New Posts New Posts RSS Feed - salama
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

salama

 Post Reply Post Reply
Author
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: salama
    Posted: 14 Veljaca 2007 at 11:41
 Naisla sam na podatak da parizer salama nema uopce masnoca nit ugljikohidrata, ali isto tako ni proteina... i 253 kcal na š00 grama.. je l' to istina? Prema tim podacima ne bi trebala bit stetna, ne?  

Edited by just_a_girl
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2007 at 12:10
cuj neznam bas ja sam o parizeru cuo uvijek sve samo najgore! Istina je da je manje masan od drugih salama, ali opcenito u te salame stavljaju svakakve otpatke kao i u kobasice tako da bolje se klonit toga! Al ako vec jedem salamu radje bi pojeo parizer nego mortadelu koja je masna ko sam vrag, iako je parizer najjeftinija salama a i to nesto znaci vjerojatno! Ja osobno radje pojedem sira nego salame , ali ima dana kad pojedem i salamu, a cuj ima dana kad pojedem i cevape al cim manje tih dana to bolje

Bas me zanima sta ce ovi drugi reci tema je bas  zanimljiva!!!
Back to Top
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2007 at 12:23
 salame opcenito imaju dosta soli u sebi i nisu preporucljive u prevelikim kolicinama.....od salama prakticiram purisovu ili cekinovu od purecih ili pilecih prsa....
"....I only dream in black and white. I only drema 'cause I'm alive...."
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2007 at 15:31
 U salamama ima dosta nitrita i nitrata koji bas i nisu dobri. Nikako ne preporucam svinjske salame. Najbolje je uzimati salame od prsa purecih ili pilecih kao sto kaze nenno. I ja ih ponekad jedem uz malo posnog sira. Zadovoljavajuci obrok ako nemas sto drugo pri ruci. I prsa u salami sigurno nemaju 200 i koliko vec Kcal na š00g! Imaju oko š00kcal pileca i oko 90 pureca. Pogledat malo etikete. Tko bi rekao al na njima vecinom pise istina
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2007 at 15:46

Originally posted by just_a_girl just_a_girl wrote:

 Naisla sam na podatak da parizer salama nema uopce masnoca nit ugljikohidrata, ali isto tako ni proteina...
 

Ali cega onda ima? Vitamina i minerala, sumnjam... Mislim da to nije istina, jer jednostavno nema logike.

Kaj se tice parizera, to mi je najodvratnija salama ikad. Na stranu to je li nezdrava ili zdrava, ali taj okus i miris, iju

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2007 at 20:46

Originally posted by just_a_girl just_a_girl wrote:

 Naisla sam na podatak da parizer salama nema uopce masnoca nit ugljikohidrata, ali isto tako ni proteina... i 253 kcal na š00 grama.. je l' to istina? Prema tim podacima ne bi trebala bit stetna, ne?  
 

Bas - a cega ima? Nemam pojma otkud ti ovi podaci.

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2007 at 22:54
da, to znam da je dobra pileca i pureca salama, ali cura je pitala za parizer a to stvarno nemam pojma iako uvijek cujem da te salame nisu zdrave pogotovo svinjske 
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2007 at 22:59

 nisu, nisu...

vidjela sam kako se rade... Pilece su ok, ali svinjske i govede stvari, ma bjez sto kilometara daleko

Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2007 at 23:08
Originally posted by Theia Theia wrote:

Bas - a cega ima? Nemam pojma otkud ti ovi podaci.

 
 
Pa nasla u jednoj tablici kalorijskih vrijednosti na netu.. Al' ne smijem reklamirat tude, je l'?
Ako se netko zeli uvjerit, dat chu mu link na pvt.. =) 

Edited by just_a_girl
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2007 at 23:13

Ja velim za pilece i purece. Za svinjske stoji. A parizer je svinjska kobasa

Sad cu poglednit  tablice dal imam to

 

 

Edited by themaja
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2007 at 23:18
 nemam za bas parizer imam za mortadelu. š00 g sadrzi ovako:56g vode, 2šg masti i š9 g proteina.ugljikohidrata pise da nema, a isto tak ni niceg drugog. Vrijednost je 265kcal na tih istih š00g, pa eto.
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2007 at 23:23
A evo sad znamo
I klonimo se svinjskih i govedjih salama
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2007 at 23:33

tak je

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.