New Posts New Posts RSS Feed - Smrsaviti 7 kG
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Smrsaviti 7 kG

 Post Reply Post Reply
Author
lolko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Prosinac 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Smrsaviti 7 kG
    Posted: 21 Prosinac 2015 at 20:24
Pozdrav. Trebao bih malu pomoc, odnosno potporu, savjet i/ili kritiku ako nesto krivo radim. 

Visok sam 183, tezak 97kg. Prije tri godine imao sam 85 kg, no cim sam poceo raditi i prestao trenirati gotovo, kilaza je rasla. Sada tezim tih 97 kg. Odlucio sam da moram smrsaviti barem 7 kg, za pocetak. 

Kako sam krenuo mrsaviti? Kada sam skuzio da dosta hlaca vise nejde na mene, stao sam na vagu i pisalo je nevjerojatnih 99kg(prije 2 mj). Tada sam odlucio malo pripaziti na prehranu i poceti nesto vjezbati.

Sto se tice prehrane. Jedem sve sto doma jedemo(uglavnom zdravo jer je sve domace), ali pokusvam se drzati toga da ne jedem kruh i ne jedem iza 5,6 sati. Ako jedem iza 5,6 jedem neko voce. Poceo sam ne prezderavati se, sto je meni dosta tesko jer sam se do sada prezderavao(nije smetalo dok sam trenirao), ali navikavam se polagano. Znam da zvuci smijesno ali stvarno je tesko probati jesti tek toliko da niste gladni ako to do sada niste radiliLOLLOL  Ujutro umjesto kave(koju sam pio svako jutro zadnjih 5 godina) pijem zeleni caj, a kavu popijem tu i tamo popodne(crnu i bez secera i mlijeka).  Ugl imam dorucak, rucak i ajmo rec veceru(oko 5,6). 

Vjezba...poceo sam sa 20 min orbitreka na dan i tako mj dana i pol. Tada sam dosao na 97 kg koje jos uvijek imam sad. Od proslog tjedna sam krenuo sa 30 min orbitreka i nakon odvozenog orbitreka sklekove, trbusnjake, cucnjeve i izdrzaj. Uveo sam i jutarnu setnju od pola sata u kojoj prodem nekih 3,2 km. Zivim na, ajmo reci brdu, pa je setnja takva da malo idem nizbrdo malo uzbrdo. 

Zanima me ako se ovakvim nacinom moze postignuti moj cilj, a to je doci do nekih 90kg?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2015 at 09:10
Možeš postići cilj ali ćeš puknuti kad tad ;)

Od voća poslije 18h bolje ti je pojesti konkretnu večericu, nešto proteinski sa povrćem, čak ti ni neke žitarice tu nebi smetale ako ih uklopiš u dnevni kcal unos. No ako želiš brže rezultate i biti siguran pojedeš nešto tako laganije...kao npr. omelt sa špinatom, piletinu sa brokulom i 1-2 žlice maslinovog ulja, svježi sir sa 2 šake orašastih ili sjemenki....ribice neke sa povrćem/salatom....tako nešto, samo da nešto pojedeš.....kakvo voće za večeru :)

Što se treninga tiče, ja bih tu prije odradila 10 min zagrijavanja na orbitreku, odradila trening snage pa onda odradila još 20-30 min orbitreka na kraju....tako ćeš vjerojatnije kvalitetnije napravit trening snage koji ti je bitniji.

Fali li ti kava ujutro? Pitam jer ako da, nema potrebe da ju izbacuješ, pogotovo ako ju piješ samu....zeleni čaj je kao zdraviji, ali tko zna, možda nekome crna kava bolje leži Big smile Te neke male rituale ipak treba zadržati, da bude lakše...

Što se kruha tiče, također, mislim da se nepotrebno odricati ga ako je favorit...eventualno zamijeniti integralnom ili domaćom verzijom ili pak samo smanjiti količinu.....no ako ti je svejedno, izbaci :)

Koliko povrća pojedeš dnevno, ubacuješ šta zdravih masnoća, jedeš li dovoljno proteina, što sa ostalim ugljikohidratima?



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
lolko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Prosinac 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2015 at 22:43
Kava mi ne fali. Trebalo mi je par tjedana da prestanem ujutro biti mrtav, ali navikao samo seTongue zeleni caj mi je nekako finiji od kave haha :) 

Kruh..bez njega mi nije problem. Zato sam ga izbacio :) Povrća..uh ovisi sto je za rucak haha ali mogu reci da dosta. Uglavnom je to paprika, rajcica, zelena salata i mrkva. Ima tu i kiselog zelja sada po zimi :) 

Hvala za savjet vezan za trening. Sutra cu tako probati :) 

Mislim da nisam previse ambiciozan. Cilj mi je stvarno doci do 90kg za sada. Nadajmo se da ce ici :) najgore od svega je...sto ja volim, al stvarnooooo volim jesti sve..pa i junk food :( dok sam aktivno trenirao..nije bio problem..
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.