New Posts New Posts RSS Feed - savjeti u vezi hrane
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

savjeti u vezi hrane

 Post Reply Post Reply
Author
lima View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Sijecanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lima Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: savjeti u vezi hrane
    Posted: 30 Sijecanj 2007 at 13:16

ja idem u teretanu vec nekih 6 mjeseci ali nisam bas previse pazio sta kad jedem, u biti nisam znao sta kad trebam jest pa me zanima da li mi netko moze napisat kad je najbolje sta jest.

nisam ni uzimao whey jer sam brijo daje stetno, sada bi htjeo pocet pa i tu trebam savjet sta treba kupiti i od kojeg proizvodjaca

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2007 at 18:03
Originally posted by lima lima wrote:

ja idem u teretanu vec nekih 6 mjeseci ali nisam bas previse pazio sta kad jedem, u biti nisam znao sta kad trebam jest pa me zanima da li mi netko moze napisat kad je najbolje sta jest.

nisam ni uzimao whey jer sam brijo daje stetno, sada bi htjeo pocet pa i tu trebam savjet sta treba kupiti i od kojeg proizvodjaca



Ujutro jedi zobene sa mlijekom.

Kad ogladnis, pojedi 250g posnog sira.

Za rucak kombiniraj piletinu/puretinu/teletinu/tunu sa nekakvim oblikom ugljikohidrata - tjestenina, krumpir, riza..

Kao nekakav medjuobrok slobodno ubacis nekakvo voce (jabuka, mandarina, naranca, banana...) ili nekakav mlijecni obrok tipa jogurt, abc kultura ili slicno.

Poslije treninga uvijek uzimaj glukozu+whey te nekakvih š-2g C vitamina.

Kao drugi obrok poslije treninga pojedi tunu + rizu ili tjesteninu ili nekakav drugi oblik ugljikohidrata.

Poslije tune, kad ogladnis, mozes ubacit nesto tipa Protein 80+ (4 Component) od Weidera.

I kao zadnji obrok prije spavanja pojedi 250g posnog sira.

Evo, to ti je nekakav ok jelovnik sa dosta ugljikohidrata, puno obroka, a ako trebas smrsavit samo smanji ugljikohidrate i to ti je to


Naravno da se ti sad ne trebas striktno drzat ovoj jelovnika, drzi se ovih namirnica i pazi samo da uh unosis ujutro/popodne a navecer se drzi proteina.


Nekoliko primjera jelovnika imas na i sljedecoj adresi:

https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Zdrava-preh rana.aspx

A sto se proizvodjaca tice - ja koristim Weider i zadovoljan sam.



   
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2007 at 12:02

 Ajme, da ja toliko jedem ne bi mogla kroz vrata proc!

Sto se pak Weidera tice..hm..ima i jednako kvalitetnih a manje skupih. Imate sad ove nove, kod nas se pakiraju. Pro.nutrition! Mislim da im je proizvodjac sirovina isti ko Weideru.. šš0kn je 500g

Back to Top
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2007 at 12:12
Originally posted by themaja themaja wrote:

 Ajme, da ja toliko jedem ne bi mogla kroz vrata proc!

Sto se pak Weidera tice..hm..ima i jednako kvalitetnih a manje skupih. Imate sad ove nove, kod nas se pakiraju. Pro.nutrition! Mislim da im je proizvodjac sirovina isti ko Weideru.. šš0kn je 500g

 

odabir hrane je ok, a kolicinu odredi prema svojim potrebama....ha cuj, ako puno vjezbas moras puno jesti i to kvalitetne hrane bogate proteinima da sprijecis da ti zbog povecane aktivnosti tijelo pojede misicnu masu....

Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2007 at 12:23

 ja se samo salim za ovo kroz vrata proci, buduci da moram 4kg izgubit pa sam na malo reduciranijem rezimu prehrane

Back to Top
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2007 at 12:40
Originally posted by themaja themaja wrote:

 ja se samo salim za ovo kroz vrata proci, buduci da moram 4kg izgubit pa sam na malo reduciranijem rezimu prehrane

 

i ja nesto slicno....nekih 6-7 kg, ali bitnije je od sve da bi zelio jos i smanjiti postotak potkoznog masnog tkiva sa nekih š3% na 8-9% i povecati misicnu masu na ustrb masnog tkiva.....

Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2007 at 12:48
 razumijem te.to je dosta truda.oko 2 mjeseca da se to kvalitetno napravi, sto se tice gubljenja kila, a dobivanje mase misica je drugi par rukava
Back to Top
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2007 at 13:06

Originally posted by themaja themaja wrote:

 razumijem te.to je dosta truda.oko 2 mjeseca da se to kvalitetno napravi, sto se tice gubljenja kila, a dobivanje mase misica je drugi par rukava
 

2 mjeseca? optimisticno.....ja planiram doci negdje u fit stanje do 5. mjeseca....

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.