New Posts New Posts RSS Feed - Ruptura mišica
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ruptura mišica

 Post Reply Post Reply
Author
Vana007 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vana007 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ruptura mišica
    Posted: 27 Sijecanj 2011 at 13:54
  Dragi Fitnessovci,
zanimalo bi me koje mi vježbe mogu pomoci da ponovno vratim mišic u formu.
U glavnom imam rupturu latissimus dorsia. Sada je još vrlo malo vidljiva ali se pojavio problem zacijelivanja (velika fibroza i zadebljala fascija koja još uvijek jako boli, prisutni su i kalcifikati; ozljeda je bila sredinom 9. mj, a tocna dijagnoza postavljena 5.šš.'š0.). Inace se aktivno bavim vaterpolom. Pošto moj dragi spec. sportske medicine nije imao nikakve vježbe da mi da, molim Vas za pomoc i mišljenje.
Pocela sam plivati prec cca 3 tjedna, samo lagano, najduže pola sata i to mi jako pomaže (smanjila se bol, ali je još uvijek prisutna pri vecini pokreta, pa cak i kod leženja na leđima ili dubokom udahu, i kalcifikati su skoro nestali).
Eto, recite mi što Vi mislite.
Back to Top
tyros View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2010
Location: F.Benning/Bragg
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tyros Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2011 at 09:42
Ruptura mišica je ozbiljnija stvar, i za to postoje razne terapije zacjeljivanja mišica.
cudno mi je kako ti spec. sportske medicine nije savjetovao terapiju!!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2011 at 11:37
Stvarno nisi bila na fizikalnim terapijama?
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Vana007 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vana007 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2011 at 19:58
  Stvarno nisam bila na terapiji jer su mišljenja podijeljena, jako!
Jedan dobra fizioterapeut, profesionalni sportaš i anatom mi je savjetovao samo strogo mirovanje. Neki su mi savjetovali masaže, a za fizikalnu sam se bila naruciti, (cim sam dobila dijagnozu), pa su mi rekli da na rad mogu doci tek za 4 mj. cemu onda ima smisla fizikalna?!
Moj spec mi je dao vježbe za lavator skapule! (?!) poprilicno sam zbunjena tom vježbom, jer nema ucinka.
I mišic još uvijek boli pri velikim naporima. Nema za mene nošenja vreca cementa više! :P (šalim se, ali stvar je da ne mogu nositi ništa teže od kilu a da me ne bolii..)
Imate li kakav savijet?
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2011 at 21:21
Originally posted by Vana007 Vana007 wrote:

 
Stvarno nisam bila na terapiji jer su mišljenja podijeljena, jako!Jedan dobra fizioterapeut, profesionalni sportaš i anatom mi je savjetovao samo strogo mirovanje. Neki su mi savjetovali masaže, a za fizikalnu sam se bila naruciti, (cim sam dobila dijagnozu), pa su mi rekli da na rad mogu doci tek za 4 mj. cemu onda ima smisla fizikalna?!Moj spec mi je dao vježbe za lavator skapule! (?!) poprilicno sam zbunjena tom vježbom, jer nema ucinka.I mišic još uvijek boli pri velikim naporima. Nema za mene nošenja vreca cementa više! :P (šalim se, ali stvar je da ne mogu nositi ništa teže od kilu a da me ne bolii..)Imate li kakav savijet?


a cuj ja necu tu glumiti doktora, možda bi bilo najbolje da poslušaš savjet i ne radiš ništa kod cega te boli, sacekaj da vidiš hoce li se bol smnjiti, ne vjerujem da treba forsirati ikakve vježbe...
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2011 at 21:24
  Malo mi je cudno to s obzirom ako sam dobro shvatio to bilo u 9 mj prosle godine, to je 5 mjeseci......iako neznam koliko je gadna ozljeda tog misica inace.......
Back to Top
Vana007 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vana007 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2011 at 19:13
  ništa nisam radila cca 2 mj. i onda sam pocela plivati, ali bez opterecenja ruku (obicno bi pilvla s daskom), i sve je bilo ok. Ali onda sam se valjda opusila i bol se vratila. Bila na kontroli umeđuvremenu i rekao dr. da je još tri milimetra raspor (kako je vidi 3 mm, nemam pojma, ali meni utz izgleda gotovo isto). NO, dobro...
nema još vaterpola za mene. :/
stvar je u tome da mene boli sve one funkcije koje latissimus  obavlja (a to je spuštanje podignute ruke, spuštenu ruku povlaci straga i medijalno te stišce lopaticu uz trup, i podiže rebra-pomaže pri dubokom udahu).
A ne znam više ni sama. Loše...
Ne mogu više odmarati i ne raditi ništa, nadam se da me razumijete.

Ozbilljnost ozljede ovisi kolika je i koliko ti stvarno taj mišic treba (ili je aktivan). Kod mene je problem to što ozljeda nije karakteristicna za vaterpolo, a njie ni velika, nego je veliki ožiljak ili fibroza koja je nastala. (Zbog nepravovremene dijagnoze). Problem je zavcijeljivanje, jer pitaj boga, kako su se vlakna sada spojila i kako se mišic regenerirao i da li je uopce.
Mislila sam da ste možda imali kakva iskustva...
Hvala na komentarima.

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.