New Posts New Posts RSS Feed - Shirataki tjestenina
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Shirataki tjestenina

 Post Reply Post Reply
Author
KlaraS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KlaraS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Shirataki tjestenina
    Posted: 15 Kolovoz 2015 at 12:17
Pozdrav ljudi:)
Je li netko od vas isprobao ovu tjestenina? Mene je zaintrigiral što sam pročitala no s obzirom na cijenu voljela bih čuti neka iskustva prije nego naručim. Za one koji nisu ništa čuli o njoj evo što piše na internetu:

Jedinstveni prirodni sastojci bogati vlaknima

Shirataki Angel Hair su prirodni i u potpunosti bez glutena. Napravljeni su od konjac brašna proizvedenog od korijena Amorphophallus Konnyaku porijeklom iz Azije. Prehrambeni proizvodi koji koriste ovaj jedinstveni korijen se poznati su na dalekom istoku već tisućama godina. .

Shirataki hrana sadrži najmanje 3 grama dijetnih vlakana po porciji. Dijetna vlakna imaju važnu ulogu u zdravlju čovjeka, regulaciji probave i tjelesne težine te u prevenciji bolesti.



Zdrava regulacija tjelesne težine

Opće poznato pravilo za regulaciju neželjene tjelesne težine je omjer unosa i potrošnje kalorija. Kada je dnevni kalorijski unos manji od potrošnje, kilogrami se tope. Isto ako, ako je kalorijski unos veći od potrošnje, kilogrami se povećavaju. Shirataki hrana pospješuje gubitak suvišnih kilograma i zbog svoje je prirodne niskokaloričnosti odlična zamjena za sveprisutne i opće poznate namirnice, poput obične tjestenine, riže, krumpira i kruha.

Shirataki proizvodi, za razliku od već navedenih namirnica, imaju ili ništa ili jako malo kalorija, ništa masti te 1-3 grama ugljikohidrata. U njima se nalazi najmanje 3 grama dijetnih vlakana po porciji. Dijetna vlakna upijaju vodu u probavnom traktu čovjeka i usporavaju probavu, tako stvarajući osjećaj sitosti i zadovoljstva. Tako se automatski, kroz smanjivanje unosa ugljikohidrata, masti i kolesterola, doprinosi zdravom gubitku neželjene tjelesne težine.

Zamjena najmanje jednog obroka dnevno (po mogućnosti večere ili ručka) s niskokaloričnim i nemasnim obrokom koji uključuje Shirataki proizvode drastično smanjuje dnevni kalorijski unos i uvodi reda u svakodnevnu prehranu zaposlenih ljudi.



Učinak na zdravlje čovjeka

Pošto Shirataki hrana usporava probavni proces, dolazi do sporije apsorpcije šećera i sporijeg otpuštanja glukoze te se tako smanjuje razina šećera u organizmu i normalizira krvni šećer.
http://www.tvornicazdravehrane.com/

Kako vam se čini?
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2015 at 19:38
Ja redovito jedem ZenPastu, to je isto shirataki.
100% vlakna. Nema nistaugljica ako se skuha i ispere
Be healthy, be happy.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2015 at 20:19
Nekad ranije mi je bilo zanimljivo, i malo sam nešto eksperimentirao s glukomananom, no danas teško da bih se odlučio uvrstiti to u prehranu. Već dugo mi osjećaj sitosti nije definiran volumenom već kvalitetom hrane tako da ne vidim svrhu trpati u sebe nešto što nema nikakvu nutritivnu vrijednost.

Spiralizirane tikvice na maslacu... mogao bih jesti skoro svaki dan. Nisam siguran da li ovo ima smisla zvati zamjenom za tjesteninu jer je jednostavno bolje od 'originala'
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2015 at 06:23
gorancero, čitam početak komentara i vidim fenomenalnu izjavu; nema smisla nešto trpati u sebe ako nema nikakvu nutritivnu vrijendost (u smislu makrosa jel; tu se slažem potpuno) i to samo zato što se netko nemože zasititi i izdržati dijetu ..makar ni tikvice nisu obrok ali bar daju dozu antioksidansa,vitamina i sl. :) maslac je već druga priča......njega bih koristila i kao lubrikant. i sad uzmimo  u obzir da osoba na normalnoj dijeti tipa zona jede jako puno povrća, i vlakana iz složenih uh plus za večeru ubaci nultonutritivnu shirataki tjesteninu i završi dan sa 8 litara vode....ja nebih izdržala jesti nešto što prolazi samo kroz mene (ako). druga je priča za ljude koji prakticiraju lchf način ishrane ili bezglutensku prehranu pa vlakna moraju nadoknaditi iz povrća...ali povrća! tikvice da, patliđani, mrak..ali lažna tjestenina je samo maltretiranje želuca i crijeva :( a ni rižini keksi nisu ništa bolji.....bogata salata bi bio puno bolji izbor za sitost a bome i dubinu novčanika.
klaraS, ja sam za tikvice i šampinjone :)
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
KlaraS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KlaraS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2015 at 14:32
Nakon što sam pročitala komentare totalno sam stekla drugačiji dojam o ovoj "tjestenini" ali i općenito prehrani. Dala sam sebi vremena da razmislim pa da odgovorim. Inače imate jako zanimljivo, odnosno pametno razmišljanje.U pravu ste kad kažete da ne vidite svrhe trpati u sebe NEnamirnice samo zbog volumena, ispada da bi na ovaj način samo masno plaćala NIŠTA, budući da vlakna unosim kroz brojne druge namirnice (povrće i voće, psyllium, lan...). I sama se borim s nekim čudnim problemom u prehrani kojeg nastojim iskorijeniti, a mislim da bih se na ovaj način samo vratila korak nazad. P.s. Israeline postove obožavam čitati jer se u velikoj većini i sama pronađem
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2015 at 14:59
Kako se nesto sto je sastavom 100% vlakno moze smatrati "ne-namirnicom"? Dakle, ne radi se o namirnici koja je puna praznih kalorija poput slatkisa i drugih gluposti.
Be healthy, be happy.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2015 at 16:15
ma nismo mislili na prazne kalorije kakvi, neg to mi je nekak kao da jedem celulozu kaj ja znam....upravo to što nema kalorija a skupo je. tko voli nek izvoli, ja bih radije dala za brdo povrća. to smatram da je za ljude koji nemogu odoliti ugljikohidratima na strožoj dijeti pa da zadovolje malo tu potrebu, ništa drugo.
klaraS, hvala draga puno mi to znači. samo se nadam da nisi nigdje zaglibila kao što je bio slučaj kod mene. potraga za nadljudskom moći+opsesija+mazohizam siguran je spoj za gubitak plodova dugogodišnjeg truda. samo održavati balans između realnih ciljeva i optimalnog truda potrebnog za taj cilj...to je stvarno sve, malo otpustiti kočnice pa ponovno pritegnuti i tako, okupirani drugim bitnim stvarima u životu postižu se najbolji i najzdraviji rezultati, samopoštovanje a time i kvaliteta života na svim ostalim poljima. tijelo je stroj, treba ga malo napuniti, malo pokrenuti...onda je živ i može SVE. voli se, nahrani se pošteno, biraj kvalitetu a modulirati se može uvijek glavno da si zdrava, sposobna si sve pa kako ne i izgled promijeniti po želji!
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
KlaraS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KlaraS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Kolovoz 2015 at 17:30
Krivo smo se razumijeli, nisam ni ja milsila na prazne kalorije, mislila sam na to da uopće nema kalorija. A s time ni nuritivnu vrijednost, osim vlakana koje, kao što sam već napisala, dobivam iz drugih namirnica. Na prvo čitanje o ovoj tjestenini izgledalo mi je super, kao mogu jesti tjesteninu u neograničenoj količini, i za ručak i večeru, no kad sam malo promislila zaključila sam da je možda bolje da jedem npr povrće ako već želim volumen hrane a novac potrošim na nešto drugo :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.