New Posts New Posts RSS Feed - savjeti za pocetnika
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

savjeti za pocetnika

 Post Reply Post Reply
Author
pocetnik11 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pocetnik11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: savjeti za pocetnika
    Posted: 13 Sijecanj 2014 at 02:03
pozdrav momci, ja sam novi u ovome pa samo jedno pitanje, znam da je prozvakana tema sigurno hiljadu puta al et

za povecanje misicne mase, kontam uzet whey protein + kreatin monohidrat, pa samo da pitam da li mi je to dobra kombinacija, da li su mi potrebne aminokiseline/glutamin/daa i sl.? tj. da li sta jos od ovih suplemenata bi pomoglo proteini i kreatinu u tom zadatku dobivanja misicne mase

i da protein planiram piti dva puta na dan, poslije treninga sa glukozom obavezno, i da li mi je bolje ga piti cim ustanem ili pred spavanje i da li tad mjesat sa glukozom?
kreatin planiram piti prije treninga jedno 30-45 min prije sa vodom, ovo valjda mi je pravilno? i da li trebam raditi tu fazu punjenja? citam po internetu al podjeljena su nekako misljenja, tako da bi volio cuti i vase

hvala ;)
Back to Top
headhunterz View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 207
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote headhunterz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2014 at 03:08
pozdrav,

whey protein + kreatin monohidrat je dobra kombinacija, nisu ti potrebne druge aminokiseline, ovo ti je dovoljno..od suplemenata.. kao must have bi ti preporucio još; zink, magnezij i c vitamin

whey ti je bolje popiti ujutro uz zobene pahuljice i sl., ovisno sta vec imas na meniju..sto se tice kreatina, njega pij iza treninga 5g jer bolje ce se iskoristiti, ako ga pijes s glukozom... a u dane odmora isto tako 5g bilo kad u danu, možeš najbolje odmah ujutro pa ne moras na to misliti ostatak dana...znaci, nema potrebe za fazom punjenja, nego konstantno unosis 5g na dnevnoj razini tako da ti je kreatin konstantno prisutan u tijelu...

kakva ti je ishrana, koliko imas kg, koliko tjedno planiras ici u teretanu?
24/7
Back to Top
Acinateretana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Acinateretana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2014 at 23:12
Ako zelis povecati misicnu masu mislim da ti trenutak uzimanja wheya uopce nije bitan. Ja ga koristim malo da poboljsa okus zobenih ujutro, pa jedan shake prije ili nekad za vrijeme treninga, pa jedan poslije, pa malo opet navecer za posni sir, kad pijem mlijeko malo ubacim...

Sve sto se dogadja je da rastem u kilama, nikakve nuspopjave. Inace, nije moje podrucje ne mogu se proglasiti ekspertom ali postoji masu novih istrazivanja i clanaka u svijetu dizanja utega, koji svi redom nijecu teoriju "shake odmah nakon treninga, cim spustis utege na pod", pa postojanje "prozora" u kojem treba ubaciti nutrijente a to je 30min nakon treniranje, itd.

Ljudski organizam je puno kompleksniji nego sto se mislilo tako da se ne bi trebalo sekirati oko ovakvih detalja (osim u slucaju vrhunskog sporta ili BB natjecanja). ALi u tom slucaju imas brdo strucnjaka oko sebe ;) pa to sve ide malo lakse, ne?
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.