New Posts New Posts RSS Feed - sad kad ja raspalim...:-D
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

sad kad ja raspalim...:-D

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
kojisamjabiser View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kojisamjabiser Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: sad kad ja raspalim...:-D
    Posted: 02 Lipanj 2013 at 07:47
Dobila sam savjet od iskusnijih fitovaca(baba,metastaza-nek budu oni krivi sta vas tu gnjavim:-) ) da na forumu lijepo objasnim svoju situaciju.pokusat cu najiskrenije sto mogu.imam 35 godina,150/45,mama sam dvojice prekokrasnih velikih sinova.e sad pocinju problemi :-).imam diabetes od rodjenja,celijakiju,osteoporozu,epilepsiju,hipertenziju,nefropatiju,ostecenje vegetativnog zivcanog sustava,kronicna opstipacija,ne podnosim nikakve mlijecne proizvode.Uzasno mi je neugodno nabrajat ove stvari jer imam filing da je ovo stranica za zdrave i mocne(ja sam samo ovo drugo:-D )ali..prezivjela sam tumor,lijecenje od chronove bolesti,3 godine potpune oduzetosti i cirozu pa mislim da bih sad mogla uz vasa iskustva popravit svoju trenutnu situaciju.cilj mi je postic gipkost,kondiciju i oblikovat pokoji misic.vidim da vecina tu objasni kako se hrani...eh pa..nek vam sad ne padne mrak na oci..:-) ujutro-dvije ness 3u1(jedna za lijevu,druga za desnu stranu da mogu ravno hodat),zeleni caj bez iceg,do rucka-mozda snita kruha il nesto od UH,al ako bas nemogu jesti onda popijem sok za mijesanje da me drzi van hipoglikemije,rucak-nekad da-nekad ne,ako jedem pojedem ono sto se vec doma skuha(imam svoje povrce i meso tak da je sve to jako mljac),poslijepodne..uglavnom se provlacim opet s nest malo kruha i nekakvih bjelancevina i to je to.prije 4 dana sam pocela vjezbat po linkovima koje su mi dali tamo na blogu i imam upalu svega osim trepavica..e sad..ako je ikom ostalo jos imalo volje poslije ovog za dat kakav savjet..bit cu jako zahvalna:-)
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2013 at 08:05
Joga
Back to Top
kojisamjabiser View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kojisamjabiser Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2013 at 08:20
hm,zar za jogu nije potrebno neko...strucnije vodstvo?ja vjezbam doma..
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2013 at 11:21
Draga moja....od 2 nesice 3 u 1 šnite kruha za rucak i par sokova....Iskreno cu ti reci...vratiti ce te u bolnicu ...a možda neceš iz nje ni izaci....ovo je doslovno strašno.....Koliko god Diabetes bio loš....barem regluranu prehranu možeš imati...jer moj otac takodjer ima i mora se zdravo hraniti samo što to on ne poštuje...Imaš toliko toga što si navela....da iskreno i ja ne znam kako bi ti išta sastavio...najbolje bi bilo da se posavjetuješ sa doktorom....jer on zna što bi smjela jesti a što ne...a i ti sama....samo cu ti reci jedno...ako želiš napredovati dobro izgeldati...moraš jesti,sa ovime se jednom nogom u grobu! ujutro nikakva nesica neka ti ne bude prioritet....prvo se najedi....jer je jutro najvažnije da tijelo napuniš energijom....ja jedem zobene ujutro napravim obrok da bude eksplozivan energijom da mogu kasnije odraditi vježbe i normalno funkcinirati tokom dana...ja ne znam dali to smiješ....jer imaš i dijagnoza za koje nisam ni cuo....tako da morala bi si sama to napraviti ili uz pomoc doktora...a ja ti mogu reci samo da papaš minimalno 5 puta na dan....kako bi ti metabolizam konstantno radio...ako želiš se zdravo udebljati papaj 500 kalorija više....za obratno papaj 500 manje....imaš kalkulatore...stvarno je teška situacija...ja ti se mogu diviti nakon toliko dijagnoza i svega što si proživjela imati volju za zdrav život i aktivnosti...a ne predati se pa kako bude....jednostavno nemam rijeci svaka cast! :)
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2013 at 12:35
Slažem se sa komentarom iznad!
Obavezno kod doktora po savjet - što jesti, i da, pocni jesti!!! Tvom tijelu treba hrana - gorivo, za svakodnevno funkcioniranje + još i vježbanje. Ja bi ti dala neki savjet za jelovnik ali neznam kako to funkcionira sa dijabetesom i ostalim stvarima
Mislim da ti tu doktor najviše treba pomoci, da ti da neki spisak namirnica, malo savjeta o tome što i kako.... Jer ovako ne radiš ništa dobro, mislim da cak i pogoršavaš situaciju
Back to Top
kojisamjabiser View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kojisamjabiser Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2013 at 17:44
ama ljudi moj...ne,ne,ne,ne doktorima..jer oni su okrenuti samo bolesti,a ne zdravlju i samo onome sta nesmijes i nemozes a nikako onome sta bih sve mogla..rekli su-umires od ciroze(koju su mi priustili sa 14 razlicitih tableta u jednome danu kroz 3 godine)-e pa jesam ih...rekli su da nikad necu prohodat e pa sad i bicikl vozim,kazu-nesmijes radit-a ja okopam dva vrta,nesmijes rodit-a ja ih preveslala i to dva puta!..sad su im prognoze za u nesvjest past a ja ih nezelim slusat vise nego sto moram.ne zivim zato da budem bolesna nego da usprkos tome od zivota uzmem najbolje sto mogu.a to sigurno nije vegetiranje.i zato sam i dosla da uz vasa iskustva odaberem ono sto je mojoj situaciji najprihvatljivije i natrljam im nos s time.cilj mi je u desetom mjesecu cijepat drva,a za to mi treba snaga i kondicija..i tako mi svega-cijepat cu ih
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2013 at 18:04
sve OK ali da bi imale snage i vježbala moraš kvalitetnije jesti od onoga što si napisala gore.
Dakle više obroka s kvalitetnim namirnicama (s onima koje možeš jesti i s omjerima UH/P/M koji tebi odgovaraju).
Na forumu ima puno primjera jelovnika fitovaca i puno korisnih informacija o zdravoj prehrani.
btw nisu svi dr-ovi isti i ne stavljaj nas svih u isti koš (kao i u drugim profesijama ima nas svakavih).
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2013 at 19:03

Originally posted by kojisamjabiser kojisamjabiser wrote:

ama ljudi moj...ne,ne,ne,ne doktorima..jer oni su okrenuti samo bolesti,a ne zdravlju i samo onome sta nesmijes i nemozes a nikako onome sta bih sve mogla..rekli su-umires od ciroze(koju su mi priustili sa 14 razlicitih tableta u jednome danu kroz 3 godine)-e pa jesam ih...rekli su da nikad necu prohodat e pa sad i bicikl vozim,kazu-nesmijes radit-a ja okopam dva vrta,nesmijes rodit-a ja ih preveslala i to dva puta!..sad su im prognoze za u nesvjest past a ja ih nezelim slusat vise nego sto moram.ne zivim zato da budem bolesna nego da usprkos tome od zivota uzmem najbolje sto mogu.a to sigurno nije vegetiranje.i zato sam i dosla da uz vasa iskustva odaberem ono sto je mojoj situaciji najprihvatljivije i natrljam im nos s time.cilj mi je u desetom mjesecu cijepat drva,a za to mi treba snaga i kondicija..i tako mi svega-cijepat cu ih



Bravo, to se zvove snaga duha!!

Ako sam dobro skužila 150cm i 45 kg?? I još onakva prehrana....ajme...ja si brojim minute i sekunde do slijedeceg obroka, kako preživiš samo....

Mišici nece narast, niti se snaga razviti pod ovim jelovnikom. To treba pojacat x5!! Obavezno imati dorucak, rucak, veceru i barem 1 medjuobrok!!

Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2013 at 19:49
Gersonova metoda

Imaš 3 dokumentarca u vezi ove metode, da ti ja puno ne pišem,.. jer ruku na srce dalo bi se pisat, odvoji malo vremena pa pogledaj sama, takodjer ima i knjiga napisana na ovu temu...

1.Umirati da bi znali

2.Gersonovo cudo

3.Divna istina

Evo nasa sam i knjigu u pdf formatu, preporucam da je procitaš, nesumnjam da ti može pomoc...

LIjecenje na Gersonov nacin




Edited by Thor - 02 Lipanj 2013 at 19:52
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
fit93 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fit93 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2013 at 20:18
Evo i meni palo na pamet, a onda sam procita komentar ispod "Joga". S tim da bi možda bilo pametno s obzirom na ozbiljnost situacije pronac nekog kvalitetnog trenera, takodjer ukomponirat i neko disanje, relaksaciju, meditaciju..
Back to Top
fit93 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fit93 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2013 at 20:19
Jedna motivacija na tu temu.. http://www.youtube.com/watch?v=qX9FSZJu448
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2013 at 21:23
ovo što ti je Thor predložio se isplati probati. Osobno znam ljude koji su jako popravili zdravlje, no na žalost ima i par koji nisu uspjeli. U svakom slucaju ako izbaciš smece iz hrane i jedeš za pocetak puno povrca i voca, ako ne smiješ sirovo onda kuhano, vec ceš veliki korak napraviti. Što je smece? U grubo, ono za što tvoja baka nije ni cula,ili bilo kakva preradjevina, zaboravi. Bez drasticnih promjena neceš ništa napraviti. I vježbaj sa mjerom, vježba se prepisuje isto kao lijek, u pravoj kolicini.
Back to Top
kojisamjabiser View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kojisamjabiser Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2013 at 07:49
scarpetta..stvarno mi je zao ako sam te na los nacin takla svojom izjavom,pogotovo stoga sto si tako draga i ljubazna i dala si mi prave savjete cim sam dosla,a evo sad vjezbam po linkovima koje si mi dala.naravno da ni u jednoj profesiji djelatnici nisu svi isti,al u 35 godina sam dozivjela i vidjela prave ratne price..a ovo nije mjesto za to:-)...al ispricavam se jos jednom,nije mi namjera uvrijedit ikog.:-)
Back to Top
kojisamjabiser View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kojisamjabiser Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2013 at 07:51
Bebolina..ja imam ostecenje vegetativnog zivcanog sustava,nikad nisam gladna,a ne prepoznajem ni da sam umorna osim ako ne padnem u nesvjest...zanimljivo ti je meni jako:-)
Back to Top
kojisamjabiser View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kojisamjabiser Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2013 at 08:02
Thor..stvarno...scarpetti sam duzna sagradit oamnji oltar,al za ove linkove tebi bih trebala sazidat oamnju katedralicu...thnx,,,Iver...ja ti ionako kuham i jedem ono sto imam doma i to ne zato sto moram nego meni to tako odgovara..kad sam bila mala,tam..oko 3-4 godine,onda sam samo slusala u bolnici-ne ovo-ne ono..pa sam ja lijepo rekla..tko vas..necu nista!ne zato sta vi kazete da ja to nesmijem nego zato sto JA to necu.od 10 godine kuham za sebe i obitelj i to ti je jako puno naseg domaceg povrca,malo masnoca i tako..nije meni problem jesti zdravo.jedini grijeh mi je ta ness ujutro.da viiiiiiii znate kako sam ja presretna sto sam dosla tu..dali ste mi toliko volje...kad sam stigla bila sam u stanju-borbeno..a sad sam u stanju-veselo i s voljom..hvala vam svima.....
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2013 at 08:16
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.