New Posts New Posts RSS Feed - Rotacija ugljikohidrata
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Rotacija ugljikohidrata

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 08:15
Cekaj tvoj kolega je podigao BB-a? A BB nije mogao njega podici koji je 20 kila lakši? Ja sam samo rekao da izbacivanje UH-a po meni glupo za razvoj totalno ga izbaciti jer je pravi krivac za povecanje tjelesne težine  kalorija. 
Ugljikohidrati su okrivljeni jer istraživanje pokazuje da smanjeni unos tog makronutrijenta pomaže u mršavljenju pretilim osobama koje su krajnje pretile i rijetko vježbaju. Osoba koja pokušava izgraditi aktivno mišicno tkivo mora jesti ugljikohidrate. Oni su gorivo za tijelo. Oni pomažu dovod proteina u mišice, poticu rast i sprjecavaju razgradnju teško stecene mišicne mase. Osim toga, osobe koje se bave dizanjem utega višak ugljikohidrata pohranjuju u mišicima u obliku glikogena. Tek kad se te zalihe posve popune, ugljikohidrati pocinju povecavati tjelesne masti...zato pazi koliko jedeš a ne posve da ne papaš ...Malo si pretjerao to sa bb-ima da nisu snažni....imam i ja par kolega koji su itekako BB....ja mogu možda više sklekova napraviti.....ali zato ono što ja dižem na bencu on bi mogao jednom rukom dignuti i ponoviti za seriju tako da izuzetnu snagu imaju...a to što se tice hrvanja...stvar je tehnike....eto primjera ti si BB i stani protiv Davora u ring....koji ima tehniku iskustvo u boksu...pa normalno da ce on pobjediti....reci tom hrvacu neka digne 150 kila na bencu....svaku u svojoj struci..
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 01:03
zagrada, nakon tolikog offtopica, da i tebi odgovorim: da, radi, uz eksperimentiranje da pronadješ optimum za sebe.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 00:55

Gym_girl pisala:


Hah, al je opet poceo tim klasicnim pristupom, nabijanja i skidanja, a i ko zna koliko je to natural bilo....podloga napravljena, kasnije može što god hoce.


Super, ajde ti kad ti to sve ne treba pošalji meni te certifikate,seminare i ostalo, tu opremu koju imaš i garantiram da nece propast Big smile Tongue

A što biš ti to radio? :)




[/QUOTE]


a ne bih htio sa onima koji žele 5kg mišica za mjesec dana. Više sa ljudima koji imaju neki cilj, pa uz modernr metode to postici, od sportske kondicije do onih koji bi se željeli rješiti zdravstvenih problema, koje su stekli nacinom života i pretilišcu. uz suradnju sa lijecnicima, nadzor i preporuke. Kao sportski manji kamp sa hotelom, u prirodi, veliki moderni gym, itd. Kondicijskog trenera partnera našao, i njemu se svidja HRV metoda od Joel Jamisona, ali je ostalo još big upitnik.
   A ta oprema iz moje kuce nece stati u 2 stana, trebala bi kredit :) Mislio sam jednom stavit fotku u odgovarajuci podforum, ali bi ljudi pomislili evo još jednog koji kenjka. :)



Edited by iver - 14 Lipanj 2013 at 01:01
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 00:40
"Hoceš reci da nekadašnji BB idoli nisu bili snažni, baš nitko? Mislim da i sam znaš da to nije istina"



još se u bb radilo metodom velikih težina, pa je bio jak. Ali jak i jaci je relativan pojam, a moj frend sigurno nije dizao 300kg u cucnju, ali svim sportskim pokretima je bio osjetno jaci.Recimo sa poda i koljena, podignuti nekog težeg od sebe iznad glave. Frend je podigao težeg BBa, ali ovaj nije mogao lakšeg frenda. i hrpa takvih sutuacija u snazi. Jasno da je i frend hrvac bio jak kao bik, ali motoricka snaga u raznim pokretima(ne složena dizanja) u više ravni, je bila puno kompletnija bila kod hrvaca, usprskos 15-20kg vecoj mišicnoj masi BBprvaka.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 00:13
Originally posted by iver iver wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


iver, nice :)

Što hoceš reci, da je gospodin Scheu išao polako? Big smile


Pa tako nekako. Kad je pocinjao, je rekao da je nabijao težinu i skidao, ali vec oko 40g je shvatio da njemu osobno taj pritup ne paše. Covjek je skroman bravar, super ljubazan i susretljiv, baš me vuce da odem do njega u Njemacku, na obuku, samo sam u gužvi, a i ne znam što mi to treba kad vec imam preko 100 raznih seminara za trenera i certifikat za prehranu, a ne želim biti trener. Po neki put mi padne na pamet otvoriti gym, da ispraznim opremu iz kuce, ali da budem samo supervisor, ne trener. No imam problema oko toga, što bih ja volio raditi, malo bi bilo kupaca kod nas.

Hah, al je opet poceo tim klasicnim pristupom, nabijanja i skidanja, a i ko zna koliko je to natural bilo....podloga napravljena, kasnije može što god hoce.


Super, ajde ti kad ti to sve ne treba pošalji meni te certifikate,seminare i ostalo, tu opremu koju imaš i garantiram da nece propast Big smile Tongue

A što biš ti to radio? :)




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 00:07

Originally posted by iver iver wrote:

  Svima, tj vecini nas muških, u tvojim godinama su bili idoli iz svijeta BB jer smo mislili da su to zvijeri snage, pa tako i meni. Sve dok u olimpijskom centru bivce nam države nije došao na trening(hrvanje) i tadašnji prvak Jug... u BB, i nisam vidjeo kako prolazi u borbi sa frendom koji je imao 20Kg manje. I ne mislim pri tom na tehniku, koju jasno nije ni mogao imati, nego je gubio i u elementima snage, pokretljivosti, itd... Pa sam kao djecec od 18g promijenio idole, ali cijenim uložen trud i u BB

iver, ovo mi zvuci kao kad žena naleti na jednu budalu pa cijeli život tvrdi da su svi muškarci svinje Big smile

Ko zna trenirat i ne radi to samo da bi ganjao curice i izbacio biceps iz auta, itekako može spojit i izgled, i snagu, i izdržljivost....još ako se tu prirodna snaga umiješa, even better.

Hoceš reci da nekadašnji  BB idoli nisu bili snažni, baš nitko? Mislim da i sam znaš da to nije istina Smile


Edited by Gym_girl - 14 Lipanj 2013 at 00:13
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 00:05
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


iver, nice :)

Što hoceš reci, da je gospodin Scheu išao polako? Big smile


Pa tako nekako. Kad je pocinjao, je rekao da je nabijao težinu i skidao, ali vec oko 40g je shvatio da njemu osobno taj pritup ne paše. Covjek je skroman bravar, super ljubazan i susretljiv, baš me vuce da odem do njega u Njemacku, na obuku, samo sam u gužvi, a i ne znam što mi to treba kad vec imam preko 100 raznih seminara za trenera i certifikat za prehranu, a ne želim biti trener. Po neki put mi padne na pamet otvoriti gym, da ispraznim opremu iz kuce, ali da budem samo supervisor, ne trener. No imam problema oko toga, što bih ja volio raditi, malo bi bilo kupaca kod nas.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2013 at 23:54
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Ne znam ja ne bih mogao nema teorije ....barem na 2.5 po kilogramu...pa odakle Gymko energije? Mislim da ljudi ...zapravo tko god da je izmislio puno loših mitova o UH-u u koji sam bio i ja uvjeren...da sam skontao da su bedastoce...ne razumijem zašto je na toliko lošem glasu...to je energija...ako pretjeraš sa njome ide u salo...zato ne pretjerivati sa UH-om ali ne ga izbaciti baš da ga uopce nema ...to mi je ono...Body building i je pretjerivanje a ja volim pretjerivanje :D

mett, onda si vjerojatno i procitao da su UH ujedno i najvažniji suplement u BB. Svima, tj vecini nas muških, u tvojim godinama su bili idoli iz svijeta BB jer smo mislili da su to zvijeri snage, pa tako i meni. Sve dok u olimpijskom centru bivce nam države nije došao na trening(hrvanje) i tadašnji prvak Jug... u BB, i nisam vidjeo kako prolazi u borbi sa frendom koji je imao 20Kg manje. I ne mislim pri tom na tehniku, koju jasno nije ni mogao imati, nego je gubio i u elementima snage, pokretljivosti, itd... Pa sam kao djecec od 18g promijenio idole, ali cijenim uložen trud i u BB
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2013 at 23:52
iver, nice :)

Što hoceš reci, da je gospodin Scheu išao polako? Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2013 at 23:45
Ako voliš pretjerivanje, što ti onda nije jasno LOL

Ah gle mett.....prvo, da moraš -  mogao biš Wink Uostalom, zar su samo uh-i izvor energije? :) Ima puno ljudi koji savršeno funkcioniraju s minimumom uh-a, odnosno sa uh-ima ali pretežito iz povrca, voca, orašastih...bla, bla....ne toleriramo ih svi jednako, i nemamo svi istu viziju idealne forme.

Eh sad....da su malo pretjerano na lošem glasu, jesu. Da ih ljudi precesto nepotrebno izbacuju...istina. Da je moguce i poremetiti tijelo tako - moguce. Da je moguce i imat super formu i bez njihovog izbacivanja - ko vecine je moguce. Dakle nije sve crno bijelo, puno toga sivog ima :) I dobro si rekao, ako se pretjera sa energijom, ide u salo....sa bilo kojom energijom. Zato se i mnogi koji se kunu da zdravo jedu debljaju, a ne kuže zašto Big smile

To je pitanje koje se baš treba prilagoditi svakome pojedinacno....




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2013 at 23:41
Kad si vec spomenula :"Sporije je, zato se mnogima i neda tako polako, nego im je lakše nabit što više, uživat malo pa skidat na kraju..." moram se na minutu vratiti. BB baš i nije moj omiljeni sport, ali sam jednom zalutao na predavanje ovog gospodina, pa ga cijenim. Nije pro, nije hteo biti zbog, znaš vec još više kemije od ovog... A i da ga predstavim, narodu. Thomas Scheu, na ovom videu ima 51g(i preko 30g iskustva u BB pa i zna nešto o tome), a u pripremnoj ili takmicarskoj formi mu težina ciklira navodno samo 3Kg.

http://clips.team-andro.com/watch/ec80777fe4bce8bee4e0/thomas-scheu-2012-weltmeister
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2013 at 23:22
Ne znam ja ne bih mogao nema teorije ....barem na 2.5 po kilogramu...pa odakle Gymko energije? Mislim da ljudi ...zapravo tko god da je izmislio puno loših mitova o UH-u u koji sam bio i ja uvjeren...da sam skontao da su bedastoce...ne razumijem zašto je na toliko lošem glasu...to je energija...ako pretjeraš sa njome ide u salo...zato ne pretjerivati sa UH-om ali ne ga izbaciti baš da ga uopce nema ...to mi je ono...Body building i je pretjerivanje a ja volim pretjerivanje :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2013 at 23:16
Ti ih ni ne moraš izbacivat Smile

Ne možeš generalizirat, a i ovisi kakav trening napraviš. Trening za ruke nije isto što i trening za noge, bar ne bi trebao biti Big smile Ako je to pretjerivanje onda je cijeli bodybuilding pretjerivanje Smile Ima puno varijacija, puno razlicitih metabolizama, puno razlicitih vizija i ciljeva....

I ja sam trenutno u fazi uh-a u svakom obroku i ne mogu zamislit da ih izbacujem, ali i krecem se više zato Wink Da se ne krecem, to nebi bilo dobro :) 


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2013 at 23:11
Ja ne mogu zamisliti da izbacujem UH iz jelovnika....meni je to gluposti...možda smanjiti na 2.5 po kili ali totalno izbacit ga i osloniti se na UH iz povrca...ne znam baš....A isto i jedem kada imam odmor i kada nemam....nema razlike...ne razumijem zašto bi se išta mjenjalo ako 1 dan su vježbe za ruke poseban jelovnik....za noge poseban jelovnik to mi je pretjerivanje

Edited by mettasttaza - 13 Lipanj 2013 at 23:12
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2013 at 23:06
Wink

Istina da, manji deficit sa dobro planiranim i tempiranim održavanjem/suficitom, opet ovisno od osobe do osobe. Tu je po meni jedan od dobrih nacina tajmiranje uh-a oko treninga, ili cak cijeli dan kad je trening malo pojacana hrana...pa ostali dani malo lakše, s manje ili više uh-a , sve ovisno o toleranciji.......

Sporije je, zato se mnogima i neda tako polako, nego im je lakše nabit što više, uživat malo pa skidat na kraju...ja nekako ne volim taj pristup iz krajnosti u krajnost i mislim da se jako dobro može napredovat sa nekim discipliniranim i pametnim pristupom kroz cijelu godinu....da se ta forma održava koliko je to god moguce. 

Cak nisu ni loši oni kraci ciklusi mase-defke.....ne zamastiš se puno, a opet si nekako daš oduška malo i daš si prostora za rast :)

Nice to chat with you too... i opet odlaziš  LOL


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2013 at 22:48
jeste da, teta Gymka :) Ako si vec tu, onda dodajem, još ovisi i o stupnju izgradjenosti mišicne mase, tj koliko blizu ili daleko od recimo "natural" genetskog limita doticnog pojedinca. Jest sporije, ali nije toliko pimplavo, samo se ne smije ici u veliki deficit, tj nije moguce u slucajevima kad netko jako brzo želi skinuti više masnog tkiva. No, ako netko vec mjeri svoje kalorije, pa drži ddeficit na ispod 10-15%(jasno, ovisi i o osobi) i ima prilagodjeni trening-ishranu, timing(sad bi me Jean mogla ispraviti za hrvatski izraz ali ne mogu se sjetiti) može. Pa sva natjecanja za transformaciju bi pala u vodu bez toga... Nice to chat with you i bye :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.