New Posts New Posts RSS Feed - sa kucnog vjezbanja u teretanu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

sa kucnog vjezbanja u teretanu

 Post Reply Post Reply
Author
mala View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2007
Location: Cyprus
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: sa kucnog vjezbanja u teretanu
    Posted: 20 Rujan 2007 at 11:46

 Jucer sam odradila prvi trening u teretani. Nisam vjezbala apsolutno nista dva mjeseca i skembica je pocela rasti :) Do sada sam vjezbala kod kuce ali ipak sam se odlucila za teretanu jer imam veci izbor spravica.

Imam jedno pitanje ; vjerojatno cu ici dva puta tjedno u teretanu pa me zanima da li je potrebno odraditi svaki trening sve grupe misica ili da to prerasporedim, npr. jedan trening za gornji dio tijela, a drugi za donji dio tijela.

Ima li tko kakav prijedlog, po mogucnosti strucan?

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2007 at 12:33
Ako ces ic 2x tjedno, onda u jednom treningu obuhvati ledja, prsa, ruke a u drugom treningu ramena, trbuh, guza, noge

To je to sto se misicnih skupina tice. Slobodno ti ubacis umjesto treninga za guzu nekakav oblik crobnog treninga npr orbitrek, steper itd.


Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2007 at 14:10
  1. Uvijek prvo na treningu odradi vecu misicnu skupinu, npr. prsa pa triceps, ili ledja pa biceps.
  2. Vjezbaj svaku misicnu skupinu jednom tjedno, osim trbusnih misica i listova koje mozes trenirati 2 puta tjedno
  3. Obavezno svakom misicu prije novog treninga daj minimalno 48 sati odmora. Nikada nemoj trenirati umorne misice.
  4. Za manje misicne skupine radi 2-3 vjezbe i 2-3 serije po vjezbi. Manje misicne skupine su ukljucene i u rad vecih skupina (triceps-prsa, biceps-ledja).
  5. Za vece misicne skupine (ledja, noge, prsa) radi 3-4 vjezbe, svaku vjezbu u 3-4 serije. Ako osjecas da ti je to ipak puno - smanji broj vjezbi ili serija. Zapamti: vise ne mora znaciti i bolje!
  6. Odaberi tezinu za svaku vjezbu tako da zadnja dva ponavljanja napravis jedva i da u zadnjoj seriji ides gotovo do otkaza! Do otkaza znaci da vise ni uz najveci napor ne mozes napraviti ni jedno ponavljanje.
  7. Napravi š-3 minute pauze poslije svake serije koju radis u 8-š2 ponavljanja. Sto vecu tezinu dizes to ti treba duzi odmor.
  8. Na svakom treningu odradi najvise dvije misicne skupine. Razlog za to je cinjenica da ces tesko odrzati potrebnu razinu intenziteta i energije za duzi trening.
  9. Nemoj raditi kardio prije utega, a najbolje bi bilo da (dok ne steknes odredjeno iskustvo) kardio radis u dane kad ne idete u teretanu.
  10. Ne pretjeruj sa kardiom. Prikladna prehrana i trening s utezima napravit ce dobar dio posla oko smanjenja bf-a, kardio je dobar dodatak.


Evo citao sam to na jednoj stranici pa sam mislio da bi ti moglo pomoc, s obzirom da tek kreces u teretanu.

Ugodno vjezbanje
   

Edited by Ive_ri
Mozda Bog zeli da upoznas mnogo pogresnih osoba prije nego sto upoznas pravu i na tome ces mu, kad se to bude dogodilo, biti zahvalan.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2007 at 09:30

 Kao zena  ipak moram zauzeti drugacije stajaliste. Hihihi....

Kako mislis ici samo 2x tjedno ipak ti je pametnije odraditi cijelo tijelo, kruzni trening. Radi s max tezinama i nemoj raditi duge pauze izmedu vjezbi. Tako ces ubrzati metabolizam sto ti je jako bitno ako mislis mrsaviti trenirajuci na spravama.

Predlazem ti da radis superserije. Ako hoces, imam ti ja jedan A i B trening pa ti ga mogu napisati. Rastura!  To je sve sto mogu reci za taj trening, ali je stvaaaarno dobar.

Back to Top
mala View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2007
Location: Cyprus
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2007 at 11:31

 Jucer sam uspjela dogovoriti trenige 3x tjedno :)

 

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2007 at 12:40

 Svejedno, nemoj raditi po grupama misica. To ti je moj prijedlog. Vjezbanjem cijelog tijela ubrzavas metablizam, a tako se i brze rijesavas masnih naslaga.

Ili si mijenjaj svaka 2 tjedna program - 2 tjedna radi po skupinama, a 2 tjedna cijelo tijelo.

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.