New Posts New Posts RSS Feed - Sirova hrana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sirova hrana

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Sara89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 133
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sara89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Sirova hrana
    Posted: 30 Studeni 2009 at 11:11
Zanima me što mislite o sirovoj hrani? Prehrana koja se sastoji iskljucivo od
sirovog voca, povrca i klica navodno daje odlicne rezultate kod ljudi s rakom
i dijabetesom tipa š i 2.
Meni se to cini kao prilicno ekstreman nacin ishrane, ali mi je zanimljiv zbog
navodnih blagodati

Jel netko zna kako stvari stoje s esencijalnim aminokiselinama kod takve ili
veganske dijete? Je li soja dobra za nadoknaditi ono što ne dobijemo kad ne
jedemo meso?
Back to Top
bettyboop View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 23
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bettyboop Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Studeni 2009 at 11:45
ne znam puno, skoro ništa...ali znam da se ne bi usudila samo tako uzimati osim ako nije organskog uzgoja što je kod nas skoro nemoguca misija!!!...
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Studeni 2009 at 11:58
Teško izvedivo za ljude slabog želuca i one s upalnim bolestima crijeva. Sirova im hrana može doslovce "rastrgati" ionako slab probavni sistem jer sirovo zahtijeva veci napor pri probavi.

Također, neke tvari, vitamini i antioksidansi, puno su bolje iskoristivi kad se izvor termicki obradi.(Npr. likopen iz rajcice, betakaroten iz mrkve).

I gdje se tu uklapaju mesni izvori proteina-jako teško izvedivo pojesti sirovo meso ili ribu. Ne kažem da je nemoguce, ali rizik od zaraze bakterijama je ogroman, da ne govorim o okusu koji izaziva mucninu.


Mišljenja sam da bi sirova hrana trebala biti sastavni dio uravnotežene prehrane, ali ne baza za istu.



Edited by Kate
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Studeni 2009 at 14:19
Originally posted by Kate Kate wrote:

Teško izvedivo za ljude slabog želuca i one s upalnim bolestima crijeva. Sirova im hrana može doslovce "rastrgati" ionako slab probavni sistem jer sirovo zahtijeva veci napor pri probavi.

Također, neke tvari, vitamini i antioksidansi, puno su bolje iskoristivi kad se izvor termicki obradi.(Npr. likopen iz rajcice, betakaroten iz mrkve).

I gdje se tu uklapaju mesni izvori proteina-jako teško izvedivo pojesti sirovo meso ili ribu. Ne kažem da je nemoguce, ali rizik od zaraze bakterijama je ogroman, da ne govorim o okusu koji izaziva mucninu.


Mišljenja sam da bi sirova hrana trebala biti sastavni dio uravnotežene prehrane, ali ne baza za istu.



U biti se slažem sa kate, jer.. iako su ljudi tisucama godinam jeli sirovu hranu ( i meso i žitarice) danas treba dobro paziti što se jede sirovo plus.. pogledajte što znaci pojesti komercialnu jabuku danas a što je znacilo prije ni š00 god ( iako zvuci puno, nije ništa s obzirom koliko ljudi postoje)



update:smanjena slika


Edited by Zoki
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Sara89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 133
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sara89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2009 at 16:11
Pa dobro, jabuku u svakom slucaju jedem sirovu ali stvarno je tužno
kako kvaliteta namirnica pada...
Back to Top
Gogo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 321
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gogo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2009 at 19:03
  ja sam inace veliki obozavatelj krvavog mesa..odnosno malo pecenog...dali je to ok ili ????
uporan sam ,uporan :-)))
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2009 at 19:13
  Ja slucajno jedno mjesec dana i više niisam jela baš meso....ono..minimalno....i onda me spucalo da me traži meso i to sirovo...jel to normalno? (isto mislim slabije peceno, onak malo krvavo....nikad prije mi se to nije desilo)
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2009 at 21:17
ja bifteke i ramsteke jeden english to je krvavo,samo malo ispeceno.ostalo ni u ludilu krvavo
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2009 at 21:40
Joj meni mora bit itekako reš i to sve što se pece!

Samo da je tamna korica, što tamnija, da se osjeti kako je dobro peceno iliti very very well done
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2009 at 23:39
 da, ovim i slicnim podacima sam se i ja iznenadila kad sam ih procitala u jednom casopisu..vecina voca i povrca, a i meso, nisu ni približno kvalitetni kao nekada...ni tlo više nije kako je bilo, a da ne govorimo o raznim pesticidima i ostalome...ni sami ne znamo što jedemo danas
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 11:57
a bas tako zivotinje se tretiraju raznin hormonima kako bi bila sta veca iskoristivost od njih, samo na zaradu misle,danas je to tako jos i GMO
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 21:27
  Jedem voce svako jutro, salatu uz svako jelo, ali da bih jela krvavo meso.... Hm... Ili sirova jaja.... Nisam ljubitelj mekanih stvari (Illy!!!!!!)


Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 21:53
a pa sirova jaja i nevalja jest ,salmonela i te gluposti, ali i iskoristivost proteina iz sirovih jaja je manja nego u skuhanih.biftek i ramstek je steta nejest baren polukrvav,neznan jos nikog ko se od tog zarazija
Back to Top
ivka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ivka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2009 at 13:26
Sirofi karfiol uredovno jedem, kelj i špinat smiksam s bananom ili marelicom, jagodama s malo vode kao neki shake bez ikakvih dodataka osim malo cimeta... Meni fino. A sto se tice mesa, I'll pass. Kao i dimljenih lososa, kavijar, sushi i ostale bljezgarije. A u kineskom i slicnim restacima s tog kontinenta ni mrtva ne bih jela.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2009 at 17:58
meni nema boljeg obroka od bifteka medium a za prilog riza sa bizima ili lecom
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2009 at 18:10
uff.. ja ne volim biftek..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.