New Posts New Posts RSS Feed - Ruke
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ruke

 Post Reply Post Reply
Author
xtimix View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote xtimix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ruke
    Posted: 31 Kolovoz 2011 at 11:12
Pozdrav, poceo sam uzimati whey proteine, pa me zanima koliko je vremena potrebno za neki napredak? Vježbam skoro svaki dan po 45 min s utezima, treba li to pojacati ?
Zanima me konkretno povecanje bicepsa
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 13:27
cao !

Prije nego li se raspišem, prvo da te pitam par pitanja.

Jesi li nedavno tek krenuo u teretanu?
Koji je razlog da baš bicepse želiš naknadno raditi?
Kako ti trenutni program treniranja izgleda?
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
xtimix View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote xtimix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 13:32
hhm, nisam u teretani, vježbam doma, na spravi za ramena i ruke.
jer trenutno želim pojacari samo ruke pa.. neznam kako bi trebao vježbat jer sam tek poceo..
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 13:48
Aha. Ako kuci radiš vježbe, onda ti je malo drugacij sistem treniranja nego šta bi u teretani recimo bio.

Uglavnom, pošto si tek u pocetnim fazama treniranja, ja ti savjetujem za pocetak da pustiš tu spravu, i da kreneš raditi vježbe za cijelo tijelo, a to su zgibovi, sklekovi, trbušnjaci, ležnjaci, i cucnjevi. Svaka vježba se može raditi u više varijacija, i serija. Ako nisi u nekoj kondicij, nemoj da te obeshrabri to šta kolicinski ne možeš napraviti puno sklekova ili zgibova, ili bilo koje metode vježbanja.

Sve krece polako, a moj savjet ti je da za prvi pristup ovakvom treniranju, napraviš maksimalno ponavljanja u jednoj serij. Npr. ako kreceš sa sklekovima, napravi ih koliko god možeš, i zapamti koliko si ih napravio. Tako i sa ostalim vježbama. Onda si fino sjedni za stol, uzmi komad papira, i odjeli te brojeve u 3 serije (npr. ako možeš 30 sklekova, odjeli ih na 3 puta po š0 sklekova). 

Nakon nekog vremena kad se osjecaš ugodnije sa kolicinom ponavljanja, samo dodaji ponavljanja u serijama, preporucam da to napraviš sa zadnjom serijom za pocetak, taj iznos prebaciš na prvu seriju,  i onda ih prilagodiš za preostale dvije (2. i 3.). Npr. ako si radio 3 serije po š0 ponavljanja, i u zadnjoj serij osjecaš da možeš još, napravi tih "x" ponavljanja više i onda taj broj prebaci da bude prvi. Uzest cemo za primjer da si ih napravio 5 više. Onda ti serije izgledaju ovako - prva serija š5 ponavljanja, druga š0, treca š0. Samo ponavljaš dok ne dođeš do 3 serije po š5 ponavljanja, i dalje nastaviš kao navedeno. To vrijedi za sve vrste vježba sa svojom težinom koje sam ti spomenuo.

E sad, da ti kažem zašto da se makneš sa sprave - vecina pocetnika (muških) krenu odma na benc za prsa i na bucice za biceps. Ako ih netko ne zaustavi na vrijeme, budu jako neproporcionalni i nezadovoljni na konacnom ishodu. Zato, bolje ti je za sada cijelo tijelo pokrenuti, i razviti snage i izdržljivosti nego sjesti na tu spravu.

Eto to ti je moj savjet za pocetnika koji ne ide u teretanu. Vecinu ovih vježba možeš raditi kuci, najcešce ljudi nemogu kuci raditi zgibove, ali zato sigurno imaš vani na igralištu neku šipku na koju se možeš objesiti i napraviti te zgibove. Ovaj savjet ako ti se ne sviđa, ne moraš ga pratiti niti me poslušati, ja te na kraju ni ne silim. Možeš uvijek pricekati da ti netko drugi odgovori i sam odluciti kako ceš i šta ceš napraviti. Sretno ti sa vježbanjem i ciljevima !


Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 13:59
Također, pošto sam zaboravio spomenuti - možeš odjeliti određene dane kad radiš koju vježbu. Tipa š dan radiš sklekove, drugi dan zgibove, treci cucnjeve... valjda shvacaš ideju =). Tako sam ja krenuo davno davno (mislim prije 5 godina ili nešto manje/više) prije nego li sam odlucio u teretanu se upisati. Stvarno pomogne. I šta se wheya tice - to je nadopuna prehrani, od njega neceš dobiti mišice ako ne vježbaš kvalitetno. Pij ga iza treninga sa šakom suhih grožđica i bude ti dobro ;) .
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
xtimix View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote xtimix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 14:00
aha...mislim da cu ipak u teretanu krenuti,da me tamo usmjere , a kad stignem i doma pa probat s ovim tvojim savjetima.
hvala !
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 14:08
Onda nemaš straha, u teretani pitaj instruktora da ti napravi program za pocetnike i ako može da ti napravi neku osnovnu prehranu i to je to =). Sretno !
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.