New Posts New Posts RSS Feed - smanjen unos kcal
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

smanjen unos kcal

 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
hehe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2009
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hehe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: smanjen unos kcal
    Posted: 24 Sijecanj 2010 at 15:53
citam u zadnje vrijeme dosta o bb prehrani i sad me zanima jedna stvar,postavila sam vec negde pitanje-na tracy anderson diet cini mi se:
dal smanjenim unosom kcal-npr do š000 il š200,a povecanim unosom proteina(bar š g po kg) i vježbanjem može doci do gubitka kila,tj mišica pa da ostane višak kože?

aktivnija sam na jednom drugom forumu(al ima više ljudi tamo koji su pobornici un dijete i sl) pa imamo jednu raspravu i odlucila sam vas pitati. više mi ništa nije jano
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2010 at 16:42
Može, jer je to poprilicno mali unos kalorija te ovisno o kolicini tjelovježbe gubitak kila može biti prebrz što bi rezultiralo nastajanjem viška kože!
Isto tako unos proteina bi trebao biti viši zbog mršavljenja da bi se sacuvalo što više mišica, oni su ti koji troše kalorije!

može link na raspravu?
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2010 at 18:10

Originally posted by hehe hehe wrote:

dal smanjenim unosom kcal-npr do š000 il š200,a povecanim unosom proteina(bar š g po kg) i vježbanjem može doci do gubitka kila,tj mišica pa da ostane višak kože?

 

Može, i gubitka kila i gubitka mišica. Iako ne vidim zašto bi si netko to radio...

Btw, šg/kg se nikako ne može nazvati povecan unos proteina, barem ja to ne smatram povecanim, vec normalnim unosom.

 

Back to Top
hehe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2009
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hehe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2010 at 19:08
ma ne znam, velim svašta se piše sve posud...
svako hvali svoje... baš npr ta tracy,nekaj tu ne štima.tolko ju hvale,a dok se sve malo zbroji??!!
užas!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2010 at 18:12

 š000 kcal vecini nije ni bazalni...

da tracy diže malo vece težine, vidjela bi koliko bi joj odgovarao takav jelovnik

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mima18 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mima18 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2010 at 19:12
 nešto me vec duže muci,na slicno se odnosi (i na novi clanak na stranici u vezi crobnog) pa cu ovdje pitati.
na pocetku svog "zdravog života" pocela sam provoditi taj jutarnji kardio kojeg provodim i danas,al s tim da više nema pomaka.
snizujem kalorije jer ipak ne dižem utege; jednostavno mi se ne uklapa u raspored niti nemam volje,tj. ne volim takav nacin treninga, a trebam još oko š5cm u struku i leđima skinuti.
 dal da se pozabavim prehranom ili treningom.
pod tim mislim ili da pocnem dizati utege,mada sumnjam da ce se to održati više od 2-3 treninga ili da još ubacim vecernji kardio, znaci bilo bi to ukupno 90 min kardia dnevno raspoređeno,a inace se ne krecem (samo sjedim i ucim)


Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2010 at 20:29

Originally posted by mimaš8 mimaš8 wrote:

 nešto me vec duže muci,na slicno se odnosi (i na novi clanak na stranici u vezi crobnog) pa cu ovdje pitati.
na pocetku svog "zdravog života" pocela sam provoditi taj jutarnji kardio kojeg provodim i danas,al s tim da više nema pomaka.
snizujem kalorije jer ipak ne dižem utege; jednostavno mi se ne uklapa u raspored niti nemam volje,tj. ne volim takav nacin treninga, a trebam još oko š5cm u struku i leđima skinuti.
 dal da se pozabavim prehranom ili treningom.
pod tim mislim ili da pocnem dizati utege,mada sumnjam da ce se to održati više od 2-3 treninga ili da još ubacim vecernji kardio, znaci bilo bi to ukupno 90 min kardia dnevno raspoređeno,a inace se ne krecem (samo sjedim i ucim)


 

Ti bi radije gladovala i snižavala kalorije nego se malo trgla i napravila pošten trening?

To što nema pomaka se cesto zna dogodit kad ljudi prebrzo naprave cut na kalorijama i onda prebrzo stanu pred zid. Radije prži kalorije kroz fizicku aktivnost, nego ih smanjuj iz hrane. Rezanje iz kalorija se ostavlja za zadnji stadij dijete/definicije.

Ma vidi, shema ti je ovakva, bar ja tako gledam - volim dobro pojest, sad preko zime i dosta junka, kako god okrenem (vježbao ili ne) tako ce biti, i onda da bar nekako kompenziram unesene kalorije nastojim biti što više fizicki aktivan, bilo kroz trening s utezima, šetnje, posao itd.

Tako da nema restrikcija, i jedeš što hoceš, a opet se ne toviš i u kondiciji si.

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2010 at 22:38
Originally posted by mimaš8 mimaš8 wrote:

 dal da se pozabavim prehranom ili treningom.


kako to misliš
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2010 at 00:08

Slažem se s Thornom, trening na prvom mjestu, a onda rezanje kalorija.

Ako stalno lupaš po jednom te istom kardiu, tijelu je vec vjerojatno to došlo preko glave. Promijeni malo, ubaci neki HIIT popodne recimo.
Na cemu napraviš trening, na bicikli, trciš, nešto trece? štogod, promijeni i to malo, da daš jedan novi podražaj.

U svakom slucaju, trebaš se pozabavit i prehranom i treningom, to je jedino pravilno rješenje. Ne moraš trening utezima, ako to ne voliš nikakve koristi od toga. Meni je to predobar nacin i radi cuda sa tijelom ali badava ako pušeš ko konj svaki put kad moraš na trening :) Tako da nađi nešto što ti odgovara i ...što manje sjedi :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
hehe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2009
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hehe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2010 at 09:20
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 š000 kcal vecini nije ni bazalni...


da tracy diže malo vece težine, vidjela bi koliko bi joj odgovarao takav jelovnik




hahahahaha
ova ti je dobra
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2010 at 11:48
Originally posted by hehe hehe wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 š000 kcal vecini nije ni bazalni...


da tracy diže malo vece težine, vidjela bi koliko bi joj odgovarao takav jelovnik




hahahahaha
ova ti je dobra


šta je je, i ja bi uz onih 0.5 kg u svakoj ruci mogla tako
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mima18 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mima18 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2010 at 14:13
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Slažem se s Thornom, trening na prvom mjestu, a onda rezanje kalorija.

Ako stalno lupaš po jednom te istom kardiu, tijelu je vec vjerojatno to došlo preko glave. Promijeni malo, ubaci neki HIIT popodne recimo.
Na cemu napraviš trening, na bicikli, trciš, nešto trece? štogod, promijeni i to malo, da daš jedan novi podražaj.

U svakom slucaju, trebaš se pozabavit i prehranom i treningom, to je jedino pravilno rješenje. Ne moraš trening utezima, ako to ne voliš nikakve koristi od toga. Meni je to predobar nacin i radi cuda sa tijelom ali badava ako pušeš ko konj svaki put kad moraš na trening :) Tako da nađi nešto što ti odgovara i ...što manje sjedi :)

radim gotovo svako jutro od 45 pa nekad do 70 min bicikle.dal bi bilo kaj drugacije ako ga stavim popodne u istoj kolicini,pa nakon nekoliko mjeseci kad se tijelo "odvikne" od tog jutarnjeg,ponovno vratim ujutro?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2010 at 14:40

Originally posted by mimaš8 mimaš8 wrote:

radim gotovo svako jutro od 45 pa nekad do 70 min bicikle.dal bi bilo kaj drugacije ako ga stavim popodne u istoj kolicini,pa nakon nekoliko mjeseci kad se tijelo "odvikne" od tog jutarnjeg,ponovno vratim ujutro?
 

i svako jutro tako? Previše i..booringggg

a zašto nebiš probala napravit primjer treninga iz clanka na naslovnici kojeg si rekla da si procitala? Tamo se lijepo objašnjava ta negativna strana dugih crobnih treninga....

..ja bi na tvom mjestu probala ubacit ili jedan dobar HIIT, ili ovakav primjer di ceš izmijenjivat visokointezivni kardio sa vježbama snage....znaci vozit pa napravit par sklekova, pa vozit, pa par cucnjeva, pa vozit pa par trbušnjaka...itd.itd...smisliš si sama neke vježbice. Tako pokreneš cijelo tijelo i radiš puno puno ucinkovitije, a da ne govorim o šoku za tijelo "opla, danas radimo nešto novo, bilo je i vrijeme" . Može tako? Samo to nemoj radit ujutro nego popodne/navecer! I da naglasim...takav trening se ne radi svaki dan, 2-3 x tjedno max.

Treba ti intenzitet, treba ti promjena, treba ti šok. 3,2,š...kreni!

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mima18 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mima18 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2010 at 16:30
  budem onda s tim probala,jer se ionako ujutro jedva prisilim na taj kardio.
koliko onda da uzmem minutažu?otprilike?
radila bih na biciklu. ondje je naveden primjer za trcanje pa piše 50m,i da bi sveukupno trajanje tog treninga bilo 20min. neznam dal da odmah to izkalkuliram da bude 60min. prijedlog?
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2010 at 17:37
Originally posted by mimaš8 mimaš8 wrote:

 
budem onda s tim probala,jer se ionako ujutro jedva prisilim na taj kardio.koliko onda da uzmem minutažu?otprilike?radila bih na biciklu. ondje je naveden primjer za trcanje pa piše 50m,i da bi sveukupno trajanje tog treninga bilo 20min. neznam dal da odmah to izkalkuliram da bude 60min. prijedlog?


Trening tog tempa ne može trjati 60 min, ako nakon 20 min ne "umreš" od napora, nešto se ne radi dobro! 50 metara može zamjeniti pola minute umjerene do žešce vožnje bicikla (ovisno o spremi)

Edited by Iluvatar
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
mima18 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mima18 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2010 at 19:25
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by mimaš8 mimaš8 wrote:

 
budem onda s tim probala,jer se ionako ujutro jedva prisilim na taj kardio.koliko onda da uzmem minutažu?otprilike?radila bih na biciklu. ondje je naveden primjer za trcanje pa piše 50m,i da bi sveukupno trajanje tog treninga bilo 20min. neznam dal da odmah to izkalkuliram da bude 60min. prijedlog?


Trening tog tempa ne može trjati 60 min, ako nakon 20 min ne "umreš" od napora, nešto se ne radi dobro! 50 metara može zamjeniti pola minute umjerene do žešce vožnje bicikla (ovisno o spremi)

hvala ti! pokušat cu se orijentirati prema tome
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.