New Posts New Posts RSS Feed - Savjet za debljanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Savjet za debljanje

 Post Reply Post Reply
Author
Nnxx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nnxx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Savjet za debljanje
    Posted: 10 Rujan 2015 at 13:49
Imam 18 godina, visoka sam 168 cm, teška 45 kg. Obim mog tijela je: 90 - 68 - 89. Želim da se udebljam barem 4 - 5 kilograma jer imam dosta tanke noge naspram gornjeg dijela tijela. Pokušala sam sa većim unosom kalorija, iskreno rečeno mogu jesti kao cijelo životinjsko carstvo ali od toga nema koristi. Pokušala sam se više nego inače kretati ali samo dodatno gubim na kilaži. Da li bi proteini i teretana pomogla? Ima li neko bilo kakav savjet koji bih mogla probati? Želja mi je samoda čim prije noge sredim jer su mi više iritantne. I da napomenem... Nemam nikakav psihički problem pa da je to uzrok mojoj mršavosti.
Back to Top
BartFanatik View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Rujan 2015
Location: Osijek, Croatia
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BartFanatik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Rujan 2015 at 14:05
Pozdrav! Teretana bi ti sto posto pomogla. Mislim da na proteine ni ne moraš trošiti novac ako ne želiš, sve ovisi o tebi. Samo počni vježbati i zdravo se hrani i s vremenom ćeš polako početi dobivati mišićne mase, a tako će doći i kile. A ako želiš jedan brži način, pokušaj piti 3-4 litre mlijeka dnevno ako možeš. Ja sam to jednom pokušao i moram priznati da sam u otprilike 2 mjeseca dobio 5-6 kg, ali večinom salo, tako da dobro razmisli o tome. Mislim da ti je puno bolje krenuti u teretanu i početi vježbati. :)
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Rujan 2015 at 15:06
Ja ti ovaj eksperiment s mlijekom nikako ne bih savjetovala. Vježbanje će dobro doći, ali se kloni bilo kakve kardio aktivnosti (traka, bicikl, orbitrek i slično). Radi samo trening snage i jedi redovito i kvalitetno.

Pokušaj jesti svaka 2,5-3 sata i unosi kvalititene namirnice:

Proteini iz mesa, ribe, jaja, mliječnih proizvoda
Masti iz orašastih plodova, maslinovo ulje, maslaci od kikirikija, badema, lanene sjemenke, chia sjemenke, kokos i kokosovo ulje
Ugljikohidrati iz žitarica (zobene, heljda, pir, proso, amarant, ječam), riža, krumpir, batat, tjestenina...

Ako se drzis toga, kile bi trebale početi stizati, bez da se umastiš!
Be healthy, be happy.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Rujan 2015 at 21:43
oi oi evo jedne moje armije ehehe tanke noge i bokovi. ja također imam genetski pozicionirane masti na gornjem dijelu tijela (ruke više i leđa su mi kritične kad se debljam) a noge kao da nisu moje. ja sam uspjela dići 7 cm u bokovima i 5 u nogama uz najmanju štetu po struk izolacijskim vježbama baš za donji dio tijela. znam da su klasične vježbe za razvijanje nogu i guzice najefikasnije ali isto tako razvijaju i trup i to porpilično pogotovo ako se rade sa opterećenjem tako da asimetrija me dostigne samo tako. od klasičnih vježbi čučnja iskoraka stepa nema boljega.. trening  tipa crossfit  ili funkcionalni trening samo prilagođen vlastitim mogućnostima naravno kombiniraj sa kojim danom kružnog treninga. skok čučanj, duboki, široki, jednonožni, bugarski, spori, brzi,....iskorak naprijed, nazad, hodajući, u stranu, pulsirajući..pogledaj na youtubeu kako se pravilno izvode vježbe..  - sve sa težinom tijela ili možeš ako hoćeš utege za noge pa prilagodiš intenzitet treninga tome. izolirajuće vježbe gdje ne aktiviraš trup toliko-legneš na pod staviš neko lakše opterećenje na bedra i dižeš guzu na prstima/petama , elastična traka ti je isto super rekvizit za neke pilates vježbe , nabačaji izbačaji .....puno vježbi ima pa si prilagodiš samo nemoj pretrpati jedan trening sa puno različitih već se radije fokusiraj na 5 kvalitetno odrađenih nego 10 zbrdazdola, više ponavljanja manje serija, sve možeš sa težinom tijela i/ili elastičnom trakom I KALORIJSKIM SUFICITOM (bez tog ništa). ako stimuliraš mišiće nogu bilo kojom od ovih vježbi i unosiš više kalorija nego što trošiš (ovdje važi ponajprije za ugljikohidrate, nemoj ih izbjegavati neophodniji su ti od samih proteina za ovaj cilj) -polako ali sigurno noge će ti rasti a time i težina. hoće one sporo, velike su i jake iako su tanke hehe jačaj i ostatak tijela naravno, radi opće snage i proporcionalnosti, i pazi na tehniku da je pravilna pogotovo kod čučnja i iskoraka radi koljena. fokus na slabu točku i kroz neko vrijeme ako budeš ustrajna....cca 6 mjeseci, već bi mogla dići kilažu i to relativno čistu bar za 3-5 kg sveukupno i dobar obujam nogu što bi bilo optimalno i veliki uspjeh. noge su zahtjevne, trebaju stimulans, puno hrane i strpljenje :D good luck p.s. ovaj savjet je iskušan na moa, ja se isto trenutno fokusiram da izvučem maksimum iz tih nogu bez da dodatno razvijam trup pošto sam ga težinama dosta razvila, tako da se vraćam na ovaj, stari sistem koji mi je uvijek dobro pomogao u uspostavljanju te ravnoteže.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2015 at 16:35
vjezbanje svakako, da li tretana ili doma to je na tebi jer vjezbe sa utezima ce itekako pomoci(cucnjevi, iskoraci ili rad na spravama za noge). ali za pocetak mozes i sa tezinom tijela tako da mozes i doma raditi. Perporucam i trcanje ali pod naporom, ili sprintovi, isto tako i bicikl pod naporom, steper...

neznam da li si cula za program P90X, ali njihov trening za noge je odlican i mozes ga raditi doma jer ti trebaju mali utezi ili ti uopce ne trebaju..doduse trening je kombinacija noge-leda, ali ti mozes ubaciti recimo sklekove ako nemas sipku za zgibove, jer princip je da se rade dvije vjezbe nogu, pa jedna leda.. meni su vjezbe super, sve pogode, i stvarno ima rezultata

evo video

http://www.metacafe.com/watch/9423331/legs_and_back/
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.