New Posts New Posts RSS Feed - Složi mi obrok za 10kn!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Složi mi obrok za 10kn!

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Složi mi obrok za 10kn!
    Posted: 28 Studeni 2010 at 19:38
 

 Neke ce možda u startu podsjetiti na ideju Jamie Olivera i njegov slucaj sa školskim menzama i limitom unutar kojeg se morao smjestiti sa svojom zdravom prehranom, no ideja ovoga puta dolazi sa sasvim drugog mjesta.

Prolazeci pored jednog trgovackog centra za oko mi je zapela njihova prostorija za odmor koja se jasno vidi izvana prilikom dolaska u centar i u tih par sekundi sam imao što i vidjeti - žena za stolom mlati cips i pije kavu il neki drugi napitak iz aparata. E sad, ajmo pretpostaviti kako je to bio "obrok". Sigurno hrpa nas je upoznata sa takvim slucajevima ili bar približnima i uvijek bi argument tih ljudi bio kako je zdrava prehrana skupa i da im je "jeftinije" kupiti nešto iz aparata, pekare il tgovine u blizini.

Stoga bih volio da se malo poigramo ciframa, gramažom i kombinacijama koje bi mogle upasti u tu magicnu brojku od š0kn koju sam uzeo kao proizvoljnu referencu.  Vjerujem da je to neka cist ok brojka i ono što bi svatko tko radi mogao izdvojiti. A buduci da je vrijeme recesije ne može škoditi ako znamo da možemo proci i jeftinije!

Stoga krenimo, ja navodim nekoliko primjera a vi slobodno nastavite sa svojim prijedlozima! Neka to bude kombinacija koja vama odgovara i koja vam je ukusna.

P.S. ako netko ima jeftiniju/bolju varijantu neka slobodno c/p obrok i izmijeni ga. Takoder, cifra može biti i DO 10kn, ili cak malo prijeci 10kn, ali ne previše.



DISCLAIMER: cijena nekih namirnica se može razlikovati od trgovine do trgovine stoga treba i to uzeti u obzir prilikom izracuna, te stoga ako postoji ikakva nejasnoca oko toga gdje nabaviti koju namirnicu po izracunu slobodno upitajte autora obroka.



Edited by Zoki - 07 Ožujak 2012 at 23:41
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2010 at 19:58
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 

 Neke ce možda u startu podsjetiti na ideju Jamie Olivera i njegov slucaj sa školskim menzama i limitom unutar kojeg se morao smjestiti sa svojom zdravom prehranom, no ideja ovoga puta dolazi sa sasvim drugog mjesta.

Prolazeci pored jednog trgovackog centra za oko mi je zapela njihova prostorija za odmor koja se jasno vidi izvana prilikom dolaska u centar i u tih par sekundi sam imao što i vidjeti - žena za stolom mlati cips i pije kavu il neki drugi napitak iz aparata. E sad, ajmo pretpostaviti kako je to bio "obrok". Sigurno hrpa nas je upoznata sa takvim slucajevima ili bar približnima i uvijek bi argument tih ljudi bio kako je zdrava prehrana skupa i da im je "jeftinije" kupiti nešto iz aparata, pekare il tgovine u blizini.

Stoga bih volio da se malo poigramo ciframa, gramažom i kombinacijama koje bi mogle upasti u tu magicnu brojku od š0kn koju sam uzeo kao proizvoljnu referencu.  Vjerujem da je to neka cist ok brojka i ono što bi svatko tko radi mogao izdvojiti. A buduci da je vrijeme recesije ne može škoditi ako znamo da možemo proci i jeftinije!

Stoga krenimo, ja navodim nekoliko primjera a vi slobodno nastavite sa svojim prijedlozima! Neka to bude kombinacija koja vama odgovara i koja vam je ukusna.

P.S. ako netko ima jeftiniju/bolju varijantu neka slobodno c/p obrok i izmijeni ga. Također, cifra može biti i DO š0kn, ili cak malo prijeci š0kn, ali ne previše.

DISCLAIMER: cijena nekih namirnica se može razlikovati od trgovine do trgovine stoga treba i to uzeti u obzir prilikom izracuna, te stoga ako postoji ikakva nejasnoca oko toga gdje nabaviti koju namirnicu po izracunu slobodno upitajte autora obroka.

odlicna ideja Thorn!!!!!!!
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2010 at 20:18
Thorn svaka cast za temu, odlicna ideja 

evo par mojih:

100g zobenih - 1 kn
250 g posnog - 5 kn
mjerica wheya - 5 kn
TOTAL: 11 kn

200g svinjeceg buta - 7 kn
100g tjestenine - 1.5 kn
kupus 300-400 g - 2 kn
TOTAL: 10.5 kn

200 g pilecih prsa - 5 kn
50 g gouda sira - 2 kn
salata < 3kn
TOTAL: 9-10 kn


Edited by Zoki - 10 Rujan 2012 at 09:49
Rijeąeno na PM.
Back to Top
Brunhilda View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Kolovoz 2010
Location: Hrvatska/Zagreb
Status: Offline
Points: 322
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Brunhilda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2010 at 20:21
1. 
kelj    0,5 kg     1,50 kn
masl.ulje  0,05 l     0,50 kn
pileca prsa   100 g      4,00 kn
jecam    50 g     0,60 kn
                   6,60 kn
             
2.              
kelj    0,5 kg     1,50 kn
masl.ulje     0,05 l     0,50 kn
pileca prsa     100 g      4,00 kn
sme?a riža      50 g     0,90 kn
                   6,90 kn
             
3.              
kelj    0,5 kg     1,50 kn
masl.ulje     0,05 l     0,50 kn
pileca prsa       100 g      4,00 kn
quinoa                50 g     2,30 kn
                   8,30 kn

4.   
blitva    0,5 kg     4,00 kn
krompir  0,1 kg     0,50 kn
masl.ulje   0,05 l     0,50 kn
srdela       0,3 kg     3,00 kn
          8,00 kn

Edited by Zoki - 10 Listopad 2012 at 16:38
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2010 at 20:25
  Mislim da su zobene najekonomicniji i jedan od najzdravijih obroka..

Npr. 1)
      100g zobenih   1 kn
       2 dcl nemasnog jogurta   2 kn

       obrok cca 3 kn

       
2)
      4 tvrdo kuhana jaja    6 kn
      100g krastavaca        2,5 kn

      8,5 kn


Edited by Zoki - 10 Listopad 2012 at 16:40
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2010 at 20:27

 Odlicno  

Svi?a mi se kako napreduje tema i nadam se da cemo pokazati kako se može zdravo i kvalitetno pojesti za 10 ili cak manje kuna.



Edited by Zoki - 10 Rujan 2012 at 09:50
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2010 at 20:28
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 Odlicno  

Sviđa mi se kako napreduje tema i nadam se da cemo pokazati kako se može zdravo i kvalitetno pojesti za š0 ili cak manje kuna.



Mislim da bi trebali malo drugacije obroke pisat.. Probajmo sastavit sto ljudi mogu kupit u ducanu za š0 kn, a da bude donekle kvalitetno.. Znaci ne sto se nosi od doma, ili doma pojede, vec kupi dok si na poslu..


I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2010 at 20:32
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 Odlicno  

Sviđa mi se kako napreduje tema i nadam se da cemo pokazati kako se može zdravo i kvalitetno pojesti za š0 ili cak manje kuna.



Mislim da bi trebali malo drugacije obroke pisat.. Probajmo sastavit sto ljudi mogu kupit u ducanu za š0 kn, a da bude donekle kvalitetno.. Znaci ne sto se nosi od doma, ili doma pojede, vec kupi dok si na poslu..


 

Nema ogranicenja, može i takvo nešto dapace. Bitno da ulazi u proracun a sad hoce li netko nositi od kuce ili kupiti u trgovini je svejedno  

Ako je covjek snalažljiv sve se može.

 

Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2010 at 20:34
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 Odlicno  

Svi?a mi se kako napreduje tema i nadam se da cemo pokazati kako se može zdravo i kvalitetno pojesti za š0 ili cak manje kuna.

ja sam svojim roditeljima uspjela dokazat da za zdrav rucak je moguce potrosit 10 kn po glavi.. e sad.. posto dugo nisam bila u gramazama i kuhinji kad se saberem postam i ja.. do tad citam vase prijedloge


Edited by Zoki - 10 Rujan 2012 at 09:50
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2010 at 20:35
  Snalazljiv, i ne opterecen time sto ce okolina reci.

Nemasni jogurt 5 dcl   oko 6 kn
Integralno pecivo       oko 3 kn

cca 9 kn kupljeni obrok.
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2010 at 21:40
Evo ja bih još samo zamolio da probamo ovu temu održati cistom, znaci bez spamanja 

evo još par:

5 cijelih jaja - 5 kn
300g rajcice - 3 kn
TOTAL: 8 kn

300 g posnog - 6 kn
150 g riže -1.5 kn
200g kupusa - 1 kn
TOTAL: 8.5 kn

konzerva tune - 6 kn
100 g raženog - 1 kn
TOTAL: 7 kn

btw, stavit cu ovu temu pod sticki jer bi mogla biti jako korisna!


Edited by Zoki - 10 Listopad 2012 at 16:41
Rijeąeno na PM.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2010 at 21:46
  delux pureca šunka 50g, oko 4, 5 kn
  pecivo raženo cca 3kn
  50g posnog cca 1,5 kn
  pomidor cca 1kn
-----------------------------------
 ukupno :           ;   9. 00 kn

 
 200g piletine 8kn
100g zelene salate cca 1kn
 raženo pecivo 3,5kn
.................................................
 ukupno:                    12.5kn


Edited by Zoki - 10 Listopad 2012 at 16:42
Back to Top
samatri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Studeni 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote samatri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2010 at 10:12
hvala na idejama   
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2010 at 10:46
200 g pilecih prsa, samljevenih :   8 kn
100 g tijesta, bilo kojeg :   2 kn
zelena salata:   2 kn

I evo super zdravi bolonjez za 10 -12 kn , a gotovo za 10-
15 min

Edited by Zoki - 10 Rujan 2012 at 09:52
Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2010 at 11:01
super ideja, moj današnji MO

kplus zrnati sir 7,49
integralno pecivo 70 gr - 2,50

ukupno 9,99
will smoke your weed for food!
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2010 at 14:13

najprakticniji i najfiniji obrok:

(4 porcije)

- 300g tjestenine (koju nakon kuhanja prelijemo hladnom vodom) ili smedje rize (tjestenina cca 4kn, riza 5,5kn)

- 3 cijela jaja M velicine (3kn)

- 500g posnog sira (10,5kn - standard, pilos, milbona,...)

- malo soli

priprema:

rizu ili tjesteninu skuhate, ocijedite, stavite u posudu zajedno s jajima, sirom i soli i mikserom sve promijesate. na protvan stavite papir za pecenje i smjesu razmazite po protvanu. zagrijte pecnicu na š80 stupnjeva i stavite peci dok vam se ne zapece. ako vam kojim slucajem nije zapeceno s donje strane, onim za okretanje razrezite na kocke velicine po vasoj volji (jer cete jako tesko sve okrenuti odjednom) i okrenite da vam se zapece s druge strane.

JAKO fino i JAKO prakticno.

cijena: 17,5 - 19kn, a dobijete 4 obroka. znaci, niti 5kn po obroku. ;)

jeftinije i bolje od ovoga tesko da cete naci

 

Edited by Zoki - 10 Rujan 2012 at 09:52
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.