New Posts New Posts RSS Feed - Savate + teretana = mišicni rast?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Savate + teretana = mišicni rast?

 Post Reply Post Reply
Author
aston.rapid View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aston.rapid Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Savate + teretana = mišicni rast?
    Posted: 23 Rujan 2008 at 00:41
Pozdrav svima!
Trebam savjete u vezi treninga, a moj problem glasi ovako: treniram savate box (za one koji ne znaju, to je slicno kickboxu) nekih 7 mjeseci, imam treninge 3 puta tjedno (pon-sri-pet) po sat i pol i vrlo su visokog intenziteta. Visok sam š93cm i imam 8škg, što bi znacilo da sam malo mršav i mislio sam u dane između ovih treninga, znaci u utorak i cetvrtak ubaciti vježbe u teretani za povecanje mišicne mase. Ne pretjerivati, nego se primjerice fokusirati na jednu ili dvije mišicne skupine i vrlo intenzivno ih raditi tako da trening u teretani odradim u sat vremena primjerice. Imam vrlo brz metabolizam i mogu puno pojesti, bez da se nakuplja salo. Znaci više sam ugljikohidrat tip organizma. Sad mene zanima, jel se moji mišici stignu odmarat i rasti s obzirom na tu kombinaciju treninga ili cu se dovesti u fazu pretreniranosti i ništa od povecanja mišica?
Back to Top
aston.rapid View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aston.rapid Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2008 at 01:17
  P.S. zaboravio sam napisati da imam 22 godine...
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2008 at 13:05
Originally posted by aston.rapid aston.rapid wrote:

Sad mene zanima, jel se moji mišici stignu odmarat i rasti s obzirom na tu kombinaciju treninga ili cu se dovesti u fazu pretreniranosti i ništa od povecanja mišica?

Ako prehrana, suplementacija i odmor prate tako intenzivne treninge onda ok.
što želim reci?
Intenzivan trening sa slabašnom ishranom, suplementacijom i slabim odmorom ne vodi nikamo.
Treniraš onoliko koliko možeš energetski podnijeti taj trening, prevedeno - nema smisla odraditi pošten trening svaki dan a imati prehranu ravnu onome tko ništa posebno ne radi, ne krece se, jedva stigne 2 obroka dnevno pojest, jednom rjecju prosjecnoj osobi u Hrvatskoj po pitanju tjelesne aktivnosti.

Slaba prehrana, odmor i supl. sa pojacanim treninzima vrlo vjerojatno ce te odvesti do pretreniranosti. Uravnoteži treninge i prehranu (ili smanji treninge ili pojacaj prehranu/supl/odmor), dovoljno odmaraj i vec si na pola puta do uspjeha!
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
aston.rapid View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aston.rapid Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2008 at 15:16
Pa jelovnik mi izgleda otprilike ovako: za dorucak obavezno jedem muslije sa tekucim jogurtom ili mljekom, između dorucka i rucka neko voce tipa banane, jabuke...za rucak malo obilnije s tim da mi 50% rucka cine ugljikohidrati, 30% proteini. Onda između rucka i treninga (znaci između š3.00-š7.00) pojedem opet neko voce, pa u š7.00-š7.30 opet neke spore ugljikohidrate jer u š9.00 imam trening, pa poslje treninga proteinski shake. I onda obavezno 8 sati spavanja. Tako mi izgleda prehrana za vrijeme treninga, a za ove dane kad bi išao u teretanu bi možda jeo više obroka po manje. Jel to dovoljno dobro?
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2008 at 16:13
Slabo, jako slabo.

You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
aston.rapid View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aston.rapid Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2008 at 16:27
Jel mi možeš dati prijedlog prehrane s obzirom na moje treninge? Konkretno, što jesti i kada?
Back to Top
Mr.O View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 99
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2008 at 19:10
 Moraš ubacit više proteina...ak treniraš fakat intenzivno i savate pa još i teretana ne možeš živjet sam na vocu...naravno da ti za tvoje aktivnosti i tip metabolizma treba i puno ugljikohidrata tak da i to možeš podebljat jer ak si ektomorf sumnjam da ceš se tak lako "zamastit"...nemoj se ljutit al mi se ne da pisat cijeli jelovnik, jedino kaj bi ti umjesto muslija ujutro predložio zobene s wheyom...u svakom slucaju vec u dorucku ti fali proteina s tim muslijima...jaja(bjelanjke) ili whey ubaci u dorucak
Back to Top
aston.rapid View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aston.rapid Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2008 at 20:07
OK, sada sam malo proucio to o ektomorfima (što ja definitivno jesam) i skužio sam kako trebam jesti. Kvalitetno, cesto i puno! Hvala puno na savjetima!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.