko ne znam brokule, jabuke, orašastih....i tih stvarcica....a opet, ako jednome našteti ne znaci da ce i drugome!

I ja se pitam da li mi je niz toga zdravo jesti na svakodnevnoj bazi....a kako da budem sigurna? Prateci istraživanja i clanke koji se stalno mijenjaju?

Mislim da ta problematika seže puno dublje, na puno razina....pitanje zdravlja i to, ne....i da se treba nekako osloniti na vlastiti osjecaj....i prvenstveno, prije svega, pazit šta glava radi - i da je sve perfect što se prehrane tice, samo misli nam mogu napravit nered....a to svi nekako krenemo zadnje rješavat Wink






Edited by Gym_girl - 17 Svibanj 2013 at 14:46
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2013 at 14:46
Potpisujem što je gymka upravo ti rekla :)
Back to Top
kokodak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kokodak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2013 at 16:11
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Hehe to kao da netko kaže - evo pušim vec godinu dana i još nisam dobio rak pluca. Cigarete uopce nisu opasne kao što govore, baš su budale. Tongue

To što ste vi trenutno zdravi ne znaci da je soja sigurna. Opet, da niste zdravi, da vam nešto smeta - nebi znacilo da je tome uzrok soja. Ovakvo pitanje se može postavit za bilo koju namirnicu. Za svaku studiju koju stavite za soju, ja cu vam stavit jednu kontra. I obrnuto. Nitko vam ništa ne može garantirat. Ko kaže da smo mi koji jedemo meso zdraviji? I ko kaže da ste vi koji meso ne jedete zdraviji? Prekompleksno pitanje. Možda je ipak kljuc u umjerenosti i zdravom razumu. A možda ima i iznimaka tome Big smile

Ja uvijek nekako volim rec da se oko necega ne pocnu lomit koplja bezveze.....ipak nema toliko dilema oko ne znam brokule, jabuke, orašastih....i tih stvarcica....a opet, ako jednome našteti ne znaci da ce i drugome!

I ja se pitam da li mi je niz toga zdravo jesti na svakodnevnoj bazi....a kako da budem sigurna? Prateci istraživanja i clanke koji se stalno mijenjaju?

Mislim da ta problematika seže puno dublje, na puno razina....pitanje zdravlja i to, ne....i da se treba nekako osloniti na vlastiti osjecaj....i prvenstveno, prije svega, pazit šta glava radi - i da je sve perfect što se prehrane tice, samo misli nam mogu napravit nered....a to svi nekako krenemo zadnje rješavat Wink





Nemoj stvarat dojam o meni na osnovu mog nickaTongue
Ono gore sam napisala samo zato što kad procitaš postove u vezi soje na ovom forumu,dobiješ dojam da ceš nakon vrlo kratkog vremena konzumacije soje,mutirat u neko cudnovato biceSmile
Slažem se da je najvažnije ono što mislimo,jer naše misli kreiraju našu realnost. Smile


Edited by kokodak - 17 Svibanj 2013 at 16:11
Mi mislimo da živimo u svijetu,fizickoj sredini,a zapravo živimo u svojim umovima.Fizicka sredina se oblikuje prema slici iz našeg uma da bi se napravila ravnoteža,svemir.svemir je u našem umu.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2013 at 09:20

Na osnovu nicka? Big smile No kokodak, ja cak i ne stvaram dojam uopce -  ja samo iznosim svoje trenutno stajalište Wink

Pa cak i ne, mislim da nisam nigdje naišla na tako katastroficne prognoze? Big smile Cinjenica je da je soja na tapeti vec godinama, i kako sam vec rekla, možda i ne bez vraga. A možda i da :) Samo sam htjela rec da to što ti i mareee još niste osjetile nikakve poteškoce ništa ne govori o njenoj neštetnosti - mislim da nitko tu pri zdravoj pameti ne misli da ce mutirat u gremlina ako pojede kic soje za rucak LOL Tako da je po meni nepotrebno naglašavat godinu dana zdravlja kao garanciju za išta.

Nikome nece glava otpast od par griza necega kroz neko krace vrijeme (ako baš nije neki teški otrov :))...ali kroz godine....plus ostali faktori....neke predispozicije, geni.......stres i to....lekcije koje nam trebaju...vrag bi ga znao što sve utjece na nas!


A sad što je najvažnije....ne bih se htjela miješat u to. Opet prekompleksno pitanje. Sve je važno. Važna je ravnoteža....ne znam baš ni koliko bi savršene misli pomogle da se cijeli dan pretrpavamo smecem od hrane....pušimo i pijemo od jutra do sutra....da ne govorim dalje....sve je to sinergija....možda bi i mogli cak sve to prevazic...ali onda bi trebali imat jak, jak um, bit dosta iznad...odvojen.......ne znam ko se danas može dicit time baš... :) A uostalom...onome ko bi i imao takav um...nebi palo na pamet uništavat se na taj nacin.






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2013 at 09:53
Mislim da nije problem soja kao soja, nego genetski modoficirana soja...koja je puna hormona rasta, a problem je i isto takvo meso... znaci trebali bi jesti iz prirodnog uzgoja..a koliko je to moguce?
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2013 at 11:00
Originally posted by dalila dalila wrote:

znaci trebali bi jesti iz prirodnog uzgoja..a koliko je to moguce?

sve je moguce ako imaš djeda na selu LOL
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2013 at 11:57
pa dobro..ja stvarno jedem meso samo koje sami uzgojimo, povrce koliko god je moguce iz vrta... žitarice minimalno jedem...mlijeko uzimam domace i radim si kefir... posni ipak kupim(ali sve manje)...iako cešto znam sa sela donesti... jaja od doma jedem... ali realno, vecina ljudi ne može tako jesti :D
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2013 at 12:00
uf, ja ne mogu domace mlijeko.. nikako mi ne paše..preteško mi je, dok kupovno pijem bez problema.. iako u zadnje vrijeme uopce ne pijem mlijeko.. jedino mlijecno što jedem je posni i tu i tamo jogurt..
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2013 at 12:12
Originally posted by dalila dalila wrote:

pa dobro..ja stvarno jedem meso samo koje sami uzgojimo, povrce koliko god je moguce iz vrta... žitarice minimalno jedem...mlijeko uzimam domace i radim si kefir... posni ipak kupim(ali sve manje)...iako cešto znam sa sela donesti... jaja od doma jedem... ali realno, vecina ljudi ne može tako jesti :D


Realno, da Smile

Ali ja se ne zamaram previše. Necu rec da jedem zdravo, jer stvarno ne znam možemo li biti sigurni u to, samo pokušavam birat zdravije..... Ako ništa drugo, sigurna sam da je sve ovo što mi jedemo ipak zdravije od procesirane hrane - od brda šarenih vrecica i tekucina u boji. Ako samo to mogu promijenit, dobro je.

Znam kako sam se osjecala i izgledala kada sam jela svakako.....

I znam kako se osjecam i izgledam sada kada vecinom jedem zdravije i što prirodnije....

To mi je bitno. A sad...da li cu osjetit kakve posljedice od svega toga...mesa, mlijecnih proizvoda, wheya, žitarica.. pitanje je....a i pitanje je kako bi dokazala da je to upravo od neceg konkretnog...kako god, trenutno ne znam drukcije i dobro se osjecam tako. Pa šta bude..ostat cu pozitivna Smile





Edited by Gym_girl - 20 Svibanj 2013 at 12:12
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Metask View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Metask Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2013 at 12:27
ne treba pretjerivat sa vjezbanjem, nego treba mala pomoc flastera za mrsavljenje
-->  http://brzo-mrsavljenje.blogspot.com/ <--

i uz flastere lagana rekreacija (30 min pjesacenja dnevno) i to je to

kile idu dole bez ikakvog problema i BEZ jojo efekta

Edited by Metask - 20 Svibanj 2013 at 12:29
Back to Top
kokodak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kokodak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2013 at 13:40
Evo primjer kako treba razmišljati ,odnosno ne razmišljati,jer što vibriraš to i privlacišSmile   http://www.carobnemisli.com/dobro-raspolozenje/sendvic-sa-prelivom-od-uzivancije-dnevnik-jedne-nove-ljubavi-deo-1/#comments  
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.