New Posts New Posts RSS Feed - crobno vježbanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

crobno vježbanje

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: crobno vježbanje
    Posted: 11 Studeni 2008 at 21:05
 planiram upisati teretanu, ali ne mislim vježbati na spravama ajmo rec "za bildanje" vec samo na "crobnim spravama" tipa bicikl, traka za trcanje, steper itd... jer mi je dovoljno ovo što sama vježbam doma pilatesove vježbe za oblikovanje... sad me zanima da li je štetno vježbati crobno sat i pol do 2 u komadu ako to nije ujutro natašte (za vježbanje natašte znam da nakon više od sat vremena dolazi do razgradnje mišica)? 
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2008 at 21:58
  2 h ti je apsolutno nepotrebno trenirati crobno. Veci ucinak ceš napraviti ako kombiniraš utege i crobno za puno krace vrijeme.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2008 at 22:04
  Ajde da ti to onda i napišem.

  • 6 min zagrijavanja na biciklu
  • kružni trening sa 8 "postaja", 3 kruga po š0-š5 ponavljanja
  1. ekstenzija nogu
  2. fleksija nogu
  3. prsa
  4. leđa
  5. ramena
  6. biceps
  7. triceps
  8. trbušnjaci
  • 20 - 30 min crobno -  bicikl, orbitrek, steper.... šta ti paše
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Studeni 2008 at 02:08

 thanx

btw - ja sam mislila sam crobno po kojih sat i pol, dva zbog gubitka masnog tkiva i mršavljenja..

a ovo ne znam dal mi je ajmo rec potrebno jer ja doma vježbam svaki dan (možda koji i preskocim, al se trudim da bude zadnji dan) ujutro natašte 45 min orbitrek (ako mi se fakat ne da ili ne stignem onda je min 30 min) i svaki drugi dan vježbe oblikovanja (š0 min orbitrek pa vjezbe za cijelo tijelo i onda na kraju kako kad neki put da neki ne 20 min orbitreka)..

a zbog odlaska u teretanu ne mislim prestati vježbati doma..

Back to Top
Daemona View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Studeni 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Daemona Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Studeni 2008 at 11:24
pitanje je kako vjezbas doma..i kojim tempom se znojis na orbitreku
za gubitak masnog tkiva..tempo na orbitreku ti mora biti dosta zustar..tj da se dosta znojis ali ne gubis dah (njabolje ako imas pulsmetar)
a vjezbe pilatesa radit kroz kruzni trening
tj stanica..bez puno pauza i s vecim brojem ponavljanja
mozes se ti upisat u teretanu i radit crobne vjezbe, iako sat i pol mi se  cini stvarno puno u komadu...mozda to razlomit na dva dijela s jako malom pauzom
i dobro bi bilo ipak napravit vjezbe za trbuh i ledja uz to
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Studeni 2008 at 16:40
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

 planiram upisati teretanu, ali ne mislim vježbati na spravama ajmo rec "za bildanje" vec samo na "crobnim spravama" tipa bicikl, traka za trcanje, steper itd... jer mi je dovoljno ovo što sama vježbam doma pilatesove vježbe za oblikovanje... sad me zanima da li je štetno vježbati crobno sat i pol do 2 u komadu ako to nije ujutro natašte (za vježbanje natašte znam da nakon više od sat vremena dolazi do razgradnje mišica)? 

Zašto ceš onda krenit u teretanu?

Da se razumijemo, velik dio sprava za crobno u teretani su dobra izlika za one kojima se ne da provoditi to u prirodi, makar vani bilo minus 20 ili plus 40. Ako želiš, to ceš i uciniti.

Stoga, ako ne kaniš koristiti kako ti kažeš "sprave za bildanje" cemu onda teretana? Osim ako ne znaš kud bi s novcem
 

Edited by Hammerstrength
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Studeni 2008 at 17:15
Hammerstrength, kad upekne minus napolju, nije do trcanja- barem meni  
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Studeni 2008 at 17:31
Originally posted by tare tare wrote:

Hammerstrength, kad upekne minus napolju, nije do trcanja- barem meni  

Ali onda se prilagodiš uvjetima i može se fino npr. otšetati, bitno je da se krece, cak i preko zime kad je fiziološki normalno (vecinom zbog vanjskih uvjeta - hladnoca, snijeg, manje danjeg svjetla itd) da se ljudi manje krecu, da miruju, da cuvaju toplinu.

I također, uvijek postoji alternativa nabave opreme za kucni gym, ovisno o potrebama i mogucnostima.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Studeni 2008 at 19:21

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:


Da se razumijemo, velik dio sprava za crobno u teretani su dobra izlika za one kojima se ne da provoditi to u prirodi, makar vani bilo minus 20 ili plus 40. Ako µeli±, to ce± i uciniti.

Stoga, ako ne kani± koristiti kako ti kaµe± "sprave za bildanje" cemu onda teretana? Osim ako ne zna± kud bi s novcem
 
 

ovo vezano za novac - apsoluno je netocno tu gdje ja mislim ic clanarina za studente (neogranicen broj dolazaka) je mjesecno 200kn.. a to si ja racunam ovak: dva puta odem radit po 6 sati prek student servisa i pokrijem si to.. a i kad znam da nešto placam onda mi je žao to ne iskoristit pa mi je to još jedan dodatni stimulans u slucaju da me uhvati "ne da mi se" 

stvar je u tome kaj se meni sad kad je zahladilo ne da ic šetat, trcat, rolat itd..

a doma imam samo orbitrek - a nemrem se prisilit da visim na njemu 2 put na dan po sat vremena - jer mi dosadi - zanimljivije mi je tamo di ima više tih spravica pa sam recimo 20 min na jednoj, pol sata na drugoj, pa ne znam 20 min na trecoj...

Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Studeni 2008 at 19:24

e da, a da si ja te sprave koje se meni svidjaju idem sama kupovati: š. previše para kojih nemam; 2. nemam ih gdje stavila...

a i vec sam spomenula da želim definiciju - a koliko ja znam to se dobiva crobnim vježbanjem, kaj ne?

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Studeni 2008 at 23:20
Ne... 
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2008 at 15:43
@jedna_mala
Ali opet clanarina povlaci nešto drugo, tj. moraš raditi kako bi platila clanarinu, no ok, kako god. Ne možeš reci da ima jeftinijeg izbora za crobno vježbanje od izlaska iz kuce/stana i gdje ti je cijela okolica odlicna podloga za provođenje crobnog.
I ne može ti biti dosadno, cak nasuprot, prije ti može biti dosadno u zatvorenom, gledajuci uvijek iste prizore, udišuci uvijek onaj zagušljivi zrak i raditi jedan te isti pokret kroz određeni period.

Ali da, cim malo zahladi, teško je izvuci guzu van...
To je najbitnije u ovoj prici - ako zaista imaš dobar cilj i znaš što hoceš, nece biti problema s motivacijom i trcat ceš i na minus 20 pa makar ti snijeg bio do koljena.

Izazov je veci, priznali mi to ili ne.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2008 at 18:07
Originally posted by Dcmona Dcmona wrote:

pitanje je kako vjezbas doma..i kojim tempom se znojis na orbitreku
za gubitak masnog tkiva..tempo na orbitreku ti mora biti dosta zustar..


Ne bih se složila s tobom.... Tempo treba biti baš suprotan žustrom, takav da možeš pricati dok treniraš, da ne gubiš dah. To je cca š20-š50 otkucaja po min. Bar za mene.

Znaci, možeš si mjeriti da ti bude od 30-35 otkucaja unutar š5 sec.


Back to Top
Daemona View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Studeni 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Daemona Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2008 at 00:03
Originally posted by Theia Theia wrote:

Originally posted by Dcmona Dcmona wrote:

pitanje je kako vjezbas doma..i kojim tempom se znojis na orbitreku
za gubitak masnog tkiva..tempo na orbitreku ti mora biti dosta zustar..


Ne bih se složila s tobom.... Tempo treba biti baš suprotan žustrom, takav da možeš pricati dok treniraš, da ne gubiš dah. To je cca š20-š50 otkucaja po min. Bar za mene.

Znaci, možeš si mjeriti da ti bude od 30-35 otkucaja unutar š5 sec.


za zustar sam mislila na to..ipak visi otkucaiji..a ne nesto prelaganini..ne smije ostajat bez daha..jer to vise nije croban trening
krivo sam se izrazila..

 

Edited by Dcmona
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2008 at 10:10
  Ne buniti ljude!

Meni žustar znaci da se ubijem od treninga, a crobni bi trebao biti trening niskog intenziteta, da se masti tope što brže.

I da - ja sam se u posljednje vrijeme totalno navukla na INTERVALNI TRENING.

Na biciklu:
  • 5 min zagrijavanja - š min sporiji tempo pa š min brzi s vecim opterecenjem i tako 20 min - 5 min sporiji za kraj
ili

  • 6 min sporiji tempo - 2 min brzi - 6 min spori............ I TAKO SE NE MOGU ZAUSTAVITI SLJEDEcIH 45 MIN!!!!!!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2008 at 10:14
 
Originally posted by Theia Theia wrote:


  • 6 min sporiji tempo - 2 min brzi - 6 min spori............ I TAKO SE NE MOGU ZAUSTAVITI SLJEDEcIH 45 MIN!!!!!!


Jel?

Nekako mi se malo cini tih 45min

You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.