New Posts New Posts RSS Feed - Savjet o dnevnoj kolicini omega 3
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Savjet o dnevnoj kolicini omega 3

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Savjet o dnevnoj kolicini omega 3
    Posted: 02 Kolovoz 2011 at 21:03
Bok svima! Pocela sam koristiti omega 3 kapsule od Natural Wealth-a, jednu dnevno uzmem uz obrok gdje nemam uh. Pored te kapsulice, dnevno unesem oko dvije velike zlice lanenih, a i nekad tunu za veceru, pa me zanima da li je to previše unosa omege 3 na dnevnoj bazi? Inace, kako da se orjentiram i kako da racunam to u masti i kalorije (ne želim da pretjeram s mastima)?

Unaprijed hvala...Pozz!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2011 at 21:18
nije previše.nemreš s ovim nabojanim pretjerat jer to uopce nisu neke kolicine velike
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2011 at 21:26
Hvala ti velika, Phoenix!!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2011 at 21:53
Nema na cemu
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2011 at 22:24
Moj savjet ti je da uneseš još omege, laneno ima užasno malu konverziju u omegu a tuna nema neke pre znacajne kolicine 
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2011 at 08:05
A da? Pa vidim po forumima da se uzima više od jedne kapsule, ali nisam smjela dok vas ne konsultiram.. Pošto su moje kapsule Natural Wealth omega 3,300mg i rekla mi je apotekarka da "ne ide više od jedne dnevno"..To me zbunjuje, jer ne baratam znanjem toliko, iako se trudim maksimalno, ali ne mogu da skuzim kako da to racunam...Koliko bi onda po tebi bilo ok za uzimati, ako mi je namjera mrsavljenje ili odrzavanje tezine (ako to uopšte ima veze)?

Edited by SMAJLICA
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2011 at 11:07

Originally posted by SMAJLICA SMAJLICA wrote:

A da? Pa vidim po forumima da se uzima više od jedne kapsule, ali nisam smjela dok vas ne konsultiram.. Pošto su moje kapsule Natural Wealth omega 3,300mg i rekla mi je apotekarka da "ne ide više od jedne dnevno"..To me zbunjuje, jer ne baratam znanjem toliko, iako se trudim maksimalno, ali ne mogu da skuzim kako da to racunam...Koliko bi onda po tebi bilo ok za uzimati, ako mi je namjera mrsavljenje ili odrzavanje tezine (ako to uopšte ima veze)?

Pogledaj koliki je sadržaj omega 3 masnih kiselina baš, piše ti odozada na bocici.

Mislim gle, ovisi koliko financije dopuste, jer kod nas je to dosta skupo, ali 3 grama  epa/dha masnih kiselina je recimo idealno

A kao što sam vec pisao dobri su za sve, od mršavljenja do zglobova, kose, kože ociju, karcinom, bilo kakvih upala i slicno

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2011 at 13:40
Piše sastav 300mg epa/dha u š tableti, tako da bi to onda bilo to vjerovatno...Hvala ti!!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2011 at 13:46
Osim što je 3 grama 3000 mg  ;) tako da bi to bilo š0 kapsula a ne š ;)
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2011 at 14:28
Ajme koja sam ja tikva!! A da nije previše š0 kapsula da gutam dnevno? Mislim, mogu li imati neke posljedice? Izvini što sam dosadna, ali kad se ne razumijem...
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2011 at 14:58
Ne možeš imati neke posljedice osim praznog boljeg zdravlja i praznog novcanika :)
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2011 at 15:13
Hehee...Pa mogu ti reci da me to i zabrinulo drugo :))) Zato cu drugi puta kupit riblje ulje...Nadam se da je to isplativije...Koliko kasika velikih otprilike dnevno ulja ide za "idealno" ?
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2011 at 15:27
Pa ovisi o koncentraciji,  ali da se to nabaviti i izvana za ok cjene
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2014 at 17:58
kupio sam od natural wealtha omega 3 riblje ulje u kapsulama.
 za zglobove uz elasti joint kojeg sam počeo piti danas
zanima me koja doza ribljeg ulja bi bila učinkovita.

sastav 1 kapsule je 1000 mg koncentriranog ribljeg ulja sa sadržajem omega 3 masnih kiselina EPA i DHA 300 mg.
znači u 1 kapsuli ima 300 mg omege 3 pa pretpostavljam da bih trebao uzimati minimalno 4-5 komada.
 
što vi mislite?
Never give up
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2014 at 18:21
Neki kazu da se osjeti poboljsanje s 20tableta dnevno.. hehe
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2014 at 18:48
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Neki kazu da se osjeti poboljsanje s 20tableta dnevno.. hehe


Big smile

čitao sam svašta i vidim da neki uzimaju i po 25-30 komada.
da bi unio 2 grama omege  koliko je neka preporučena doza treba mi znači 7 kapsula...
uff, drugi puta valja onda uzet neke jeftinije jer mi ovih 100 komada neće trajat ni 20 dana.

Never give up
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.