New Posts New Posts RSS Feed - Savjeti - plan prehrane?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Savjeti - plan prehrane?

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2011 at 12:16
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by ZRINKA ZRINKA wrote:

je, bjelanjci (protein) I
SALATA (UH).....ALI NEMOJ MAST
POSLIJE TRENINGA, NIKAKVU. to je ok
kombinacija, bar sta
se mene tice jer i ja to pojedem.....


jedino kaj salata i povrce uglavnom nije uh i
ne racunas ga kao takvog,vise kao izvor
vlakana ,vit i minl.dakle tom obroku fale UH.


phoenix, dakako da su povrce UH e sad ovisi koliko koje i što s epokušava.. ako si na keto, gledat ceš svakako, cak i ako mršaviš.. ali na masi, ne previše
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2011 at 13:56

Originally posted by novica novica wrote:

 hvala, maslinovo imam  tako da cu ga poceti cešce koristiti, a mast nisam jela niti koristila zadnjih š0 godina!

možete mi dati neke primjere međuobroka? citajuci vaše jelovnike cini mi se da bi se ja udebljala dodatno, jer ne treniram tako cesto kao vecina ovdje- 3x fitnes i ubacit cu 2-3x jillian michcls- 30 days shred- jel ok?
 

nemoj nista przit na maslinovom ulju ako nemoras,radije maslo...jer maslinovo ulje prilikom przenja se isto pretvara u transmasne kiseline tako da ti je isto...maslinovo ulje se koristi hladno za polijevanje jela najbolje

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2011 at 18:00
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by ZRINKA ZRINKA wrote:

je, bjelanjci (protein) I
SALATA (UH).....ALI NEMOJ MAST
POSLIJE TRENINGA, NIKAKVU. to je ok
kombinacija, bar sta
se mene tice jer i ja to pojedem.....


jedino kaj salata i povrce uglavnom nije uh i
ne racunas ga kao takvog,vise kao izvor
vlakana ,vit i minl.dakle tom obroku fale UH.


phoenix, dakako da su povrce UH e sad ovisi koliko koje i što s epokušava.. ako si na keto, gledat ceš svakako, cak i ako mršaviš.. ali na masi, ne previše


Je, zato sam i napisao uglavnom jer sam ostavio prostora za ono koje mozemo racunat.......ali zelena salata za koju je direktno napisala da je UH to nikako u praksi nije i bio na keto cak mozes jest i po 2 kile salate uz svaki obrok, ali svaki obrok bez problem, zapravo moras ju jest.
Manje vise svo to lisnato zeleno povrce s ene racuna po UH, zelena salata, brokula, tikvice, spinat, blitva itd. itd, popis je dosta debel, mozes ju jest i ne racunat na UH jer ih nema.......ako pogledamo povrce ono dobrim dijelom sadrzi vlakana, neprobavljiva i ona kao takva se odbijaju od kolicine UH koja pise za odredjeno povrce, dakle kao da ih i nema iako pise npr salata (bubam bezveze na š00g 2g uH, od toga š,5 g vlakana) kad to pogledas to je 0,5 g UH na š00g salate ....ovo je izmisljen primjer ali mislim vrlo blizu pravim vrijednostima).

S druge strqane govori o obroku poslje treninga gdje je pozelno pojest nesto UH (ja sam ih i na keto jeo, samo tada) tak da salata nemre bit zadovoljavajuca
 
Back to Top
novica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote novica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2011 at 12:26
  prošli tjedan me pocela malo boljeti ahilova tetiva, osobito kad radim iskorak, a ta mi noga na prstima- i šta sad? da pestanem radit iskorak na toj nozi, da ipak radim ali da ju manje naprežem? inace imam dobre tenisice i nikako ne može biti stvar obuce!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2011 at 12:58
Originally posted by novica novica wrote:

  prošli tjedan me pocela malo boljeti ahilova tetiva, osobito kad radim iskorak, a ta mi noga na prstima- i šta sad? da pestanem radit iskorak na toj nozi, da ipak radim ali da ju manje naprežem? inace imam dobre tenisice i nikako ne može biti stvar obuce!


prestani, da.. ocito je prenaprezanje u pitanju.. radi a druge vježbe kod kojih te ne boli probaj kasnije..


p.s phoenix, u pravu si
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Afrodita1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Afrodita1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2011 at 11:29
   evo moje prehrane heh
D: zeleni caj
R:2 jaja špinat kuhan u slanoj vodi
V:piletina na žaru
MO: neko voce ili jogurt

drugi dan:
D:zeleni caj i š mala žemlja
R: piletina na žaru,salata i voce
V:kuhana šunka (pureca)

treci dan
D:zeleni caj i š mala žemlja
R:2kuhana jaja zelena salata i rajcica
V:kuhana šunka i zelena salata

potrudila se nešto složit :D al vjerujem da nije dovoljno ://
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2011 at 11:32
  jako jako lose... zeleni caj ne moze biti dorucak... ne moze niti biti obrok...

tebi je cilj mrsavljenje? ajde napisi kaj i kako mislis vjezbati i koliko imas vremena.
za prehranu... ajoj... ajmo reci da skoro nista ne valja... jedino ok je piletina na zaru i kuhana jaja.
Back to Top
Afrodita1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Afrodita1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2011 at 11:46
da mršavljenje :///
vremena jako malo s obzirom da sam stalno za knjigom ://
vježbe koje radim su crobic i cardio vježbe

sviđaju mi se jelovnici Ignaca Kuliera:
D:sok od narance,sir mozzarella,borovnice svježe
R: pureci parizer narezani,sir mozzarella,kruh pšenicni prepecenac,salata od rajcice
v:tuna komadici bez ulja,kruh pšenicni,jabuka,caj

:)
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2011 at 11:49
Originally posted by Afroditaš Afroditaš wrote:

da mršavljenje :///vremena jako malo
s obzirom da sam stalno za knjigom ://vježbe koje radim su
crobic i cardio vježbesviđaju mi se jelovnici Ignaca
Kuliera:D:sok od narance,sir mozzarella,borovnice svježeR:
pureci parizer narezani,sir mozzarella,kruh pšenicni
prepecenac,salata od rajcicev:tuna komadici bez ulja,kruh
pšenicni,jabuka,caj :)

Pa daj malo pogledaj kako se ostali forumaši hrane, ovdje
nema ni međuobroka, ni puno proteina ni ništa
Back to Top
Afrodita1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Afrodita1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2011 at 11:50
  hocu hvala :)
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2011 at 11:54
Pogledaj malo ove teme:
https://www.fitness.com.hr/forum/forum_posts.asp?
TID=š632&PN=š

https://www.fitness.com.hr/forum/forum_posts.asp?
TID=š865&PN=š


Edited by Pitbull
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2011 at 12:05
btw - nikada, ali nikada nemoj kupovati tunu KOMADICE, nego komade!!! kada kupujes komadice, vjeruj mi, 99% nema veze s mesom tune.

afrodita, nisam upoznat s radom i djelom ignaca kuliera, ali ako je to sve sto si napisala, molim te, zaobidji ga u sirokom luku. ovo je nesto najlosije sto sam ikada vidio da netko predlaze.

ujutro na prazan zeludac brzo hodanje 45 min, popodne HIIT (svaki 3. dan), kalorijama pokrij bazalni metabolizam.

prehrana: UH za dorucak i prije i poslije treninga utezima (ako ces ih imati), masti neka ti budu 25-30% dnevnog unosa kalorija, ostalo proteini.

ugljikohidrati: zobene pahuljice, smedja riza

proteini: pileca/pureca prsa, pileca/svinjska jetrica, posni sir, jaja, zrnati sir, sardine u maslinovom ulju, oslic, š-2 male konzerve tune u maslinovom ulju tjedno (ili salamuri, a ako u obicnom ulju, onda ocijedi i baci to ulje)
ovdje mozes provjeriti koliko koja namirnica ima P da pogledas koliko trebas uzeti za obrok
http://www.building-body.com/tablicn...sti-hrane.html
ili
https://www.fitness.com.hr/prehrana/n...-kalorija.aspx

masti: maslinovo ulje, orasasti plodovi (bademi, orasi, kikiriki), laneno ulje

suplementi: vitamini i minerali, omega 3 (to dvoje pod obavezno)
 

Edited by GajbaPive
Back to Top
mystic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mystic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2011 at 18:51
  Pozdrav, pošto sam "nova" u toj kontroliranoj, zdravoj prehrani, molila bih komentarcic koji i eventualnu korekciju primjera mog dnevnog jelovnika..naglasak je na skidanju kilica.(predstavih se u podforumu novi FIT-ovci )

Dakle, današnji meni :

Dorucak: Zobene sa suhim vocem u dcl mlijeka
--kava sa mlijekom sa malo smeđeg šecera
Međuobrok: Jabuka , mali jogurt LGG
Rucak: Pileca prsa, rižoto sa graškom, salata od kupusa
--kava s mlijekom bez šecera
Međuobrok: posni, jedna manja paprika, malo purece šunke
Vecera (tek slijedi): Pileca prsa sa (?)- prijedlog?
Prije spavanja još malo posnog eventualno sa (?)- prijedlog

Eto ga, to je to od danas, molim komentare (znam, previše kave, pijem umjesto i zeleni caj bez šecera, ali danas mi nije pasao)


Back to Top
strada View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 330
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote strada Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2011 at 22:02
  mystic meni su uz prsa super tikvice!! Samo ih operem, izrezem na malo deblje kolutice, pofrizim na kap ulja i dosta vode kapulu, da bude onako staklasta, malo ju posolim prije nego je gotova, stavim tikvice i pustim dok ne omeksaju..malo samo dolijem vode ako treba. One inace puste same svoju vodu..
Mozes mozda i blitvu leso ili brokulice ili ne znam..mozda posnog malo ili bacit jaja gore ili tvrdo kuhana uz to..To mi se cini u redu..Ako ne ispravite me please

A to prije spavanja..hmm vidim da dosta ljudi papa saku kikirikija uz posni, bajame i sl..ja osobno bolje da niti ne pocinjem jesti kikiriki, jer nemoguce je pojesti samo sakicu to kad kreeeneeeee
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2011 at 22:16
Uz ta pileca prsa najbolje neko povrce, a uz posni masti,
dakle orašasti plodovi (kikiriki, bademi ili žlica
lanenog/maslinovog ulja)
Back to Top
strada View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 330
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote strada Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2011 at 22:18
Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Uz ta pileca prsa najbolje neko povrce, a uz posni masti,
dakle orašasti plodovi (kikiriki, bademi ili žlica
lanenog/maslinovog ulja)


a prsa sa posnim i kuhanim bjelanjkom??
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.