New Posts New Posts RSS Feed - slatko ??!!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

slatko ??!!

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: slatko ??!!
    Posted: 10 Travanj 2013 at 11:19
pozz!
imam pitanje,odnosno da li je netko ikad imao ovaj problem?!
naime,vec mi se tocno 4 puta u razlicitim vremenskim razmacima desilo,da kad pojedem nešto slatko,poludim od svrbeži kože i osjecaja peckanja,
odjurim na wc,mucnina,zlo,slabost,i uopce loš osjecaj,ko da me neko prebio!
npr.- jucerašnji primjer, 2,5 sati nakon rucka pojedem stvarno mali komad torte,jer je kolegici bio rodjendan,i to je taj 4 put da mi se dese simptomi koje sam opisala.
sad sam vec zbunjena,jer ima neko pojma otprilike,zakaj mi se to dogadja,jer nikad do sada nisam imala te probleme.
unaprijed zahvaljujem na odgovorima i savjetima
pozz
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2013 at 17:27
Baba Draga! vidi ti da nije Gastritis :/
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2013 at 20:26
to imam vec odavno, i refluks i cir sam imala ,ali sad mi je cak puno bolje jer pazim kaj jedem,mislim da nije to.
nego si mislim kak ne jedem slatko dugi period,onda pojedem tak nekaj pa mi se digne šecer jako i naglo, ne znam,drugo mi ne pada na pamet.
možda je dijabetes na putu??!!
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2013 at 21:42
mislim da nije dijabetes, nemam istu situaciju al ja sam npr na warrioru i prošli vikend sam se najeo svegai svacega što inace ne jedem (citaj previše preradjena hrana) i sad pošto je post cišcenje me vec 2 dana boli glava i mislim da mi se tijelo cisti od tih "otrova". Možda ti tijelo govori da ne jedeš to :s, nadam se da nije ništa ozbiljno.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2013 at 00:17
baba, puno više lici na neku alergiju-intoleranciju nego na diabetes. Ako je u kolacima bilo umjetnih zaslašivaca, mogu i oni biti problem. Sorbitol, xylitol, i ne znam šta još... A ako si jela zobene, one zbog vlakana se dugo zadrže u crijevima pa ako i neki nepreradjeni šecer završi u crijevu kombinacija može kod nekih ljudi proizvesti cirkus ovisno o fermentaciji i crijevnoj flori. Isto se dogadja kad i na prazan želudac( tj4-5h od jela) pojedeš torticu? to je sve od mene, više ne znam. I neki whey peoteini u kombinacijama mogu pojedincima raditi problem, još više oni sa zasladjivacem, te ja ne podnosim samo unflavored i unsweetened, kad vec uopce pijem, rijetko.
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2013 at 00:24
ja sam prije nekih mjesec dana otišla u pekaru i kupila par sitnica - prstce, neku pletenicu sa sirom i slani klipic...to sam pojela i nekih sat vremena kasnije me toliko poceo želudac boliti.. cudan osjecaj.. katastrofa! Nikada do tada nisam imala takvu reakciju. To sam pojela oko 15h i poslije nisam mogla više ništa jesti.. ni sutra dan do rucka nisam ništa jela.. stalno mi je bilo kao da sam se najela kamenja. Užas!

Prije toga jedno 5mj nisam jela ništaaa iz pekare...i cini mi se da organizam tako reagira kad se "ocisti" od odredjene vrste hrane...
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
kokodak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kokodak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2013 at 01:11
Ja ako pojedem nešto kupovno slatko imam osjecaj da sam otrovala želudac,muka mi je i par dana mi treba da dodjem sebi,uz to glavobolja i dehidriranost i osjecaj prebijenosti,ne hvala višeDeadAko ti se vec jede slatko,napravi nešto domaceSmileMislim da ti je to samo poruka od organizma da ne želi da ga hraniš smecemSmile
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2013 at 01:13
Slavonka, organizam zna reagirati burno kad pojedeš nešto na što nisi navikla-odvikla. Ali klipici i slana peciva su od bijelog brašna, najlaganija hrana, razgradnja se pocinje vec u usnoj šupljini i vec se u želucu završi. potrebne su samo amilaze, ne provocira gušteracu. Ja sam 30 dana bio samo na 6 litara infuzije, ništa drugo, i nakon toga, tj 30 dana, prva peroralna hrana caj i kifla ili šnita bijelog kruha. Ne da nisam imao problema, nego uživao da opet jedem, i nula problema. No, nismo isti pa je svašta moguce.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2013 at 01:18
kokoda, u kupovnom slatkom, znaš kako se rade, može biti svašta što nekog osjetljivijeg provocira, i alkoholnih šecera, i glutena, i laktoze. pozdrav vama, odoh ja.
Back to Top
kokodak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kokodak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2013 at 06:57
Originally posted by iver iver wrote:

kokoda, u kupovnom slatkom, znaš kako se rade, može biti svašta što nekog osjetljivijeg provocira, i alkoholnih šecera, i glutena, i laktoze. pozdrav vama, odoh ja.

ma znam ,nego donedavno nisam nikakvih problema imala u vezi slatkiša,to je uslijedilo postepeno nakon što sam se pocela zdravo hranit,to je sve psihicki,al neka,meni pašeBig smile
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2013 at 07:16
Originally posted by iver iver wrote:

baba, puno više lici na neku alergiju-intoleranciju nego na diabetes. Ako je u kolacima bilo umjetnih zaslašivaca, mogu i oni biti problem. Sorbitol, xylitol, i ne znam šta još... A ako si jela zobene, one zbog vlakana se dugo zadrže u crijevima pa ako i neki nepreradjeni šecer završi u crijevu kombinacija može kod nekih ljudi proizvesti cirkus ovisno o fermentaciji i crijevnoj flori. Isto se dogadja kad i na prazan želudac( tj4-5h od jela) pojedeš torticu? to je sve od mene, više ne znam. I neki whey peoteini u kombinacijama mogu pojedincima raditi problem, još više oni sa zasladjivacem, te ja ne podnosim samo unflavored i unsweetened, kad vec uopce pijem, rijetko.


pozz! od proteina uzimam sada Pro Whey 3G ,ali samo poslije vježbe,ugl. kasnije predvecer,gledano vremenski, i nisam primjetila da mi je nakon toga loše.kaj se tice umj. zasladjivaca,ne znam.
zobene jedem ujutro,opet nisam primjetila niš cudno. mislim da može biti da organizam jednostavno nakon skoro 3 godine,kak pazim na prehranu,i vježbam,jednostavno više ne podnosi junk,pa reagira ko da sam se otrovala?!
na prazan želudac nisam probala slatko,niš osim meda,to mi ne smeta.
svejedno cu provjeriti GUK,niš me ne košta.
e,sad sam se sjetila da mi je prije par mj. tata mjerio šecer(on je dijabeticar), pojela sam onaj veliki Corny od cokolade,i šecer mi je skocio na 10.
niš,bum vidla,pa javim. hvala svima
pozz!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2013 at 12:48

baba, možeš li povezati ta 4 slucaja, odnosno je li moguce da je uvijek bilo rijec o istom sastojku/sastojcima?

Možda imaš samo alergijsku reakciju na odredjene namirnice ili na neku tvar, štogod...prije bih rekla da je to to nego da tijelo reagira tako. Ja isto nisam dugo jela junk i to i nisam imala nikakve probleme kad sam opet ubacila. Ok, ja sam ja i neki sigurno osjete neke probleme nakon odredjenog vremena sa clean prehranom ali ovo mi više lici na neku alergiju nego na odvikavanje od junka.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2013 at 12:57
e,ovak,zadnja dva puta su bili domaci fini kolaci, a ono prije je bila cokolada.
ne,znam,sad izbjegavam slatko,pojela sam kockicu cokse neki dan i bilo je ok
ali,fakat jedem sve cišce,i svaki put kad pojedem neki junk,organizam poludi,dobijem svrab,sve me svrbi,neki dan sam se osipala.
nisma prije imala tih problema
inace se odlicno osjecam!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2013 at 14:11
od cega je bila ova prva cokolada, i kolaci? Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2013 at 14:25
cista mlijecna cokolada,a kolaci krema,voce,biskvit,sve domace
a zadnje je bila bklava,isto fina domaca,vec sam ju jela
ne kužim!
sad me strah jesti slatko,a sezona sladoleda jeeeeeeeeee,ajmeeeeeeeeeeeeee meniiiiiiii
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2013 at 15:22
eh, što si radite ljudi Smile

a mlijecno, orašasti i to, to ništa ne radi problem, samo šecer?

Ima li koji junk koji ne radi takve probleme?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.