New Posts New Posts RSS Feed - Slucaj za Hitnu!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Slucaj za Hitnu!

 Post Reply Post Reply
Author
Nai View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2018
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Slucaj za Hitnu!
    Posted: 02 Veljaca 2018 at 23:19
Vece svima!

Ako nekoga vidite u parku u crvenoj jakni i crnim patikama da lezi na travi, ne zovite hitnu- to sam ja krenuo na trcanje! LOL

Momčić 28 godina, dogurao do 100tke! Jedne godine sam uspeo sa vocem (leti) da dodjem na 82kg al je kratko trajalo. (Bes ga, sto je lepo kratko traje).


Naime, uspeo sam vise od 10tak dana da se pridrzavam malo "zdravije" prehrane i mogu vam reci da se covek drugacije oseca.....lakse, bistrije, vise energije, ali ubrzo me sastavila gripa/prehlada...tako da sam prestao. (fullao sam u ishrani bila je jednolicna -ali ajd).

Krenuo sam pre 3 dana da vezbam (kuci) posto teretane i slicno, nema bas u blizini (najbliza 40km od mene). To prvo fatalno vece- trbusnjaci, cucenjevi i jos par vezbi- umro, goreo od toplote.... valda sam bio "zardjao" pa se malo razdrmao.... evo veceras 15 trusnjaka i krepao.

Eto to su nekakvi moji problemi.


Ishrana:

Dorucak- Kava i jedno 4-5 cigara (jbg ne mogu ujutro da doruckujem)
Rucak- Meso, salata i kruh 2-3 snite
Vecera - Katastrofa, 2-3 sendvica (kobasica, kulen, prsuta ili salama, malo ajvara, tvrdog domaceg sira)
film + grickalice, slatko/slano.

Znam, priznajem- najgori sam od sve dece Disapprove

Drustvo ajmo, upoznavanje, sugestije, pricice i vezbe - zahvaljujem svima! Wink

Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2018 at 10:47
Moja sugestija bi bila ubacivati jednu po jednu stvar. U mom primjeru, kad sam se ''opustila'', najbolje je uspjelo me normalizirati uvodjenjem fizicke aktivnosti.

Ne zato jer to trosi bog zna koliko. Nego zato sto pokrene lancani mindset. Onda mi se vrlo brzo ukljuci kliker da ipak ne narucim fast-food npr, ove tvoje vecere bi onda u drugom koraku sigurno malo adaptirala.

Npr uzela bi samo malo od ovog suhog mesa i napravila s tim omlet. Dodala bi i povrca, za pocetak, s tim odlicno idu onda paprike, luk, zacini. Sa strane mozda malo neke zeleni. Onda obicni kruh smanjila i zamijenila integralnim i u rucku i u veceri.

Opcenito, prvi dio dana ti je dosta slabiji, pa navecer kad krenes vjerojatno uzmes i vise nego je potrebno. Uvali neki medjuobrok (npr zrnati ili posni sir s malo orasastih, meni su super indijski ili malo kikirikija pecenog na suho) popodne.

Kad si gladan uz ovo sve uzmes neko voce jos, jogurt itd. Pa par tjedana tako i rezultat nece izostati. Tek onda dalje. Poanta je da ne uvalis sve odjednom, nego 1 po 1. Ono sto treba promijeniti je stil zivota, a ne ici na dijetu i iscrpit se vjezbanjem. A da se promijenit stil zivota i na nacin da se ne patis pretjerano.

Sto se treninga tice (a i ovog, jer ovo je samo moje iskustvo, nisam strucnjak pa nek me neko ispravi ako grijesim), ja bi pocela od neceg laganijeg. Ne bi odmah takve ekstremne aktivnosti od kojih cu se izvrnuti. Lagane vjezbe snage, doma. Meni osobno je puno lakse kad pratim neki program nego sama smisljet svaki dan sto bi. Malo mozda da proguglas pa skines nesto s neta.

Sretno!
Back to Top
Nai View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2018
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2018 at 11:58
Hvala Belfegora!

Svjestan sam da za veceru i uz grickalice - nadoknadim sve. Uglavnom, sa vjezbama sam krenuo da polako pripremam telo, posto se pripremam za odvikavanje cigara, guglao- i vjezbe dosta pomazu kod odvikavanja, a i naravno izmedju ostalog, reg. sam se ovde- zbog "moralne podrske" da mi neko sapne, "mozes ti to, samo napred...i sl".  (Jer dok ne prekinem sa cigarama, da bar uhvatim naviku- vjezbe, bolja ishrana itd)

Za divno cudo, danas sam se naterao da doruckujem, tako da rucak mogu da odlozim za kasnije (recimo u 15h), sa tim da cu veceru imati oko 20h i ne verujem da ce kasnije biti potrebe za grickalicama.

Inace cajeve pijem kao nenormalan, skoro pa umjesto vode (prave domace, a ne ove u kesicama).

Posto sam si ubacio dorucak, praticu i gledacu kako organizam funkcionise, pa za jedno 5-6 dana, izbacujem kavu (normalno uz kavu idu i cigare), pa cu umjesto kave- zeleni caj (pravi)...... kroz 10-15 dana,  imacu normalan dorucak, redukovanu veceru, i jutarnji zeleni caj.... polako vjezbe....i kroz 3-4 tjedna- Dan D- prestanak pusenja.

Kupio sam si steper, budem jos mozda klupu za trbusnjake.

Izmedju ostalog, davno sam bio Uploader na domacim sajtovima, odrastao i rodjen na selu, ljubitelj egzoticnih zivotinja, vlasnik tarantule i hissera, ljubitelj knjiga, setnje itd...


Slobodno ljudi kuckajte, pisite, komentari, sugestije, predloge za vjezbe- cijenim svacije misljenje!


Edited by Nai - 03 Veljaca 2018 at 12:15
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2018 at 12:18
Ja sam tako prestala pusiti, bila sam strastveni pusac. Nesto sam u glavi pre-switchala i zamijenila cigarete (jedno vrijeme i malo opsesivnim) vjezbanjem. Da idem ponovo, isto bi napravila, to su stvarno bile 2 muhe 1 udarcem. Kako vjezbanje i cigarete ne idu bas skupa, na dane me vjezbanje spasavalo da se ne propusim, a druge dane me frustracija za nedostatak nikotina tjerala da jace vjezbam. Ali treba se ''nainatiti'' i nema premisljanja, tako je i gotovo. Ja sam tad pratila neki 30-dnevni program, nekako me malo to natjeralo da nema preskakanja. Al kazem, ne odmah ici u ekstrem. Zasad smanji malo te cigarete i sredi malo prehranu (npr manje kruha i malo bolja vecera), a fokus stavi na vjezbanje. Da se osjecas jace i mocnije i spremnije na daljnje promjene.

Ne znam sto si doruckovao, no ne treba se toliko natjeravati. Uzmes ponesto kolko ide, ako ide. Meni je trebalo vremena da nadjem sto mi odgovara ujutro. Za to nije hica ako se ne osjecas spremnim, zgrabi neku vocku ili napravi shake. Ili zasad nemoj nista. Nemoj odgadjat rucak, normalno rucaj. I popodne isto nesto ubaci u kljun. Nema smisla cekati da pregladnis. Stvar je da trebas reducirat i preformulirat hitno tu veceru a grickanje isto zamijeniti boljim varijantama. Sigurna sam da omlet s malo kulena/slanine na razumnoj kolicini ulja s integralnim kruhom i bar nesto povrca ce te jednako najesti. Jednako je ukusno a puno je zdravije u smislu da ce te zasititi dulje i bolje ''nahraniti misice''. Uz to, ja se na kraju nisam odrekla kave i drago mi je da nisam. Sad pijem i kavu i caj. 

 
Back to Top
Nai View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2018
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2018 at 10:37
A ja mislio, da je forum mnogooo aktivniji.

Skoro pa svako vece provedem bar 30min-1h na forumu i masu stvari sam nasao sto mi treba.

Al nikako da nadjem temu tipa - gde je vec osmisljen jelovnik + vjezbe.
Ajd sto se tice jelovnika, nije toliko problem- samo me zaj**va vecera- posto tu nemam inspiraciju.
E sad vjezbe- koliko vremena (minuta), koliko puta "cega" da radim /vjezbam? Zar nema nigde ovde osmisljen plan za pocetnike? koje vjezbe i koliko vremenski/puta?
Trusnjaci, cucnjevi, sklekovi i sta dalje?  Steper nabavio (ubija mi noge/listove) uskoro nabavljam i tegove.

Danasnji meni npr:

Dorucak:

Kava (jos je nisam izbacio u potpunosti)
2dl solja- zitarica-mix (ovsene,razene, laneno seme, sezam, 2 badema ,oljustene sjemenke suncokreta) sa malo jogurta.

p.s Dugo me drzi sitim.


Rucak:
Papaline + Salata
Papaline uvaljam u kukuruzno brasno, pospem malo ljute paprike + soli+ kopar. (i u rernu)
Uz papaline- Lovacka Salata.
(nema kruha uz rucak).


Oko 16-17h - Zeleni caj (mesto kave, u to vreme sad pijem zeleni caj)


Vecera:

?



Ima neko sugestije za vjezbe? kad da vjezbam, koliko, i koje vjezbe?

Uglavnom oko 14h skoknem na steper, pred spavanje- trbusnjaci, cucnjevi itd.
Back to Top
Nai View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2018
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2018 at 10:43
Jos da dodam- kad mi dosade zitarice, za dorucak umjesto zitarica- bice 2 jajeta (kajgana) sa malo prsute i sa hrono ili intergralnim kruhom.

A sto se tice vjezbi, znam da ima masa stvari na netu. Samo vise mi znaci kada neko iz iskustva i sa rezultatom dodje i kaze kako i sta da radim.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2018 at 08:03
To ti nitko neće ni ne može reći jer nitko preko ekrana ne vidi kako ti izvodiš vježbe i koje tebi vježbe odgovaraju zbog zglobova, visine..... Najbolje odi u teretanu pa zamoli nekog trenera tamo da ti sastavi program i pokaže vježbe.
Back to Top
Nai View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2018
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2018 at 09:52
Hvala!


E jbg i to je problem, posto u meni najblizoj teretani, nema nikakvog trenera (samo jedan stariji covek koji je otkljucava i zakljucava).... jedino da idem za Osijek, a to mi je 50min voznje u jednom smjeru. Tako da.... koliko mi se sad sve to isplati je pitanje. Zato pikam ovde preko foruma.

Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2018 at 13:29
Originally posted by Nai Nai wrote:

Hvala!


E jbg i to je problem, posto u meni najblizoj teretani, nema nikakvog trenera (samo jedan stariji covek koji je otkljucava i zakljucava).... jedino da idem za Osijek, a to mi je 50min voznje u jednom smjeru. Tako da.... koliko mi se sad sve to isplati je pitanje. Zato pikam ovde preko foruma.


U svakom slucaju je bolja teretana od onoga sto si gore napisao (pretpost. u kucnom izdanju), cucanj, sklek, trbusnjaci..
Idi u teretanu tu koju imas i koristi sprave redom 45-60minuta tri puta tjedno cijelo tijelo za pocetak.
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Nai View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2018
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2018 at 13:45
Originally posted by CeLe111 CeLe111 wrote:

Originally posted by Nai Nai wrote:

Hvala!


E jbg i to je problem, posto u meni najblizoj teretani, nema nikakvog trenera (samo jedan stariji covek koji je otkljucava i zakljucava).... jedino da idem za Osijek, a to mi je 50min voznje u jednom smjeru. Tako da.... koliko mi se sad sve to isplati je pitanje. Zato pikam ovde preko foruma.


U svakom slucaju je bolja teretana od onoga sto si gore napisao (pretpost. u kucnom izdanju), cucanj, sklek, trbusnjaci..
Idi u teretanu tu koju imas i koristi sprave redom 45-60minuta tri puta tjedno cijelo tijelo za pocetak.


Onda nastavljam po standardnom (kucne vjezbe)...kasnije teretana i za mjesec-dva... Javim se tebi, pa nastavljamo "profi" LOL
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.