New Posts New Posts RSS Feed - savjet za trening odnosno proteine
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

savjet za trening odnosno proteine

 Post Reply Post Reply
Author
midzojtic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Rujan 2011
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote midzojtic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: savjet za trening odnosno proteine
    Posted: 27 Rujan 2011 at 00:02
Evo ovako trenirao sam prije tajlandski boks 4 god (prije tog karate)  sad treniram mma. tjedno obavim 6 do 9 treninga, od toga su 3 treninga samo u teretani. Moj fizicke proporcije su;
Visina; š83 cm
Težina; 86 kg
od toga nemam previse sala eventualno nesto na skembici (dobro nejdem za miss olimpija stoga meni nije bitno da imam ful izražen six pack).
E sad ovako pijem proteine koji su navodno iskljucivo samo za poslje treninga jer i tražim takve neda mi se pit ujutro navece i vrlo cesto to zaboravim, a zovu se extreme whey (inkospor) pa me zanima jel su ti u redu jer se baš nekužim previše u to preporuka od kolege evo sastav; http://www.proteka.hr/shop/xtreme-whey-protein-inkospor-xtreme/p995
od prehrane a cujte domaca slavonska prehrana koja ukljucuje vise mesa, a meso koje se jede je raznoliko (stari lovac a uskoro cu i ja ic) ; veprovina, srnetina, jelen, domaca svinja, tu i tamo fazan i normalno piletina, uz to normalno jede se i povrca al naglasak je na mesu. Zanima jeli u redu ova kombinacija ishrane i dal bi mogao poboljsat odnosno promjenit proteine il sta vec. Nemoraju bit neki preskupi moze i neka ljeva firma al ono da valjaju.
Ovako sad imam jos jednu dilemu oko treninga u teretani probao sam vec dosta razlicitih programa al to vise manje sam sam gledao i informiro se. program koji radim je p90x dva put u tjedno a 3i dan kombiniram ili girje jedan tjedan ili trening 300. E sad mene zanima da li mi netko moze dat barem neki link di bi mogao pogledat ili savjet kakav bi mi trening u teretani trebao izgledat s obzirom na ovo sto treniram kako bi recimo postigao porast kondicije i snage eventualno digao se na 90-9škg ali kvalitetne misicne mase (ne sad da nabijem 4 kg sala ili da izgubim na kilazi), s time da je 90-9škg gornja granica.
Otvoren sam za sve savjete i kritike :).
BTW: CIJENILO BI SE AKO BI SE NEKA DOBRA DUšA DOBRE VOLJE UZELA POLA SATA VREMENA PA DA MI SLOŽI PROGRAMcIc NEKI ZA TA TRI DANA.


Edited by midzojtic
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2011 at 09:38
Teretana za nabijanje mase.
Nisam ti neki expert al ovo dobro funkcionira.

noge+prsa recimo = baziraj se na bazicnim vježbama, a to su cucanj, box cucanj, iskorak napred - nazad, bench press ravni-kosi-kontrakosi.

leđa+ramena = isto bazicno zgibovi, lat mašina, veslanje, mrtvo dizanje (a možeš i dizanje "kofera"), military press, sjedeci press šipka iza glave, podizanje ramena a možeš i stoj na dve/jednoj ruci.

biceps+triceps = stojeci pregib, obican-hammer sa šipkom-bucicom, (ako vec radiš p90x možeš tamo nac dobre vježbe za biceps) - triceps ceoni potisak, triceps kickback, povlacenje na mašini za triceps, triceps dipovi.

sve vježbe 4-6 serija po 8-š0ponavljanja sa odmorom od 45-60sekundi.
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2011 at 11:13
Evo ti moje mišljenje za masicu kako da radiš.

š. dan - prsa / biceps / trbušni:

Benc ravni
Benc kosi (možeš sa bucicama ili šipkom, mada ja preporucam više sa bucicama, ali kako hoceš)
Cable crossovers
Dipsi sa sklupcanim nogama put unutra (kontrakosi benc je smiješan ovo ce ti više donja prsa pogodit)

Preacher curls
Stojeci curlovi sa Z-šipkom
Biceps pregib sa bucicama
Stojeci biceps curlovi sa bucicama

Visece podizanje nogu
Klasicni crunchovi
Oblique twists
Planks



2. dan - leđa / triceps / ramena

Zgibovi
Lat pulldown
Reverse peck-deck
Hiperekstenizje

Skullcrushers
Triceps pulldown na kabelima sa konopom
Triceps pulldown sa V-šipkom
Triceps kickbacks

Sjedeci military press sa bucicama
Lateralna podizanja pod kutem od 45 stupnjeva
Stojeca lateralna podizanja
Odrucenje na kabelima


3. dan - noge / trbušni

cucnjevi
Hamstring ekstenzije
Uzvišeno podizanje na nožnim prstima za listove
Leg press

Trbušni isto ko i š. dan

5 serija 5 ponavljanja za prsa i leđa, 4 serije, 8-š0 ponavljanja za biceps, triceps, ramena, 4 serije, š2-20 ponavljanja za noge i trbušne.

5x5 sistem ti funkcionira npr. ako inace dižeš recimo 50kg na benc, kreneš sa 40 prvu seriju, 45 drugu, 50 trecu, 55 cetvrtu, 60 petu, da izvlaciš neki max od sebe da ti se mišicni volumen povecaje šta brže moguce.

Ovo ostalo ti je sve više-manje standardni sistem kojeg vec vjerojatno znaš.




Edited by Juzernejm
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2011 at 18:30
Pon: Straznji cucanj, Bench press, Veslanje u pretklonu
Sri: Prednji cucanj, Deadlift, Press
Pet: Straznji cucanj, Bench press, Veslanje u pretklonu

Dodati po zelji do dvije pomocne vjezbe po danu, obicno idu trbusni i ledjni.
Shema moze 5x5, za pomocne 3x8
Svaki trening pobiti rekord od prethodnog.

There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.