New Posts New Posts RSS Feed - Rotacija ugljikohidrata
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Rotacija ugljikohidrata

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Rotacija ugljikohidrata
    Posted: 15 Lipanj 2013 at 16:35
Smile Ma ne bih ja rekla da sam sretna da nisam kao vecina vec da sam sretna da sam našla nešto što me drži u formi, što mogu raditi kontinuirano,  u cemu stvarno uživam - zbog toga i jesam samo 1 tjedan pauze imala cijelo to vrijeme, i to jedva. Za razliku od mnogih koji se nalijepe na neki najnoviji hit treninga, odrade to koji mjesec makar im je muka i prestanu...do sljedeceg ljeta. 

Nekima trening nije trening dok se ne sruše. Kao i što nekima dijeta nije dijeta dok se...isto tako ne sruše jer ne jedu ništa. Iz krajnosti u krajnost, a mnogi radi toga ni ne pocinju. Jednim dijelom moje poopcavanje dolazi i od potrebe da to kažem - da nije potrebno tako i da teretana nije i ne mora biti mjesto kakvim se cesto prikazuje - i da, velik dio krivnje je na trenerima, tu se ne mogu složiti više. Periodizacija hehehe....dada....evo ti program, za sad i za narednih godinu dana, niš ne mijenjaj Big smile I sama znam kako se radi po teretanama i muka mi je od toga, to lajem vec godinama. I tu si potpuno u pravu, cak sam i ja znala to reci - koliko god mi je vec dosta stalnog iskakanja tih novih fora toliko mi je drago da se napokon nešto radi na tome da ljudi nauce trenirat, a da se samo ne tele okolo bez reda i cilja (iako je i to ucenje negdje upitno, cak i pod vodstvom, s obzirom da danas valjda svatko može bit trener). A opet, ima i onih koji sve to kuže i znaju i opet idu kontra i ljepe etikete samo zato što su vidjeli par primjera pa su sad svi takvi....toga ima svugdje pa i ovdje ali inace se dižem na to generaliziranje pa eto Big smile

Meni se svidja tvoja vizija iver, i ja sama imam neke svoje vizije, prvenstveno usmjerene na "obicne" ljude, ne sportaše - jer baš takve treba znati pokrenuti i potaknuti ih da se zaljube u trening, kretanje....zdrav nacin života - jer ono u što najviše vjerujem, nakon svih tih filozofija oko treninga i prehrane je dobar stari kontinuitet. A cim se neki pristup nagurava kao najbolji, sve ostalo fuš, ljudi hrle tamo, nakon nekog vremena skuže da im je previše, ne povežu se s tim pa odustanu, a to je onaj najgori dio.

Ja prva ne bih dugo izdržala na nekoj verziji grupnog treninga......sve ovo što znam gledat po videima itd. mi se uopce nebi dalo radit....vjerojatno bi vec do sad bila mali slonic Big smile I vjerujem da nisam jedina...... Žao mi je da situacija po teretanama nije malo bolja, pa da se sve to malo drukcije uredi....pa da ljudi vide da ne mora sve bit tako šturo i dosadno... i bez rezultata...

...a kako sam vec rekla, glumaca ima svugdje pa i po teretanama, to se ne može izbjec, da se ne misli da ja mislim da je sve divno i krasno Smile



















"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2013 at 10:27
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Heh nemoj tako, ispada da drugi nisu razumni, a ja vjerujem da bi se i mnogi drugi bolje snašli u ovim nekim temama od mene :)

Skužila sam ja što si htio reci i te stvari samo mogu ucit od tebe ali moj post se odnosio u potpunosti na Davorov komentar jer mi je licio na komentare mnogih koji uzmu par primjera i prenesu ih na sve. Možda i nije mislio onako kako sam ja to shvatila ali je tako ispalo. Cinjenica je da ekipa po teretanama nosi odredjena obilježja i toga se teško riješit. Nisam mislila na vrhunske predstavnike, znam da si njih naveo kao primjer ali opet kažem - mislila sam na Davorov post. Vrhunski sport je nešto drugo, i tu si ipak ti u prednosti što se znanja i iskustva tice. Ali ne bih se puno njima zamarala, to je neka druga dimenzija - više me zanimaju ljudi oko mene.

Nekad su teretane bile normalna stvar, danas se stalno izmišlja nešto novo, ljepi po autima i postavlja se iznad svega, treninzi su postali ko moda. Nešto staro umota se ko novo i odmah ludilo. Nemam ništa protiv, dapace, neka svatko sebi nadje svoje - nisam kontra drugih (razumnih) treninga samo se držim svoga jer to volim. A netko ce se držat svoga i pljuvat po drugom.

To sam htjela rec - da se dobar trening može i u teretani napravit, može se dobro izgledat, zdravo živit i ne bit glup Big smile (naravno, može se i obrnuto :))) Sad se doticem svega što sam znala cut, da ne ispadne da je netko tu to rekao Smile

Polemizirat možemo uvijek, dobro dodje, ionako sam uvijek spremna za nešto novo saznat Smile ali izbacit me iz gyma necete nikad LOL





   Pijem svoju prvu litru kave, pa kad si vec tu da nastavim, posle brišem na par dana. Mislim da se ne trebaš brinuti zbog poopcavanja mišljenja o vježbanju u gymu, nego biti sretna da nisi kao vecina. Dovoljno da vi, i ti i tvoj decko to znate, pa se samo u sebi nasmijati kad procitaš ili cuješ drugacije, bez da se bilo kome to i dokazuje, nemoguca misija. A tom opcem mišljenju o gymu, su i treneri krivi. Uzeli su popis popularnih vježbi, i vecina trenera sa klijenatima radi isto. Cujem od prosjecnih, normalnih ljudi, kako su oduševljeni kettlebellom, a 10 godina su odlazili u gym. Pitam ih zašto? Pa odgovore: tako se dobro osjecam sad posle treninga, umorno, ali nisam krut, zgrcen, itd... Pa pitam, znaš li da si na taj nacin(ne identicno naravno) mogao trenirati i prije, koristeci druge vježbe i pristup? Odgovor: trener mi nije rekao, ni pitao, niti što slicno pokazao!!! i tako vec 30ak godina. TRX je npr eksplodirao i postao pojam, a gimnastickih karika(više volim one mekane radjene od užeta, savršene) sa kojima se vecina tih vježbi mogla raditi, nigdje nije bilo. Tako da nije bio problem sredstva i mjesta treninga, nego i znanja trenera na žalost. Moda je u ovom slucaju ucinila i nešto dobro, mada nema baš nicega novog. Iz ovih ili onih razloga, obišao sam dosta teretana, pa škicao trenere što rade sa klijentima. 90% je užas, cast ostalim iznimkama. Skidam kapu npr Goranu Sajku, i slicnima, ciji trening ima zbilja strukturu treninga, i periodizaciju. Periodizacija??? Na kom drvu to raste? Pa i ovdje na forumu, bacimo pogled tko uopce ima trening plan? I hrpa drugih stvari... Prepišemo 10-15-30 vježbi sa neta, ne znamo ih personalizirati, prilagoditi, programirat, ali ih radimo u nedogled, i cudimo se ... Sve je to krivo, izmedju ostalog, bar po meni, za stav okoline prema vježbacima i ostalom... Gotova kava, pozdrav, bježim.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2013 at 09:56
mett, mrvu cu proširit onu recenicu. Ne znati nije problem, ama baš nitko ne zna sve, pa i Poliquin u zadnje vrijeme sve više griješi. Problem je ne željeti uciti, ne htjeti vidjeti druge stvari van one kutije u kojoj jesmo i ostati slijep. To ne donosi uspjeh u životu, mislim da je danas to kljuc za napredak, uciti i razumjeti. Ti nikako ne trebaš prihvatiti moje stavove, samo razmisliti, i ja razmislim o tvojima. Ne govore slucajno mudri ljudi, da je najveca pobjeda pobjediti samog sebe. I zbilja jest, na svim podrucjima, fizickom, duhovnom,emotivnom. Drago mi je da si porazmislio, a ja se mogu pokriti ušima zbog svoje kritike :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2013 at 08:26
Potpisujem :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2013 at 08:24
Heh nemoj tako, ispada da drugi nisu razumni, a ja vjerujem da bi se i mnogi drugi bolje snašli u ovim nekim temama od mene :)

Skužila sam ja što si htio reci i te stvari samo mogu ucit od tebe ali moj post se odnosio u potpunosti na Davorov komentar jer mi je licio na komentare mnogih koji uzmu par primjera i prenesu ih na sve. Možda i nije mislio onako kako sam ja to shvatila ali je tako ispalo. Cinjenica je da ekipa po teretanama nosi odredjena obilježja i toga se teško riješit. Nisam mislila na vrhunske predstavnike, znam da si njih naveo kao primjer ali opet kažem - mislila sam na Davorov post. Vrhunski sport je nešto drugo, i tu si ipak ti u prednosti što se znanja i iskustva tice. Ali ne bih se puno njima zamarala, to je neka druga dimenzija - više me zanimaju ljudi oko mene.

Nekad su teretane bile normalna stvar, danas se stalno izmišlja nešto novo, ljepi po autima i postavlja se iznad svega, treninzi su postali ko moda. Nešto staro umota se ko novo i odmah ludilo. Nemam ništa protiv, dapace, neka svatko sebi nadje svoje - nisam kontra drugih (razumnih) treninga samo se držim svoga jer to volim. A netko ce se držat svoga i pljuvat po drugom.

To sam htjela rec - da se dobar trening može i u teretani napravit, može se dobro izgledat, zdravo živit i ne bit glup Big smile (naravno, može se i obrnuto :))) Sad se doticem svega što sam znala cut, da ne ispadne da je netko tu to rekao Smile

Polemizirat možemo uvijek, dobro dodje, ionako sam uvijek spremna za nešto novo saznat Smile ali izbacit me iz gyma necete nikad LOL




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2013 at 08:18
Mislim da smo mi totalno fulali od teme koja je postavljena :) A bome i ja laprdam previše....po pisanju i malo pišem o temi ...malo o bb-u :)
Iveru malo ti puno više imaš znanja nego ja...znaš i sam....neke stvari koje si pisao morao sam na google tražiti da vidim što znaci uopce ...tako da nikakvi  znalac ja nisam....ali eto ucim...trudim se možda ja nisam shvatio...što želiš reci.....što je vjerovatnost....ni u jednom trenutku nisam rekao da sve znam niti cu ikad biti blizu da sve znam....vidiš nakon tvoga zadnjeg posta...sam nešto novo i naucio :) navrati na slaninu kada budeš bio blizu ;) hihihi
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2013 at 00:44
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by iver iver wrote:

"Hoceš reci da nekadašnji BB idoli nisu bili snažni, baš nitko? Mislim da i sam znaš da to nije istina"



još se u bb radilo metodom velikih težina, pa je bio jak. Ali jak i jaci je relativan pojam, a moj frend sigurno nije dizao 300kg u cucnju, ali svim sportskim pokretima je bio osjetno jaci.Recimo sa poda i koljena, podignuti nekog težeg od sebe iznad glave. Frend je podigao težeg BBa, ali ovaj nije mogao lakšeg frenda. i hrpa takvih sutuacija u snazi. Jasno da je i frend hrvac bio jak kao bik, ali motoricka snaga u raznim pokretima(ne složena dizanja) u više ravni, je bila puno kompletnija bila kod hrvaca, usprskos 15-20kg vecoj mišicnoj masi BBprvaka.


Ok, stoji, ali ja ti kažem - to je samo jedan primjer i ne govori o svima ostalima Wink

Tu cu se nadovezat i na Davorovo kenjkanje, sa oproštenjem Tongue Extremefit in the house Tongue Ja bih voljela da se vec jednom iskorijeni to mišljenje da su svi koji u gymu treniraju debili koji skacu po spravama, ljube sami sebe pred ogledalom nakon svake serije i ne misle na ništa osim na izgled. Kao prvo - kao da je samo takav trening opterecen izgledom? Te razne new/old metode treninga su za šta? Šta misliš, zašto vecina ljudi trenira i pimpla sa hranom nego radi izgleda (uostalom, Davore, zašto se ti stalno odriceš hrane i muciš dijetama?)? To nema nikakve veze sa teretanama i spravama. Pomalo mi se više vrti od pisanja na tu temu....vjeruj mi da ce se nac mnogi koji skakucu po tzv "funkcionalnim treninzima" koji su puno opterecenijim svojim izgledom od nas nekih koji smo u gymu ali treniramo radi puno toga, i miješamo razne nacine i stilove treninga...a prvenstveno se zabavljamo i guštamo, družimo... neoptereceni nicim.

Opet cu bit dosadna al baš me briga ko šta misli, kad imam primjer kraj sebe onda cu ga i navodit. Decko mi je bio i hrvac i boksac i košarkaš, talent i za atletiku.....cijelo to vrijeme je trenirao kao i što sad trenira i klasican BB, i powerlifting, i olimpijska...a izmedju ostalog se sad namjerava i za strongmana spremat :) Eto, baš jucer ujutro smo neku gumetinu gurali vamo tamo, moramo nac vecu Big smile Kad ga netko vidi kako izlazi iz gyma rekao bi isto to - fura se na izgled, nakemijan, tu se nešto bacaka po spravama i utezima bzvz, nema pojma....a i ova do njega nije neš bolja, samo ajd, nije nakemijana, malena je Big smile - a mi imamo totalno drukciju filozofiju i treninga i života opcenito....i zbilja uživamo u tome što radimo...od izolacije bicepsa do vucenja prijevoznih sredstava Smile

Vecina je vecina, zaboli me za vecinu jer samo kod nas dolje mogu skupit par ljudi koji tako razmišljaju, i to na jako malom prostoru. A ima nas još. Uopce nije bitno kako treniraš - ako si debil, debil si di god bio i što god radio.

Ali ovo je vec tako dosadna tema.....toliko puta prožvakana....i opet vidim.... nikad dovoljno....jer ce se opet nac neki Davor koji ce sve strpat u isti koš Tongue


A mett...ti si malo zastranio s temom Big smile







Gymka, dobro znaš da to nije jedan primjer, i da je proizvod razlicitog pristupa treningu. Hajde da polemiziram sa razumnom osobom, to je zanimljivo :) Ak si vidjela koment, mladcu sam probao ukazati na razne vidove ispoljavanja snage, i da 150 bench i 250 cucanj nemaju skoro nikakve veze sa vidovima snage u dinamickim-eksplozivnim multiplanarnim pokretima, hrvanje sam naveo kao primjer, jer jest i sport snage, ali traži i horizontalnu komponentu, ne kao npr olimpijsko dizanje, kod koje igra uglavnom vertikalna, bila push ili pull, ali su u toj ravni najjaci bez pogovora, tu se vjerojatno slažemo. No ocito moje znanje i iskustvo nije dovoljno da parira i da bi bar malo promijenilo mišljenje mladog decka tko vec mlad zbog popularnosti sve zna :) Ne znati, nije problem, ali ...... je.   
   Da se vratim na temu BB, znaš da nisam usporedjivao prosjecne posjetioce gyma, nego vrhunske predstavnike svojih sportova.Kako izgleda trening vrhunskog, mnogi sa foruma ni zamisliti ne mogu. A slicno bi bilo i na Arnold Classicu ili Mr Olympia. Zašto? Jer BB ne bi smjeli vježbati dinamicke multiplanarne pokrete, ne doprinose baš razvoju mišica, a velika je mogucnost povrede. I razuman vrhunski natjecatelj takve stvari ne radi, jer jedna mala povreda vec znaci promjenu u treningu i lošiji rezultat. Npr vidjeo sam i što može Chris Cormier,
ako ga ne znaš, evo videa, pro kategorija    
http://www.youtube.com/watch?v=GmKAkpsp9Ig
a trenerica TRX-a mu je bila ova,   bili su ista ekipa zbog sponzora http://www.youtube.com/watch?v=bG3rQorSGG0
Cormier se slomio za 2 minute, ne samo zbog velike mase. BTW, ova ženica je trenerica i djevojke koje je kao prva neamerikanka pobjedila na Arnold Classic u USA. Pa ako postoji mogucnost da ja i griješim, ona sigurno ne.
jednom prilikom bi mogli i nastaviti koliko Davor jest ili nije u pravu, i zbog cega je to tako(moj dojam)
pozdrav do slijedeceg tjedna, ako budeš još za polemiku, mislim da je zanimljivije nego nekom racunati koliko zobenih da jede tisuciti put. :)
A pretpostavljam vidjela si Zokijevu statisku, da 20% posjetitelja ne želi povecati mišicnu masu, a 80% želi 5-20kg mišica.

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 17:42
hahahaha uglavnom....jedi dobro zdravo treniraj snažno spavaj dobro i biti ce sve 5 :) Da skratim :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
zagrada View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zagrada Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 15:41
Niste vi dobri s glavom , ali hvala , nastavit cu raditi ovo , pa cemo vidjeti , valjda ne može na loše picka mu materina :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 13:12
Originally posted by iver iver wrote:

"Hoceš reci da nekadašnji BB idoli nisu bili snažni, baš nitko? Mislim da i sam znaš da to nije istina"



još se u bb radilo metodom velikih težina, pa je bio jak. Ali jak i jaci je relativan pojam, a moj frend sigurno nije dizao 300kg u cucnju, ali svim sportskim pokretima je bio osjetno jaci.Recimo sa poda i koljena, podignuti nekog težeg od sebe iznad glave. Frend je podigao težeg BBa, ali ovaj nije mogao lakšeg frenda. i hrpa takvih sutuacija u snazi. Jasno da je i frend hrvac bio jak kao bik, ali motoricka snaga u raznim pokretima(ne složena dizanja) u više ravni, je bila puno kompletnija bila kod hrvaca, usprskos 15-20kg vecoj mišicnoj masi BBprvaka.

Ok, stoji, ali ja ti kažem - to je samo jedan primjer i ne govori o svima ostalima Wink

Tu cu se nadovezat i na Davorovo kenjkanje, sa oproštenjem Tongue Extremefit in the house Tongue Ja bih voljela da se vec jednom iskorijeni to mišljenje da su svi koji u gymu treniraju debili koji skacu po spravama, ljube sami sebe pred ogledalom nakon svake serije i ne misle na ništa osim na izgled. Kao prvo - kao da je samo takav trening opterecen izgledom? Te razne new/old metode treninga su za šta? Šta misliš, zašto vecina ljudi trenira i pimpla sa hranom nego radi izgleda (uostalom, Davore, zašto se ti stalno odriceš hrane i muciš dijetama?)? To nema nikakve veze sa teretanama i spravama. Pomalo mi se više vrti od pisanja na tu temu....vjeruj mi da ce se nac mnogi koji skakucu po tzv "funkcionalnim treninzima" koji su puno opterecenijim svojim izgledom od nas nekih koji smo u gymu ali treniramo radi puno toga, i miješamo razne nacine i stilove treninga...a prvenstveno se zabavljamo i guštamo, družimo... neoptereceni nicim.

Opet cu bit dosadna al baš me briga ko šta misli, kad imam primjer kraj sebe onda cu ga i navodit. Decko mi je bio i hrvac i boksac i košarkaš, talent i za atletiku.....cijelo to vrijeme je trenirao kao i što sad trenira i klasican BB, i powerlifting, i olimpijska...a izmedju ostalog se sad namjerava i za strongmana spremat :) Eto, baš jucer ujutro smo neku gumetinu gurali vamo tamo, moramo nac vecu Big smile Kad ga netko vidi kako izlazi iz gyma rekao bi isto to - fura se na izgled, nakemijan, tu se nešto bacaka po spravama i utezima bzvz, nema pojma....a i ova do njega nije neš bolja, samo ajd, nije nakemijana, malena je Big smile - a mi imamo totalno drukciju filozofiju i treninga i života opcenito....i zbilja uživamo u tome što radimo...od izolacije bicepsa do vucenja prijevoznih sredstava Smile

Vecina je vecina, zaboli me za vecinu jer samo kod nas dolje mogu skupit par ljudi koji tako razmišljaju, i to na jako malom prostoru. A ima nas još. Uopce nije bitno kako treniraš - ako si debil, debil si di god bio i što god radio.

Ali ovo je vec tako dosadna tema.....toliko puta prožvakana....i opet vidim.... nikad dovoljno....jer ce se opet nac neki Davor koji ce sve strpat u isti koš Tongue


A mett...ti si malo zastranio s temom Big smile






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 12:19
Originally posted by iver iver wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by iver iver wrote:

Davore, ne griješi dušu :) Moguce je i te kako, ovisno o kalorijskom deficitu, kolicini masnog tkiva, itd... A ako je decko pocetnik, još lakše


Ja to gledam drugacije.. ako podigne cistu misicnu masu, ljudi bi automatski rekli da je skinuo masnocu jer bi omjer misicne mase i masnoca se znatno promijenio u prilog misicnoj, i osoba izgleda definiranije..

Citao sam pogotovo clanke od Vedrana Jaksica, koji je uvijek govorio da se nakon utega popije PWM, i brzo ide na aerobni trening, s kojim cemo i dalje trositi masnoce, a PWM ce obnoviti misice.. Mislim da je natural to jako tesko..

Pocetnik sto god da radi, on ce jacat..


Miješati na taj nacin istovremeno razne treninge, što spominješ Jakšica, zaista nije baš najbolje ako je nekome cilj maksimalna i brza hipertrofija, posebno kad si natural, istina. Vjerojatno i znaš koji bi pristup trebao biti, pa necu ni pametovat :)
     A za rast mišica i skidanje masnoca, smo tu gore sa Gymkom vec rekli bitno, i nemam što dodati. Pozdrav maloj maci, tj i ostalim životinjicam koje imaš :)


Samo jest kvalitetno, dobar trening i rezultati ce doc.

Upravo drzim psa da ne ugrize macku :D
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 11:15
Dobro nebitno neda mi se raspravljati svatko svoju teoriju vuce....neka hrvaci onda sudjeluju u izbacivanju težine....pošto on može podici bb-a a bb ne može njega...pozdrav :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 10:38
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by iver iver wrote:

Davore, ne griješi dušu :) Moguce je i te kako, ovisno o kalorijskom deficitu, kolicini masnog tkiva, itd... A ako je decko pocetnik, još lakše


Ja to gledam drugacije.. ako podigne cistu misicnu masu, ljudi bi automatski rekli da je skinuo masnocu jer bi omjer misicne mase i masnoca se znatno promijenio u prilog misicnoj, i osoba izgleda definiranije..

Citao sam pogotovo clanke od Vedrana Jaksica, koji je uvijek govorio da se nakon utega popije PWM, i brzo ide na aerobni trening, s kojim cemo i dalje trositi masnoce, a PWM ce obnoviti misice.. Mislim da je natural to jako tesko..

Pocetnik sto god da radi, on ce jacat..


Miješati na taj nacin istovremeno razne treninge, što spominješ Jakšica, zaista nije baš najbolje ako je nekome cilj maksimalna i brza hipertrofija, posebno kad si natural, istina. Vjerojatno i znaš koji bi pristup trebao biti, pa necu ni pametovat :)
     A za rast mišica i skidanje masnoca, smo tu gore sa Gymkom vec rekli bitno, i nemam što dodati. Pozdrav maloj maci, tj i ostalim životinjicam koje imaš :)
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 10:23
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Cekaj tvoj kolega je podigao BB-a? A BB nije mogao njega podici koji je 20 kila lakši? Ja sam samo rekao da izbacivanje UH-a po meni glupo za razvoj totalno ga izbaciti jer je p<span style="font-family: arial, verdana, sans-serif, helvetica; font-size: 13px; line-height: 17px; text-align: justify;">ravi krivac za povecanje tjelesne težine  kalorija. </span><br style="padding: 0px; margin: 0px; font-size: 13px; font-family: arial, verdana, sans-serif, helvetica; line-height: 17px; text-align: justify;"><span style="font-family: arial, verdana, sans-serif, helvetica; font-size: 13px; line-height: 17px; text-align: justify;">Ugljikohidrati su okrivljeni jer istraživanje pokazuje da smanjeni unos tog makronutrijenta pomaže u mršavljenju pretilim osobama koje su krajnje pretile i rijetko vježbaju. Osoba koja pokušava izgraditi aktivno mišicno tkivo mora jesti ugljikohidrate. Oni su gorivo za tijelo. Oni pomažu dovod proteina u mišice, poticu rast i sprjecavaju razgradnju teško stecene mišicne mase. Osim toga, osobe koje se bave dizanjem utega višak ugljikohidrata pohranjuju u mišicima u obliku glikogena. Tek kad se te zalihe posve popune, ugljikohidrati pocinju povecavati tjelesne masti...zato pazi koliko jedeš a ne posve da ne papaš ...Malo si pretjerao to sa bb-ima da nisu snažni....imam i ja par kolega koji su itekako BB....ja mogu možda više sklekova napraviti.....ali zato ono što ja dižem na bencu on bi mogao jednom rukom dignuti i ponoviti za seriju tako da izuzetnu snagu imaju...a to što se tice hrvanja...stvar je tehnike....eto primjera ti si BB i stani protiv Davora u ring....koji ima tehniku iskustvo u boksu...pa normalno da ce on pobjediti....reci tom hrvacu neka digne 150 kila na bencu....svaku u svojoj struci..</span>


mett, ajde molim te citaj što piše. Rekao sam u "elementima snage i pokretljivosti", i da je jasno da tehniku nije mogao imati. Dici 150kg u benchu, 250 u cucnju, itd, ama baš nikakve veze nema za prijenos snage u sportske multiplanarne pokrete, još manje ako su i eksplozivni tj dinamicni. To su osnove teorije treninga, o cemu je besmisleno teoretizirati, tako je vec tisucama godina. Niti sam rekao da BB nisu snažni ili jaki, htio sam ukazati da je ogromna razlika u vidovima ispoljavanja snage, htio ti to vidjeti ili ne. I rekao sam da sam ja tada, još kao decko, promijenio idole, a ne tvrdio da je bilo koji sport bolji od neceg drugog, to je ovisno o tome tko što želi. I da ponovim, u BBu cijenim uloženi trud, a ne cilj. Da li znam što mogu ili ne mogu bodybuilderi, bez da znam što tvoji frendovi mogu? Hmmmm, možda se nisam dovoljno družio sa njima, pa se javim na instrukcije :))
A za ugljikohidrate, hvala na infu,pazit cu,a hvala i na opomeni :)) Mada znaš, možda je dobro malo otvoriti oci, pa bacit pogled kome i što savjetuješ, bez obzira što je i dobra namjera hvalevrijedna :))
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 09:18
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

eto primjera ti si BB i stani protiv Davora u ring....koji ima tehniku iskustvo u boksu...pa normalno da ce on pobjediti....reci tom hrvacu neka digne 150 kila na bencu....svaku u svojoj struci..


Volim ovakve primjere... LOLLOLLOL

Ja osobno sam protiv BB ako osoba nije natjecatelj.. u natjecateljske vode ne ulazim, njih postujem.. a za ostale vise preferiram neki funkcionalni trening kojemu nije cilj samo izgled, a ni samo staticna snaga.. Vecina ljudi po teretanama danas samo radi na spravama, ne zagrijavaju se, ne razgibavaju, izgledaju poput robota, debila... Aerobna izdrzljivost nikakva.. Vrijeme je da ljudi prestanu trenirat radi izgleda.
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 09:07
Originally posted by iver iver wrote:

Davore, ne griješi dušu :) Moguce je i te kako, ovisno o kalorijskom deficitu, kolicini masnog tkiva, itd... A ako je decko pocetnik, još lakše


Ja to gledam drugacije.. ako podigne cistu misicnu masu, ljudi bi automatski rekli da je skinuo masnocu jer bi omjer misicne mase i masnoca se znatno promijenio u prilog misicnoj, i osoba izgleda definiranije..

Citao sam pogotovo clanke od Vedrana Jaksica, koji je uvijek govorio da se nakon utega popije PWM, i brzo ide na aerobni trening, s kojim cemo i dalje trositi masnoce, a PWM ce obnoviti misice.. Mislim da je natural to jako tesko..

Pocetnik sto god da radi, on ce jacat..


Edited by davor23 - 14 Lipanj 2013 at 09:08
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.