New Posts New Posts RSS Feed - Savjet aminokiseline i 4whey proteini
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Savjet aminokiseline i 4whey proteini

 Post Reply Post Reply
Author
lijo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lijo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Savjet aminokiseline i 4whey proteini
    Posted: 10 Ožujak 2008 at 21:39
Trebao bih savjet oko nacina i svrhe konzumiranja sljedeceg:

nakon treninga pijem aminokiseline (tablete) kao  i dozu proteina 4 komponentnog. Pitanje;

š. ima li svrhe to mijesati (amino i proteine)?
2. i da li da pojacam unos proteina jos ujutro kao dorucak (uz proteine nakon treninga)?

Visko sam š,8 m i tezak 84 kg.

veslanje
Back to Top
Nikola View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nikola Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2008 at 11:14
dorucak ti je navazniji obrok treba ti puno zdravih i dobrih proteina-belanca.mozes da mesas popijes sve sa vodom i amino i protein! 
Slabi ste vi za mene!
Back to Top
DIJAN View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DIJAN Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2008 at 12:43
Najvazniji obroci su obrok poslije treninga i dorucak.
naravo da mozes mijesati i da ima svrhe, recimo ja poslije treninga uzmem:

whey protein 50gr
amonikiseline 20gr
l-glutamin 20gr
creatin š0gr
maltodextrin 60gr

Sve skupa pomijesam u šlitar vode i popijem, a nakon š-š.30h ide obrok od
500gr bijelog mesa i kuhano povrce i salata.
www.all-stars.hr
TRAIN HARD OR GO HOME!
Back to Top
Nikola View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nikola Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2008 at 12:50
mnogo je litar vode! 
Slabi ste vi za mene!
Back to Top
DIJAN View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DIJAN Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2008 at 12:59
Slazem se da je mnogo, ja sam napisao kako ja uzimam i koliko.
Meni je litar vode mjera, ipak imam š32 kg.
www.all-stars.hr
TRAIN HARD OR GO HOME!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2008 at 20:03

Originally posted by lijo lijo wrote:

Trebao bih savjet oko nacina i svrhe konzumiranja sljedeceg:

nakon treninga pijem aminokiseline (tablete) kao  i dozu proteina 4 komponentnog. Pitanje;

š. ima li svrhe to mijesati (amino i proteine)?
2. i da li da pojacam unos proteina jos ujutro kao dorucak (uz proteine nakon treninga)?

Visko sam š,8 m i tezak 84 kg.

veslanje
 

š. Ti proteini koje pijes su vjerojatno sastavljeni iz razlicitih izvora; mlijecno-jajcani, sirutka i kazein. Buduci da svaki dio ima razlicitu brzinu rastvaranja i ulaska u krvotok; tocnije probavljivosti u ovome slucaju ce najvjerojatnije biti nesto duzi ulazak i razgradnja zbog kazeina i mlijecnog proteina, a marketing ovog proizvoda je da ujedno i brzo opskrbi organizam proteinima (whey i jajcani p) ali isto tako i omoguci duzu apsorpciju sto je prakticki ili nemoguce ili je dovedeno na srednju vrijednost.

Preporuka: zamijeni taj p sa cistim whey proteinom (koncentrat ili izolat ovisno a parama)

što se tice aminokiselina i to tableta (tekuce bi jos mozda i prosle, ali mozda) iza treninga nisu pozeljne zbog toga sto su u krutom stanju i sadrze relativno malu gramazu i omjer aminokiselina - npr. trebao bi uzeti barem 20ak tableta za priblizan efekt whey prasku iz jedne mjerice.

Ako bi vec uzimao aminokiseline a imas para, svakako bcaa i to u prahu (moguce i tekuce ako nabavis) tablete ne iz gore navedenog razloga. Jednostavno su neisplative i opterecuju organizam (tablete). Takodjer ako bi bio prah bcaa onda rasporedjeno prije i poslije treninga u vecim kolicinama.

2. Slobodno pojacati. Iskorsiti taj anabolicni period kada je organizam stavljen pred zid, tj. kada je super osjetljiv na apsorpciju proteina.

Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2008 at 17:26
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

 (koncentrat ili izolat ovisno a parama)

 

koja je razlika izmedju koncentrata i izolata - koji je bolji? u koju skupinu spada dymatize elite whey?

Back to Top
Nikola View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nikola Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2008 at 17:48
elit whey ti je mesano izolat-koncentrat,naravno najbolji je kad je izolat,najbrze stize u krvotok i najbolji ti je za to sto ti hoces definicija,to jest cist misic,mada ok je i mesano i ok je samo koncentrat!znaci znas red   koncentrat pa izlolat-koncentrat,samo koncentrat 
Slabi ste vi za mene!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2008 at 18:59
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

 (koncentrat ili izolat ovisno a parama)

 

koja je razlika izmedju koncentrata i izolata - koji je bolji? u koju skupinu spada dymatize elite whey?

 

Razlika je u nacinu dobivanja iz sirovine, ali da ne zamaram ostatak foruma opisom tok dobivanja i ovo je dovoljno.

Dymatize elite je sasvim ok.

Te iako je Nikola to dobro prikazao, ja bih ga ispravio i dodao kako po kvaliteti ipak ide ovim redom: koncentrat -> izolat -> CFM -> hidrolizat!

You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
Nikola View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nikola Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2008 at 19:45
hammerstrength nisam razumeo ovo koncentrat,izolat,cfm,hidrolizat ???aj objasni ako ti nije tesko...  
Slabi ste vi za mene!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2008 at 21:39

 

WHEY KONCENTRAT: najstarija tehnologija dobivanja proteina iz sirutke, ujedno najjeftinija i najmanje kvalitetna. Whey koncentrat dobiva se tako da se sirutka isusuje tako da se proteini odvoje od ostalih sastojaka. Problem je sto isusivanjem cesto strada i sam protein koji biva, zbog visoke temperature, unisten! Osim toga, u koncentratu ostane jos dosta drugih, nepozeljnih tvari, izmedju ostalog laktoze. Koncentrati nekad sadrze manje od 40 posto wheya, ostalo su zasladjivaci i ostalo smece. Najbolji koncentrati imaju do 75 posto proteina. Los koncentrat cete prepoznati po tome sto se lose mijesa sa tekucinom.

ION EXCHANGE (ionska izmjena): napredniji stupanj dobivanja proteina iz sirutke, radi se tako da se u ukupnoj masi sirutke samo proteini nabiju drukcijim elekricnim nabojem i tako se izdvaja od ostatka mase. Na ovaj nacin se dobiva prilicno cisti protein, bez laktoze i ostalih nezeljeni stvari, postotak proteina ide do 97%! Losa strana je to sto se u procesu ionske zamjene koriste smole i razrjedjivaci koji dijelom unistavaju proteine.

CFM Ršš; CROSS FLOW MICROFILTRATION: Kod CFM-a sirutka prolazi kroz vrlo skupe keramicke filtere koji su skoro potpuno sposobni odvojiti protein od ostale mase. Ovim se postupkom dobiva protein vrlo velike cistoce koji uopce nije unisten!

Proizvodjaci cesto Ion Exchange ili CFM whey nazivaju i Whey protein isolate, iako bi bilo tocnije napisati egzaktno o cemu se radi.

HYDROLIZED WHEY PEPTIDES: ovo je najkvalitetniji (i najskuplji) nacin dobivanja proteina iz sirutke. Prepoznat cete ga po puno losijem okusu od npr. koncentrata. Los okus dolazi od cinjenice da je cisti protein vrlo loseg okusa a da bi se to sakrilo treba veca kolicina arome sto bi opet islo naustrb kvalitete proizvoda. Kod hidrolizata se koriste posebni enzimi koji pred-probavljuju proteine iz sirutke te se tako dobivaju vrlo kratki lanci aminokiselina (peptidi) . Takvi peptidni lanci se vrlo brzo probavljuju, prakticki se dogadja da onog trenutka kad konzumirate whey peptide oni direktno idu u krvotok jer ih tijelo (zbog navedenih enzima za pred-probavu) prepoznaje kao vec probavljene!

Izvor: forum.teretana.net



Edit:smanjen font teksta




Edited by Zoki
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
lijo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lijo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2008 at 19:50
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Originally posted by lijo lijo wrote:

Trebao bih savjet oko nacina i svrhe konzumiranja sljedeceg:

nakon treninga pijem aminokiseline (tablete) kao  i dozu proteina 4 komponentnog. Pitanje;

š. ima li svrhe to mijesati (amino i proteine)?
2. i da li da pojacam unos proteina jos ujutro kao dorucak (uz proteine nakon treninga)?

Visko sam š,8 m i tezak 84 kg.

veslanje
 

š. Ti proteini koje pijes su vjerojatno sastavljeni iz razlicitih izvora; mlijecno-jajcani, sirutka i kazein. Buduci da svaki dio ima razlicitu brzinu rastvaranja i ulaska u krvotok; tocnije probavljivosti u ovome slucaju ce najvjerojatnije biti nesto duzi ulazak i razgradnja zbog kazeina i mlijecnog proteina, a marketing ovog proizvoda je da ujedno i brzo opskrbi organizam proteinima (whey i jajcani p) ali isto tako i omoguci duzu apsorpciju sto je prakticki ili nemoguce ili je dovedeno na srednju vrijednost.

Preporuka: zamijeni taj p sa cistim whey proteinom (koncentrat ili izolat ovisno a parama)

što se tice aminokiselina i to tableta (tekuce bi jos mozda i prosle, ali mozda) iza treninga nisu pozeljne zbog toga sto su u krutom stanju i sadrze relativno malu gramazu i omjer aminokiselina - npr. trebao bi uzeti barem 20ak tableta za priblizan efekt whey prasku iz jedne mjerice.

Ako bi vec uzimao aminokiseline a imas para, svakako bcaa i to u prahu (moguce i tekuce ako nabavis) tablete ne iz gore navedenog razloga. Jednostavno su neisplative i opterecuju organizam (tablete). Takodjer ako bi bio prah bcaa onda rasporedjeno prije i poslije treninga u vecim kolicinama.

2. Slobodno pojacati. Iskorsiti taj anabolicni period kada je organizam stavljen pred zid, tj. kada je super osjetljiv na apsorpciju proteina.



ok razumijem.

ali nisam dobio odgovor na pitanje:

Da li smijem nakon treninga uz proetinski napitak piti i aminokiseline (bilo u prahu ili tekuce kako preporucate)???


Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2008 at 21:34

 @lijo

Mogao si barem nekakav zakljucak izvesti, a najjednostavniji je "ili ili". Druga prica skraceno, mozes dodati aminokiseline i to najbolje bcaa u prahu zbog bolje iskoristivosti, jer ove druge punog amino profila nemaju velike koristi, osobito ako su tablete ili kapsule. Na kraju, oni koji dodaju glutamin u pwm, zapravo dodaju aminokiselinu.

Da zakljucimo, ima li svrhe mijesati whey i aminokiseline? I ima i nema, ovisi koje aminokiseline, u kojem periodu (prioje, poslije, za vrijeme treninga), koliko grama itd...

You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
lijo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lijo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2008 at 12:49
Pa zato pitam jer ne znam... imam BCCA amino i whey protein. Multipower je sve.

kako da ih kombiniram?



sada radim ovako: bcca (5 tableta) popijem prije treninga, a proteine nakon treninga. proteine jos pijem i ujutro za dorucak (bez bcca).

jel to ok?


Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

 @lijo

Mogao si barem nekakav zakljucak izvesti, a najjednostavniji je "ili ili". Druga prica skraceno, mozes dodati aminokiseline i to najbolje bcaa u prahu zbog bolje iskoristivosti, jer ove druge punog amino profila nemaju velike koristi, osobito ako su tablete ili kapsule. Na kraju, oni koji dodaju glutamin u pwm, zapravo dodaju aminokiselinu.

Da zakljucimo, ima li svrhe mijesati whey i aminokiseline? I ima i nema, ovisi koje aminokiseline, u kojem periodu (prioje, poslije, za vrijeme treninga), koliko grama itd...

  

Edited by lijo
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2008 at 15:15
Originally posted by lijo lijo wrote:

Pa zato pitam jer ne znam... imam BCCA amino i whey protein. Multipower je sve.

kako da ih kombiniram?

sada radim ovako: bcca (5 tableta) popijem prije treninga, a proteine nakon treninga. proteine jos pijem i ujutro za dorucak (bez bcca).

jel to ok?
  [/QUOTE]

Nije losa kombinacija, osim jedne stvari: zamijeni tablete prahom i ako zelis efekt obavezno pojacaj gramazu bcaa (praha); one preporuke sto pisu na kutijici zanemari. P.S. Pro.nutrition ti ima jako povoljne bcaa u prahu.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
lijo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lijo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2008 at 14:31
tnx

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Originally posted by lijo lijo wrote:

Pa zato pitam jer ne znam... imam BCCA amino i whey protein. Multipower je sve.

kako da ih kombiniram?

sada radim ovako: bcca (5 tableta) popijem prije treninga, a proteine nakon treninga. proteine jos pijem i ujutro za dorucak (bez bcca).

jel to ok?
  


Nije losa kombinacija, osim jedne stvari: zamijeni tablete prahom i ako zelis efekt obavezno pojacaj gramazu bcaa (praha); one preporuke sto pisu na kutijici zanemari. P.S. Pro.nutrition ti ima jako povoljne bcaa u prahu.
[/QUOTE] 
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.