New Posts New Posts RSS Feed - Smijem li uzimati proteine?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Smijem li uzimati proteine?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
musicmonster8 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2012
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote musicmonster8 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Smijem li uzimati proteine?
    Posted: 28 Listopad 2012 at 21:24
Nova sam ovdje pa nisam sigurna je li ova tema vec postavljana, a i nisam sigurna kako se bas ovdje koristiti svime,ali ugl moje pitanje je sljedece: Imam 17 godina, 175 sam visoka i 69 kg. bavim se crossfitom i htjela bi zapoceti onu prehranu koju je extremefit predlozio u 5 tjedana u kombinaciji sa 5x tjedno crossfitom,medjutim mene zanima smijem li ja kupiti i piti proteine? s obzirom da zelim misicnu definiciju i snagu,ali ne zelim biti (kako neki pricaju da proteini imaju ucinak) napuhana i ogromna za curu? tako da me zanima koliko mi je pametno to kupovati i moze li mi postici suprotni efekt od zeljenoga? Unaprijed hvala svima :)
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2012 at 23:51
Bjelancevine odnosno proteine mogu koristiti svi - bez obzira da li ste muško ili žensko.

Necete dobiti 10 kg mišica ili mase od proteina, ne morate se bojati toga, ovo govorim prvenstveno za žene... Mnoge naše forumašice koriste svakodnevno whey protein pa nisam vidio da su dobile na masi. Dapace, poslužio im je da imaju idealan obrok nakon treninga i da im kao jedan od mnogo faktora pomogne da ostvare cilj.

Proteini ce vam poslužiti kao idealan dodatak prehrani, služi za oporavak nakon vježbanja.


Edited by Zoki - 28 Listopad 2012 at 23:52
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
musicmonster8 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2012
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote musicmonster8 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2012 at 08:13
hvala puno na odgovoru :)
Back to Top
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2012 at 09:15
Originally posted by musicmonster8 musicmonster8 wrote:

hvala puno na odgovoru :)

Nemoj se bojat proteina, ja znam puno ljudi koji ih uzimaju pa im nis ne znace
Prehrana je najbitnija, a oni su super nadomjestak, kad ne mozes nes dobroga pojesti jer nisi doma i slicno i nakon treninga
Back to Top
musicmonster8 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2012
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote musicmonster8 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2012 at 09:36
e super onda:D ja sam se bojala jer su mnogi meni to napricali da cu postati ogromna, da cu biti ko ormar i takve gluposti.. a zapravo mi treba uz snagu i zdravlje definicija, a mislim da bi proteini odradili super posao u tome s obzirom da nekad ne stignem jesti radi skole,ucenja i tako. hvala! :) 
Back to Top
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2012 at 10:07
Originally posted by musicmonster8 musicmonster8 wrote:

e super onda:D ja sam se bojala jer su mnogi meni to napricali da cu postati ogromna, da cu biti ko ormar i takve gluposti.. a zapravo mi treba uz snagu i zdravlje definicija, a mislim da bi proteini odradili super posao u tome s obzirom da nekad ne stignem jesti radi skole,ucenja i tako. hvala! :) 

ma nije ti to do proteina tolko kolko do testosterona, a posto si zena, vrlo vjerovatno ga nemas previse pa nebude problema
ne brini misici se osim uz steroide ne mogu dobiti brzo, tako da uvjek imas vremena vidjet polagani razvoj i onda ako ti se ne svida smjer u kojem nes ide promjeniti nesto u treningu i u prehrani


Edited by mr-triple-double - 29 Listopad 2012 at 10:08
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2012 at 11:33
Evo da ti se i jedna žena javi koja redovito pije whey i nije ogromna (i nece ni biti )
Uglavnom proteini su vrlo prakticna stvar nakon treninga ili ujutro za dorucak, brzo je gotovo, hranjivo i ukusno.
I odmah nakon treninga za par minuta imaš kvalitetan obrok što je danas u silnoj strci i nedostatku vremena veellliiikkkii plus.


Back to Top
musicmonster8 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2012
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote musicmonster8 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2012 at 12:31
hahaha ajde bas mi je drago Big smile ma ja nisam bila sigurna je li to povezano sa godinama,aktivnosti i tako dalje a s obzirom da vidim pozitivne odgovore znaci da mi to nikako ne moze biti minus..tako da puno hvala! Smile
Back to Top
musicmonster8 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2012
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote musicmonster8 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2012 at 12:32
ej da jos jedno pitanje.., ti uzimas jednom dnevno mjericu, ili? jer meni u onom planu prehrane pise ujutro, za dorucak uz zobene pahuljice i poslije treninga. to je okej , je tako? :)
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2012 at 13:54
Ja obicno uzimam jednom dnevno iza treninga, u dane kada ne treniram uzmem ujutro uz zobene za dorucak to je samo iz financijskih razloga (dakle da mi kanta duže traje).
Inace možeš uzimati i ovako kako si zamislila.
Uz 50g zobenih stavim 150-200g svježeg sira u dorucak tako si nekako ubacim proteine bez da trošim skupocjeni prašak:))


Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2012 at 17:29
Originally posted by musicmonster8 musicmonster8 wrote:

ej da jos jedno pitanje.., ti uzimas jednom dnevno mjericu, ili? jer meni u onom planu prehrane pise ujutro, za dorucak uz zobene pahuljice i poslije treninga. to je okej , je tako? :)


ukoliko je novac problem, a vecini je i ako trening nije odmah iza dorucka možeš jesti i spore proteine ujutro+ složene Uh, kao sto je navela Scarpetta, znaci integralni kruh+meso ili riba neka, ili zobene, posni, voce. Nije nužno ujutro piti brzi protein tj jesti sheake sa zobenima
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2012 at 20:11
pozdrav svima!
evo,i ja sam pocela s proteinima,citala sam puno,istraživala.i odlucila probati,i mislim da mogu samo pomoci,a,ne obrnuto
kao prvo,whey je tak fini da bi ga mogla pijuckati cijeli dan!
ja uglavnom od kad pamtim,imam problem dorucka.
ne jede mi se ujutro,nikak,a to je loše,sad cu probati ujutro popiti whey,da vidim
btw,ja sam rekreativka,nisam neki vrhunski sportaš.ali definitivno,cu piti zbog zdravlja
no,uglavnom,ja sam definitivno ZA proteine!
Back to Top
musicmonster8 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2012
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote musicmonster8 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2012 at 21:47
hvala vam svima :D rijesili ste mi totalno dilemu! sutra po whey :) pozdrav!
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2012 at 22:08
E ovo što baba44 kaže da je fin, ja se slažem u potpunosti.
Vec neko vrijeme ne jedem slatko cokolade, kolace... (naravno sve to obožavam) ali kad mi je kriza smuckam si whey i to mi je pravi kolacic
Ja uzimam okus vanilije i to mi je mljac, a još i zdravo
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2012 at 07:09
i ja vaniliju,mljac!! predobro! [<:o)]
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2012 at 15:28
Originally posted by baba44 baba44 wrote:

i ja vaniliju,mljac!! predobro! [<:o)]

ja cookies ili karamelu
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.