New Posts New Posts RSS Feed - Sastojak
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sastojak

 Post Reply Post Reply
Author
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Sastojak
    Posted: 28 Studeni 2007 at 11:43
Molim upucene za informaciju koji je sastojak u dodacima prehrani kod nas zabranjen, a moze se dobiti u proizvodima americkih proizvodjaca? I zasto je zabranjen obzirom da se moze najnormalnije naruciti preko interneta?
Back to Top
D.R. View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote D.R. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2007 at 11:38
 Pozdrav enna.
Pitanje ti je dosta slozeno, naime, radi se o aktivnim sastojcima koji mogu u kombinaciji ili sami prourociti manje ili vece steta na organizam. Npr. varijacije hormona rasta slobodno se mogu naci na americkom trzistu dok kod nas i ne.
Isto tako i u proizvodima koji sadrze Ephedru (efedru), ili pak sam Ma Huang.

Npr. u americkom sportu postoji i lista dopustenih anabolika. kod nas, mislim na Europu ne prolazi. Farmaceutika je dokazala i stetnost mnogih pripravka koji se nalaze u slobodnoj prodaji u Americi (tipa prohormoni i sl) a kod nas su najstroze zabranjeni.

Najgore od svega je to sto su to vecinom medicinski pripravci s kojima se mora oprezno postupati, a kako netko u Kini npr. napravi slicnu varijantu onda, onda to i dospije na slobodno trziste. Tako se onda napravi proizvod polu dijetetski, polu medicinski koji se pusta na trziste.

Lako se narucuju preko interneta jer ne postoji detaljna kontrola na granicama i nadleznim uredima.


Nazalost ni u Hrvatskoj ne postoji valjana trzisna inspekcija za kontrolu proizvoda, niti sposobnih za praviti analitiku (mi u Biodei ( www.biodea.com ) smo jedni od rijetkih koji si to mogu dopustiti). Kontrola JEDNOG proizvoda koji donese neki zastupnik je valjana za 5 god i onda se opet obnavlja. Nazalost, mnogi proizvodi se i ne uklapaju u shemu, vec se slobodno nalaze na trzistu, pretezno oslabljeni nekim aktivnim sastojcima.

Ako jos sto zanima, slobodno pitaj.
Kvaliteta je dostigla svoj najpotpuniji oblik: pro.nutrition
Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2007 at 14:13
S jedne strane zaboravljamo principe trgovanja u Americi, a s druge strane vjerujemo takvim proizvodima. Naravno, ovdje ne prozivam strucne i informirane osobe koje itekako razumiju i prepoznaju kvalitetu, vec pisem o laicima (medju kojima sam i ja) koji sve vise pune teretane. Upitna je njihova upucenost, a ocekivanja su velika. Premda ovaj portal nije namjenjen promociji proizvoda, bilo bi dobro na neki nacin informirati javnost o zdravstveno ispravnim proizvodima (proizvodjacima) na nasem trzistu.
Back to Top
gardelinka View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gardelinka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2007 at 14:46

 Nadovezujem se i unaprijed isprika ako se navodjenjem imena proizvoda nekome steti, ali zbilja bih htjela znati nesto o proizvodu TONIDREN (valjda se tako pise), navodno dobar za ciscenje organizma, posebno nakon blagdana.

Da li je netko nesto slicno probao i kakav je efekt?

Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2007 at 15:52
Tome tek ne vjerujem. Nisam probala, ali me ni ne privlaci... Ti si probala?
Back to Top
D.R. View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote D.R. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2007 at 19:36
Originally posted by enaa enaa wrote:

S jedne strane zaboravljamo principe trgovanja u Americi, a s druge strane vjerujemo takvim proizvodima. Naravno, ovdje ne prozivam strucne i informirane osobe koje itekako razumiju i prepoznaju kvalitetu, vec pisem o laicima (medju kojima sam i ja) koji sve vise pune teretane. Upitna je njihova upucenost, a ocekivanja su velika. Premda ovaj portal nije namjenjen promociji proizvoda, bilo bi dobro na neki nacin informirati javnost o zdravstveno ispravnim proizvodima (proizvodjacima) na nasem trzistu.


Pozdrav enaa,
vidis, imenovati proizvode/proizvidjace je malo teze jer se nitko osim nas u Biodei ne bavi analitikom u Hrvatskoj. Mi smo vec testirali mnogo proizvoda i udaljili se dosta od odredjenih brandova. Posto imamo i mi nas brand "pro.nutrition", ne mozemo govoriti o drugima jer bi to ispalo pljuvanje.
Ali zato smo vidjeli dosta nepravilnosti u proizvodima, daleko manje koncentracije aktivnih sastojaka u top proizvodima sto nas je ostavilo dosta "paf" i bila je to saka u oko s jedne strane, ali pak sa druge potvrda da ipak pro.nutrition radi ispravno i da se mozemo pohvaliti top proizvodima ultra-cistih kvaliteta.
 Nadamo se samo da ce uskoro biti stroze kontrole i da ce se hrvatskom kupcu moci pruziti samo najbolje, prvenstveno radi zdravlja.
Kvaliteta je dostigla svoj najpotpuniji oblik: pro.nutrition
Back to Top
D.R. View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote D.R. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2007 at 19:39
Originally posted by gardelinka gardelinka wrote:

 Nadovezujem se i unaprijed isprika ako se navodjenjem imena proizvoda nekome steti, ali zbilja bih htjela znati nesto o proizvodu TONIDREN (valjda se tako pise), navodno dobar za ciscenje organizma, posebno nakon blagdana.

Da li je netko nesto slicno probao i kakav je efekt?



Ja da budem iskren neznam, jer na stranicama od Enciana nisam vidio koji su aktivni sastojci u pitanju.
Ako imas negdje sastav daj nam ga postaj tu pa da vidimo... Moci cemo malo vise zakljuciti.
Kvaliteta je dostigla svoj najpotpuniji oblik: pro.nutrition
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.