New Posts New Posts RSS Feed - Sklekovi i zgibovi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sklekovi i zgibovi

 Post Reply Post Reply
Author
dekipkc View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Sklekovi i zgibovi
    Posted: 02 Lipanj 2012 at 01:48
Pozdrav svim debilderima ;D 

Evo ovako probat cu sto jasnije ciljati pitanje 

Naime u skorije vrijeme cu nabavit spravu za zgibove koja se montira na stok vrata ali i prije nego kupim informiram se po internetu o toj vjezbi i naisao sam na par stranica jedno te isti plan treninga koi je sljedeci

TRENING

Trening se radi pet dana u tjednu za redom dva dana su za odmaranje-jako je bitno da se odmarate!
Svako jutro kada se dignete u danu treninga napravit cete predvjezbu sklekova: 3 serije do otkaza sa 3 min pauze!

Napomena:nemojte se obazirati na broj zgibova,bitno je da ih uradite pravilno, a rezultati ce doci s vremenom!
Bilo bi takoder pozeljno da radite sa partnerom radi brzeg napretka!

1.DAN

Prvi dan se radi pet serija do otkaza sa pauzama od 1min i 30s. Ako mozete uraditi samo par zgibova,neka vam pomaze partner! Na sljedeci nacin,da vas primi rukama ispod pazuha ili...............sjetimo se da sam napomenu da skvrcite noge....e pa neka vas ohvati odzada za noge pri cemu ce vam pruziti oslonac,a vi se sami odgurujte! Vodite racuna o tome da se ne pomazete previse jer onda vjezba nema ucinka! Znaci ako mozete uraditi pet zgibova uz pomoc partnera u prvoj seriji,logicno bi bilo da iz serije u seriju padate u broju ponavljanja!

2.DAN

Raditi cete piramidu! Dakle uradite jedan zgib pa napravit pauzu od 30s,pa jos jedan pa pauza!
Zatim dva pa pauza,pa opet dva pa pauza...i tako sve dok vise ne budete mogli povecavati broj,onda tu zadnju seriju ponovite jos jednom.
Ako ste slabi s brojem ponavljanja mozete koristiti pomoc partnera ili povecati pauzu na 1min.

3.DAN

Radite radne serije! Sto je radna serija? u ovom danu trebate napraviti 9 radnih serija,znaci nekome moze biti radna serija 6 zgibova nekome 2! Bitno je da izdrzite svih devet serija sa istim brojem zgibova u svakoj seriji!
Kljucno je da napravit 9 serija,a ne da odustanete na 5 ili 6 seriji! Znaci pazite pri odredivanju radne serije!
Mozete koristit pomoc partnera,pauze su 1 i 30s!

4.DAN

Isto ko treci dan ali pokusate prijeci 9 radnih serija ili opet napravite minimalno 9!
Takoder mozete koristiti pomoc partnera! Pauza je 1 i 30s!

5.DAN

Napravite maksimum radnih serija...ali cete zgibove raditi na nacin da kada se podignete zaadrzite 2-3s,i isto tako kad se spustite zadrzite 2-3s! Pauze su 1min! Bilo bi pozeljno uradit najmanje 6 serija.....pomoc partnera pozeljna!


Zadnja dva dana se odmarate!
U 6-8 tjedana osobe koje rade par zgibova redovitim treningom i adekvatnim odmorom trebale bi doci na broj od 8-10 zgobva!

Znaci ja posto sam tek amater ubiti ovo mi nije prvi put pocinjao sam bar 10 puta pa odusto jer 2 dana radim po 30minuta i onda prestanem pa tako u par navrata razlog nemogu puno sklekova napravit uopce pa sam radio sklek s osloncem ubiti na stojecki tako da se nagnem na stol i pumpam sa spojenim dlanovima rasiritim rukama bez serija sve do otkaza . E sad ovako sta mene zanima
Index tjelesne mase mi je 18,5  granica 18,5-24,5 je normalan  18,5-pa ispod tog pozhranjenost znaci imam malo kila preciznije 63 visok 185cm .Posto citam bez mase nema misica sto men zvuci bezveze usput uz umor dolazi potreba za hranom .Ovaj put imam veliku zelju trenirat sto zbog tezine sto zbog nekakvog izgleda i neke fizicke kondicije tipa da mogu bez pardona odradit tezak dan na bausteli ;D.Pratio bi ovaj plan ali vjerovatno nebi izdrzao od pocetka do kraja em sto mogu napravit pravih 6-10 sklekova em sto pretpostavljam pravi zgibova mogu oko 4-6 ali onih laksih gdije dlan gleda prema licu, sad mene zanima kakve su sanse za uspijeh posto bi ogranicio vjezbanje po danu na cca 30 minuta.Ovdije ispod cu napisat kako bi trebao izgledat neki moj plan sto mislim da mogu izdrzat a usput da me slomi doslovno.

PRIJE SVAKOG TRENINGA KOI BI BIO POPODNE POSLJE 2-3 SATA  KRENUO BI SA SKLEKOVIMA
KRENUO BI SA 2 SERIJE OD 10 SKLEKOVA POD TO MISLIM NA SKLEK KOI SU RUKE RAVNO S RAMENIMA NAJOBICNIJI KASNIJE SE S VREMENOM OSJETIM AKO MI JE LAGANO SAMO POVECA 
1 DAN 
KAO STO JE  PRETHODNO NAPISANOM PLANU SPOMENUTO 5 SERIJA DO OTKAZA TI BI BILO 
U SERIJI BI RADIO 4-6 AKO BI MALO NEPRAVILNIJE RADIO ZNACI UZ POMOC TRUPA SE UZDIZO RECIMO DA DO 10 BI SE NAGURALO I SPOMENICU DA BI TO TRAJALO NEKAKVIH 25 MINUTA. I SAD KO MI MOZE UPOPUNIT OVAJ DAN DA NIJE SAMO ZGIB ILI IPAK NEKA SAMO BUDE ZGIB S VISE SERIJA .
2 DAN
PIRAMIDA  ZNACI ZGIB 30 SEKUNDI PAUZA ZGIB ZGIB PAUZA ZGIB ZGIB ZGIB PAUZA I TAKO DO OTKAZA I PONOVIT SERIJU KOJU SAM ZADNJU ODRADIO 
3 DAN
9 SERIJA SA ODREDENIM BROJEM ZGIBOVA PRILAGODAVAM SEBI CCA 9 SERIJA PO 3 JER 9 SERIJA IZDRZAT PO 6 ZGIBOVA BI BILA RAZVALJOTKA 
4 DAN
PONAVLJA SE 3 DAN OSIM AKO SE MOZE VISE ZGIBOVA OD PRETHODNOG DANA 
5 DAN 
ODREDIT SI BROJ SERIJA KOJE JE MOGUCE ODRADIT SA ZGIBOVIMA NA KOJIMA SE PRI PODIZANJU NAGLO DIZE I ZADRZAVA 2-3 SEKUNDE I TAKODER PRI SPUSTANJU USPORIT 

I SAD KAD OVO SVE PODVUCEM IZGLEDAMI POLUPRAZNO OVO,STO VI MISLITE NEZELIM NIKAKVE 2 VJEZBE RADIT AKO VOJNICI STALNO PUMPAJU SKLEKOVE I IMAJU DOBRU SNAGU ZNACI NEMOZE BITI DA OD SKLEKOVA NEMA KRUHA KAO STO SE PO DOSTA FORUMA PISE NEGO MORAS UBACIT OVO ONO SPRAVA OVA ONA NIS BEZ TERETANE .POZELJNO BI MI BILO ISKUSTVO NEKOG TKO BAS OVO 2 RADI I DA MI KAZE NAPREDKE 
Back to Top
_mrki_ View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote _mrki_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2012 at 09:43
Mogao si samo napisat da je to Armstrong pull-up program i dat link na njega da ne pišeš sve.

Ja sam radio po tom programu neko vrijeme (mislim da je bilo 6 tjedana) i vidio sam rezultate prvih par tjedana, ali nakon toga sam poceo stagnirati jer sam bio preumoran. Program je po meni prezahtjevan i mislim da odmori nisu dobro rasporedjeni.

Radije probaj metodu po kojoj si zadaš broj zgibova koji ceš raditi i pokušavaj u cim manje serija doci do tog broja (taj broj neka bude 2-3 puta veci od maksimalnog broja ponavljanja koje možeš izvesti u 1. seriji) i to odradi na pocetku svakog treninga ako je tvoj trenutni cilj dogurati do X zgibova, a nakon toga nastavi sa full body treningom ili kako god vec treniraš. Drži se toga par tjedana, odmori se i testiraj svoj maksimum pa opet prilagodi ukupni broj ponavljanja i šibaj po tome opet par tjedana.

I da, ako kupuješ onu spravu za zgibove, samo nemoj uzet teleskopsku (ona koja se raširi u štok) nego bar onu koja se zaglavi poput ove iz webshop-a (Door Gym Bar), iako ja ne koristim niti jednu od ove dvije nego sam dao lokalnom majstoru da mi ju napravi (150 kn) i sam sam ju montirao na zid.


Nadam se da sam ti donekle pomogao.
Back to Top
dekipkc View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2012 at 12:54
Aha pa donekle sam skuzio sta si htijeo rec ubiti ja cu probat pratit taj trening pa ako vidim da mi ne ide lako si ja promjenim serije i ponavljanja po svojoj mogucnosti a sto se tice sprava za zgib jedna od ove 2 cu uzet ili preko fitnesa ili topshop



Edited by dekipkc - 02 Lipanj 2012 at 12:54
Back to Top
_mrki_ View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote _mrki_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2012 at 13:04
Da, upravo to. Ako vidiš da ti je previše, više odmaraj.

Uglavnom samo ih radi i napredovat ceš, bitno da malo izmjeniš broj ponavljanja i serija svakih par tjedana da se tijelo ne navikne.

Ove sprave mi se cine OK, ali kažem nisam probao pa ti ne mogu niti jednu posebno preporuciti.
Back to Top
Lovrek1993 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Kolovoz 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lovrek1993 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2012 at 02:19
pozdrav,mene zanima dali se sklekovi rade ujutro a popodne(vecer) zgibovi(glavni dio) ILI se to sve skupa odma napravi ? :)
Back to Top
Ivan1986 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan1986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2012 at 10:20
Lovrek veliko je pitanje jel mozes ujutro napraviti vise od par zgibova i koliko ih uopce mozes jer kada se tek probudis svako vjezbanje je tesko a kamoli zgibovi i sklekovi tako da ako nisi u treningu i formi,radi ih popodne ili navecer.Osobno ih radim ujutro nakon trcanja jer mi tada daju najbolji efekt.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2013 at 09:52
evo ovako kupio sam spravu za zgiboe..koji se stavljaju na štok vrata...pošto sam pocetnik mogu ih napraviti sram me reci...malo više od 10-tak....dali bi mi netko tko se razumije..i tko vec ih radi dosta mogao dati prjedlog....sa serijama koliko da radim serija....kakve da radim....jer idem u mišicnu masu...tako da...nakon kolko ponavljanja da si otežam kada budem ih radio.....jer sam cuo da je to jako jako dobra vježba pa molim pomoc :)
Back to Top
matelula View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 295
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matelula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2013 at 10:18
prvo pazi da ih radis pravilno znaci ruke ispruzene kad si doli a kad se dizes da se dizes do kraja ja ih radim po 4 serije 8-10 ponavljanja sa opterecenjem
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2013 at 10:38
dobro sa opterecenjem nebum mogo haha....kontam si ne znam kolko serija da stavim i za pocetak da radim kolko ide....pa dok nedodem do nekog broja ponavljanja da je vrjeme za opterecenje.....samo ne znam kolko i kolko bi bilo dobro odmora nakon serije ? :/
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.